Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!' (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
1
Favori
25.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hacılar siz onu bunu bırakında dolar bu seviyedeyken gidip 4000 binlirayı İntele bayıp kafam rahat deyip yerinde oturan arkadaşlar AMD intelin indirim yaptığı fiyata işlemci alır mesele bu başka birşey değil eğer işlerinde başarısız olsalar idi zaten Intel kar marjı üzerinden indirim yapmazdı ben şahsen Amd kotu yok inteli gomuyor demiyorum dolar bu seviyedeyken iPhone 7plus yerine xiomia mi 5pro alırım geri kalan para cebimde kalır diyorum bu kadar basit... Ryzenlar öğrenci dostu ayda 400 TL alan adam 4 bin lirayı gidip baymaz zaten o kadar parası olan gidip ryzen 7 1800x alır ustumede AMD vegayı bekler bu kadar basit. Adamlar 4 sene uğraşmız 1 ay kadar süre bekleyip gorecez fos çıkmassa işler bizim için iyi olur Intel biraz daha indirime gider rekabet için sizde Intel alırsınız en iyisi Amdnin işine bırakmak amdyi ben şahsen banane intelden derim hangisi ucuz ve verimliyse onu alırım cebimde para olsa bile gidip şimdi amdye baymam o parayı acele işe şeytan karışır uzaktan evin bacası gözüktü her gün eve biraz daha yaklaşıyoruz ':))

• Harikasınız arkadaşlar çok güzel bir sunum olmuş Teşekkürler

• Öncelikle Ryzen Türkiye fiyatlarına göz atalım;

Sol taraftaki fiyatlar dolar kuru 3.5 için KDV dahil bütün vergilerle beraber hesaplanmıştır.
    Sağ taraftaki fiyatlar dolar kuru 4.0 için KDV dahil bütün vergilerle beraber hesaplanmıştır.

R7 1800X 2184TL-2496TL
    R7 1700X 1729TL-1977TL
    R5 1600X 1192TL-1368TL
    R5 1400X 945TL-1080TL
    R3 1200X 738TL-850TL

Şimdi gelelim Ryzen modelleri ne için tasarlandı yorumlara bakıyorum insanlar çok yanlış anlamış R7 1800X'i i7 7700K ile kıyaslıyorlar henüz bilmiyorlar ki R5 1600X 6 çekirdeğiyle çekirdeğini boşta bırakmadan oyunlarda iddialı soğutucularla i7 7700K'yı toz edecek kapasitede.

R7 1800X vs. i7 6950X (Çift çekirdek 3D Tasarım, Yapay zeka programlama, Render gücü)
    R7 1700X vs. İ7 6900K (Çift çekirdek 3D Tasarım, Yapay zeka programlama, Render gücü)
    R5 1600X vs. i7 7700K (Üst seviye Oyun Performans odaklı)
    R5 1400X vs. i7 6700K (Orta seviye Oyun Performans odaklı)
    R3 1200X vs. İ5 7600K (Giriş seviye Oyun Performans odaklı)

• Daha halen deli gibi aradaki 10 fps için 1000 tl gibi fark verenleri anlamak mümkün değil. bu noktadan sonra 7. nesil intel işlemcisi olan İ7 7700k ürünü ile ilgili olarak tek çekirdek performansında yarışamıyor kısmı maalesef doğrudur ama az bir o.c ile multi core testlerinde % 25 lik bir fark koymakta ürün.
    Donanım haber ailesinin henüz hiç bahsetmediği ama şu anda Türkiyenin en büyük donanım incelemesi yapan firmalara verdiği bir ürün var ve neden bahsedilmemiş olduğunu anlamakta büyük güçlük çekmek ile birlikte neden 8. nesil İ7 sınıfı ürün çıkartıldığını ve neden gerçek % 15 artış vaadiyle İntel' in kendini lanse ettiğini açıklamaması çok üzücü oldu.

Amd Ryzen 7 1100 modeli hazırlanmış durumda ve bu modelin yetenekleri çok daha iyi. rakibi olarak İ7 7700K olarak bildirildi AMD firması tarafından. İntel İ7 7700K 91 watt güç tüketimine sahip ama 1100 modeli ise tam tersine 65 watt TDP değerine sahip.

bazı kişiler daha işlemciye ve ana kartlara el değdiremeden çıkan bios güncellemelerinden yakınmışlar o noktaya' da bir açıklama lazım bahsedilmemiş incelemede.

Bu güncellemenin ilk amacı 3000 MHZ lik DDR4 bellek limitini kaldırmak ve yüksek frekanslarda çalışan DDR4 bellekler ile uyumluluk sağlanabilmesi için çıkartıldı. İntel cephesinde bu kadar yüksek belleklerin kullanılabilmesi için neredeyse 4 ghz üstünü görmek gerekmekte. ryzen mimarisinde ise o.c yapmadan herkes kullanabilecek. bios öncesi maalesef manuel olarak hem işlemci hem de belleğe o.c yaparak 3000 mhz üstü ramler ile kullanılabiliyordu ama bu durum stabiliteyi etkilemekteydi artık default saat hızları ile hiç o.c yapmadan yüksek hızlı bellekler kullanılabilmekte.

kimse boşuna 6xxx İnteli anladık ama 7. nesle rakip olamıyor demesin 1100 modeli 7700K modelinin rakibi.

Resmi kaynak mevcut fakat buradan firma adı verirsem yayınlanmayacağı için yazı vermiyorum firma hem çok tanıdık hem de bu güne kadar tanınan en ünlü donanım incelemecisi Recep BALTAŞ tarafındanda onaylanmıştır.

• Çok doyurucu güzel bir inceleme olmuş. Teşekkürler.
    Testler yapılırken hemen hemen bütün uygulamaların Ryzen uyumsuz olduğu halde aldığı skorlar muazzam. TDP değeri de hayli güzel. Ve en önemlisi fiyatı. Özellikle kıyaslanan bu iki işlemci için konuşacak olursak açıkça i7 6900K tarihin çöplüğüne itilmiş durumdadır!
    Halen 5000 TL'ye 6900K alan birisi ya beyninden sorunludur ya da ciddi bir fanboydur. Başka izahı olamaz.
    Teşekkürler AMD...

• AMD işlemciler çok ısınıyor...

...

...

Şakaslan şaka.. 3 nesildir amd kullanıyorum. Her anlamda memnunum. Bakalım amd cok ısınıyor diye zırvalayan olacek mı?

Bu sefer daha çok hazımsız intelci çıkabilir. Zira AMD yarı fiyatına inteli tokatlıyor da..

• AMD'nin mobil işlemciler tarafında yeni bir gelişme var mı? Şahsen bu performans artışlarını ve fiyatlara yansımasını laptoplarda da görmek isteriz.

• Amd klasiği olarak yine düşük yükte performanslı çalışamıyor işlemci. Oyunlarda %30 işlemci yüküyle 30fps olayı yani.

Çok övüldü, başarı mı? Evet ama olmamış. 7.cinamd işlemcim olabilirdi şu düşük yüklerde düşük fps sorununu çözebilmiş olsalardı...

• quote:

Orijinalden alıntı: coolman06

Hocam doğru 7700K da i7 ama 4/8 o sebepten bana göre dengi r5 4/8 ler.

8/16 1800x in 6/12 6900K dan bir çok oyunda iyi bazılarında denk birkaçında ise geride olması da müthiş bence.

6900k, 6/12 bir işlemci değil. 8/16 bir işlemci, tıpkı r7 1800x gibi.

https://ark.intel.com/tr/products/94196/Intel-Core-i7-6900K-Processor-20M-Cache-up-to-3_70-GHz

Geç cevap verdim belki sonradan ogrenmissindir

• Keşke dünyada sadece intel olsada başka işlemci üreten firma olmasa, Şu intel intel diyip kuduran millete güzel bir fiyat geçirseler rekabetsiz ortamda nasıl fiyatlarla pc toplayacaklarını görürler o zaman.

Avrupada filan intel fiyatları 100 ila 200 dolara varan ndirimler yaptı bu bile amd nin ne kadar iyi bir iş yaptıgının kanıtıdır.

AMD nin bu yaptığı işi tebrik edecekleri yere hala nasıl çamur atarımın peşindeler

Siz gibin yine İntel alın ama başkalarının başarılarına çamur atmayın türk milletinin vazgeçemediği yegane yorumlama yeteneği hep muhalefet.

İntelciler sizin işinize geliyor bu Ryzen.

• kraix kullanıcısına yanıt
    Duyan sanki Intel dandik ürünleri uçuk fiyatlara satıyor sanacak.Intel olmasa çakma işlemci üreten adamlar 10 yılda bir işlemci sunardı artık önünüze.

A*D ile fiyatlar yakın.Çok uçuk ürünler var tabii ki ama onlar Dolar üzerinden hesaplandığı için öyleler.Dışarıda yaşayan birisi rahatlıkla alabilir.
  • Her amd konusunda mok atmaya koşarak geliyorsun art niyet tavan yapmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın İnte* fanboyları! Velhasılı kelam, Ryzen şu şartlarda çoğu şeye gayet yeter bir işlemcidir! Ryzen 1800X alacağım. Tek sıkıntım, anakart çeşitlerinin az olması. Onlar da arttığında zaten, bios, update, yazılım desteği vs gelir ve piyasası oturur. Ben de Ryzen 1800X'imle keyif yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kraix

Keşke dünyada sadece intel olsada başka işlemci üreten firma olmasa, Şu intel intel diyip kuduran millete güzel bir fiyat geçirseler rekabetsiz ortamda nasıl fiyatlarla pc toplayacaklarını görürler o zaman.

Avrupada filan intel fiyatları 100 ila 200 dolara varan ndirimler yaptı bu bile amd nin ne kadar iyi bir iş yaptıgının kanıtıdır.

AMD nin bu yaptığı işi tebrik edecekleri yere hala nasıl çamur atarımın peşindeler

Siz gibin yine İntel alın ama başkalarının başarılarına çamur atmayın türk milletinin vazgeçemediği yegane yorumlama yeteneği hep muhalefet.

İntelciler sizin işinize geliyor bu Ryzen.

kafaları basmıyor kardeşim boşver

• quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Arkadaşlar ben tam anlayamadım. Tom's hardware testlerine baktım, güvendiğim bir kaç youtube kanalına baktım, yukarıda arkadaşın gönderdiği oyun listesine baktım. Genelde Intel önde gözüküyor. Aradaki fark da çok değil. Ama 7700k 1500-1600 lira, Ryzen 1800- 2000 lira.

Ben mi yanlış yerlere bakıyorum?

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-1800x-cpu,4951-7.html
    https://store.donanimhaber.com/f5/e8/2f/f5e82fe566807f2f2e6d89f3a766fd91.jpg
    https://www.youtube.com/watch?v=OXbOC_OyvG4
    https://www.youtube.com/watch?v=cYjbVXkoC50
    https://www.youtube.com/watch?v=1cznxigESBo&t=391s

Doğru yerlere bakıyorsun ve evet zaten öyle

7700k'nın rakibi daha çok 1700x gibi ve fiyatları şu an aynı seviyelerde,1800x 6900k ve 6950k'nın rakibi gibi duruyor ve 5000-8000tl seviyesindeki işlemciler için 2000tl ortaya çıkarılan işi gösteriyor,zaten bu incelemede görüldüğü üzere 5000tl'lik 6900k'yı geçiyor birçok skorda aradaki 3000 tl farka rağmen. eminim 7700k 6900k'yı oyun skorlarında geçiyordur,yani yanlış işlemcilermi kıyaslanıyor acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: JARED LET0

Duyan sanki Intel dandik ürünleri uçuk fiyatlara satıyor sanacak.Intel olmasa çakma işlemci üreten adamlar 10 yılda bir işlemci sunardı artık önünüze.

A*D ile fiyatlar yakın.Çok uçuk ürünler var tabii ki ama onlar Dolar üzerinden hesaplandığı için öyleler.Dışarıda yaşayan birisi rahatlıkla alabilir.

Çılgın AMD, İntel'cileri coşturuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nesil apu lar icin tarih belli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burdaki en büyğk handikap şu eskiden yeni ürün cıkınca eski ürünlerde düşüş çok olurdu. şimdi ise olay tersine dönmüş durumda. insanların bu politikalara karşi tepki koyması gerek fakat bizim toplumuzda birlik beraberlik zor. kendi halkını anca ezsin. vatanbilgisayar gibi yerler anca sıkışınca kdv indirimi yaparlar ne yazıkki. indirimli bi ürün getirtirtsen amazondan onu indirimli almaman için ellerinden geleni yaparlar. görende sanırki bu teknolojiyi kendileri üretmişte kendilerinden başkası satamaz. vatan eskiden uygundu iu an ise çoğu ürünleri çok kazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feris -- 15 Mart 2017; 22:16:15 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.