Şimdi Ara

AMD Ryzen 7-1800X hız aşırtma benchmark rekorunu kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Ryzen 7-1800X hız aşırtma benchmark rekorunu kırdı

AMD’nin üzerinde uzun yıllar çalıştığı ve büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Ryzen işlemcileri, sevindirici haberler getirmeye devam ediyor. AMD Ryzen 7-1800X işlemcisi hız aşırtma konusunda benchmark rekorunu kırmayı başardı.

Rekor üstüne rekor

İsveçli hız aşırtma uzmanı Elmor tarafından yapılan denemede, 8 çekirdekli AMD Ryzen 7-1800X işlemcisi Cinebench R15 çoklu izlek testlerine sokuldu. İşlemci tüm çekirdekler ve izlekler açık olarak 5.36 GHz seviyesine ulaştı. Elde edilen puan ise 2454 oldu.

Bu testte kırılan son rekor ise Intel Core i7-5960X işlemcisine aitti. İşlemci 6GHz seviyesine hız aşırtılırken 2445 puan almayı başarmıştı. Böylece AMD Ryzen 7-1800X işlemcisi 9 puan fark ile yeni rekoru eline almış oldu.

Diğer taraftan bir rekor da HWBot üzerinde geldi. Alman hız aşırtma uzmanı Der8auer, Asus Crosshair VI Hero anakart ve  16GB 2400MHz DDR4 CL11 bellek ile 1.97v seviyesinde 5.8GHz’e hız aşırtmayı başardı. Uzman sıvı nitrojen ile bu rekoru kırdığını açıkladı.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy C5 Pro sessiz sedasız resmiyet kazandı

Kırılan rekorlar Zen mimarisinin saat başına komut seti - IPC bakımından Haswell-E ve Broadwell-E gibi Intel işlemcilerine karşı avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Üstelik saat frekansı rakiplerinin biraz daha gerisinde iken. Diğer taraftan Intel Core i7-5960X işlemcisinin 4 kanal DDR4 bellek sahibi olduğunu da unutmamak gerek. 

AMD Ryzen 7-1800X hız aşırtma benchmark rekorunu kırdı 

• Normal hali 1600 puan alır demiştim konum silinmişti.

Sonra oc ile 2000 i rahat geçer demiştim gülmüşlerdi.

Hatta şöyle muhabbetler vardı:

"1100 puanı görebilirse öp de başına koy"

"yav he he"

bu daha hiçbirşey. anakart güncellemeleri gelsin, windows10 yamaları eklesin, oyunlar optimize edilsin, 1900 puana denk gelecek oyun performansı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 9 Mart 2017; 0:30:51 >
  • omo oyonlordo hoç oyo doğol

• intelcilerin gözleri yaşlı...

• AMD'nin haşin çocuğu Ryzen 7 1800X Cinebench R15'i coşturuyor.
  • Ryzen3 ve Ryzen5 serisinin performansını daha çok merak edenler burada mı? ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Normal hali 1600 puan alır demiştim konum silinmişti.

"yav he he"

Teknoloji cahilleri kaynıyor piyasada. İşten anlayan az insan var. O yüzden bizde teknolojiyle ilgili habere çoğunluk karşı çıkıyorsa genelde tersi oluyor. O gülenlerin suratlarını şimdi görmek istedim :D Bende Win 10 la, win mobile ile, ps4 ile, xbox ile, win 8 ile vista ile ilgili neler söyledim, herkes karşı çıktı. Dediklerim bir bir çıktı. Konsolların durumu malum. O kadar geri kalmışlardı ki 2. versiyonları çıkartmak zorunda kaldılar. Önümüzdeki sene Ps5 söylentileri başladı bile. Win mobile piyasadan siliniyor. Bedava ve hatta zorla dağıtılmaya çalışan Win 10'un pazar piyasası malum.

• işlemciyi tıtanyumdan mı üretmişler nedir.
    elini atan 1.7 1.8 1.9 la bırakıyor üstelik yakmadan...

Amd adeta işlemciler o.c edince intel gibi mayışmayacak demek istiyor..bu çalışmalar amd nin talebi olmadan yapılmaz..

krık yılda bi intel kullanalım dedik amd her gün moralimizi bozuyor...

not : şimdi hatırladım..zen açıldığında intelden pek fazla macun kullanmadığını ve açıkçası üretim kalitesine pek dikkat etmediğini görmüştük..
    Bu değerlerde yanmaması harikulade......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 9 Mart 2017; 2:23:28 >

• İçindeki ısı yayıcısının altın elementinden yapılmış olması da yüksek sıcaklığa dayanabildiğini gösteriyor.
  • AMD Ryzen 7-1800X hız aşırtma benchmark rekorunu kırdıAMD Ryzen 7-1800X hız aşırtma benchmark rekorunu kırdı

• Amd sayesinde Pc teknolojisinde yeni yeni şeyler görüyoruz ama doğru düzgün kar edemedi bu firma. En basit Mantle geliştirdi adamlar bu sayede Microsofr Dx 12'yi çıkartıp oyunlarda çoklu çekirdek kullanımının önü açıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 9 Mart 2017; 0:35:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Islemcinin test ornegi oldugunu haber iceriginde belirtmemissiniz veya benmi gormwdim...

çükü test örneği bunu yapabiliyorsa nihai sürüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 9 Mart 2017; 3:30:22 >
  • Saf islemci gucu acisindan adamlar saka maka inteli yakaladi kaldi oyun performansi

• Helal olsun AMD...

• Artık bu işlemcileri de almazsa insanlar o kazık fiyatları hak ediyor demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Normal hali 1600 puan alır demiştim konum silinmişti.

"yav he he"

Teknoloji cahilleri kaynıyor piyasada. İşten anlayan az insan var. O yüzden bizde teknolojiyle ilgili habere çoğunluk karşı çıkıyorsa genelde tersi oluyor. O gülenlerin suratlarını şimdi görmek istedim :D Bende Win 10 la, win mobile ile, ps4 ile, xbox ile, win 8 ile vista ile ilgili neler söyledim, herkes karşı çıktı. Dediklerim bir bir çıktı. Konsolların durumu malum. O kadar geri kalmışlardı ki 2. versiyonları çıkartmak zorunda kaldılar. Önümüzdeki sene Ps5 söylentileri başladı bile. Win mobile piyasadan siliniyor. Bedava ve hatta zorla dağıtılmaya çalışan Win 10'un pazar piyasası malum.

Hocam konuyla alakasız ve affınıza sığınarak...

Daha önce yaptığınız ve haklı çıktığınız tespitleri milyonlarca insan yaptı.

"Herkes karşı çıktı" lafı sizin totonuzdan uydurmanız :)

Hatta bu ürünler çıkmadan bir iki yıl öncesinden bu yorumları yapan analistler vardı. Örneğin ps'te kullanılacak işlemci belli değilken bu yorumları yapan analistler vardı.

Bir örnek daha: Bir apple fanı windows mobile piyasaya damgasını vuracak demez ve tonlarca apple fanı var. Aynı şekilde bir android fanı da bu şekilde konuşmaz.

Yanlış anlamayın ama gören de orjinal bir tespit yaptığınızı zanneder :) Tek olduğunuz hissi de ayrı ilgilenilmesi gereken bir problem.

Bu tespitler ile teknoloji konusunda yetkin görüyorsanız kendinizi, çok üzücü gerçekten.

Aklıma nedensizce şu linkte filmin altına yazılmış, yorum geldi :)

http://www.filmifullizle.org/tum-sirlarin-sahibi-kiz-the-girl-with-all-the-gifts-2016-turkce-dublaj-izle.html

Sizin için yorumu alıntılayayım;

quote:

Yaşım 33 yüzlerce film izledim ve bir filmin daha 10. sn yesinde anlarım nasıl olduğunu filmin 23. dk sındayım film muhteşem kesinlikle izleyin arkadaşlar

quote:

Embesil bir de 33 yaşına kadar yüzlerce film izlemeyi bir halt sanmış, kendini otorite olarak görmüş.
    En dandik bir film eleştirmeni bile yıllık 600 film izliyor. 10. saniyeden filmi anladığını sanması ise dünyada nadir görülen bir aptallık.

Lütfen üzerinize alınmayın. Fikir vermesi açısından yazdım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Linns Judy -- 9 Mart 2017; 2:14:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

işlemciyi tıtanyumdan mı üretmişler nedir.
    elini atan 1.7 1.8 1.9 la bırakıyor üstelik yakmadan...

Amd adeta işlemciler o.c edince intel gibi mayışmayacak demek istiyor..bu çalışmalar amd nin talebi olmadan yapılmaz..

krık yılda bi intel kullanalım dedik amd her gün moralimizi bozuyor...

not : şimdi hatırladım..zen açıldığında intelden pek fazla macun kullanmadığını ve açıkçası üretim kalitesine pek dikkat etmediğini görmüştük..
    Bu değerlerde yanmaması harikulade......

başkan macun hiç kullanmamışlar ama bu üretim kalitesine dikkat etmediğinden değil çok dikkat ettiğinden dolayı altın kaplama IHS üzerine direk Indium lehimleme yöntemi ile çekirtekler ve IHS üzerinde hiç boşlık kalmayacak şekilde bir yol izlemişler. Yani IHS direk olarak işlemcinin çekirteklerine temas ediyor.

• jem991 kullanıcısına yanıt
    o denli teknik ayrıntısını takip etmemiştim ama yüzeyin yalıtım için kaplanıp termal macun ile desteklendiğini düşünsenize...

amd nin kaçırdığı gibi tuttuğu balıklarda büyük oluyor...

Şu zenden biraz kazansınlar da yatırım yapsın firma...

rev 2 ile sırf destek için bi tane cpu da ben yakarım...
  • Jedi39 ve wartime bebeleri nerelerde acaba Intel fanboyları..

AMD ŞU İŞLEMCİLER İLEDE PARA KAZANAMASSA DAHADA BİRŞEY DEMİYORUM YAZIKLAR OLSUN BİZLERE..

• intel bir daha 1800 liralık işlemci çekirdegiyle ihsnin arasına 35 centlik macun koyup yollarsan azına pide küreğiyle vururum. Hadi daha önceden de yapıyordu amd çekirdeği ihs ye lehimleme işlemini hatta sogutma konusunda çok faydasını görüyorduk ama altın kaplamak nedir lan ayıptır be olan var olmayan var vicdansızın gızı lisa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 9 Mart 2017; 6:7:16 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.