Şimdi Ara

Amerika Dil Okulu Tecrübelerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
3
Favori
5.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kısmetse şubat ayında 3 aylık bir dil okulu programı için new york'a gidiyorum. çevremde ve forumda çok gördüm bu şekilde gitmek isteyen. ben de bayağı bi araştırma yaptığımdan ve bu işlerle ilgili biraz tecrübe edindiğimden böyle bir konu açıp gitmek isteyenlere biraz da olsa yardımcı olabileceğimi düşündüm.
    zamanında ben böyle tecrübe sahibi kişilerle görüşmeye çalıştığımda genelde geri dönüş alamamıştım. şimdi ihtimal ki birisine vesile olurum.

öncelikle şunu söyleyebilirim: 3 ay, 5 ay, 6 ay... ne kadar erken başlarsanız o kadar karlı çıkarsınız.mesela uçak biletini 2 ay önceden alırsan gidiş dönüşü yaklaşık 1100 tl ye getirebiliyorsun. yada amerikadaki okulundan gelecek belgeyi hızlı kargo yerine normal kargo ile getirirsin, 2 hafta sürer gelmesi ama 75 dolar kar edersin.ayrıca yine erken kayıtla okul ücretini daha ucuza getirebilirsin.o şekilde ben mesela 500 dolar filan kar etmiştim gene.

bir de pasaport olayı var: normalde pasaport ücretleri şöyle:http://www.epasaport.gov.tr/hakkinda/harclar.aspx
    ancak benim de tesadüfen öğrendiğim harçsız pasaport denen bir olay var. ama bunu öğrenciler ve öğretim görevlileri alabiliyor. bu pasaportu alınca sadece 62,5 defter parası veriyorsun.süresi de en fazla 2 yıl ama genelde 1 yıllık veriliyor ki o da kafi oluyor zaten.
    daha başka böyle gerekli bilgileri aklıma geldikçe paylaşacağım.
    merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz ama özelden sormayın ki herkez öğrensin.

• Bende USA, Boston, Kings Colleges dil okuluna ön kayıt yaptırdım. Şimdi sadece ankaraya vize mülakatı için gidicem. Vizeyi alırsam Ocak ayının sonu gibi gitmeyi planlıyorum. Sen vizeyi istanbul'dan mı? yoksa ankaradan mı? aldın. Mülakat sırasında ne gibi sorular soruyorlar, biraz bilgi verirsen iyi olur.
  • Toplam ne kadar tuttu. Bende düşünüyorun ama bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masdera

Toplam ne kadar tuttu. Bende düşünüyorun ama bakalım

aynen toplam fiyat nedir hocam,ingilizcen nasil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

3 aylık bir program aşağı yukarı 7000 dolar tutacak gibi gözüküyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: çaDo

Bende USA, Boston, Kings Colleges dil okuluna ön kayıt yaptırdım. Şimdi sadece ankaraya vize mülakatı için gidicem. Vizeyi alırsam Ocak ayının sonu gibi gitmeyi planlıyorum. Sen vizeyi istanbul'dan mı? yoksa ankaradan mı? aldın. Mülakat sırasında ne gibi sorular soruyorlar, biraz bilgi verirsen iyi olur.

hocam istanbuldan alacam ben. yani daha almadım. mülakat sırasında sordukları sorular ilgili internette bayağı bi yazmışlar. olay yüzde 50 şans diyorlar. konsolosluk görevlisinin nasıl biri olduğuna bağlı olay. ama şöyle de birşey varmış: amerikaya özellikle yılın son 2 ayı vize almak çok zor diyorlar. sen öğrenci misin?

• Okul: Kings Colleges
    Yer: USA, Boston
    Toplam: 30 ders saati
    Kurs Fiyatı (Haftalık): 386 USD
    Kurs Süresi: 16 Hafta
    Konaklama: Aile Yanı
    Oda Paylaşımı: Tek Kişilik
    Yemek Fiyatı 4 Hafta ( kendim 4 hafta istedim): 295 USD
    Toplam Kurs Ücreti: 6176 USD
    Toplam Konaklama Ücreti: 1180 USD
    Ön kayıt Ücreti: 135 USD

Genel Toplam : 7491 USD - 13400 TL yapıyor.

Yukarıda yazılanlar sadece kurs ve konaklama ücretleri, Pasaport, vize ve uçak biletleri fiyata dahil değildir.

Pasaport 1 yıllık : 195 TL
    Vize ücreti (Tahmini): 350 USD
  • quote:

Okul: Kings Colleges

Yukarıda yazılanlar sadece kurs ve konaklama ücretleri, Pasaport, vize ve uçak biletleri fiyata dahil değildir.

hocam vize ücreti 380 dolar olması lazım toplam.

ben de başta kings college i düşünmüştüm. ama new york ağır bastı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mow_ -- 7 Aralık 2012; 21:27:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mow_

quote:

quote:

Bende USA, Boston, Kings Colleges dil okuluna ön kayıt yaptırdım. Şimdi sadece ankaraya vize mülakatı için gidicem. Vizeyi alırsam Ocak ayının sonu gibi gitmeyi planlıyorum. Sen vizeyi istanbul'dan mı? yoksa ankaradan mı? aldın. Mülakat sırasında ne gibi sorular soruyorlar, biraz bilgi verirsen iyi olur.

hocam istanbuldan alacam ben. yani daha almadım. mülakat sırasında sordukları sorular ilgili internette bayağı bi yazmışlar. olay yüzde 50 şans diyorlar. konsolosluk görevlisinin nasıl biri olduğuna bağlı olay. ama şöyle de birşey varmış: amerikaya özellikle yılın son 2 ayı vize almak çok zor diyorlar. sen öğrenci misin?

Ben öğrenci değilim, dil eğitim ve birazda gezi amaçlı gidiyorum. İzmirde ingilizce kurlarına fiyat sormaya gittim adamlar 4-6 bin TL fln diyorlar. Bende üstüne biraz daha verip yurtdışına çıkarım dedim. Vize konusunuda ekşi sözlükten baya bi araştırdım. Adamların çoğu şöyle demiş ''getirdiğim tonla dosyaların hiçbirine bakmayıp, sordukları 3 soruyu cevapladıktan sonra aldığım vize'' diye yazmışlar. Birde sözlükte yazdıklarına göre tipe çok bakıyorlarmış. eğer vize memurunun gözü seni tutmazsa, istediğin kadar başarı bir öğrenci ol vermiyormuş. Bazıları da 2. ve 3. denemeden sonra aldıklarını yazmışlar. Sen vizeye nezaman başvurmayı düşünüyorsun. Ben ayın 20 si gibi düşünüyorum.

• quote:

quote:

Okul: Kings Colleges

hocam vize ücreti 380 dolar olması lazım toplam.

ben de başta kings college i düşünmüştüm. ama new york ağır bastı.

Massachusetts, New york arası 3 saat 40 dakika, ben biraz fazla fringe izledim. o yüzden olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben öğrenci değilim, dil eğitim ve birazda gezi amaçlı gidiyorum. İzmirde ingilizce kurlarına fiyat sormaya gittim adamlar 4-6 bin TL fln diyorlar. Bende üstüne biraz daha verip yurtdışına çıkarım dedim. Vize konusunuda ekşi sözlükten baya bi araştırdım. Adamların çoğu şöyle demiş ''getirdiğim tonla dosyaların hiçbirine bakmayıp, sordukları 3 soruyu cevapladıktan sonra aldığım vize'' diye yazmışlar. Birde sözlükte yazdıklarına göre tipe çok bakıyorlarmış. eğer vize memurunun gözü seni tutmazsa, istediğin kadar başarı bir öğrenci ol vermiyormuş. Bazıları da 2. ve 3. denemeden sonra aldıklarını yazmışlar. Sen vizeye nezaman başvurmayı düşünüyorsun. Ben ayın 20 si gibi düşünüyorum.

çok haklısın. 3-4 ay orda bi kursa gitmekle burda bir kursa gitmek arasında dağlar kadar fark var. çok gidene danıştım, bir tanesi de gitmene gerek yok tarzı birşey demedi.
    ama benim de canımı sıkan tek sorun vize. sözlükten,usa-turk den ve mezun forumdan( araştırma yapmak isteyenler buralardaki yazılanlara mutlaka göz atsın) okudum. çok red alan var. sırf bu yüzden okulumun başlama tarihi belli olmasına rağmen uçak bileti almadım. şirket hep sen alırsın diyor ama bakalım hayırlısı. bu arada ay sonuna doğru gitcem sanırım. şuan ı-20 nin gelmesini bekliyorum.

• Ben 3 kere denemeyi düşünüyorum. Sözlükte bu şekilde vizeyi alan çok, Ulan param var gidemiyorum işe bak başlıcam vizesine
  • quote:

Ben 3 kere denemeyi düşünüyorum. Sözlükte bu şekilde vizeyi alan çok, Ulan param var gidemiyorum işe bak başlıcam vizesine

ben de mecbur alana kadar denicem de fazladan girdiğin her mülakatta 160 dolar almaları kötü.bi de biri ocakta alma ihtimali daha yüksek dedi ama ne kadar doğrudur bilemem.
  • Bende suan new yorkta embassy language school a gidiyorum 3 hafta oldu geleli sorulari olan varsa sorabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertem_ishak

Bende suan new yorkta embassy language school a gidiyorum 3 hafta oldu geleli sorulari olan varsa sorabilir

hocam vize mülakatı nasıl geçti? Ne gibi sorular soruyorlar?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ertem_ishak

Bende suan new yorkta embassy language school a gidiyorum 3 hafta oldu geleli sorulari olan varsa sorabilir

hocam vize mülakatı nasıl geçti? Ne gibi sorular soruyorlar?

Yaa bana dil okulu su siralar vizede sıkıntı oldugunu istanbulda almanın zor oldugunu Ankara'dan almamı tavsiye ettiler ya da bekle biraz dediler ama ben biraz sabırsızlık ettim daha fazla beklemek istemedim gittim gorusmeye. Tum evraklari felan hazırladım bi konu acmıştım bununla alakali ona da bakabilirsiniz. Gorusmeye gittim yasli sarı saçlı bi amerikalıya gorustum bana nereye gidicegimi sordu new york dedim kac ay kalicaksin dedi 6 dedim new yorkta tanıdığın kimse var mi dedi yok dedim transcripte bakti sonra vizenizi onaylıyorum dedi vize süreci biraz stresli gecer ben kafayi yicektim nerdeyse orda bana sorarsanız o kadar vize görüşmelerini okudum insanların tamamen şans isi adam sana ister verir ister vermez şanslıysan alirsin baska da belgeme bakmadılar tavsiyem cok fazla vize görüşmesi okumayın aklınıza en kötüsü geliyo iyice kafayi yuyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aklıma gelmişken, sitede mile puanlarını satanlar var. eğer uçak biletinizi onlar aracılığıyla alırsanız yüzde 25 varan indirimler yakalayabilirseniz.
  • guzel bır konu....bende cocuguma gecen yıl vıze almıstım bu yaz bırlıkte gıttık hata ettık artık turkıyede ders mers hayal oldu aklında fıkrınde amerıka var orda yasamak ıstıyor ıs yass.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

guzel bır konu....bende cocuguma gecen yıl vıze almıstım bu yaz bırlıkte gıttık hata ettık artık turkıyede ders mers hayal oldu aklında fıkrınde amerıka var orda yasamak ıstıyor ıs yass.....
    hocam sen de toefl dan en az 100 almayı şart koş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mow_ -- 11 Aralık 2012; 20:16:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.