Şimdi Ara

anakart değişince tüm bilgilerin gitmesi gerekmiyormu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
10.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ya bildiğim kadarıyla anakart değişince içeriğindeki tüm bilgiler gidiyordu fakat garantiye verdiğim bilgisayarımın anakartı değiştirildi denildi ve formatlandı denildi fakat d sürücüsündeki oyunum hala duruyor sizce neden?Hadi format c ye atıldı desem aakart değişti oyununda gitmesi gerekmiyormu?Beni dolandırdılarmı yoksa

• Bilgilerin harddiskte saklanır.Anakart değişse bile hdd deki verilerin gitmez farklı cip anakart takıldıysa windowsu yeniden yüklemek gerekir.
  • Anakart değişince Sadece "C" Birimindeki bilgilerden olursun tekrar sürücüleri fln kurmak içinde format atmışlardır.
    Ama "D" Sürücündeki bilgiler HDD'de olduğu için gitmez. "D" sürücündeki bütünbilgiler durur.
  • tamam arkadaşlar teşekkürler...Bende acaba dolandırıldım mı diye korktum
  • ya bunu en azından anakartın üstüne bakıp güzelce yenimi eskimi diye baksanda anlayabilirsin senin eski anakart biraz tozludur soketlerin icleri tozlu flndır ölede anlayabilirsin yani :D
  • ya ona baktım tabi ama temizlik konusunda çok yetenekli olanlar var yaparlar yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: RapAlemi

Anakart değişince Sadece "C" Birimindeki bilgilerden olursun tekrar sürücüleri fln kurmak içinde format atmışlardır.
    Ama "D" Sürücündeki bilgiler HDD'de olduğu için gitmez. "D" sürücündeki bütünbilgiler durur.

Emin misin?
    Yani ben anakartımı değiştirince C deki bilgiler gider mi?
    Sanmıyorum :)
    Anakartı değiştirince cdeki hiçbirşey gitmez.Sadece windows açılmayabilir, açılsa da sorunlar çıkarabilir.
    2 anakartın chipsetleri falan farklıdır, driverlarda sorun çıkar aptallaşabilir işletim sistemi.
    Yoksa C deki dosyalara hiçbirşey olmaz.
    Ama başlığı açan arkadşaın anakartını takan her kimse, temiz bir iş olsun diye C sini formatlamıştır, ben olsam ben de aynıısnı yapardım.
    Anlayamazsın yeni olduğunu kartın oradan.Ha kart yeni ise yani SIFIR sa sana kutusunu falan vermediler mi?

• ya garanti servisi değiştirdiği için garanti kutusunu sormak hiç aklıma gelmedi
    ama toz olup olmadığına bakınca yeniymiş gibi gözüküyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.