Şimdi Ara

Amiral gemisi telefonların yeni rakibi Nokia 8'in özellikleri gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amiral gemisi telefonların yeni rakibi Nokia 8'in özellikleri gün ışığına çıktı

HDM Global tarafından duyurulan ilk Nokia markalı akıllı telefon orta sınıf bir cihaz olsa da Finli şirketin fanları umutsuzluğa kapılmamalı. Uzun zamandır beklenen ilk Nokia markalı amiral gemisi akıllı telefon, Şubat ayının sonlarında Mobil Dünya Kongresi (MWC) fuarında resmen tanıtılacak.

Daha önceki söylentilerde baktığımızda Nokia Supreme olarak bilinen üst sınıf bir cihaz olduğunu ve Nokia 8 olarak piyasaya sürüleceğini zaten biliyoruz. Daha fazla ayrıntıya girmeden önce Nokia 8'in Qualcomm'un CES 2017 standında sergilendiğini ancak çok az kişi tarafından fark edildiğini belirelim. HDM Global'in amiral gemisi olacak Nokia 8, Qualcomm'un Snapdragon 835 işlemcisi ile donatılacak. Muhtemelen ABD'li yonga seti üreticisinin standında sergilenme nedeni de buydu.

Güçlü Snapdragon 835 işlemcisinin yanında, Nokia 8'in Quad HD (2560 x 1440 piksel) çözünürlüğü destekleyen 5.7 inç bir ekrana sahip olduğu söyleniyor. Cihazda çift kenarlı kavisli bir ekran değil düz bir Super AMOLED ekran yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Hangi Galaxy amiral gemisi ne kadar sattı? Hepsi bu infografikte
    HMD, Snapdragon 835 yonga seti yerine Qualcomm Snapdragon 821 işlemcisi ile güçlendirilmiş Nokia 8'in biraz daha ucuz bir versiyonunu da satışa sunacak. Telefonun diğer bir önemli özelliği ise OIS (optik görüntü sabitleme) ve Super EIS özellikli 24 megapiksel arka kameraya sahip olması. Ön kısımda ise özçekimler ve görüntülü aramalar için ikinci bir 12 megapiksel kamera olacak.

Nokia 8'in depolama alanına bağlı iki değişik varyantı olacak: 64 GB ve 128 GB. Her ikisinde de hafıza genişlemesi için (256 GB'a kadar) microSD kart yuvası bulunuyor. Telefonun diğer önemli noktaları olarak ledli bildirim ışığı, çift taraflı ön hoparlörler ve parmak izi sensörünü sayabiliriz. Nokia 6, Android 7.0 Nougat'la birlikte piyasaya sürüldü bu nedenle Nokia 8 amiral gemisinin de işletim sisteminin aynı sürümünü çalıştırması muhtemel görünüyor.

• Kulaklık girişi olursa, aldım gitti...

• bahsedilen telefon sanırım şu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERIKCI -- 12 Ocak 2017; 20:56:36 >
  • Telefonların efendisi geri dönüyor demek umarım üretim kalitesinden malzeme ve kamera kalitesinden hiç taviz vermemişlerdir

• quote:

Orijinalden alıntı: ERIKCI

bahsedilen telefon sanırım şu:https://www.youtube.com/watch?v=gRvjaxcP4ek

haber görselinde bu telefon kullanılmış ama değildir diye düşünüyorum bu qualcomm un işlemciyi göstermek için yaptığı bir prototip diye biliyorum
  • İsimlendirmeye ve donanım tarafına eski cihazları gibi devam etse keşke.. Misal benim en çok NOKİA'dan beklediğim model XPRESS MUSİC ve CARL ZEİS' e sahip cihazlar.

• Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü; şimdide yazsınlar kral geri döndü!

• İnsanın "seni çılgın" diyesi geliyor... :)

• Android olması iyi, 2000 küsüre gelirse iyi de satabilir
  • Daha fazla ayrıntıya girmeden önce Nokia 8'in Qualcomm'un CES 2017 standında sergilendiğini ancak çok az kişi tarafından fark edildiğini belirelim.

CES 2017'i takip eden donanımhaber'de çok haberlerini yaptı sağosnlar, yanlız biz göremedik.

• nokia dönse nolucak ? devir değişeli çok oldu; bunlar cep bilgisayarı sadece telefon değil. çinlilerle başedemezler..

• Bataryası nasıl acaba ? O da önemli çünkü. Ah Nokia ah Lumia'larla falan boşuna zaman kaybettin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 12 Ocak 2017; 14:48:49 >
  • Qualcomm standında bu cihaz vardı ve gidip bakmadınız mı? Şaka heralde! Neyse patlat bir macbook pro touchbar haberi...

• Mesajlardan anlaşıldığı üzere apple ve samsung yetmezmiş gibi şimdi de başımıza nokia fanboyları çıkacak. Ben de derim ki daha ilk günden insanı nokia fanı yapacak ne özelliği karakteristiği var bu telefonun.

İşletim sistemi başkasının, yongada sistem başkasının (cpu, gpu, esas olay modem, kontrolcüler), ekran, kamera, ses yongası, pil, depolama birimi, parmak izi sensörü hiç birinde kendi adı yok yani vestel telefon ne kadar yerliyse bu da öyle şimdi samsung, apple örneği verebilirsiniz ancak zaten %100 kendine ait teknoloji olmasından bahsetmiyorum sadece nokia diğerlerinden bir şekilde ayrışır mesela bir ios gibi işletim sistemi ortaya koyarlar, symbian üzerine giderler ileride, yada özelleştirilmiş cpu gibi bir takım teknolojiler geliştirirler ondan sonra bak bu nokia diğerlerinden farklı dedirtirler, ama öyle kuru kuru bakkalda bulunan malzemelerle giderlerse çinli firmalardan nokia adına hiç bir fark olmaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 12 Ocak 2017; 16:14:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

nokia dönse nolucak ? devir değişeli çok oldu; bunlar cep bilgisayarı sadece telefon değil. çinlilerle başedemezler..

Aslında baş ederler nokia nın şuan birlikte çalıştığı HMD firması çin kökenli bir firma bildiğim kadarıyla telefonları HMD üretip Nokia etiketi basıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selfroot -- 12 Ocak 2017; 15:45:7 >
  • quote:

nokia dönse nolucak ? devir değişeli çok oldu; bunlar cep bilgisayarı sadece telefon değil. çinlilerle başedemezler..

Nokia eski kaliteli materyallerini tasarımını kullanırsa o sıradan çin telefonlarından çok daha mükemmel bir ürün çıkarır ortaya. çünkü nokianın fark yaratan güzel tasarımı kaplamasından tuşlarından kapağına kadar kaliteli ürünleri vardı. tabi bunlar eski modeller için gerçerli. eğer aynı izden giderse ve o tekdüze firmalara benzemezse Nokia çok satar
  • müzik konusunda başarılı bir cihaz olursa satın alırım

• 3000 tlden girerse hiçbir numarası kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panter20 -- 12 Ocak 2017; 16:15:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

quote:

Aslında baş ederler nokia nın şuan birlikte çalıştığı HMD firması çin kökenli bir firma bildiğim kadarıyla telefonları HMD üretip Nokia etiketi basıyorlar

HMD Finlandiya şirketi. Nokia patent sayısını bilmeyenler çinli olmuş derler işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lukany

quote:

Orijinalden alıntı: Selfroot

quote:

HMD Finlandiya şirketi. Nokia patent sayısını bilmeyenler çinli olmuş derler işte.

Bir patent elde en fazla 20 sene tutulabiliyor o 90larda aldığı eski telekomünikasyon patentlerinin üzerinden geçinme devri bitmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 12 Ocak 2017; 16:30:17 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.