Şimdi Ara

Amerika&Ebay 'den Alış-Veriş!! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
0
Favori
20.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ya bu amerikadan alışveriş olayını yukarıya taşısak .forumda baya sorun yaşayan arkadaşlar var bununla ilgili hem onlara yardımcı oluruz hemde bilgilerimizi daha detaylı hale getiririz.
  • arkadaşlar ben bhphotovideo'dan ben bir tane video kamera almak istiyorum.650 dolar fiyatı var.bunu alsam ben

UPS Worldwide Saver

FedEx Priority

International Express Mail

International Priority Mail
    hangi kargo ile trye getirmeliyimki ptt ile teslim alıyım gümrüğe takılmadan.yoksa anladığım kadarıyla vergisi ile buradaki fiyatını geçiyor.ve bu firma hediye paketi yapan bir firmamıdır.baktım gift seçeneği usa da geçerli sanırsam.bunu düzeltmek için nasıl bir yazışmam yapmalıyım alışveriş yapmadan önce

ve anladığım kadarıyla bu gift olsa bile 400 doları geçen kısmına %10 vergi ödeyeceğim.öylemi?

iyi ramazanlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alirbsh

arkadaşlar ben bhphotovideo'dan ben bir tane video kamera almak istiyorum.650 dolar fiyatı var.bunu alsam ben

UPS Worldwide Saver

FedEx Priority

International Express Mail

International Priority Mail
    hangi kargo ile trye getirmeliyimki ptt ile teslim alıyım gümrüğe takılmadan.yoksa anladığım kadarıyla vergisi ile buradaki fiyatını geçiyor.ve bu firma hediye paketi yapan bir firmamıdır.baktım gift seçeneği usa da geçerli sanırsam.bunu düzeltmek için nasıl bir yazışmam yapmalıyım alışveriş yapmadan önce

ve anladığım kadarıyla bu gift olsa bile 400 doları geçen kısmına %10 vergi ödeyeceğim.öylemi?

iyi ramazanlar.

BHphotovideo'dan alırsanız çok zor geçmesi. Paketin üzerine faturayı koyuyor o şekilde gönderiyor.

• Tekrardan selamlar :)
    Bu benim yurtdışı maceram da sakız gibi uzadıkça uzuyor.
    Sonunda Tr'ye giriş yapacak bir arkadaş buldum ! Ancak ufak bir sorunum var.

Cowon D2 aldım, fakat kartın ekstresinin resmini çekip yollamamı istiyorlar. Adres eşleştirmesi yapılacakmış anladığım kadarı ile. Bir de siz okuyun. Gereksiz bölümleri kırpıyorum ;
    quote:

You are being asked for security information because the address you entered as your "Cardholder" address was indicated to be either incorrect or incomplete by your Credit/Debit card company OR because you have requested your order to be shipped to alternate private address which is not permitted. We have to ensure that this information is correct to protect customers from Credit Card fraud.

Your order is currently being held awaiting completion of routine additional security checks. Consequently, in order to despatch your order, we require the following details from you:

A copy of the top section of your Credit/Debit card statement (as received monthly through the post from your Credit/Debit card company); this should show your Credit/Debit Card number and your cardholder address together.

PLEASE NOTE we cannot accept a picture of your credit card.

How do I send this to you?

Email a copy to us as a JPEG attachment by replying to this email (sales@advancedmp3players.co.uk). FAX a copy to us: 0131 273 4397 (or +44 131 273 4397 if you are calling from outside the UK)

Why do you need this information?

This information helps to validate that you are the authorised owner of the Credit/Debit card used to place this order and helps to prevent Credit/Debit card fraud. If you cannot supply this information, please kindly telephone us (0131 273 4388).

Kalın ile belirttiğim kısımdan anladığım kadarı ile kartın adresinden farklı bir adrese gönderim yapamıyoruz.

Benden bu tip istekler istemeyecek bir alışveriş sitesi var mı bildiğiniz ? Önemli bir diğer konu daha var. Litvanya'ya kargo gönderebilen bir alışveriş sitesi olması lazım, oraya yollatacağım çünkü. . .

• Arkadaşlar bende yeni biri olarak bu ebaydan alış-veriş yapmaya karar verdim.Fotoğrafcılığa yeni başlamış biri olarak bi makina aldım burdan,işte kendimi geliştirdim fln filan.şimdi yeni bi makina almayı düşünüyorum bu sefer biraz tecrübeli olduğum için araştırdım epey burdan alcağım makina ile ebay'dan iki alırım nerdeyse... ben canon eos40d almayı düşünüyorum.
    Mesela;
    http://cgi.ebay.com/Canon-EOS-40D-Digital-SLR-Camera-5-Lens-16GB-NEW-USA_W0QQitemZ130275365712QQcmdZViewItemQQptZDigital_Cameras?hash=item130275365712&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1309|301%3A1|293%3A1|294%3A50

bu linkteki ürün bana toplam kaça gelir(ortalama bi fiyat)?gümrükte takılma olasılığı ne kadar?Ürünü aldığımda gönderen nasıl bir ambalaj yapsın,üzerine ne yazsın fln?yada ben ondan başka ne istiyen fln...
    teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: mstfsercan

Arkadaşlar bende yeni biri olarak bu ebaydan alış-veriş yapmaya karar verdim.Fotoğrafcılığa yeni başlamış biri olarak bi makina aldım burdan,işte kendimi geliştirdim fln filan.şimdi yeni bi makina almayı düşünüyorum bu sefer biraz tecrübeli olduğum için araştırdım epey burdan alcağım makina ile ebay'dan iki alırım nerdeyse... ben canon eos40d almayı düşünüyorum.
    Mesela;
    http://cgi.ebay.com/Canon-EOS-40D-Digital-SLR-Camera-5-Lens-16GB-NEW-USA_W0QQitemZ130275365712QQcmdZViewItemQQptZDigital_Cameras?hash=item130275365712&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1309|301%3A1|293%3A1|294%3A50

bu linkteki ürün bana toplam kaça gelir(ortalama bi fiyat)?gümrükte takılma olasılığı ne kadar?Ürünü aldığımda gönderen nasıl bir ambalaj yapsın,üzerine ne yazsın fln?yada ben ondan başka ne istiyen fln...
    teşekkürler.

Bunun gümrükten geçmesi imkansıza yakın.. Sadece makina veya sadece lensler olsa bir ihtimal geçer diyeceğim fakat böyle bir setin geçmesi için mucize olması lazm haberin olsun..

• ne yaparsan yap takılır,usps le gönderiyorlar buda posta gümrüğü demek ayrıca kolisi çok büyük olacaktır kesin takılır fedexlede gönderiyorlar ama dediğim gibi kloi çok büüyük ordada kesin takılır ayrıca satanlar kurumsal ve amerikan firması kesinlik hediye veya düşük fatura gibi talepleri kabul etmezler hiç girme derim tecrübelerime dayanarak
  • anladım ve vazgeçtim.yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    mesela sadece body alsam öyle geçirebilirmiyim?
    ya burdaki fiyatlar çok pahalı,ben öğrenci olarak karşılayamam o yüzden böyle yollara başvuruyorum.
  • Arkadaşlar,
    Benim bir önceki mesajım hakkında bir şeyler yazabilirseniz çok makbule geçer. Bir iki gün içerisinde siparişi vermem lazım çünkü :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem444 -- 15 Aralık 2008; 3:07:34 >
  • Selam arkadaslar Amerikadan SLR fotograf makinesi istekleriniz icin bana ulasabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviloks -- 11 Ocak 2009; 23:11:06 >
  • Hazır başlık gelmişken ben de şunu sorayım: Ben gümrükte çalışan bir tanıdık buldum, (kendisi viski falan getiriyor ordan) 400 dolarlık bir fotoğraf makinası alsam, gümrükte arkadaş işime yarar mı?
    Kendine sorun demeyin henüz tanışmadım kendisiyle (arkadaşın arkadaşı).
  • beyler bana amerikadan cep telefonu getirtme imkanı olan varsa ulaşsın lütfen teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.