Şimdi Ara

Amonyaklı Cif ile araç yıkamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
15.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün yanımda araç yıkayan biri amonyaklı cif ile aracını yıkadı. Boyaya zararı yok mu? diye sorduğumda Kaportacı'sının önerdiğini boyayı temizlediğini pisliklerden arındırdığını söyledi. Hatta Kaportacısı ona demiş ki "pasta cila yapacağına amonyaklı cif'le temizle"
    Enteresan geldi ben 21 yıldır araç kullanırım ne Amonyaklı Cif'le araba yıkayanı gördüm de yıkandığını duydum.
    Başlığı iş olsun torba dolsun maksat konu olsun diye açmadım. Aramızda boya'dan kimyasaldan kaportadan anlayan arkadaşlarımız vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müMKÜNsüz -- 12 Aralık 2010; 13:53:13 >

• Amonyaksız olunca tam sonuç alınamıyor mu acaba
  • büyük ihtimalle boya üzerindeki kireç tabakasını temizlediği için görünür olarak temizler ama gözle görülmeyen etki olarak ince vernik tabakasına zarar verebilir. Ayrıca cam fitilleri gibi yumuşak plastik parçaların sertleşmesine yol açabilir.

Not : amonyak aslında bir tür zehirdir. vücudumuzdan atmak için karaciğer ve böbrekler var gücüyle çalışmaktadır. böcek sokmalarında yanma ve şişmeyi önlemek için sulu bir çözeltisi olan amonyum hidroksit kullanılır.
  • Cif arabanın boyasına zarar verir. Cifin içinde partiküller var bunlar boyayı çizer.
  • Ya arkadas cok akilli ya da biz oto sampuanina bosuna para veriyoruz.
  • Bir insan durup dururken kendi aracına niye cif'le saldırır ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Bir insan durup dururken kendi aracına niye cif'le saldırır ki?

Televizyondaki reklamlardan etkilenmiştir herhalde... Hani Lavabo'nun içinde ki mikrop ordusu vardı ya kendi aralarında işgal ve taarruz planları yapıyorlardı.

• Cif mahveder arabayı..
  • aracı yağlanmış mı acaba dışı
    deli millet cifle araba mı yıkanır
    bari domestos ultra yoğun falan da
    kullansaymış o da boyayı besler
  • Cifle bilgisayar kasası ve monitörün dışı iyi temizleniyor, fakat arabayı çizer cif ister amonyaklı ister limonlu olsun. Boyaya zarar vereceği kesin.
  • çif deyilde ben diksiynen yıkıyom güzel oluyo
  • Cif kremin içindeki amonyak, boyayı parlatır. Cifin içindeki deterjan boyanın üzerindeki kir tabakasını alır. Cifin içindeki aşındırıcı partiküller ise sıfır pasta görevi yaparak eski boya tabakasını mikron seviyesinde aşındırır ve yeni boya tabakasını açığa çıkarır. Boşuna pasta cila ürünlerine paranızı kaptırmayın. Cif krem bu işi görüyor. Hatta cif bile pahalı. Bim'de satılan Mr Bee krem bile olur. Yalnız işlem sonunda sadece içeriğinde pasta ihtiva etmeyen cila uygulaması da yapılırsa daha süper olur. Ucuz ama kaliteli cila tavsiyesi isterseniz de CBS Belco Cila yı önerebilirim. (10~15₺). Saygılar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • domol kullanın

http://www.rossmann.com.tr/Urunlerimiz/portakal-kokulu-bulasik-deterjani-1000ml/3898

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gun Expert

Cif mahveder arabayı..

Ben 1 sefer yıkadım hiçbirşey olmadı araç boyası metalikti
  • birde şu ürünü kullanıp yorum yapabilecek deney arkadaşları arıyoruz,,

mermer cilası = Boyayı derinleştirir, yeni bir parlaklık verir

boyayı derinleştirir derken kontrast mı artırıyor??

https://www.bauhaus.com.tr/mellerud-mermer-cilasi-0-5-lt?_sgm_campaign=scn_6185e94879786000&_sgm_source=29127290&_sgm_action=click&_sgm_type=RCP

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cifle yıkadıktan sonra, kille boya üzerindeki pütür veya diğer kalıcı kusurları giderip, cila atmak gerekir... kısacası cif boyayı değil boyanın üzerindeki cilayı alır... pasta ciladan önce kullanılabilir. ayrıca aracınız boyalıysa ve boya kalınsa, polisaj makinesiyle ve cifle boyayı belli bir düzeyde inceltebilirsiniz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.