Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
137
Favori
357.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ram en az 3200 mhz olsa iyi olur nvm ssd ye ısınamadım bir türlü samsung 512 pro var yetiyor

bende öyle tahmin ediyorum 4000 serisi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ram en az 3200 mhz olsa iyi olur nvm ssd ye ısınamadım bir türlü samsung 512 pro var yetiyor

bende öyle tahmin ediyorum 4000 serisi için
    Bende 2*8 2400 lük Flare x leri, 4*8 3200 lerle değiştirmeyi düşünüyorum, 2 yılda çok yeni ram çıktı, b-die davası devam ediyor mu, ne alsam bir türlü karar veremedim.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200Mz DDR4 BLS2K8G4D32AESEK Bellek

https://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-crucial-ballistix-16-gb-2x8-3200mz-ddr4-bls2k8g4d32aesek-fiyati,473964248.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 24 Ekim 2019; 10:29:38 >
  • Faydalı olabildiğime sevindim dostum.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    valla samsung b die hala iyi de samsung üretimi bıraktı artık ve flarex 3200 mhz c14 trde satışı yok 2017 yılında alt linkten almıştım 900 tl ye inventus dan ama artık yok sonradan 2 adet daha alayım 32 gb olsun dedim ve neweg den 1.200 tl ye aldım geçen yıl ve sanırım hala satıyor. şimdiki işlemciler ram seçmiyor diyorlar da kullanmadığım için doğrudur diyemem
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8536&tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 24 Ekim 2019; 18:50:49 >

• Arkadaşlar selam 11 gün önce ryzen 3600 satın aldım. AMD'nin xbox gamepass kampanyasından yararlanmak için vatana mail attım. Fakat gönderdikleri kod hatalı çıktı amd verification tools "sistem kontrolü geçmedi" hatası veriyor vatana ticket açtım yanıt yok mail attım yanıt yok bu kodu nası kullanacağız illa gidip 3600x mi alalım?
    EDİT
    AMD'den mail geldi "Hello ,

You will need a code for the Xbox Game Pass promotion, please contact your retailer."

Özetle vatan bana oyun kodu yollamış o yüzden sistem kontrolünü geçemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmre129 -- 24 Ekim 2019; 19:37:43 >
  • Cevaplarınız için teşekkürler, kart çalıştırırsa Crucial Ballistix 3200mhz 2X16gb 32gb olarak almayı düşünüyorum, kart özelliklerinde non ECC olarak 4X16gb 64gb ram desteği var görünüyor.
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    vatana durumu anlatın başka kod vermeleri gerek
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    2. Maili attım yine cevap vermezlerse arayacağım. alt tarafı bir kod verecekler onuda yapmıyorlar...
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    çakal bunlar ne olacak
  • 11.11 yada kara cumada ryzen 5 3600, x570, rx5700 xt toplama niyetindeyim. Anakart için kafamdaki model x570 arous elite. Bu anakart nasıldır? Üstündeki bileşenler kaliteli midir? Gigabyte servisi için çok olumsuz şeyler duydum. Bununla alakalı kötü deneyimi olan var mı yakın zamanda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biostan bunları açmanız lazım.

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)
  • B450 Tomahawk Max ve 3600 ile aranıza katıldım.
    Yalnız bir sıkıntı var, daha yeni Windows yükleyip programları yükledim anca. Kartın sistemi bootlaması MSI H170 GAMING M3'den bariz daha yavaş.
    Bir de sanki harddiskte sıkıntı var. Windows SSD'de yüklü, dosyalarım HDD'de. Fotoğraf falan açınca çok geç tepki veriyor bilgisayar. Kasanın kendi usb portlarına harici hdd ya da usb bağladığımda bilgisayarıma tıkladığımda 10 yıllık bilgisayarmış gibi donma falan yaşıyorum. Bağlantıda mı bir hata yaptım acaba çözemedim işi. Pazartesi daha detaylı bakmaya çalışacağım, sorunu nasıl tespit edebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 25 Ekim 2019; 20:21:36 >
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    anakartın cihipsetini yükle amd sitesinden ve yüklü değilse son biosu yükle
  • quote:

B450 Tomahawk yazmışım ama Tomahawk Max almıştım hocam, gerek var mı yine de?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    neye gerek var mı? cihipset diyorsan evet bios diyorsan denemek lazım bios eskiyse
    https://www.msi.com/blog/amd-combo-pi-1004-bios-update

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

https://www.reddit.com/r/MSI_Gaming/comments/conl2y/very_long_post_on_max_motherboards/

BIOS Ayarlarından

Disable CSM (change to UEFI)

Enable ERP Ready

Disable Legacy USB Support

(tip from me) Make sure you have latest AMD chipset driver installed.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Ekim 2019; 20:39:49 >

• quote:

çözebildinizmi merak ettim

sırayla bios

güncel windows

farklı sata portu

ramleri tekli denemenizi öneriyorum (amd kullanmıyorum almak istedigim bileşenler mevcut sizde)
  • quote:

neye gerek var mı? cihipset diyorsan evet bios diyorsan denemek lazım bios eskiyse
    BIOS için demiştim hocam Max modeller güncel BIOSla geliyor diyorlardı ya ondan. Chipset güncellemeyi deneyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

https://www.msi.com/blog/amd-combo-pi-1004-bios-update

https://www.reddit.com/r/MSI_Gaming/comments/conl2y/very_long_post_on_max_motherboards/

BIOS Ayarlarından

Disable CSM (change to UEFI)

Enable ERP Ready

Disable Legacy USB Support

(tip from me) Make sure you have latest AMD chipset driver installed.
    Teşekkürler hocam haftasonu bilgisayardan uzaktayım pazar akşam ilk iş ya da pazartesi deneyeceğim. En temiz BIOS update nasıl yapılır kısa bir rehber vs. var mı?
    Bu arada 16 saniye normal, olması gereken. Eski dandik kart da 13-15 saniye arasıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 25 Ekim 2019; 23:7:44 >

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.