Şimdi Ara

AMD Zen mimarisi ilk kez görüntülendi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
1.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

adamın elindeki tek taşı fark eden ....

Kadın olabilir mi?
  • Skylake, Nvidia, DDR 4 bellek teknolojileri neredeyse mukemmel bir uyum içindeler. Pazar içinde birbirlerinin kaymağına yağ süren bir satış döngüsüne girdiler. Ki kullanici psikolojisi de Intel - Nvidia'yı bir bütün olarak görüyor. Güç tüketimleri muazzam. Bu tekeli kıramaz AMD.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kurs@tz kullanıcısına yanıt
    Anakartın pinlerinide kolay kolay bozabilen varsa da yuh derim! Ancak tornavidayı sokacaksın ki bozulsunlar!...
  • quote:

Orijinalden alıntı: underlater

Anakartın pinlerinide kolay kolay bozabilen varsa da yuh derim! Ancak tornavidayı sokacaksın ki bozulsunlar!...

Forumu düzenli takip ediyor olsaydın bi dünya intel lga anakart pinlerini yamultup ağlaşan sızlaşan çareler arayan gençliği görmemene imkan yoktu.hatta yeni skylake serisinde işlemciyi düzgün taksan bile, pcb si çok ince olduğundan, ağır bir soğutucu taktığın takdirde zamanla işlmeci pcb si bükülerek anakart üzerindeki pinleri bozabiliyor, artık anakart pinlerini bozmak için kullanıcının hata yapmasına bile gerek yok kendi kendine bile olabiliyor, ararsan internette bolbol örneğini görebilirsin

https://www.google.com.tr/search?q=lga+motherboard+pin+broke&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi7-I2uo5bNAhVCrRQKHb2VD3IQ_AUIBigB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 7 Haziran 2016; 18:56:13 >

• ZEN 2017 başına ertelenmiş

Intel, AMD new CPU platforms target January 2017 launch
    http://www.digitimes.com/news/a20160607PD202.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: cats.in.the.cradle

ZEN 2017 başına ertelenmiş

Intel, AMD new CPU platforms target January 2017 launch
    http://www.digitimes.com/news/a20160607PD202.html

IPC arttırım olayını %40 dan %50 ye çıkarmaya çalışacaklar herhalde.
  • kurs@tz kullanıcısına yanıt
    Bunu da becerebiliyorlarsa valla bravo! Ayrıca onları da ne takip edecem. O kadar da beceriksiz olmasınlar alala :D :D
  • Zen islemcinin Biran Once Cikmasi Sart Eger Bulldozer Gibi Husran Cikarsa Hepimiz SkyLake Yada KabyLake Almak Zorunda Kalicaz. intel 1.350 TL'yi Hak Etmiyor Ben O Fiyati Yakistirmiyorum Zaten i7 6700 K'nin Asil Fiyati 1000 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 8 Haziran 2016; 12:25:20 >
  • Takip.

• Bulldozer için de olay olacak efsane işlemciler geliyor diyerek beni pişman eden AMD ve Gigabyte'ın son çıkan AM3 platformunun Bulldozer destekleyeceği haberi ile beni yarı yolda bırakmasından dolayı artık AMD işlemci tarafında güvenim kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Skylake, Nvidia, DDR 4 bellek teknolojileri neredeyse mukemmel bir uyum içindeler. Pazar içinde birbirlerinin kaymağına yağ süren bir satış döngüsüne girdiler. Ki kullanici psikolojisi de Intel - Nvidia'yı bir bütün olarak görüyor. Güç tüketimleri muazzam. Bu tekeli kıramaz AMD.

Bunlar tekel olmadılar ki kırsın bunları. En son Amd konsolları alarak ağır bir darbe vurmuştu zaten, RX 480'le birlikte Nvidia'ya fiyat konusunda baya zarara sokacak Nvidia indirim yapmazsa işi zor sıkıntılı günler bekliyor. Amd bu işlemcileriyle Intel'den performans olarak geri düşmesine rağmen pazarda baya söz sahibi olmasına bakarsan, Zen'den sonra olacakları otur izle. Apu kısmına hiç girmiyorum bile, Intel'in fiyat politikasına bakamıyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 11 Haziran 2016; 15:48:17 >

• Zen islemci intel'i Gecemeyebilir Fakat x86 Pazarinda Cok iyi Para Toplayacaklari Kesin intel Cok Buyuk Darbe Yiyecek i5 Fiyatinda i7 Performansi Veren Zen islemci Gorucez Millet Hemen Ona Atlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 12 Haziran 2016; 0:36:33 >
  • cats.in.the.cradle C kullanıcısına yanıt
    Niyetleri yoksa çıkarmasınlar kaç senedir FX4100 ile bekliyorum perişan haldeyim doğru düzgün oyun oynayabildiğim yok hala eğlence yapıyorlar.

Ne yapalım yani parasını hiç haketmeyen fazladan yüzlerce para isteyen İntel'e mi yatırayım paramı?

Ula AMD son şansımız sensin bu CPU'yu da halledemez isen yandık Vallaha Intel feci bir kazık sokacak gibi geliyor. Canonlake ile müthiş performans artışı olacak diyorlar fakat Zen yapamazsa artık %0,5 performans artışı ile %100 fiyat artışı görürüz.

Aynı şekilde GPU tarafında da 1080 ti'yı 1600 dolara çıktığını görürsek artık pes derim. Zaten 1080'e kısıtlama koymuş ...ler 1080 ti'ya yetişmesin diye...

Benim İntel'den CPU falan alasım yok en zor durumda dahi kalsam hiç bulaşmak istemiyorum. O hayvanlar ancak gıdım gıdım veriyorlar.

• Simdi zen 2017 ye mi ertelendi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2017'ye ertelenmesi kötü olmuş.
  • Zen işlemciler Sonbaharda geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.