Şimdi Ara

Amerika&Ebay 'den Alış-Veriş!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
0
Favori
20.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saol üstad...en garantisi aslında debit banka kartımla

hangi bankaları kabul eder acaba?

diğeri biraz riskli yani..korkuyorum...
    quote:

Orjinalden alıntı: 27fatih

quote:

Orjinalden alıntı: sexai

ek karta internet şubesi olmuyormuş herhalde...bu benimki ekkart idi...

aman beeee...ööfff

banka hesbımda para var diyelim ziraaatte o kartların üzerinde de visa falan yazıo...o numaraları versem olmaz mı?

debit kart...atm kartı yani..onlarla tr de alışveriş edebiliyoruz yani...

asıl kart sahibi akbankın internet şubesine girerek kredi kartlarım bölümünde kredi kartları ayarları bölümünden sektör kısıtlama bölümünden senin kartını internet ve telefon aracılığıyla alışverişe kapatabilir
    alışveriş yapacağın zaman açarsın alışverişi bittikten sonrada kapatırsın
    yada debit kartla hesabında alışverişin kadar para tutarak alışveriş yaparsın ama ziraat galiba buna müsade etmiyor
    bende babamın 500 ytliik ziraat kredi kartı ile alışveriş yapamadım bankanızı arayın diye hata mesajı verdi paypal

• Ya arkdaşlar ,USD de n cihaz getiren var mı ya 300D ler beleş gibi 250 USD falan almayı düşünüyorum

ama getiremiyorum yani
  • şu debit kart olayına 27fatih hocam bi açıklama yapıversen...yada senle buluşsak da ben sana cash versem senle bi organizasyon yapsak?
  • quote:

şu debit kart olayına 27fatih hocam bi açıklama yapıversen...yada senle buluşsak da ben sana cash versem senle bi organizasyon yapsak?

aslında paypal tr deki bütün kredi kartlarını ve debit kartları kabul ediyor ama bazı bankalar müşterilerinin kartlarını yurtdışı alışverişe kapattığı için o bankanın kartları ile ödeme yapmaya çalıştığınızda denied deniyor yani kartınızdan para çekilemiyor
    garanti ve akbank debit kartla sorunsuz yapabilirsin
    bazı arkadaşlar yurtdışından alışverişde fazla avantaj yok diyorlar garanti olmdığından dolayı arızalanırsa aynı fiyata mal olur diyorlar
    size bir örnek vereyim
    seiko sna061 model saat gittigidiyordan 400 ytl civarı bulabilirsiniz
    hepsiburada.comda
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=314913&productid=saseikosna061 808 ytl
    ve ebay de kargo dahil 210 usd
    http://cgi.ebay.com/SEIKO-MEN-CHRONOGRAPH-ALARM-ASSYMETRICAL-WATCH-SNA061_W0QQitemZ300087582900QQihZ020QQcategoryZ31387QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem
    yani Türkiye'deki garantili fiyatın nerdeyse 3 de biri
    ben garantili alacağıma 3 tane değişik saat alırım aynı fiyata değişik değişik takarım .
    bu arada saat alacaklara premierworld ve pokemonyu tavsiye edilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 27fatih -- 7 Mart 2007; 19:13:20 >

• Hocam bugün Garanti'den oluşturdum bi sanal kart...

Az evvel ebay hazretlerine verdim ama şu uyarıyı verdi???

"Your card could not be authorized. Please re-enter your card number, card identification number, and expiration date. "

Bilgisi olan var mı?? Ne yapmalııı???

Teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: RoaDHuNTeR

Merhaba Sexai,

Yaklaşık 3 senedir eBay.com dan alış veriş yapıyorum. Gerçi şimdiye kadar fotoğraf makinası almadım ama aldığım her şey sorunsuz
    olarak adresime geldi. Ben kayıt olurken kredi kartı numaramı vermedim. Finansbank ve Garanti Bankasındabir kaç sahip olduğum sanal kredi kartlarını
    kullandım. (2 adet kullanıcı kodum var). Her ne alırsam en yüksek kurdan çarpıp üzerinide 10 ya da 20 ytl ekleyip sanal kredi kartımın limitini yükseltiyorum. Paybal hesabımdan parayı çekiyor. Sonrasında hiç bir sorun yaşamadan ürünüm gelmesini bekliyorum. Sonuçta herhangi bir ters durumda
    kredi kartımın limiti bir kaç YTL olduğu için kart numarasını biri ele geçirse bile alabileceği para o kadar olur.

Ben bu yolla Notebook pili, eşimin ve benim kullandığım cep telefonlarının pillerini, video kamera pilleri getirttim ve bunu yapabilecek herkese tavsiye ediyorum. Burada bizi pillerde inanılmaz yoluyorlar.

Bilginize...

quote:

BİLGİSİ OLAN???
    quote:

acil yardım

işkillendim!!!

ebay e kayıt olurken kredi kartı numarassı istiyor

bu normal mi?

kartın ön yüzündeki 16 haneyi ve arkadaki son 3 haneyi girmem mi gerek?

banka kartları kabul olmuyordur herhalde
    ille kredi kartı mı olmalı???

• quote:

Hocam bugün Garanti'den oluşturdum bi sanal kart...

Az evvel ebay hazretlerine verdim ama şu uyarıyı verdi???

"Your card could not be authorized. Please re-enter your card number, card identification number, and expiration date. "

Bilgisi olan var mı?? Ne yapmalııı???

Teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: RoaDHuNTeR

Merhaba Sexai,

Yaklaşık 3 senedir eBay.com dan alış veriş yapıyorum. Gerçi şimdiye kadar fotoğraf makinası almadım ama aldığım her şey sorunsuz
    olarak adresime geldi. Ben kayıt olurken kredi kartı numaramı vermedim. Finansbank ve Garanti Bankasındabir kaç sahip olduğum sanal kredi kartlarını
    kullandım. (2 adet kullanıcı kodum var). Her ne alırsam en yüksek kurdan çarpıp üzerinide 10 ya da 20 ytl ekleyip sanal kredi kartımın limitini yükseltiyorum. Paybal hesabımdan parayı çekiyor. Sonrasında hiç bir sorun yaşamadan ürünüm gelmesini bekliyorum. Sonuçta herhangi bir ters durumda
    kredi kartımın limiti bir kaç YTL olduğu için kart numarasını biri ele geçirse bile alabileceği para o kadar olur.

Ben bu yolla Notebook pili, eşimin ve benim kullandığım cep telefonlarının pillerini, video kamera pilleri getirttim ve bunu yapabilecek herkese tavsiye ediyorum. Burada bizi pillerde inanılmaz yoluyorlar.

Bilginize...

quote:

BİLGİSİ OLAN???
    quote:

acil yardım

işkillendim!!!

ebay e kayıt olurken kredi kartı numarassı istiyor

bu normal mi?

kartın ön yüzündeki 16 haneyi ve arkadaki son 3 haneyi girmem mi gerek?

banka kartları kabul olmuyordur herhalde
    ille kredi kartı mı olmalı???

Diyor ki; '' Kartın kullanımına yetki yok.Lütfen kart numarasını tekrar girin,kart üzerindeki ismi ve son kullanma tarihini de tekrar girin.. ''
    Tekrar gir...

• kartın açıldığından emin ol. bir de ebay üyelik işlemleri sırasında kredi kartı doğruluğunu kontrol etmek için 1 $ çeker ve geri yatırır. yani kartta en az 1$ kullanılabilir limit olması lazım.
  • @sexai; garantiden ilk oluşturduğunda yurtdışına kapalı olarak geliyor. Telefonla ya da internet bankacılığını kullanarak yurt dışı alışverişe açtırman gerekir.. Sen abd ye git yapma alışveriş sonra uğraş buralardan alacağım diye
  • haklı olduğun nokta var tabii duduco abi ama olaylar bildiğin gibi gelişmedi...
    öyle olsa alırdık herhalde di mi???

Garantiden oluşturduğumda kapalı idi ancak açtırdım internet bankacılığı ile

sormak istediğim şu hani 1$ çekme olayı varya yani herhalde içinde para yok...ondan oluyor olabilir...

ama ben continue 'ya basınca direkt benim hesapta para olup olmadığına mı bakıyor ki...

yani o anda görebilmesi ve içinde para olmadığını görebilmesi mümkün mü?

içine bir 5 ytl atıp deneyeceğim bakalım
  • Tabi ki anında bakıyor. Otomatik sistem, yani sen numarayı giriyorsun onu kaydedip sonra eleman gelip manuel çekmiyor bunu. Saniyesinde sistem sorup provizyon alıyor ve senin işlemini tammalıyor. O yüzden mutlaka para olması lazım
  • evet anında bakıyor,şimdi düşüneceksin taaa amerikadan taaa türkiyedeki bankaya gelip kredi kartında para olup olmadığına bakıp nasıl geri dönüyor diye

ama oluyor işte, ben bugün üye oldum kartıma para yatırdıktan sonra
  • çoookkk teşekkürleerrrr

o zaman akşama hallederim inş

bekle beni ebayyyy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sexai -- 21 Şubat 2007; 13:05:55 >

• quote:

çoookkk teşekkürleerrrr

o zaman akşama hallederim inş

bekle beni ebayyyy

Fazla gaza gelmeden ufak tefek siparişler ver de sonra başını taşlara vurmayasın

• 1.5 usd gibi bi para ceker sonrada hesap kesimin yada internet bankacılıgın varsa o işlemin başında 4 haneli bir numara olacak daha sonra senden o numarayı girmeni istiycek sisteme ondan sonra alış veriş yapabilirsin
  • @duduco hocam uyarı için teşekkürler

mevzuata göre 100$ di mi?

@u7110 Teşekkür ederim

saygılar
  • yok 100 euro limit ama geçerli bir fatura olursa yani beyan ettiği değil gönderenin yoksa 10 dolarlık sd kart için bile arıza çıkarırlar
  • saygısızlık algılamayın ama daha net bir ifade olarak açıklarsanız sevineceğim

alacağım ürünün faturası olsun mu olmasın mı?

yoksa işte benim oluşturduğum türkçe bir iki cümleyi kutunun üzerine yapıştırsın mı acaba?

henüz üye olmadım ama olunca işe yaraması açısından diyorum..

yani 80 dolarlık bir alet aldım diyelim yada kargo dahil 140 dolarlık bi alet aldım diyelim...

ne olmalı?
    ne olmamalı?
    usps mi usp global express falan mı???

içinde fatura olsun mu olmasın mı?
    teşekkürler
    Saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: u7110

yok 100 euro limit ama geçerli bir fatura olursa yani beyan ettiği değil gönderenin yoksa 10 dolarlık sd kart için bile arıza çıkarırlar
  • yaw diyoruz ya limit 100 euro diye 140 usd 105 euro yapar posta gumrugune takilma riski yuksek simdi fatura isine gelince eger aldigin urun elektronik bir urunse fot.mak. gibi ozaman uzerinde gonderenin yazdigi rakamlar kabul gormeyebiliyor yani birazcikta sans faktoru devreye girer
  • peki hocam teşekkür ederim...
    quote:

Orjinalden alıntı: u7110

yaw diyoruz ya limit 100 euro diye 140 usd 105 euro yapar posta gumrugune takilma riski yuksek simdi fatura isine gelince eger aldigin urun elektronik bir urunse fot.mak. gibi ozaman uzerinde gonderenin yazdigi rakamlar kabul gormeyebiliyor yani birazcikta sans faktoru devreye girer
  • @sexai
    fatura yada üzerine değer yazdırma olayı hiçbir şekilde etkilemez çünki adamların zaten listesi war...
    sana vereyim afyon ptt nin tel no sunu ara sor her markanın her modelin fiyatını tam olarak biliyorlar...

zaten geçecek olsa geçer içerisine fatura koydurmamak daha akıllıca olur...ve ayrıca deklerasyon anduanı kağıdı war bu kağıda aletin ismi cismi yazılır , mümkünse bu kısım boş bırakılsın...

bu arada param geri iade oldu arkadaşlar aşağıda verdiğim satıcı arkadaşı rahatlıkla favori satıcılarınıza ekleyebilirsiniz...adamın iletişimi tam manası ile mükemmel...
    grupare

bu arada şu an için muhafiyet 100 euro ( dolar değil )...
    arkadaşlar bu işi şerefi ile yapan insanlarda var bunun yanında ne yazıkki şerefsiz memurlarda var...
    örneğin afyon gümrük müdürlüğündeki bir memur (isim vermiyorum) tam anlamı ile *******
    yani afyona yada ıspartaya parça gönderecekler mutlaka başka bir şehire adres verin...

son olarak kesinlikle korkmayın paranız eğer geçmişi sağlam bir satıcıdan alışveriş yapdı iseniz büyük ihtimalle geri iade olacakdır...
    tek sıkıntısı sürekli diken üzerinde olmak , stress yapmak

bu arada mösyö sexai sen hala bişi alamadın kaç ay oldu , taa eski konudan beridir bişiler sorup duruyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem444 -- 22 Şubat 2007; 4:08:13 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.