Şimdi Ara

[ANA KONU] SANAL GERÇEKLIK / VR / GOOGLE CARDBOARD (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.825
Cevap
138
Favori
185.794
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: strato026

quote:

Orijinalden alıntı: Edward Kenway

Arkadaşlar Samsung Gear VR için Samsung Galaxy S7 veya S7 Edge almayı düşünüyorum.Fakat kararsız kaldım.Gear VR için sizce hangisi daha iyi bir deneyim sunar.S7 Edge'nin ekranı büyük fakat S7'nin PPI oranı yüksek.

Sırf gear vr için telefon alma bence. Çözünürlüğü cidden çok düşük. Videolar çamur gibi gözüküyor. Bazı oyunlar cidden çok eğlenceli gerçekçi oluyor fakat daha iyiside olabilirdi. Ayrıca merceklerin buğu yapması, telefonun aşırı ısınıp gözlerinin yanması, videolardaki çözünürlük düşüklüğü aletin kullanılabilirliğini düşürüyor. Ha telefona gelince s7 cidden harika bir cihaz. Telefon ihtiyacın varsa alabilirsin. Özellikle pili harika gidiyor.

Siz ilk Gear VR modelini mi denediniz yoksa Gear Vr 2 olanı mı? Çünkü ikinci versiyonda fan ekledikleri için buğulanma olmuyormuş.Ayrıca S7 mi yoksa S7 Edge mi önerirsiniz ?

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Samsung Gear VR için Samsung Galaxy S7 veya S7 Edge almayı düşünüyorum.Fakat kararsız kaldım.Gear VR için sizce hangisi daha iyi bir deneyim sunar.S7 Edge'nin ekranı büyük fakat S7'nin PPI oranı yüksek.

Sırf gear vr için telefon alma bence. Çözünürlüğü cidden çok düşük. Videolar çamur gibi gözüküyor. Bazı oyunlar cidden çok eğlenceli gerçekçi oluyor fakat daha iyiside olabilirdi. Ayrıca merceklerin buğu yapması, telefonun aşırı ısınıp gözlerinin yanması, videolardaki çözünürlük düşüklüğü aletin kullanılabilirliğini düşürüyor. Ha telefona gelince s7 cidden harika bir cihaz. Telefon ihtiyacın varsa alabilirsin. Özellikle pili harika gidiyor.

Siz ilk Gear VR modelini mi denediniz yoksa Gear Vr 2 olanı mı? Çünkü ikinci versiyonda fan ekledikleri için buğulanma olmuyormuş.Ayrıca S7 mi yoksa S7 Edge mi önerirsiniz ?

Yok benimki fansız model. Eklenmesi iyi olmuş en azından buğu sorunu olmaz. S7 mi S7 Edge mi derseniz ben daha çok s7'nin boyutu için aldım. 5'' den yukarısı bana hitap etmiyor. Ayrıca edgedeki dokunmatik ekran sorunları okudum. Edge olmasının dezavantajları var. Kırılması daha kolay, dokunmatik sıkıntıları vs forumda okuyabilirsiniz. Edge nin duruşu karizması var kılıfsız ama :). Piyasada temperli camda bulunmuyor yanlar açık kalıyor kavisli ekran olduğundan düz s7 de de var hafif kavis haberiniz olsun. Spigenin ince koruması var anca o tam oturuyor. Tercih size kalmış.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok benimki fansız model. Eklenmesi iyi olmuş en azından buğu sorunu olmaz. S7 mi S7 Edge mi derseniz ben daha çok s7'nin boyutu için aldım. 5'' den yukarısı bana hitap etmiyor. Ayrıca edgedeki dokunmatik ekran sorunları okudum. Edge olmasının dezavantajları var. Kırılması daha kolay, dokunmatik sıkıntıları vs forumda okuyabilirsiniz. Edge nin duruşu karizması var kılıfsız ama :). Piyasada temperli camda bulunmuyor yanlar açık kalıyor kavisli ekran olduğundan düz s7 de de var hafif kavis haberiniz olsun. Spigenin ince koruması var anca o tam oturuyor. Tercih size kalmış.

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.Kararsız kalmıştım.Sanırım bende S7 alıcam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.Kararsız kalmıştım.Sanırım bende S7 alıcam.

Rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bobo vr z4 aldım içinden çıkan qr code taratınca bobovr 2plus diye gözüküyor. fark ediyor mu bu qr code olayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 31 Aralık 2016; 19:24:14 >
  • Sucra kullanıcısına yanıt
    PC'ye ve Android telefonuma moonlight kurdum ve görüntüyü çok güzel aktardım. Bunda sorun yok.
    Ancak Trinus VR kullanmadan başka şeyler de yapmak istiyorum.
    half sbs 3d videoları gözlükle seyretmek istediğim zaman, görüntüde şu iki aksaklık oluyor:
    1- Görüntünün üst-alt ve yanlarından bazı bölgeler görünmüyor, telefondaki VR programlarının yaptığı gibi görüntüyü köşelerden sıkıştıran bir PC programına ihtiyaç var. Yani PC'de çalışırken, ekranı gözlükte olduğu gibi gösteren bir video player biliyor musunuz?
    2- Görüntüdeki eşya ve insanlar olması gerekenin yarısı genişlikte oluyor. 3d half-sbs videolar, televizyonlarda oynatılmak üzere hazırlanmış video olduğu için, TV'ler videonun genişliğini 2 ile çarparak gösterdiği için TV'de sorun yok.

Soracağım 2. konu da şu, Tridef 3d'nin tam sürümünü satın da alırım ama, gözlüğe oyunlardan görüntü aktarırken 4 köşeden büzüştürecek mi merak ediyorum.
    Teşekkür ederim.

• Asus535 A kullanıcısına yanıt
    Bunların hepsi problem ve cevabını bende merak ediyorum :) Tridef 3d bence oval yapmaz görüntüyü. Bunun için çare olduğunu sanmıyorum.Pc deki görüntüyü oval yapmanın hiçbir alanda kullanımı olmadığı için böyle bir program olacağını da sanmıyorum. Tek yol profesyonel all in one vr gözlük almak. Alt yazı işine gelince bende yanlara taşma falan olmuyordu sanırım çünkü bobovr da geniş bir açı oluyordu ben birazda kendim alt yazıyı yukarı kaydırıyordum kullandığım media player ile.
  • Sucra kullanıcısına yanıt
    VR Player isimli, 2014'den beri güncellenmeyen bir programın ayarlarını nihayet gecenin 23:45'inde bitirip hallettim.
    Ayarları nasıl yaptığımı müsait bir zamanda paylaşacağım.
    Bu yazılım, ilginçtir, Mkv dosyaları açarken VLC playeri'i kullanmak zorunda kaldığı için 2 problemle karşılaştım
    1- VLC player Audio output seçeneği default olduğundan telefondan sesin kesik kesik gelmesi
    2- VLC player alt yazı kodlaması default durumda kaldığı için, TÜrkçe karakterler bozuk çıkıyordu.

Aşağıdaki VLC parametrelerini ekleyebilmek için çok uğraştım, ama sonunda config dosyasının yerini buldum
    quote:

--subsdec-encoding=Windows-1254 --aout=directsound

Config dosyası, windows 10 için şurada:

C:\Users\(kullanıcı isminiz)\AppData\Local\VrPlayer\VrPlayer.exe_Url_bdskikkk2e4shgvwtqjmd4r2snqznpyd\0.5.1.0\user.config

Başka bir mesajda menüde yaptığım ayarları da vereceğim. Artık geç oldu yatıyorum.

[ANA KONU] SANAL GERÇEKLIK / VR / GOOGLE CARDBOARD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 2 Ocak 2017; 10:51:20 >

• Vr gözlük AA sınıfı ilk ciddi oyun deneyimim.

Gerçekten harika, dandik 50 tl lik gözlükler ile ancak vr teknolojisinden soğursunuz, şimdi orjinal ipad ile çin malı 100 tl lik tablet aynı olur mu, vr içinde böyle hatta 10 katı.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Öyle çıkması normal fakat ben aşağıdaki profilleri öneririm. Birkaç kullanıcının ayarları paylaşılmış kullanıcıdan kullanıcıya değişebilir burdakileri deneyin derim.

https://www.reddit.com/r/GoogleCardboard/comments/4i17vu/lets_compare_viewer_profile_values_for_the_bobovr/
  • bende bundan bi tane var bluetooth cihazini telefona bağlıyorum,hemen her tuş sadece sesi açıp kapıyor fonksiyonları düzgün çalışmıyor sanki , tıklama tuşu tıklamıyor sadece geri ve ses kısma çalışıyor diğerleri abuk sabuk
  • şu aşamada note 3 ile kullanabileceğim giriş seviyesi ne önerirsiniz?
  • Arkadaşlar bana VR Sanal Gözlük ile izleyebileceğim Film Linklerini atarmısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoryBro

Arkadaşlar bana VR Sanal Gözlük ile izleyebileceğim Film Linklerini atarmısınız

VR ile izleyeceksen filmler 3d ve half sbs formatında olmalı. Ancak bu şekilde üretilmiş film bulmak da zor. Google'a m3d yazarak film bulabilirsin.

Ikinci yol bana daha cazip geliyor. İstediğin filmi 1080 olarak indir. Iplay Sbs Player programını indir ve filmi o programla aç. Filmleri half sbs olarak, yani ekran ikiye bölünmüş olarak aç izle. Bu sayede her film Vr ile izlemelik oluyor. Örneğin bu filmin normal görünüm hali
    bu da VR ile izlemek için programla açtığım hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92830CEBB -- 13 Ocak 2017; 9:48:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam dediğinizi tam anlayamadım yani basit olarak şöyle diyim resimdeki gözlük ile sağa sola bakmalı Film arıyorum benim bildiğim o Film/Videolar 360 VR özelliği olmalı 3D boyutu hakkında bilgim yok

• Hmm siz 360° Vr film istiosunuz. Benim o konuda bildiğim bi film yok. Ormanın kitabı vardı, bulursaniz deneyin.

Ben sinemada olduğu gibi 3d film izleme demiştim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam herkese,

LG G4 telefonum var. Deneyimlemek adına VR BOX 3.0 kaptım bir adet. Terror House diye bir oyun var iyidi gayet hoşumada gitti.
    Trinus ile ilgili sorum olacak. Kullanan varmı forumda ? Ayrıca ısınma problemi varmıdır ve sakatlık çıkarmı ( gözümüzde patlamasın :D )

Bilen varsa yeşillendirebilirmi ?
  • Arkadaşlar telefonda o kadar yer yok video atamıyorum o yüzden bilgisayara bağlayıpta video izlemek istiyorum

-Bilgisayara torrent den 360 video indirdim bunu hangi programla izleyebilirim(telefonu bilgisayara kabloyla bağlayım)
    -Bilgisayardaki oyunları nasıl telefonla oynayabilirim ets2 felan gibi
  • OzzyCreek kullanıcısına yanıt
    Trinus vr araştırın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.