Şimdi Ara

Amiral gemisi telefonların yeni rakibi Nokia 8'in özellikleri gün ışığına çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaralı dev yataktan yeni kalkıyor acele etmeyin. Geçenlerde xenon flaşlı ve 3 ledli flaşlı iki nokia görmüştüm bi yerlerde.mwc fuarını bekleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evsane iyi geliyor gibi bide makul yaptımı tadından yinmez

• bir an nokia n8 diye okudum
  • İşte beklenen nokia. Amiral gemi bu ise her bakımdan rakipleriyle boy ölçüşecek bir cihaz olacaktır zaten. Asıl farklılık yaratacağı nokta 808'in görüntü kalitesine sahip bir kamera olması. Arka kısımdaki çıkıntı büyük sensörle geleceği izlenimini uyandırdı. Şöyle 1/1.2" sensörlü pureview kamerayla gelse çok ses getirir.
  • CoreXXX kullanıcısına yanıt
    valla dönsün conşsun rekabet artsın lafım yok. lcd ler çıkmadan tüplü tv pazarında bizde çok iyiydik ama lcd ile tüp bambaşka teknoloji; anlatmak istediğim bu..
  • işte budur ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

nokia dönse nolucak ? devir değişeli çok oldu; bunlar cep bilgisayarı sadece telefon değil. çinlilerle başedemezler..

Aslında baş ederler nokia nın şuan birlikte çalıştığı HMD firması çin kökenli bir firma bildiğim kadarıyla telefonları HMD üretip Nokia etiketi basıyorlar

Amma salladın ha HDM global Nokia'nın bu yıl kurduğu yan şirketi yani Finli Çin nereden çıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaş marka marka değil anka kuşu (phoenix) mübarek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

nokia dönse nolucak ? devir değişeli çok oldu; bunlar cep bilgisayarı sadece telefon değil. çinlilerle başedemezler..

Aslında baş ederler nokia nın şuan birlikte çalıştığı HMD firması çin kökenli bir firma bildiğim kadarıyla telefonları HMD üretip Nokia etiketi basıyorlar

Hayır HMD finli
  • Kurt görünmeyince meydan itlere kaldı ama kurt geri dönüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Kurt görünmeyince meydan itlere kaldı ama kurt geri dönüyor.

Kesinlikle katılıyorum.

925 ya da 930 gibi tasarımla gelirse müthiş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Kurt görünmeyince meydan itlere kaldı ama kurt geri dönüyor.

bir nesil Nokia'sız büyüdü. bakalım marka kurtarabilecek mi göreceğiz. gerçi en azından zarar etmez diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERIKCI

bahsedilen telefon sanırım şu:https://www.youtube.com/watch?v=gRvjaxcP4ek

Eğer bu Nokia nın amiral gemisi ise gerçekten yazık,lumia etkisinden çıkamamış tuğla gibi bişey ,nokia 6 çok daha güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Orijinalden alıntı: ERIKCI

bahsedilen telefon sanırım şu:https://www.youtube.com/watch?v=gRvjaxcP4ek

Eğer bu Nokia nın amiral gemisi ise gerçekten yazık,lumia etkisinden çıkamamış tuğla gibi bişey ,nokia 6 çok daha güzel

Tipi bence güzel değil fiziksel buton olmadığı halde üstte ve altta kullanışsız boşluklar bırakılmış olması rahatsızlık veriyor, cihaz çok Kalın üstüne birde kenarlarda ilizyon yaratacak hiç bir yumuşama yapmıyor ve daha kalın gözüküyor bu görecesiz bir gerçek, ve üstelik kütük gibi kalınlığa rağmen kamera çıkıntısı saklanamamış olması düşündürüyor tek iyi tarafı belki geniş bir sensör ve mercek katmanı kullanıldığı için böyle olması olabilir, nokia eski bazı serilerinde olduğu gibi üst seviye kamera deneyimi sunmayı hedefliyorsa belli bir kullanıcı kitlesi kamera için buna göz yumabilir ama kamera kalitesi bu kalınlığına rağmen diğer rakiplerine oranla sadece bir tık iyiyse cihaz tasarımı facia olmuş demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 12 Ocak 2017; 21:1:14 >

• Kamerası için alınır da fiyat 4000 tl üzerinde gelecektir muhtemelen . Nokia nın kötü telefon yapmasının yegane sebebi pahalıya üretmesi ve işletim sisteminde inat etmesidir. Şimdi android e döndüler ama fiyat kırma konusunda cimri davranışlarını asla bırakacaklarını sanmam

• quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteX

İsimlendirmeye ve donanım tarafına eski cihazları gibi devam etse keşke.. Misal benim en çok NOKİA'dan beklediğim model XPRESS MUSİC ve CARL ZEİS' e sahip cihazlar.

Katılıyorum mesela bu telefon için 8 yerine N8 olabilirmiş
  • GreyParrot kullanıcısına yanıt
    Nokia kendi teknolojileriyle zaten farklılık yaratabilen bir firma. Lafım meclisten dışarı ama yaşı küçük olanlar bilemezler.

Yanlış bilmiyorsam ekranı Samsung'tan alıyor ama ClearBlack teknolojisi ile ekranı aldığı üreticiden daha iyi görüntüleme kalitesi sunabiliyor.

İkincisi kapasitif ekran olmasına rağmen eldivenle ekranı kullanabilme imkânı tanıyordu.

Kamera sensörü de başka bir üreticiden ama geliştirdiği kamera yazılımları ile rakiplerine her daim fark atmıştır bu konuda. Samsung'un ISOCELL, HTC'nin UltraPixel, Apple'ın Focus Pixel adında yazılımları var. Fakat üçünü toplasan Nokia'nın geliştirdiği PureView teknolojisinin yanından geçemezler. PureView teknolojisi mobil cihaz kameralarında kilometre taşı olmuştur. Tabi bunu Carl Zeiss ile harmanladığında ortaya 808, 1020 gibi rakipsiz cihazlar çıkmıştı.

İşletim sistemi Android ama geliştirdiği arayüz ile farkını diğerleri gibi farkını gösterecektir.

Android ile dönecek olacaklarından dolayı buruk bir sevincim var. Gönül isterdi ki MeeGo ile dönselerdi ama böyle bir ihtimal yok. Ha belki olur da yerini sağlamlaştırırsa Samsung'un Tizen'i geliştirdiği gibi kendi ekosistemini yeniden kurmak amacıyla kendine ait bir işletim sistemi geliştirmek için tekrar çalışmalara başlar kimbilir.

• İphone killer2
  • iPhone killer diyen kişiler 2 farklı platform kullandıklarından haberleri yok sanırım.
  • Nokia adını duyunca hemen gaza gelmiş bazı arkadaşlar. Yahu tamam nokia zamanında öttürüyordu piyasayı saygımız sonsuz ama onlarda zamanında hep ısıtıp ısıtıp aynı cihazları koyuyorlardı önümüze. Sonuç olarak kaybettiler ve tren çoktan kaçtı. Şimdi tükürdüklerini yaladılar ve beğenmedikleri android ile geliyorlar, noldu? Hani süper teknolojik dev firmaya? Geliştirsene kendi yazılımını, kendi mağazanı? Bu işler öyle kolay değil işte. Adamın anahtarını alırlar haberin olmaz. Şimdi piyasada android platformunda çok yol almış firmalar var Xiaomi gibi, bunlar gider 2000-2500 TL üzerinde bir fiyatla gelir, hiç işim olmaz kimsede nokia falan almaz. Giderim 1.500 liraya daha baba cihazlar var xiaomi yada oneplus gibi. İnsanları bazı markalarla alışkanlıkları gelişti geçen yıllar boyunca. E zaten ülke fakirleşiyor her geçen gün, burada işleri zor yani. Zamanında treni kaçırmayacaktın be nokia, teknoloji geç kalanları affetmez siler atar piyasadan, hiç sanmıyorum ama umarım dönüşün muhteşem olur.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.