Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CPB işlemcinin turbosu oluyor kapatırsan 3.6ghz üstüne çıkamazsın ciddi perf düşer.

3600'ün default R20 performansı burada var;https://forum.donanimhaber.com/neden-ryzen-3000-islemcinizi-auto-default-olarak-kullanmamalisiniz--140802845#140802845

CPB kapatınca ne kadar düşüyor kendin karşılaştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 15 Kasım 2019; 4:15:4 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    sicaklik degerleri normalse acik birakirim.Aida64 stress testinte 86-87 civarinda geziyor acikken.Kapaliyken 60 derece.Size gore normal mi acikken cpu'nun tam stress altinda 86 derecede calismasi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tokhan23 T kullanıcısına yanıt
    işlemciye işkence yapıyorsun tabi ki normal asıl boşta ve oyunda fazla değilse iyi denir
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam.Bostayken 40 derece civarinda dolasiyor.Yarin BFV deneyeyim bi bakayim degerlere.İyi geceler.Tesekkur ettim tekrardan.

• tokhan23 T kullanıcısına yanıt
    iyi zaten bu işlemciler sıcak kanlı çıktılar boşta 40 c normal deniyor artık örnek benim 1800x işlemci boşta 26 34 arası geziyor. BFV dene bakalım iyi geceler Rica ederim
  • 2200g ve Asrock B450M-HDV R4.0 ile ekleneyim bende. Birde Crucial Ballistix 3000 var, bunun oc'sini nasıl yapabilirim acaba pek anlamıyorum bu RAM OC olaylarını?

Ha bide 2200g en fazla ve stabil kaç voltta çalıştırabiliriz ?

RX580 4GB ile kullanıyorum, galiba darboğaz yapıyor. 1080p'de oynuyorum zati.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_jericho -- 15 Kasım 2019; 4:45:48 >
  • Evet kargom dağıtımda. 6 sene sonra fx8320 den Ryzen 9 3900x'e geçiş yaptım. Heyecan büyük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekir YENİKARAMURAT

Üstadlar Windows 1909 çıktı 1909la Agesa 1.0.0.4 deneyen var mı bir şey deyin lütfen@Wilson Fisk
    dün bana 1903 11. güncelleme diye bir şey geldi sonrasında opsiyonel olarak 1909 özellik güncellemesi geldi yaptım uzun sürecek diye beklerken 2 kere baştan açtı bitti bir şey anlamadım.win tuşu+R ile winver diyince 1909 diyor şimdi.öteki makineme yaptım onda da aynısı oldu ben ciddi ciddi iso indirip kuracağız sandım.ne fark var dersen takla atıyordum 1.0.0.4'ten sonra 1903'te firestrike'de cpu puanı alacam diye.biostan bi ayar var enchancer mi ne onu sona dayayarak 24900 alabilmiştim.1909'da o ayarı oynamadan 25200 mü 300 mü ne aldım yani performansa faydası var 1909'un.sıfırdan kurun güncelleyin yapın yani bir şekilde.1.0.0.4'ün gıcıklığı biraz performans düşürmesiydi çünkü 1903'e göre yapmamışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

dün bana 1903 11. güncelleme diye bir şey geldi sonrasında opsiyonel olarak 1909 özellik güncellemesi geldi yaptım uzun sürecek diye beklerken 2 kere baştan açtı bitti bir şey anlamadım.win tuşu+R ile winver diyince 1909 diyor şimdi.öteki makineme yaptım onda da aynısı oldu ben ciddi ciddi iso indirip kuracağız sandım.ne fark var dersen takla atıyordum 1.0.0.4'ten sonra 1903'te firestrike'de cpu puanı alacam diye.biostan bi ayar var enchancer mi ne onu sona dayayarak 24900 alabilmiştim.1909'da o ayarı oynamadan 25200 mü 300 mü ne aldım yani performansa faydası var 1909'un.sıfırdan kurun güncelleyin yapın yani bir şekilde.1.0.0.4'ün gıcıklığı biraz performans düşürmesiydi çünkü 1903'e göre yapmamışlar.

Alıntıları Göster
    çok sağolun hocam 1903+1004 performan dususu sebebıyle sormustum cevabımı aldım

• Starrk35 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı Olsun Hocam, Bende 3900x Sahibi Olarak Aramıza Hoş Geldiniz
  • Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde sıcaklıklar nasıl? Bende boşta 65 -70 lerde Ryzen Masterdan bakınca. Pbo açık. Stok fan var şu an. Yükte 80-85 e kadar çıkıyor. 4.2 - 4.3 boostluyor. Normal mi anlamadım. Boşta 38-40 larda çalıştıranlar var. Sıvı soğutmadır illa ki de yine de şaşırıyorum bir terslik var gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VR_27 -- 15 Kasım 2019; 13:6:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VR_27 kullanıcısına yanıt
    Boşta 44,47 Arası Oynuyor Ful Yükte 80,83 Buluyor Prime 95 İşkence Testinde
    Msı Core Freezer Core Xl Var Bende
    Stock Soğutucu Bu İşlemciye Zayıf Kalıyor

Pbo Da Zıplatıyor Sıcaklığı Ben Kappattım Biostan Sıcaklıkar ,5,6 Derece Kırıyor Hocam
    Stok Soğutucuya Göre Biraz Daha Boşta Düşmesi Lazım Isının,Egzoz Fan Muhakkak Olsun
    Benim stok soğutucu ile 43 derece baya iyi o zaman, üstelik kasa 2008 model CM690. PBO açık SMT kapalı.
    Core Temp bende sürekli altta açıktır, normalde onun gösterdiği çekirdek ısısı boşta 43-44 derece civarı gezerken RyzenAMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) Master ı açınca 47-52 arası gezmeye başladı.
  • AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)
    https://store.donanimhaber.com/7c/35/c5/7c35c5ba953c28568f85170311d2a1de.jpg

1105 TL'e alınan işlemci ile 9700K ve 8700K'dan daha yüksek skor.

• Bu PBO Nasıl kapatılıyor bulamadım. Anakartta bir seçeneği disabled yaptım Mavi Ekran verdi. Ben bu meretin 3.8 de kalmasını istiyorum. Çıkmasın şu an 4 lere de nasıl yapacam bulamadım. CPB ve PBO yu birlikte mi kapatmalıyım?
  • VR_27 kullanıcısına yanıt
    2 Sini Beraber Kapırsanız Sıcaklıklar Düşecektir Otomatikmen
    CPB "Core Performance Boost" Kapatmak Sıcaklığın 1 Den Yükselik Düşmesini Engeller Sıcaklık Değeri Sabitlenir Boştayken
    Her Anakart Modelinde Bu Ayarların yeri Değişiktir Modeline Göre Araştırın Rahatlıkla Kapatırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 15 Kasım 2019; 19:59:22 >
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Bende de 42-43 derece arası 3700x ile.
    Ben esas bugün boştayken cpu voltajının çok yüksek olduğunu fark ettim. 1,450'lere çıkıyordu.
    Tüm boost vb. şeyleri kapadım, 4.1'de 1,235 volt ile 3 saat stres testi sorunsuz geçti.
    İyi de oldu tam yükte artık 82-83 dereceyi geçmiyordu. Stok ayarlarda 90 derecelere yaklaşıyordu.
    Ayrıca @Roronoa Zoro senin 75 derece sorunun içinde bir çözüm buldum galiba. Dediğin gibi bios üzerinden fan ayarlarında 75 derece kritik seviye olarak belirlenmiş. Buradan değişmiyor.
    Ancak Asus AI suite 3 programında fan profillerine girersen eğer orada bu sınırlamayı kaldırmak için seçenek var. Oradan istediğin gibi fan profil yapabilir ve critical temperture seçeneğini seçersen profilden 75 derece üstüne alabilirsin.
  • catastrop kullanıcısına yanıt
    Asus Suite 3 Üzerinden Bile Yapsam Fırlıyor Sınırlama İşaretli İşaretsiz Farketmiyor Denemekten Bıktım Artık
    Yada Gerizaklı Program Bilgisayar Başlatınca Her Şeyi Sıfırlıyor da Olabilir
    Fan Kontrolcü İle Baş Edecem Bunla, Kesinlikle Dinlemiyor 1 Den Hızlanıyor,Ben Umudu Kestim Biosla Gelirmi Ne Olur Artık Bıraktım İşin Ucunu Yoruldum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 15 Kasım 2019; 20:39:1 >
    O zaman anca bios update çözer bunu, ben ai suite üstünden fan optimize de yaptım, şu anda çok iyi, boşta durup dururken birden fırlama yapmıyor.
    Gerçi boostların hepsini de kapattım, onun da etkisi var.
  • Arkadaşlar test sonucunu değerlendirebilir misiniz?

Ters giden bir şeyler var mı?

Teşekkürler.

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lofer_freud -- 15 Kasım 2019; 22:49:11 >
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.