Şimdi Ara

[ANA KONU] SANAL GERÇEKLIK / VR / GOOGLE CARDBOARD (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
3.825
Cevap
138
Favori
185.797
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kmesne

Ben yeni huawei mate 8 aldim da 6.0 inch telefon

Sizce ne almaliyim butce 100 tl

Aklimda bu varhttp://www.banggood.com/3D-VR-Virtual-Reality-Games-Movies-Glasses-For-3_5-inch-to-6_0-inch-Smart-Phone-With-Remote-control-p-1040434.html?rmmds=category

Bide cok onemli bir sorum var yuksek derecede miyop ve astigmat goz kusurum var (5 miyop 1 astigmag derecesi) etkiler mi ?

numaralı gözlükle kullanın bobo vr z4 fiit vr tavsiye ederim

• Arake kullanıcısına yanıt
    Gozlukle nasil kullanicam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

gözlük takılıyken gözlüğü takıcaksınız,bende -2 astigmatım gözlüğümü takmadan netleşmiyo vr da görüntü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arake

quote:

gözlük takılıyken gözlüğü takıcaksınız,bende -2 astigmatım gözlüğümü takmadan netleşmiyo vr da görüntü

Nasil oluyor ki o mumkun mu yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Nasil oluyor ki o mumkun mu yani

3D film izlerken bir problem olmuyorsa ( Baş ağrısı mide bulantısı hatta kusma ) VR'da da problem yaşamazsın muhtemelen fakat gözlükle kullanabileceğin bir VR Gözlük mutlaka vardır.
  • moz@ kullanıcısına yanıt
    3D gozlugu normalin ustune takiyordum benim korkum ya net goremezsem hani 100 lira vericez sikinti olmasin sonra

Dusununce bu alet icindeymisiz gibi yapiyorsa goz kusurlari orda da isler yani diye dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmesne -- 2 Aralık 2016; 19:40:10 >
  • https://eksisozluk.com/entry/64453861

Yukarıdaki olayı ben yazdım. Google cardboard uygulaması hiçbir sekilde kalibre olmuyor denemedigim qr code kalmadı. Bu teknosa preo marka icin qr code yok mu hakikaten. Cardboard uygulamasını kalibre edebilmem gerek. Diger türlü görüntü hep birbirine karışıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

@greendiablo

Bobovr Z4 te çok övülüyor diye aldım ama berbat kelimesi bile yetersiz kalır. VR BOX mercekleri ondan daha iyi.

telefonla alakalı bu,z2 var bende de ,bobo ile kullandım üzdü görüntü,lg g3 ile denediğimde piksel göremedim 1440p ile harikaydı.. yalnız kenarlama yapıyor mavimsi kenarlama köşelerde bu olmakta.

Telefonla ya da benim gözümle alakası yok. Mercek çöp.
    "chromatic aberration" bunun ne demek olduğunu araştırmanızı öneririm.
    Görüntünün sadece ortası ( küçük bir kısımı hariç ) böyle gösteriyor mercekler.

• Google cardboard aldım amazondan ama bir bulanıklık var gibi böyle cam gibi göremiyorum sıkıntı telefonda mı merceklerde mi? Yoksa herkeste mi var bu bulanıklık bilgisi olan var mı? Youtube'da 1080s video izliyorum onun kalitesi bile inanılmaz kötü geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

@greendiablo

Bobovr Z4 te çok övülüyor diye aldım ama berbat kelimesi bile yetersiz kalır. VR BOX mercekleri ondan daha iyi.

telefonla alakalı bu,z2 var bende de ,bobo ile kullandım üzdü görüntü,lg g3 ile denediğimde piksel göremedim 1440p ile harikaydı.. yalnız kenarlama yapıyor mavimsi kenarlama köşelerde bu olmakta.

Telefonla ya da benim gözümle alakası yok. Mercek çöp.
    "chromatic aberration" bunun ne demek olduğunu araştırmanızı öneririm.
    Görüntünün sadece ortası ( küçük bir kısımı hariç ) böyle gösteriyor mercekler.

evet mavimsilikler mercekle alakalı orda hemfikirim,piksel yapma sorunu telefondan demiştim,z2 de yapıyo g3 de yapmıyodu,yalnız 4:3 filmler daha büyük oluyor ekranda 16:9 lar görüntünün daha berisinde oluyo,izlenimlerim bunlar,bobo larını neden satıyolar bu insanlar diyodum.

• cepte izledigimiz normal filmleri gozlukle izleyemiyoruz degilmi
    yani ekran bolmeden.3 d olmadan.sıran ekran ve sıradan film izlenirmi
    amac ekranı goze yakınlastırmak

• quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

cepte izledigimiz normal filmleri gozlukle izleyemiyoruz degilmi

evet izlenir
  • Arake kullanıcısına yanıt
    Ekranı bölmeden vr gözlükle izlenemez normal videolar. İki lense de ayrı görüntü gelir karmakarışık bi görüntü olışur yani

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

cepte izledigimiz normal filmleri gozlukle izleyemiyoruz degilmi

evet izlenir

Maalesef videoları ve/veya izleyeceğiniz medyayı (film dizi vs.) ancak indirip öyle izleyebiliyorsunuz direk Youtube tan ve diğer izleme sitelerinden izleyemiyorsunuz.
  • tam hammallık kutuda öyle duruyo bobo z4 isteyene satarm görüntü de plazma gibi detaylı değil sinemanın s sinden geçemez
  • @moz

2D Youtube videoları izleniyor 3D gibi.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ekm.youtubevr3dvideos

Arkadaşlar kullandığım gözlüğün üst versiyonu çıktı. Mükemmel bir gözlüktür hiç pişman olmazsınız. Tek kötü yanı beyaz olması dışının. BoboVR Z4 gibi çöp gözlükleri almayın çok kötü.

http://www.gearbest.com/vr-headset/pp_469406.html?wid=21

• ÖzgünK kullanıcısına yanıt
    yalnız bu yeni versiyonda fov değeri 96. Renk kayması sorunu olabilir, çünkü geniş açı olunca renk kayması oluyor bobovr z4 örneğinde olduğu gibi. Ama hem geniş açılı hem de renk kayması olmayan yeni bir lens geliştirmişlerse çok iyi olur, deneyenlerin yorumlarına bakmak lazım almadan önce
  • Bu da google cardboard yerli üretimi inceleme videosuhttps://youtu.be/6tW3R3DNYus
    https://youtu.be/cteZBf-8ka4
    https://youtu.be/iJWNtb_gyBU

• bobo z4 kulaklıklı kumandalı model var elimde ilgilenen ulaşsın 2 haftadır elimde kutusunda öyle duruyor faturası şahsıma ait.
  • Bana VR önerir misiniz? Herkes Bobo diyor siz burada Bobo'yu gömmüşsünüz.
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.