Şimdi Ara

Anakart-işlemci-ram ve ssd disk önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, sistem toplamayı düşünmekteyim elimde mevcut olarak Asus Gtx 1080 Strix ekran kartı,24" 1080p monitör ve güç kaynağı var bunlar haricinde İşlemci,anakart,ram ve ssd disk tavsiyesine ihtiyacım var, forumda biraz araştırdım Amd Ryzen 5 3600 işlemcisi aklıma yatmakta ve bütçe olarak 4000-4500 TL arası imkanım var, bilgisayar oyun ve multimedya amaçlı toplanacaktır, oyunlarda çok aşırı grafik takıntısı olan birisi değilimdir fakat yüksek detaylarda 60 fps üzeri oynatabilen bir sistem toplamayı amaçlamaktayım, belirttiğim fiyat aralığında anakart,işlemci,ram ve ssd disk önerilerine ihtiyacım vardır, Intel tarafında da öneri verebilirsiniz, öneride bulunan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Toplayacağım sistemde olmasını istediğim öncelikler

Ram : 32 GB
    SSD disk : 500 GB ve üzeri olabilir
    Yüksek detaylarda 60 fps ve üzeri akıcı oyun oynatabilmesi

Halihazırda elimde mevcut olan donanımlar aşağıdaki gibidir ve bunları toplayacağım sistemde kullanmayı planlamaktayım.
    Ekran kartı : Asus Gtx 1080 Strix
    Monitör : 24" 1080p 144hz monitör
    Güç kaynağı : 750w psu
    Kasa : Corsair Graphite 760T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imphetus -- 19 Ekim 2019; 22:55:27 >

• dostum o kadar para vermene gerek yok.

Corsair Vengeance 2x8 GB 3000MHz - 480TL N11
    MSI B450-A PRO - 580TL AMAZONTR
    Ryzen 5 2600 - 840TL N11
    MX500 500GB SSD - 480TL PTTAVM

toplamda 2380tl etti. 500tl fazla verip 10-20fps için ryzen 3600 değmez bence. zaten o ekran kartı ve 2600 ile her oyunda ultrada 100+ fps alacaksın, hatta 1600 ile bile sorunsuz oynarsın. önerdiğim anakart ise b450 kartlarının en iyisi olan tomahawk ile aşağı yukarı aynıdır. ram olarak hepsi aynı markalar arasında kalite farkı yok, en ucuzunu al, sana en ucuzunu önerdim, ben kullanıyorum sorun yok. ssd olarak piyasadaki en iyi ssd'yi önerdim sana, ya bunu ya da samsungu alabilirsin ikisi de en kaliteli ssdlerdir. önerdiklerimden daha kaliteli şeyler alabilirsin 4000liraya evet ama günlük kullanımda farkını hissetmeyeceksin hiç neredeyse ama arada 1500-2000tl fark var. seçim senin.

• Öncelikle öneride bulunan herkese çok teşekkür ediyorum, @Vasto Lorde hocam esasında çok haklısınız fakat genelde sık bilgisayar değiştiren bir kişi değilim,sistem toplayıp 3-4 sene sorunsuzca kullanmak istiyorum, bu yüzden almışken güncel bir çipseti ve ileriye dönük olmasını istiyorum, örneğin bundan 2 yıl sonra anakartı hiç değiştirmeden, PCI-Express 4.0 destekli bir ekran kartı takabilmek ve daha fazla ram ekleyebilmek amaçlı X570 çipsetinde bir anakart almayı planlamıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.