Şimdi Ara

Amerika&Ebay 'den Alış-Veriş!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
0
Favori
20.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler üstadım.hiç olmazsa içimde kalmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: schumacher__

merhaba arkadaşlar

benim de çok acil bir sorunum var.Affınıza sığınarak özellikle bu konuyu okuyup,cevaplamanızı istiyorum.

Ebaydan bir notebook hard disk siparişi verdim.Ürünün fiyatı 139$ .Posta ücreti dahil 170$ oluyor. Neyse ben de Türkiyedeki gümrük sınırının 100€ olduğunu zannederek satıcıya fiyatı 130 $ ın altında göstermesini rica ettim.Satıcı da ürünün fiyatını 125$ belirterek postaya vermiş(hediye seçeneği işaretli değil). Uzun bir bekleyişten sonra bugün eve pttden bir ihbarname gelmiş.Ben başka şehirde öğrenci olduğum için babam postaneye gitmiş ve babama bazı kağıtlar vermişler.Onları ve de ödediğim miktarın banka dekontunu gümrük müdürlüğüne götürüp imzalatmasını, daha sonra ptt ye geri götürüp hard diski almasını söylemişler.

Şimdi benim ne yapmam gerekir?Söyledikleri gibi paypal dekontunu verirsem 139$+posta masrafı görünecek ve de belirtilen miktardan farklı olduğu için akıbetin ne olacağını bilmiyorum.

En kısa zamanda ne yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim.Çünkü ona göre ben kendim bi sürü yol gidip,hard diski teslim alacağım.

hediyeyi işaretletmemekle çok büyük hata etmişsin ama bir sey olmaz ürüne el koyamazlar sadece amca biraz ugrasacak
    basıma daha önce böyle bir şey gelmedi ama burada anlatılanlara göre paypal dekontunu değilde kredi kartı ekstreni götürürsen zaten orda ne kadar ödediğin yazıyor en fazla % 10 gümrük ödersin oda en fazla 17 usd eder kolay gelsin
    birde ürün alırken kargo ücreti dahil 100 euroyu geçmeyecek onun için bir dahaki alışverişinizde değeri 50 euro olarak bildirmesini söyleyin
    bu şekilde benim 6. canon s3 geldi:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 27fatih -- 17 Şubat 2007; 0:26:46 >

• Arkadaşlar ebay'den tanesi $4.99 olan bir gözlükten tek seferde 2 adet getirtsek sorun çıkar mı gümrükte..Satıcı gift işaretleyeceğim dedi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: codderial

Arkadaşlar ebay'den tanesi $4.99 olan bir gözlükten tek seferde 2 adet getirtsek sorun çıkar mı gümrükte..Satıcı gift işaretleyeceğim dedi..

yok arakadaşım iki tane fiyat olarakda oldukça düşük gözlük için bir sorun çıkmaz ancak siz yinede gift işareti yaptırın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: 27fatih

hediyeyi işaretletmemekle çok büyük hata etmişsin ama bir sey olmaz ürüne el koyamazlar sadece amca biraz ugrasacak
    basıma daha önce böyle bir şey gelmedi ama burada anlatılanlara göre paypal dekontunu değilde kredi kartı ekstreni götürürsen zaten orda ne kadar ödediğin yazıyor en fazla % 10 gümrük ödersin oda en fazla 17 usd eder kolay gelsin
    birde ürün alırken kargo ücreti dahil 100 euroyu geçmeyecek onun için bir dahaki alışverişinizde değeri 50 euro olarak bildirmesini söyleyin

o zaman şu an ptt den dedikleri gibi mi işlem yapayım.Daha kolay bi yolu yokmudur ya,gidip memurla konuşsam fln.Şimdi benden de ithalat belgesi vs. istemesinler!

Başka yorumları da bekliyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumacher__ -- 17 Şubat 2007; 13:31:52 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 27fatih

o zaman şu an ptt den dedikleri gibi mi işlem yapayım.Daha kolay bi yolu yokmudur ya,gidip memurla konuşsam fln.Şimdi benden de ithalat belgesi vs. istemesinler!

Başka yorumları da bekliyorum!

keşke sır ithalat begesi olsa...

beyanname+komisyoncu ücreti+%18 kdv+interneteen alışverişlerde %10 vergi+ardiye+antrepo+pul+damga vs...

evi ipotek ettirir bunlar.. TOPUNA

• acil yardım

işkillendim!!!

ebay e kayıt olurken kredi kartı numarassı istiyor

bu normal mi?

kartın ön yüzündeki 16 haneyi ve arkadaki son 3 haneyi girmem mi gerek?

banka kartları kabul olmuyordur herhalde
    ille kredi kartı mı olmalı???
  • quote:

keşke sırf ithalat begesi olsa...

beyanname+komisyoncu ücreti+%18 kdv+interneteen alışverişlerde %10 vergi+ardiye+antrepo+pul+damga vs...

hadi yaa,daha kolay bi yolu yok mudur bunun?3-4 güne kadar bir karar vermem gerekiyor.170 dolarlık bedelin %25ini ödemeye hazırım da,daha farklı şeyler çıkmasa bari!Tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum. En azından moral verseniz bile olur ya
  • BİLGİSİ OLAN???
    quote:

Orjinalden alıntı: sexai

acil yardım

işkillendim!!!

bu normal mi?

• quote:

BİLGİSİ OLAN???
    quote:

acil yardım

işkillendim!!!

bu normal mi?

içinin rahat etmesi için sanal kart numaranı ve sanal kartın 3 haneli güvenlik kodunu ver bence..Ben hep öyle yapıyorum..

• sanal kart yok akbank axess platinum var
  • Merhaba Sexai,

Yaklaşık 3 senedir eBay.com dan alış veriş yapıyorum. Gerçi şimdiye kadar fotoğraf makinası almadım ama aldığım her şey sorunsuz
    olarak adresime geldi. Ben kayıt olurken kredi kartı numaramı vermedim. Finansbank ve Garanti Bankasındabir kaç sahip olduğum sanal kredi kartlarını
    kullandım. (2 adet kullanıcı kodum var). Her ne alırsam en yüksek kurdan çarpıp üzerinide 10 ya da 20 ytl ekleyip sanal kredi kartımın limitini yükseltiyorum. Paybal hesabımdan parayı çekiyor. Sonrasında hiç bir sorun yaşamadan ürünüm gelmesini bekliyorum. Sonuçta herhangi bir ters durumda
    kredi kartımın limiti bir kaç YTL olduğu için kart numarasını biri ele geçirse bile alabileceği para o kadar olur.

Ben bu yolla Notebook pili, eşimin ve benim kullandığım cep telefonlarının pillerini, video kamera pilleri getirttim ve bunu yapabilecek herkese tavsiye ediyorum. Burada bizi pillerde inanılmaz yoluyorlar.

Bilginize...

quote:

BİLGİSİ OLAN???
    quote:

acil yardım

işkillendim!!!

bu normal mi?

• Teşekkürler Hocam

Ya şimdi allah kahretsin ki korkma sebebim kartım Platinum...Yani 10 milyar gibi bir limiti var...

Sanal kartı var mıdır Akbank'ın bilemiycem ama olsa da aynı limit onlar için de geçerli olur herhalde...

Debit Kart yani hesabımdan para çekmeme yarayan kart ile yapabilir miyim?

Yoksa KRedi KArtının Tüm numaralarını veren var mı?
  • quote:

Teşekkürler Hocam

Ya şimdi allah kahretsin ki korkma sebebim kartım Platinum...Yani 10 milyar gibi bir limiti var...

Sanal kartı var mıdır Akbank'ın bilemiycem ama olsa da aynı limit onlar için de geçerli olur herhalde...

Debit Kart yani hesabımdan para çekmeme yarayan kart ile yapabilir miyim?

Yoksa KRedi KArtının Tüm numaralarını veren var mı?

sanal kart genelde bankaların kredi kartı müşterilerine verdikleri ekstra bir hizmet, yani akbank kredi kartınız varsa interet şubesinden giriş yapıp kendinize bir sanal kart oluşturup limitini kendiniz belirleyebilrisiniz. 1 ytl limit verip bu numarayı istediğiniz yerde kullanmanız mümkün...
  • ek karta internet şubesi olmuyormuş herhalde...bu benimki ekkart idi...

aman beeee...ööfff

banka hesbımda para var diyelim ziraaatte o kartların üzerinde de visa falan yazıo...o numaraları versem olmaz mı?

debit kart...atm kartı yani..onlarla tr de alışveriş edebiliyoruz yani...
  • quote:

quote:

keşke sırf ithalat begesi olsa...

hadi yaa,daha kolay bi yolu yok mudur bunun?3-4 güne kadar bir karar vermem gerekiyor.170 dolarlık bedelin %25ini ödemeye hazırım da,daha farklı şeyler çıkmasa bari!Tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum. En azından moral verseniz bile olur ya

arkadaşlar bi zahmet şu olaya bi baksanız.Acele olduğundan böyle sürekli yazmak zoruda kalıyorum.Duruma göre gidip kendim alıcam o yüzden lütfen ne yapmam gerektiğini detaylı bir biçimde yazarsanız sevinirim

• UPS'in bilerek gümrüğe taktırdığı doğru mu?
  • quote:

ek karta internet şubesi olmuyormuş herhalde...bu benimki ekkart idi...

aman beeee...ööfff

banka hesbımda para var diyelim ziraaatte o kartların üzerinde de visa falan yazıo...o numaraları versem olmaz mı?

debit kart...atm kartı yani..onlarla tr de alışveriş edebiliyoruz yani...

asıl kart sahibi akbankın internet şubesine girerek kredi kartlarım bölümünde kredi kartları ayarları bölümünden sektör kısıtlama bölümünden senin kartını internet ve telefon aracılığıyla alışverişe kapatabilir
    alışveriş yapacağın zaman açarsın alışverişi bittikten sonrada kapatırsın
    yada debit kartla hesabında alışverişin kadar para tutarak alışveriş yaparsın ama ziraat galiba buna müsade etmiyor
    bende babamın 500 ytliik ziraat kredi kartı ile alışveriş yapamadım bankanızı arayın diye hata mesajı verdi paypal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 27fatih -- 18 Şubat 2007; 19:06:40 >

• quote:

UPS'in bilerek gümrüğe taktırdığı doğru mu?

evet bildiniz
    ups nin Türkiye temsilciliği aynı zamanda gümrük müşaviri olduğu için gümrüğe takılıyor ve ups müşavirlik ücreti istiyor
    hatta ups yüzünden comerxia Türkiye'ye mal göndermeyi durdurmuştu
    bana 2 ser tane paketli toplam 10 adet digital makine 2005 mayısda sipariş vermiştim comerxia aracılığıyla ups ile gönderdiler gümrüğe takıldı
    comerxia ürünleri geri çağırdı ve fedexle gönderdi ve hiç biri takılmadan gümrükten geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 27fatih -- 18 Şubat 2007; 19:03:18 >

• quote:

Arkadaşlar ebay'den tanesi $4.99 olan bir gözlükten tek seferde 2 adet getirtsek sorun çıkar mı gümrükte..Satıcı gift işaretleyeceğim dedi..

paket küçük olursa sorun çıkmaz
    ben aynı zarfın içinde 1 seferde 10 adet micro sd card getirttim paket küçük oldugu için ve değer olarak 100 usd dendüşük olduğu için ve hediye olarak işaretlendiği için gümrüğe takılmadan kolayca geçti
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.