Şimdi Ara

Anakart değişmeli miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar dostlar, şu anda kullandığım anakart olan GIGABYTE B350 Gaming'i değişip değişmemek arasında kararsız kaldım. Bu anakart üzerinde R5 2600X işlemci ve 3200Mhz 16 GB ram kullanıyorum. Sizce bu anakarttan MSI B450 Gaming Plus'a geçmemin bir getirisi olur mu geçmeye değer mi ?

• Geçmenize değecek bir artısı olmayacaktır . Ancak techgeek iseniz yani sisteminizi güncellemeden rahat edemiyorsanız , yapın tabi bir sorunu olmaz :)
  • ukiranta kullanıcısına yanıt
    Aslında niyetim StoreMI teknolojisinden faydalanmak ama eğer tek artısı bu olacaksa da çok da değiştirmeye gerek yok gibi.
  • Ozaman değiştirmeye pek gerek yok dediğiniz gibi :)
  • O anakarttan gecilmek istense en kötü b450 tomahawk, aslinda b450 gaming pro carbon düsünülebilir fakat yeni seri ryzenler gelmeye yakin. Yeni anakartlarda cikacak B550/x570. Bunlarida düsünürsek beklemek daha mantikli, eger ucuza b450 gaming pro carbon bulunursa, eldeki satilarak uygun bir bütce ile degisikligin mantikli olduguda söylenebilir.

Suan acil bir degisiklik gerekmiyor.
  • B450'ye değil ama X470'e geçersen aradaki farkı görürsün. En basitinden StoreMI yanında daha fazla oc potansiyeline kavuşursun.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-x470-gaming-plus-am4-amd-ryzen-ddr4-3466mhz-oc-usb3-1-anakart.html
  • Anakartınızın herhangi bir sıkıntısı yoksa geçmenize gerek yok. İlla geçmek istiyorsanız x470 geçmek daha mantıklı olacaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.