Şimdi Ara

Amerika mı Türkiye mi(yaşamak hakkında seçim) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
351
Cevap
4
Favori
20.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UçamayanHollandalı

İibf okumak boş diyenler çok mu bilgili fakülte hakkında?

Bir kere olay kişide bitiyor şunu artık anlayın. Bir şirketin yöneticisi ceosu iibf'den çıkmadır. Sen kendini geliştirme okulu bitir açıkta kaldım diye ağla. Yeminli mali müşavirlerin ayda kaç milyar para aldığını sanıyorsunuz? YMM'de iibf'den çıkma.

Günümüzde İK hangi fakülteden çıkıyor? İşçi istikdamını kim belirliyor sanıyorsunuz,şirketin ekir giderini kim kontrol ediyor sanıyorsunuz?

Çok küçük açıyla bakıyorsunuz herşeye. Sen oku doktor,avukat ol iibf okuma sana lazım değil zaten.

İğrenç, acınası bir fakülte, özellikle de siyaset vücudumdaki tek bir tüyden bile değersiz. İsterse buradan gelen adamlar milyoner, hatta milyarder olsun, yine de zerre umurumda olmaz. Zira her şeyden önce gözümde ilim gelir ve bu fakültede zannımca aşırı yanlı şeyler öğretiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Age of Proteus -- 19 Şubat 2017; 9:47:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: marmarascorpion

Git diyemem ama kal demekte gelmiyor icimden gibi bisey bu ☺

Oralari gorunce TR'de ozellikle buyuksehirlerde sayginin olmadigini goruyorsun, bir cok sey amerikada buradan daha ucuz, orn: burda 2000 lira kazaniosan orada 2000$ kazanacaksan emin ol orda cok daha huzurlu ve rahat yasarsin.

Bu arada oraya nasil yerlesiosunuz greencard felan mi cikti.

Yapacağım işler sıkıntı benim için Tr de garsonluk yapıyorsan Amerika kesinlikle iyi ama yapacağım iş garsonluk değil Tr de o yüzden çok kararsız kaldım
  • Mimar SaNAN kullanıcısına yanıt
    HAHHAAH genelde tr daha ucuz hahaha
  • Abim bana bikere şöyle demişti kendisi yüksek derecede İngilizce biliyor iktisat okudu şimdi doçent beni işten atsalarda bile Abd ye giderim garsonluk 2500dolar fiyatlar burdan ucuz rahat yaşarım demişti ama nekadar doğru bilemem daha önce de doktora için 6 ay orda kalmisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gitmelisin.

En azından şansını dene. İçinde ukte kalmasın zira buradaki geleceğin bir nevi garanti ve standart. Orada karşına neler çıkacağını tahmin edemezsin. Orada kaldığın sürede yabancı dilini dahada fazla geliştirmende cabası.

İlerde dönersen oldukça akıcı konuşma yeteneği ile döneceksinki bu Türkiyedeki kariyerinde en büyük artı olacaktır.

Yukarıda bir arkadaş iibf çöp demiş bencede haklı. Ne yazıkki bu fakültelerin pek çoğu boş ve leş. Aranan adam az. Memuriyetler olmasa Pek çok mezun potansiyel taksi vardiyacısı ne yazıkki.

Yolun açık olsun. Korkma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 19 Şubat 2017; 9:46:59 >
  • hasan yılmazer kullanıcısına yanıt
    Orda surekli bu isleri yapacagini dusunme bence, egitimini orda devam ettirirsin belki buradakinden cok daha iyi islerde calisabilirsin ama ilk 1-2 sene bu sekilde vasifsiz islerde calisirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Age of Proteus

quote:

Orijinalden alıntı: hasan yılmazer

Şuan iyi pozisyonda çalışan arkadaşlarım var hocam.

İlginç, şaşırdım. Yine de gözümde 5 kuruş değeri yok o fakültedeki tüm bölümlerin, özellikle siyasetin.

Yaa kardeş sen kaç kuruşsun ki diye sorarlarda neyse sormuyorum
  • quote:

İİBF okumak gereksiz, okumasan daha iyi idi.

Aynen kanka bankacılar falan bakkal çıraklarından eleman almalı.

• İİBF fakültesinden olan ve hayata dair tek görüşleri yanlı bilgileri olan, doğruluğu şüpheli ve kör olmaya müsait bilgileri harmanlayanlar, gelmiş burada bana laf söylüyor. İstediğiniz kadar zengin olun, para her şey değildir. Hatta gözümdeki değeri son derece küçük, ben lüks ihtiyaçlarım olmadan da mutluyum. Hele ki geçinebildikten ve istediklerimi ara sıra yapıp, çocuk gibi mutlu olduktan sonra. Bırak milyarları, milyonda bile gözüm yok. Asıl mühim olan ilimdir. Hayatta da en hakiki mürşit ilimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Kardeş burda aldığı 2000 lirayı neden dolara çeviriyorsun? Burda kira 700 liraysa ABD'de 1000 dolar, burda domates 4 liraysa ABD'de 4 dolar.

Araba, benzin ve teknoloji ürünleri haricinde genelde Türkiye de fiyatlar daha ucuz.

Türkiye'de masa başı işte çalışıp 2600 TL alırsa ABD'de ayak işi yapıp 1300 dolar kazanır.

Bayramdan bayrama et yiyenler varken bu neyin kafasidir

Ev fiyatlari dersen o da cok farkli degil.Kistas aldigin sehir San Francisco, Boston filansa Istanbulla kiyaslayacaksin.Chicago filansa Ankara.150bin dolara iyi ev alinan Tulsa, San Antonio gibi sehirler de var ki bunlar da buyuk sehirdir bir Ankara olmasa da.

Turkiyede daha iyi olan tek sey saglik hizmeti sanirim.Sanirim diyorum ama tam bir fikrim yok.Gidenlerin yorumu bu sekilde.

• quote:

quote:

Bir kere olay kişide bitiyor şunu artık anlayın. Bir şirketin yöneticisi ceosu iibf'den çıkmadır. Sen kendini geliştirme okulu bitir açıkta kaldım diye ağla. Yeminli mali müşavirlerin ayda kaç milyar para aldığını sanıyorsunuz? YMM'de iibf'den çıkma.

Günümüzde İK hangi fakülteden çıkıyor? İşçi istikdamını kim belirliyor sanıyorsunuz,şirketin ekir giderini kim kontrol ediyor sanıyorsunuz?

Çok küçük açıyla bakıyorsunuz herşeye. Sen oku doktor,avukat ol iibf okuma sana lazım değil zaten.

İğrenç, acınası bir fakülte, özellikle de siyaset vücudumdaki tek bir tüyden bile değersiz. İsterse buradan gelen adamlar milyoner, hatta milyarder olsun, yine de zerre umurumda olmaz. Zira her şeyden önce gözümde ilim gelir ve bu fakültede zannımca aşırı yanlı şeyler öğretiliyor.

Birader kafan mı iyi taklit mi yapıyorsun? Hayır bizi dalgaya alıyorsan söyle hiç girmeyelim bu topa. İibf bölümlerinin hepsi siyaset mi arkadaşım? İktisat okudum diyor ben de şu anda okuyorum tek bir siyasi dersimiz yok.

Neden okudun neden ettin çok vasıfsız mezun var diyorsun değil mi? Şu ülkede 700bin İibf işsiz olduğu söyleniyor doğrudur da. Şimdi şöyle düşün İibf içine 10 A yakın bölüm alıyor. Üstüne açıktan İibf bölümlerini okuyabiliyorsun ne kadar İibf olunur orası meçhul ama o adam da İibf mezunuyum diyor. Bu 700binin %1 i anca düzgün bir İngilizceye sahip o adam da iş beğenmiyor.

Yani yaşın kaç bu sınav işleri felan bilmiyorum ama insanları İibf mi ıyy pislik diye itham etme.

• Önce Universiteni bitir. Sonra Abd yi dene. Olmazsa dönersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeVizit

quote:

quote:

Birader kafan mı iyi taklit mi yapıyorsun? Hayır bizi dalgaya alıyorsan söyle hiç girmeyelim bu topa. İibf bölümlerinin hepsi siyaset mi arkadaşım? İktisat okudum diyor ben de şu anda okuyorum tek bir siyasi dersimiz yok.

Neden okudun neden ettin çok vasıfsız mezun var diyorsun değil mi? Şu ülkede 700bin İibf işsiz olduğu söyleniyor doğrudur da. Şimdi şöyle düşün İibf içine 10 A yakın bölüm alıyor. Üstüne açıktan İibf bölümlerini okuyabiliyorsun ne kadar İibf olunur orası meçhul ama o adam da İibf mezunuyum diyor. Bu 700binin %1 i anca düzgün bir İngilizceye sahip o adam da iş beğenmiyor.

Yani yaşın kaç bu sınav işleri felan bilmiyorum ama insanları İibf mi ıyy pislik diye itham etme.

Tamamdır, bir daha olmayacak.

• hasan yılmazer kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç durma git.

Bak gidersen burdakilerin neden git dediğini anlarsın pılını pırtını topla git benden sana tavsiye. Gittikten sonra da burda sana git diyenlere teşekkür edeceksin.

• Niye abd eskisi gibi değil artık abd Türkiyeden kat kat rahat yaşarsın hiç yoktan et yemek nasıl bi his onu öğrenirsin maaşının 3de biriyle son model iphone alırsın Alım gücü farkını hissedersin ama avusturalya gibi seçeneklerde var geleceğin Abd si olarak görülüyor mesela büyüyen bi ekonomi iş bulma şansın daha fazla olur sanıyorum tek sıkıntı müslüman olman oda zaten bütün dünyada dert 3.dünyada yaşamak istemiyosan bu sıkıntıyla biraz uğraşacaksın artık

• amerika derdim ama orada vasıfsız olacaksan ne diye gideceksin ki? kapitalist bir ülke orası, mutlu olacaksan ya vasfın olacak ya paran. sonra millet orada kaçak yaşayıp seyyar satıcılık yapıp anlatıyor hayat orada şöyle zor böyle çekilmez falan.

• Age of Proteus A kullanıcısına yanıt
    Ben tıp okuyorum. ama iibf yi toptan çöpe atman çok kötü olmus. Her dal gereklidir, önemli olan ihtiyaca göre kontenjan ve kaliteli eğitim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

Para kazanmak için türkiye daha akıllıca görünüyor parayı burda kazan abd ye paranla tatile git çilesini değil keyfini sür

Gercekten cok akillica.

2000 lira kazanacaksin oraya tatile giderken 3.6a boleceksin.

2000$ kazanacaksin buraya tatile gelirken 3.6la carpacaksin.

Evet Turkiyenin muthis degerli parasini kazanmak cok akillica.

• Aynen, garsonluk yapmak için abd ye gidilmez, varsa düzgün mesleğin mesela teknik ressam cnc operatörü vs bi konuda uzmansan gidersin gc ile kaçak olmaz aslan gibi yaşarsın uygun şartlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: antiretro

Ben tıp okuyorum. ama iibf yi toptan çöpe atman çok kötü olmus. Her dal gereklidir, önemli olan ihtiyaca göre kontenjan ve kaliteli eğitim.

Ben de hatırı sayılır bir üniversitede istediğim tek mühendislik bölümünü okuyorum. Dediklerimde yanlış yaptığımın farkındayım aslında, sadece bu fakülteye karşı bir garezim var, bu da beni ön yargılı yapıyor maalesef.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.