Şimdi Ara

Amerika mı Türkiye mi(yaşamak hakkında seçim) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
4
Favori
20.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben türkiyede kalırdım.ABD çok uzak bir yer gurbete gidicen aileni özlücen,türkiyeye tatile gitmek için tonla uçak parası ödiyicen.
    trump göçmenlere artık daha katı kurallar uygulayacak.göçmenlerin işini zorlaşıtıracak.
    bide ABD de o kadar masum alis harikalar diyarı gibi değil aslında.hereksde silah var,psikolojisi bozulan her hafta bir mekan basıp katliam yapıyor.ordada çok suç işleniyor insanlar ölüyor...
  • konuyu rastgele gördüm bu nasıl soru herkeste ciddi ciddi cevap vermiş tabi ki memleketin de yaşayacaksın eğer bir eğitim.yada araştırma yada devlet görevi gereği yoksa ülken gibisi var mı ? çok zengin olunca çok mutlu olunmuyor . dostlarin akrabaların bunun özlemi kasıp kavuran siz bence iyi düşünün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sana kalmış büyük ihtimal daha iyi bir hayat olur ama sadece mali unsurlara odaklanma sosyal unsurlarda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Söyle düşün burada alacağın maaş en fazla 2000 tl yani kabaca 500 dolar orada alacağın maaş 1300 dolar ortalama. Eğer mesai yaparsan daha da fazla. Türkiye'de mesai anlayışı yok çok fazla.

ABD'de ev arkadaşıyla bir eve çıksan bile sana 1000 dolardan ucuza gelmez kardeş. orada aylık 5bin dolardan az kazanan biri geçim sıkıntısı yaşar.

konuya gelecek olursak, ABD kapitalist bir ülke eğer işinde iyi değilsen sefilleri oynar geri dönersin, ama iyiysen de hakkını alırsın.
  • Mimar SaNAN kullanıcısına yanıt
    Kuzen garson amerikada ayak işi demişsin ama günlüğü 150 dolar valla

• Bununla alakalı videoları izlemeni öneririm.Mesela youtube da Cem Çolpan isimli bi abi var ordaki yaşam hakkında bilgiler veriyor.İş imkanları,sağlık sistemi,hangi şehir yaşamaya uygun vs vs hakkında

Birde cok ilginç amerikaya giden çoğu Türk asla bi Türk vatandaşın yanında çalışmayın diyor.Orda acemisin diye seni düşük ücretle uzun saatler çalıştırabiliyorlarmış ve maaşını düzenli alamamakda var.Hemşeri hemseriyi gurbette öpüyormuş yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UncleGrndpa

Ya boş konuşma Amerikaya kaç defa gittin Kiralar pahali diyorsun Istanbulda en dandik semtlerde 2+1 1200 Tl Asgari Ucret 1400 Tl boş yapma Amerikada Kiralar 400-600 dolar arasi villa tarzin evler hariç domates felands pahali felan değil 2 dolar

http://www.usailan.com/ad-category/emlak/kiralik-ev-kiralik-daire/

https://www.sahibinden.com/kiralik-daire/ankara-etimesgut-elvankent#/

Yalancıyı tutmuyorlarya.. salla

• Mimar SaNAN kullanıcısına yanıt
    Ankara Etimesgutu birak Istanbuldan athttps://www.sahibinden.com/kiralik-daire#/

Bayburttan at orada kiralar daha ucuz 200 lira

Varsa paran sana 70 bin dolara amerikadan ev alalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UncleGrndpa -- 19 Şubat 2017; 11:48:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Columbia-

Kardeş ayda 10k alan da var ama işi bulmak önemli. Asgari ücret saatlik 7.5 dolar, 9:00-17:00 arası çalışsan 1 saat öğle arası olsa 4 haftada 1260 dolar eder. Haftada 1 gün izinle 4 hafta hesapladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: UncleGrndpa

Ankara Etimesgutu birak Istanbuldan athttps://www.sahibinden.com/kiralik-daire#/

Bayburttan at orada kiralar daha ucuz 200 lira

Varsa paran sana 70 bin dolara amerikadan ev alalim

İstanbul ile new yorku kıyasla ama gidipte Arkansas'ın bakkala 15-20 dk mesafeli evlerini kıyaslama. Aç bak siteden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

quote:

Orijinalden alıntı: -Columbia-

Kardeş ayda 10k alan da var ama işi bulmak önemli. Asgari ücret saatlik 7.5 dolar, 9:00-17:00 arası çalışsan 1 saat öğle arası olsa 4 haftada 1260 dolar eder. Haftada 1 gün izinle 4 hafta hesapladım.

1260 dolar net ücret değil hocam vergi kesintiside oluyor eline 900 dolar kalıyor o şekilde o yüzden 9:00 22:00 arası çalışsan belki durum düzelir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CBGB omfug

quote:

Kardeş burda aldığı 2000 lirayı neden dolara çeviriyorsun? Burda kira 700 liraysa ABD'de 1000 dolar, burda domates 4 liraysa ABD'de 4 dolar.

Araba, benzin ve teknoloji ürünleri haricinde genelde Türkiye de fiyatlar daha ucuz.

Türkiye'de masa başı işte çalışıp 2600 TL alırsa ABD'de ayak işi yapıp 1300 dolar kazanır.

Bayramdan bayrama et yiyenler varken bu neyin kafasidir

Ev fiyatlari dersen o da cok farkli degil.Kistas aldigin sehir San Francisco, Boston filansa Istanbulla kiyaslayacaksin.Chicago filansa Ankara.150bin dolara iyi ev alinan Tulsa, San Antonio gibi sehirler de var ki bunlar da buyuk sehirdir bir Ankara olmasa da.

Turkiyede daha iyi olan tek sey saglik hizmeti sanirim.Sanirim diyorum ama tam bir fikrim yok.Gidenlerin yorumu bu sekilde.

Tamam et ucuz ama orda da sebze meyve pahalı.

Ev fiyatları çok pahalı ABD'de bu doğru. Toplu taşımanın olmadığı küçük yerlerde ev fiyatları merkeze göre ucuz. Ama en yakın bakkala gidebilmek için 15-20 dk yol gitmek gerekiyor, kira farkını arabaya verirsin.

Meyve sebze fiyatları da çok farklı değil.Değişkenlik gösterebiliyor.Burda soğan daha ucuzken orada muz daha ucuz mesela.Detaylı karşılaştırmalar şuradan yapılabilir:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/

• antiretro kullanıcısına yanıt
    +1.000.000 hocam sistem bitmiş örgün üniversite okumadım pmyo mezunuyum kariyer sınavlara girebileyim diye lisans tamamladım ama kamu yönetimi mezunuyum sözde kalite ne dersen dip diyorum hele örgün okuyup 6 ay kursla polis olanları gördükçe üniversite eğitimi gençlere kalitesiz sözde eğitimden başka hiçbişey vermediğini görüyorum. Örneğin 2021 yılında sınıf öğretmenliği kontenjanı için 5000 alım yapacaksa 2017 yılında bu bölüme 7000den fazla öğrenci alınmamalı üniye girişte hem kalite artar hemde üniversiteli işsizlik oranı azalır. Amerika olayı ise bambaşka gidenlerden küfür edip dönende çok iyiki gelmişim memleket özlemi var ama kazanıyorum diyende

• Git. Amerika yi gormeden gitme diyenleri dinleme.

• Benim de gitme sansim var ve suan deli gibi arastiriyorum. Ve gitmeye karar verdim. Aklinda spesifik bir soru olursa sorabilirsin

• 1300$ diyen olmuş Amerika için, Amerikada aylık askeri ücret diye bi saçmalık yok. Saatlik asgari ücret vardır ortalama 9,10$ civarında eyaletlere göre değişir. Türkiyede aylık çalışma saati yasal olarak aylık 180 saat ama ben daha 180 saat çalışan yer bulamadım. En az 230 saat çalışma var bu lanet ülkede. 230*10=2300$ evvvettt 2300$-1000$ kira olsa 1300$ harcaman için gereken tutar. Buradamı burada 1400₺ maaş pardon 1404₺ sana kalan 400₺ hayırlı işler

• ingilizce öğren orada da masa başı iş yap.tr'de 2000lira alacan sabahları metrobüs'te sürüneceksin.amerika'da garson bile olsan 2000$'a araba alırsın :)
  • rabadashhx kullanıcısına yanıt
    Turkiyeye donmeyi dusunuyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Age of Proteus

İİBF okumak gereksiz, okumasan daha iyi idi.

Kamuda Uzman olarak calisiyorum, sizin bos dediginiz okulu bitirin bir de kurum sinav ve mulakatlarini gecin sonra konusalim, tabi kpss yi saymiyorum bile!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidebilsem Amerika da yasarim tabi

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.