Şimdi Ara

AMD uyumlu ram intele takılır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ddr2 intel 775 soketli anakartım var. ram alacağım hatta 16 gb kapasiteli anakart ile değiştireceğim ama 4gb ramlerde hep amd işlemci ile uyumludur intel işlemci ile uyumlu değildir yazıyor. Biraz araştırdım intel/amd ayrımı yok anakartın ile uyumlu ise çalışır yazmışlar. amd uyumlu ram intelde çalışıyorsa alayım mı ?

• Hayır çalışmaz. DDR2'de tek çubuk olarak Intel 2GB, AMD 4GB destekliyor.
  • myalperen kullanıcısına yanıt
    peki bu intel anakart nasıl 16 gb destekliyor ? kafa karıştırıcı ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouLofDiego

peki bu intel anakart nasıl 16 gb destekliyor ? kafa karıştırıcı ya :D

Chipset desteğiyle falan ilgili herhalde
    Lga775 işlemcilerde bellek kontrolcüsü anakartta diye biliyorum, anakart üreticileri cömert davranmış, olur da ilerde bir yolunu bulup takarlar diye
    alıp denesem mi acaba araştırırken bir tane adam almış takmış çalışmış ama güvenemedim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouLofDiego

alıp denesem mi acaba araştırırken bir tane adam almış takmış çalışmış ama güvenemedim :D

Çok büyük bir ihtimal çalışmaz, güç tuşuna basıldığında açılmaz bilgisayar, sonra satıcı iadeyle uğraştırır, boş ver bence maceraya gerek yok
  • Başka konuyla alakası bilgisi biri var mı tam anlamıyla açıklığa çıksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    P5Q Deluxe gibi anakartlar 4gb tek modülde DDR2 desteği veriyorlar.

@SouLofDiego
    Değiştireceğin anakartın ve alacağın ramin marka/modelini yazar mısın? Bir de anakartın sitesinde önerilen belleklerin bir listesi (Memory QVL diye geçer) olması lazım. O listeden bir marka/model ram tercih edersen sorun yaşamazsın.
  • ben takılmaz diye biliyorum.

• Maceraya gerek yok.

Tek 4gb ddr2 intel ram guncel fiyatiyla 100tl den asagiya bulunmaz.

Cevap baslikta gizli oldugu uzre de amd diye gecen ramler inteldw calismaz...

• DocZ kullanıcısına yanıt
    gigabyte ga-ep43-ds3 anakartını düşünüyorum ram olarak 4 gb ram hangisi varsa intel için o markayı tercih edeceğim. Aslında 8 gb ddr3 1600 fsb lga 775 anakart bulsam hiç uğraşmayacağım. asusun bir kartı vardı 16 gb ddr3 destekleyen alamadan satıldı maalesef.
  • Masraf çıkaran bilgisayarcımız da geldi.
  • Sizinle aynı işlemciyi kullanıyoruz,ucuz yolu bir 775 anakart alıp ddr3 4gbx2 ram takıp kullanabilirsiniz tabii oynadığınız oyunlar ve sizin beklentiniz ne bu daha önemli 3-4 senedir asus p5g41 tmlx anakart ile sorunsuz kullanıyorum ekran kartı olarak gtx760,gtx970 kartları kullandım 970 ile çok daha iyi bazı oyunlarda darboğaz yaptığını hissetim özellikle watch dogs ve ayarları mümkün olduğunca yüksek kullandım çok fazla masraf etmeden yapabiliyorsanız yapın en fazla 2 sene daha götürür tabiiki oynadığınız oyunlar çok daha önemli.
  • EĞİNLİ kullanıcısına yanıt
    Gtx 1050 almayı planlıyorum ekran kartı çok mu dar boğaz yapar acaba ?

• SouLofDiego kullanıcısına yanıt
    Yapmaz diye düşünüyorum ben alabilirsem 1070 alacağım alamazsam 1060 düşünüyorum,1070 darboğaz yapabilir ama sistemi değiştirmeyide planlıyorum ileriye dönük düşünüyorum,1050,1060 darboğaz yapacağını zannetmiyorum.
    600 tl vericem elimde kalsın istemem :D

hocam aynı işlemciyi kullandığımızdan emin misin ? çünkü e5472 fsbsi 1600 anakartın 1333 ?
  • SouLofDiego kullanıcısına yanıt
    Eminim oc sitesinde benim karta takıldığını ve kullanıldığını görünce bende aldım,3-3,5 senedir sorunsuz kullanıyorum çok aradımhttp://www.asus.com/Motherboards/P5Q3_DeluxeWiFiAP_n/specifications/ anakartlardan ama uçuk para istiyorlardı kart şimdilik yetiyor. AMD uyumlu ram intele takılır mı ?

hocam hiç oc yapmayı düşündünüz mü peki ben düşündüm de beceremem yakarım diye korkuyorum :)
    yalnız attığınız anakart cidden çok iyi ddr3 16 gbye kadar destekliyor. bunun gibi bir kart vardı asus modelini hatırlamıyorum hatta bu kartta olabilir 250 TL dedi adam istanbulda olsa gene alıcaktım adanadaydı parayı yolla öyle göndereyim dedi almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SouLofDiego -- 2 Şubat 2017; 13:58:30 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.