Şimdi Ara

Amerika&Ebay 'den Alış-Veriş!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
0
Favori
20.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MP3 çalarım bu sabah teslim edildi. Hiçbir problem çıkmadı.

Yardımcı olanlara teşekkür ederiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustimman

MP3 çalarım bu sabah teslim edildi. Hiçbir problem çıkmadı.

Yardımcı olanlara teşekkür ederiz.

Hayırlısı olsun güle güle kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: CHATPATH

Millet trilyonlarca kaçak iş cevirir ama bizim işgüzar memurların gözü 100 dolarlık paketi görür..gözleri kör olurda göremezşler inşallah..gecmiş olsun erdem kardeş

Vay CHATPATH ,, senin konuyu kapatmışlar, yazık oldu ya.. neyse, yeniden yeşeriyoruz burada..
  • benim sorularıma cvp vermediniz ama olsun...
    adam istersen paranı geri veririm istersen tekrar yollarım dedi ancak benim sinirlendiğim nokta artık 300 avro muhafiyet sınırının zamanının geçmiş olmas

quote:

Orjinalden alıntı: digitaldelisi

Ama şuana kadar anladım ki;

1-) Gönderen şahıs olacak...
    2-) Hediye paketi olarak göndercek...
    3-) Eğer gümrükte takılırsa kesinlikle ''para ödemedim'' ve ''arkadaşım hediye olarak göndermiş olması lazım'' dememiz gerektiği...
    4-) Ve üst sınır 100 Euro'da olsa, paketin gümrükten geçmesi ''gümrük memurunu insiyatifinde'' ve paketi almak için görüşmeye gittiğimizde, gümrük memuru ile konuşurken ''tatlı tatlı'' konuşmamız gerektiği...

Değilmi...?

aynen doğru TR de yasa masa yok , memurun azından çıkan her kelime yasadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem444 -- 1 Şubat 2007; 13:05:19 >

• Arkadaşlar ben de bir şey soracağım:

Hongkong da bir satıcıdan bir iki parça eşya alacağım (ufak tefek ve 100 usdnin çok altında). satıcıyla konuşup hepsini tek paket yapmasını isteyeceğim ama merak ettiğim nakliye (shipping) bedelini açık artırma biter bitmez mi ödüyoruz (paypal ile) yoksa sadece ürün bedelini ödeyip nakliyeyi elimize alınca mı ödüyoruz? İlk seçenekteki gibiyse bizim iş yaş demektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: saddler1

Arkadaşlar ben de bir şey soracağım:

Hongkong da bir satıcıdan bir iki parça eşya alacağım (ufak tefek ve 100 usdnin çok altında). satıcıyla konuşup hepsini tek paket yapmasını isteyeceğim ama merak ettiğim nakliye (shipping) bedelini açık artırma biter bitmez mi ödüyoruz (paypal ile) yoksa sadece ürün bedelini ödeyip nakliyeyi elimize alınca mı ödüyoruz? İlk seçenekteki gibiyse bizim iş yaş demektir.

Açık artırma sende kaldıktan sonra mailine your invoice for ebay purchases baslıklı bir mail gönderiyor satıcı
    orada ürünün ne kadar olduğu ve nakliyenin ne kadar olduğu yazıyor ve ikisinin toplamını paypal üzerinden ödüyorsun,ödemeyi yaptıktan sonra satıcı ürünü postaya veriyor.
    Eğer gümrükte bir sorun çıkmazsa kapına kadar geliyor.

• teşekkürler, satıcıyla diyaloğa geçeyim bari.
  • işin gümrük yanı bir tarafa başımdan daha yeni geçen bir olayı paylaşayımda sizde bu konuda bilgilenin;
    yılbaşından önce kanada lı bir satıcıdan 2 adet 8GB usd flash disk aldım. aklımca birini burda satıp diğerinin maliyetini düşürecektim :P , ürünler geldi ama dikkat ettim sanki açılıp bakılmış sonra bantlanmış, zarfın üzerinde "Gift" ibaresi vardı bu yüzden takmamışlar galiba...
    ürünlerin 8GB olup olmadığını test ettim evet 8 GB. veri yükledim verileri çok hızlı yükleyip okuyor bundada sorun yok ama gel gör veriler içinde bozuluyor ve mesela 4gb lık Belgelerim klasörü bi bakıyorsun 2.5 GB a düşmüş!!!! Yani aletler bozuk. Ben tabi saç baş yoluyorum, biton para vermişim bitonda gönderi parası ödemişim ne yapacağım alıcı geri alırmı, ya geri alırda paramı ödemezse falan filan.
    Neyse şansımı bi deneyeyim dedim satıcıya mail attım, bu arada para transferini paypal ile yaptığım için onlarada durumu bi haber vereyimde satıcı insafa gelirse para onlara geri gidecek onlarda bana gönderecek haberleri olsun dedim.:)
    iyikide demişim. Meğer paypal bu konuda satışı takip eden 45 güne kadar destek veriyormuş.
    Bu arada satıcıdan bana mail geldi bana ürünleri gönder sana yenilerini göndereyim diye, ama ben onlarda bozuk çıkarsa diye tereddütteyim ama napalım deyip ürünleri postaya verdim.
    Paypal e durumu anlattığım için ordan da yönlendirme ile sorun a ilişkin bölüm açtım, aradan 2-3 gün geçti geçmedi paypal den mesaj geldi, paranız kredi kartına geri yatmıştır diye
    birde baktımki bırak ürünün parasını gönderi ücretim bile geri yatmış.
    Yani anlıyacağınız Paypal ile ödeme yaptığınız taktirde 45 gün içinde üründe bir aksilik olması durumunda paranızı geri almanız kuvvetle muhtemel. Bir nevi garanti veya sigorta.....

• Merhaba arkadaşlar,
    benimde bir sorum olacak. 2006 haziran ayında bir kulaklık istettim e-bay dan. Satıcı ürünün postaya verildiğine dair bilgileri bana mail atmasına ramen ürün malesef elime ulaşmadı. Bağlı bulunduğum ptt şubesine gittim orada da yoktu. 2-3 ay gelir diye hayalini kurdum fakat ne gelen vardı ne giden :(
    Bu ürüne ne olmuş olabilir? Nereden bilgi alabilirim?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    (Bu arada kulaklık posta ücreti dahil 105 USD dı).
  • quote:

Orjinalden alıntı: Y#8364;NG#8364;Ç

Merhaba arkadaşlar,
    benimde bir sorum olacak. 2006 haziran ayında bir kulaklık istettim e-bay dan. Satıcı ürünün postaya verildiğine dair bilgileri bana mail atmasına ramen ürün malesef elime ulaşmadı. Bağlı bulunduğum ptt şubesine gittim orada da yoktu. 2-3 ay gelir diye hayalini kurdum fakat ne gelen vardı ne giden :(
    Bu ürüne ne olmuş olabilir? Nereden bilgi alabilirim?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    (Bu arada kulaklık posta ücreti dahil 105 USD dı).

sana verilen 13 basamaklı numara yı ptt nin web sitesindeki interaktif linkinden ulus. gönderi takip bölümüne yazıp gönderinin akibetini öğrenebilirdin ama artık bence geçmiş olsun, ödemeyi paypal ile yaptıysan bile 3 ay geçtiği için hiçbir hak idda edebileceğini sanmıyorum.

• Ben Almanya'daki kuzenime oradan ebay yoluyla örneğin 350 euro luk bir fotoğraf makinası aldırıp kargoyla bana gönderse üzerinede hediyedir falan yazsa gümrükte bir problem yaşarmıyız???
  • Arkadaşlar,

Bir soru da ben sormak istiyorum.

100 USD veya EURO altı hediye olarak kısıtlamayı anladımda, paket boyutlarının önemi var mı acaba?

Bana ABD'den bir sırt çantası hediye geleck. Kullanılmış ve bedeli düşük. Ancak boyutları büyük. Boyut konusu problem olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: soberman

Arkadaşlar,

Bir soru da ben sormak istiyorum.

100 USD veya EURO altı hediye olarak kısıtlamayı anladımda, paket boyutlarının önemi var mı acaba?

Bana ABD'den bir sırt çantası hediye geleck. Kullanılmış ve bedeli düşük. Ancak boyutları büyük. Boyut konusu problem olabilir mi?

Bir önceki sayfada yazılmıştı;sanırım gümrükte sorun çıkmaz gümrük paketin büyüklüğü ile değil paketin içindeki ürünün Türkiye'deki değeri ile ilgileniyor .paketin büyük olması sadece kargo masrafını etkiler gümrüğü değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kanuni001

Ben Almanya'daki kuzenime oradan ebay yoluyla örneğin 350 euro luk bir fotoğraf makinası aldırıp kargoyla bana gönderse üzerinede hediyedir falan yazsa gümrükte bir problem yaşarmıyız???

Paketin üzerinde değer olarak 50 euro yazılırsa ve hediye olarak işaretlenmişse sorun yaşamayabilirsin ama yinede ptt'deki gümrükteki görevlilere bağlı bir olay bazen 1000 usd lik parça gümrüksüz geçerken bazen 50 usdlik ürün takılabiliyor . En garantisi ordan gelen biri ile göndersinler yada geldiklerinde getirsinler
  • @27 fatih

Aydınlattığın için teşekkürler..
  • @ duduco , @ 27fatih
    sayın üstadım,
    ebay a kayıt olurken belli bir para birimi seçiyoruz.Ben dolar seçmiştim daha önce.dört tane alışverişim oldu.ikisi dolar ikisi pound üzerinden.biryerde okumuştum ve aynen başıma geldi.kur çevriminden % 2.5 komisyon kesiliyor. ilk kayıtta seçtiğimiz para birimini kredi kartlarında olduğu gibi primary (öcelikli) yapamazmıyız ?
  • benim paket satıcının bulunduğu şehre ulaşdı inşALLAH yatırır paramı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lionman444

@ duduco , @ 27fatih
    sayın üstadım,
    ebay a kayıt olurken belli bir para birimi seçiyoruz.Ben dolar seçmiştim daha önce.dört tane alışverişim oldu.ikisi dolar ikisi pound üzerinden.biryerde okumuştum ve aynen başıma geldi.kur çevriminden % 2.5 komisyon kesiliyor. ilk kayıtta seçtiğimiz para birimini kredi kartlarında olduğu gibi primary (öcelikli) yapamazmıyız ?

sen yapsan bile kredi kartlarından paund olarak çekilmiyor sonuc olarak yine usd cekilecek cunku kredi kartlarında 2 secenek var
    1 bütün alışverişler ytl
    2 yurt dışı alışverişler usd yurt içi alışverişler ytl
    senin derdinden bende muzdaripim su ana kadar nerden baksan 100 usd ye yakın fazladan ödeme yaptım paundun usd ye cevrilmesinde dolayı neyseki usd biraz dustude zararlık azaldı :)

• iyibey.com dan e bay hakkında daha fazla yardım alabilirsin.
  • merhaba arkadaşlar

benim de çok acil bir sorunum var.Affınıza sığınarak özellikle bu konuyu okuyup,cevaplamanızı istiyorum.

Ebaydan bir notebook hard disk siparişi verdim.Ürünün fiyatı 139$ .Posta ücreti dahil 170$ oluyor. Neyse ben de Türkiyedeki gümrük sınırının 100€ olduğunu zannederek satıcıya fiyatı 130 $ ın altında göstermesini rica ettim.Satıcı da ürünün fiyatını 125$ belirterek postaya vermiş(hediye seçeneği işaretli değil). Uzun bir bekleyişten sonra bugün eve pttden bir ihbarname gelmiş.Ben başka şehirde öğrenci olduğum için babam postaneye gitmiş ve babama bazı kağıtlar vermişler.Onları ve de ödediğim miktarın banka dekontunu gümrük müdürlüğüne götürüp imzalatmasını, daha sonra ptt ye geri götürüp hard diski almasını söylemişler.

Şimdi benim ne yapmam gerekir?Söyledikleri gibi paypal dekontunu verirsem 139$+posta masrafı görünecek ve de belirtilen miktardan farklı olduğu için akıbetin ne olacağını bilmiyorum.

En kısa zamanda ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim.Çünkü ona göre ben kendim bi sürü yol gidip,hard diski teslim alacağım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.