Şimdi Ara

Amiral gemisi telefonların yeni rakibi Nokia 8'in özellikleri gün ışığına çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş bu videodaki tel ise gelecek Nokia modeli Moto z yi üreten lenovo Nokia'ya ya neresiyle gülüyordur ki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

Arkadaş bu videodaki tel ise gelecek Nokia modeli Moto z yi üreten lenovo Nokia'ya ya neresiyle gülüyordur ki

lumia 830 2014 yılında piyasaya sürüldü.
    Amiral gemisi telefonların yeni rakibi Nokia 8'in özellikleri gün ışığına çıktı
    moto z ise 2016 piyasaya çıktı.

bu durumda hırsız kim oluyor?

• bu saatten sonra artık biraz zor gibi duruyor yerini Huawei ve Samsung kaptı işi zor...

• bu kadar Nokia sevdalısını olmanın manasını anlamış değilim.. benzer telefonları makyajlayarak yeni ürünmüş gibi millete kakalayıp durdu iyide para kazandı sonra da kibrine yenik düştü oldu bitti

• Nokia en büyük hatayı Symbian işletim sisteminin arkasında durmayarak yaptı. Eğer dursaydı şimdi Android ve Ios'un yanında bir de Symbian telefonlardan bahsediyor olacaktık.

Alışkın olduğu yüksek kar nedeniyle yıllarca komik donanımlarla telefonlar çıkardı.

Şimdi Android telefon üretmiş ama piyasada iyisiyle kötüsüyle yüzden fazla üretici var, kendine yer bulması zor. Yine de Nokia'nın kendine has tarzını yansıtabilirse tutulabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkaya -- 13 Ocak 2017; 8:5:32 >
  • Symbian ile devam etmeliydi nokia, geliştirmeliydi. Daha çok satardı
  • Symbian bence nolursa olsyn tutmazdı, çünkü ortada Google gibi bir ekosistem var. Bunun dışında bir sistemle devam etmek imkansız. Apple'ın istisna olmasının sebebi akıllı telefon olayını yaratan marka olması ve marka algısı. Bu statü simgesi olmasaydı iPhone da çoktan tatih olmuştu.

Cazip cihazlarla ve biraz uygun fiyatla gelirse Nokia pekâlâ iş yapabilir. Neticede insanlarda halen sağlam algısı var. Tabi ki ekran kasa oranı ve pil iyi olmalı.
  • Ne farkı var diğerlerinden.. tek artısı marka algısı.. ;)
  • Nokia markasını duyunca güzel bir ifade oluşuyor yüzümde. Lumia serisi telefonları kullandım. İşletim sistemindeki destek dışında (oyun program) bence harika iş çıkarıyordu. Keza snapdragon s4 pro ve 1 gb ram ile android ekosistemindeki 2 gb ram 4- 8 çekirdek işlemcili modelleri geride bırakıyordu.

Keşke Windows Mobile işletim sistemi uygulama olarak geliştirilseydi de ios'un kapalı kutululuğundan ve android'in donanım canavarlığından kurtulabilseydik.

Ben inanıyorum ki Nokia arayüzünü HTC gibi hafif yapacak ve bu sayede daha hızlı çalışabilecek. 4 gözle bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoxFun

quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

Arkadaş bu videodaki tel ise gelecek Nokia modeli Moto z yi üreten lenovo Nokia'ya ya neresiyle gülüyordur ki

lumia 830 2014 yılında piyasaya sürüldü.
    moto z ise 2016 piyasaya çıktı.

bu durumda hırsız kim oluyor?

videoya baktıysan eğer 2017 model nokia 11-12 mm kalınlığında olacak gibi, 2016 model moto z ise 5,19 mm yarı yarıya gibi... İki tane moto z yi üst üste koyunca 1 nokia 8 edecek sanırım . Ayrıca lumia 830 8.50 mm kalınlığında 2200 mah batarya ile gelmiş, moto z ise 5.19 mm ye 2600 mah batarya sığdırmış.

• çok sıradan.bu yıl tüm amiral gemileri zaten aynı çipsetle gelecek.bari farklı olarak ekranı ufak 4.5" falan yap.tek elle kullanıma en uygun amiral gemisi olsun.bu nokia'dan adam olmaz.
  • barocker kullanıcısına yanıt
    Android telefonlarin hemen hepsi ayni.

Ustelik nokianin marka imaji ve kalite algisi vok yuksek. Bu bile buyuk bir arti. Ben geldim dedigi an piyasa soyle bir dalgalanir.

Yapacagi sey su

1.) eski kaliteli modelleri hatirlarsiniz, uzerinden tir gecse bir sey olmazdi. Kilif falan almak aklimizdan gecmezdi. İste oyle kaliteli üretim olacak

2.) guncelleme destegi tam olacak

3.) teknik servisi ve musteri memnuniyeti iyi olacak.

4.) fiyati rekabetci olacak. Mesela orta duzey samsung fiyatina eminim nokia ust duzeyini o fiyattan satarsa millet samsunga donup bakmaz bile, herkes nokia alir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

nokia dönse nolucak ? devir değişeli çok oldu; bunlar cep bilgisayarı sadece telefon değil. çinlilerle başedemezler..

Aslında baş ederler nokia nın şuan birlikte çalıştığı HMD firması çin kökenli bir firma bildiğim kadarıyla telefonları HMD üretip Nokia etiketi basıyorlar

Hayır HMD finli

Tamam vurmayin, öldü

• Efsane dönüyor; Ekran kasa oranını %80 yaparlarsa ortalığı çok kızıştıracak...

• Yine nokia yine kamera gümbür gümbür :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

quote:

Orijinalden alıntı: ERIKCI

bahsedilen telefon sanırım şu:https://www.youtube.com/watch?v=gRvjaxcP4ek

haber görselinde bu telefon kullanılmış ama değildir diye düşünüyorum bu qualcomm un işlemciyi göstermek için yaptığı bir prototip diye biliyorum

• Nokianın ilk android telefonu x i kullanıyorum, google play destekleyemiyor. İnşallah bu destekler.
  • Arkadaşlar kendi işletim sistemini geliştirebilmesi için önce para kazanmalı kar etmeli elindeki imkanlarla elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarına eminim. Hiç bir firma kar elde edemeyeceği satamayacağı bir cihazı piyasaya sürmek istemez..

Siz sürekli eleştiriyorsunuz nokia symbian yada windows ile geldiğinde de neden androidle gelmedi diyordunuz..

• O kalınlığa rağmen kamera çıkıntısı fazla olmuş. Ekran çerçeve oranı da berbat. Şuan için gördüğüm eksiklikler bunlar. Umarım Nokia istediği satış rakamlarına ulaşır ve modeli geliştirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefon almayı dusunuyordum bırı alıntılarsa sevınırım

nokia yenıden mı uretıme gectı mıcrosoft satın almıstı hanı ne oldu ?

bı telefonda en sevdıgım ozellık kamera guzelse bekleyeyım yoksa ıphone alıcaktım _

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.