Şimdi Ara

AMD Zen mimarisi ilk kez görüntülendi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
1.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi senin kafa hakikaten cok guzel ya. Pes ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Cikmamis bir islemci nasil cikmis olan bir islemciyle karsilastirilabiliyorsa , cikmamis bir islemci de cikmamis baska bir islemciylede karsilastirilabilir.Ayrica kabylake nin en azindan skylake den %5 daha performansli olacaginida varsayarsak ve bu sitede onlarca dedikodu uzerinden ozellikle ceptelefonlarinda haber yapildiginida varsayarsak soylediklerim cokda havada kalmiyor.Ben zaten suanda herhangi bir karsilastirma yapmiyorum.Sadece AMD ZEN cikdiginda skylake nin degil kabylake nin rakibi olacak diyorum.Cunku intelin ve AMD nin aciklamalarina bakarsak kabylake AMD ZEN den once cikacak veya ayni zamanda cikacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: rodri

Eğer bekleneni veremezse, gelmesi muhtemel olan açıklamalar:

-Biz, zen ile bir geçiş dönemi hedefliyoruz. Asıl atağa çıkacağımız işlemciler, 20xx yılında çıkacak olan .... mimarisiyle olacak.

-Zen'in intel işlemcilerden geri kalıyor gibi gözükmesi sizi yanıltmasın, directx ... çıkınca işlemcilerimiz çoşacak.

-Microsoft yazılımları bizim mimarimize göre yapmıyor. Yapılacak yamayla performans sorunu çözülecek.

-Bizim işlemcilerimiz daha iyi, çünkü 8 çekirdekli.

.

.

.

En guzel yorum

• quote:

-Biz, zen ile bir geçiş dönemi hedefliyoruz. Asıl atağa çıkacağımız işlemciler, 20xx yılında çıkacak olan .... mimarisiyle olacak.

-Zen'in intel işlemcilerden geri kalıyor gibi gözükmesi sizi yanıltmasın, directx ... çıkınca işlemcilerimiz çoşacak.

-Microsoft yazılımları bizim mimarimize göre yapmıyor. Yapılacak yamayla performans sorunu çözülecek.

.

.

.

Beklenenden kastın her seride %5-10 artışsa bekleneneni veremeyecekler, çünkü önceki nesilden iki kata yakın bir artış olacak. Artık sende faydalanırsın rekabetin getirdiği fiyatlardan.

AMD Zen mimarisi ilk kez görüntülendi

http://wccftech.com/amd-zen-cpu-performance-double-fx-8350/

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

.

.

.

Beklenenden kastın her seride %5-10 artışsa bekleneneni veremeyecekler, çünkü önceki nesilden iki kata yakın bir artış olacak. Artık sende faydalanırsın rekabetin getirdiği fiyatlardan.

http://wccftech.com/amd-zen-cpu-performance-double-fx-8350/

Ben de istiyorum amd rekabete girebilsin. Ama ortada daha somut bir şey yok. Hep aynı terane. Eğer söylediklerini yapamazsa, büyük ihtimal benim yazdımlarımı diyecekler. i7 extreme işlemciler dahil her seviye intel işlemciye rakip olacaz ne demek ya.

• Tek çekirdek performansını %40'a kadar artırmışlar, tamamen yeni sıfırdan bir tasarım var, bu da Intel'in her işlemcisine rakip olacak demektir. Zen'in ilk modeller belki Intel'in en tepe modellerinden geri kalabilir ama sonra ki seri de bu iş çok kızışacak.
  • Ne intel ne amd. Benim 3 kiriterim var. Fiyat , performans ve guc tuketimi. Gelecek baharda hangisi daha iyise onu secerim.islemci veya gpu da olsa bu boyle.paralar kolay kazanilmiyor.

• Bekleyip görelim bakalım. Belli bir performansta olsun da sidik yarışının önemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OldGamers86 -- 2 Haziran 2016; 17:41:52 >
  • quote:

Cikmamis bir islemci nasil cikmis olan bir islemciyle karsilastirilabiliyorsa , cikmamis bir islemci de cikmamis baska bir islemciylede karsilastirilabilir.Ayrica kabylake nin en azindan skylake den %5 daha performansli olacaginida varsayarsak ve bu sitede onlarca dedikodu uzerinden ozellikle ceptelefonlarinda haber yapildiginida varsayarsak soylediklerim cokda havada kalmiyor.Ben zaten suanda herhangi bir karsilastirma yapmiyorum.Sadece AMD ZEN cikdiginda skylake nin degil kabylake nin rakibi olacak diyorum.Cunku intelin ve AMD nin aciklamalarina bakarsak kabylake AMD ZEN den once cikacak veya ayni zamanda cikacaklar.

Eksi butonu geri gelsin diyorum ben.

• killnOd kullanıcısına yanıt
    mümkün tabi. İntelden kaby lake işlemcilerin mühendislik örneği istenir. Test yapılır ve iade edilir.

• 8 Çekirdekli işlemcisini görüntüsü

anladığım kadarıyla 16mb L3 ön belleği olacak

• redoracle R kullanıcısına yanıt
    Buda güzel bir gelişme. Artık AMD işlemcilerinde ters takılma nedeniyle iğnelerinin kırılması sorunu kalmayacak demektir.
  • underlater U kullanıcısına yanıt
    AMD’s AM4 Platform Details Leaked: µOPGA Based Socket with 1331 Pins, 140W Max TDP

Burdan detaylara bakabilirsin.http://wccftech.com/amd-am4-%c2%b5opga-socket-1331/#ixzz4AXSUpkjJ
  • quote:

off kafaya bak.
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir mantık? Zen çıkmamış fakat ellerinde olan CPU, Kabylake'i nerden bulup da karşılaştıracaklar? Dahası gerek bile yok, Kabylake Skylake'ten sizin de dediğiniz gibi %5-6-7 güçlü olur, İntel mevcut işlemcilerin eskiğini düşündürecek kadar performans artışı veriyor sadece. Herkes 6700K kullanmadığına göre Zen'in orta seviye i5 6500 gücünde olması bile piyasayı değiştirir. Hele ki çarpan kilitsiz işlemcileri intel gibi fahiş fiyattan satmaktansa makul fiyatlar sunarlarsa. Kısacası Zen kabylake'ten %10 bile güçsüz olsa da kesinlikle cezbedici olacaktır..

Edit: Kaby Lake Skylake Refresh gibi olacakmış, yani arada çok az performans farkı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faustus -- 3 Haziran 2016; 22:09:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: underlater

Buda güzel bir gelişme. Artık AMD işlemcilerinde ters takılma nedeniyle iğnelerinin kırılması sorunu kalmayacak demektir.

Evet güzel bi gelişme, eskiden acemiler işlemciyi yanlış takıp pinlerini bozuyordu, bundan sonra artık anakartın pinlerini bozacaklar
  • Tensi T kullanıcısına yanıt
    Intel'in %25 performans artışı verdiği nerede görülmüş? 22nm'den 14'e geçerken bile %7-8 performans artışı oldu, Kaby Lake Skylake Refresh olacağından onu da göremeyiz, en fazla %1-2-3 olur.
  • Faustus F kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle o kadar performans vermez kolay kolay intel bi anda,hem zaten işlerine gelince i2500 k hala iş görüyor dahada görür diyenler var,e demekki amd i2500 yada biraz daha performanslı bir işlemci çıkarırsa ki skylake kadar iyi diyorlar,dengeleri değiştirir kendi lehine,özelliklede fiyata oynarsa,zaten anakart olarakta uygun fiyatları amdnin performansta sıkıntı olmadıktan sonra niye fazla para vermek istesinki insanlar.
  • adamın elindeki tek taşı fark eden ....

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.