Şimdi Ara

AMD Ryzen 3000 serisi listelenmeye başladı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
9
Favori
19.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim anlamadığım madem bazı şeyler tek çekirdek performansında bitiyor neden hala bu kadar çekirdekli işlemciler çıkarıyorlar yapsınlar 2 çekirdek abansınlar saat hızına bilmemneye.Porgramcılarda mı bir arıza var burada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 3 Ocak 2019; 9:53:27 >
  • cronus75 C kullanıcısına yanıt
    AdoredTV'nin ortaya attığı bilgileri almış sitesine koymuş. AMD'den bir açıklama gelene kadar hiç bir doğruluğu yok. CES'de hepsi belli olacak nedir ne değildir.

AdoredTV'nin ortaya atmış olduğu değerlere inanıp büyük beklentiye pek girmeyin derim. Sonrası hayal kırıklığı oluyor çünkü.
  • Ryzen 3.nesli ile ilgili be kadar dedikodu varsa, İntel'in Core'dan sonra gelecek nesli için de o kadar büyük sessizlik var. Havlayan köpek ısırmaz ama sessiz köpek ısırır. AMD'de yine %10-15 artış olacaktır elbet ama Intel büyük patlatabilir. Çok büyük bir teknoloji devi olduğunu unutmayın.

• Bu saatten sonra intel alınmaz. Adamlar 5ghz vurmuş. Aynı çekirdek hızında zaten IPC olarak intele çok yakındı ryzen 2000 serisi. En kötü %10 IPC gelecek 3000 serisi ile aynı saat hızında inteli tek çekirdekte tokatlar. Şimdi frekans farkı da kalmadı. Çekirdek sayısı fazla, fiyat desen zaten mükemmel.

• 1. nesil kulladım 2. nesil kullanıyorum 3 5 sn masa üstü geliyor az ufak at yada sistem kurmayı öğren be sen..

• Efsane işlemciler geliyor 9700K almayı düşünüyodum paramı çöpe atmam, AMD alırım.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    render veya hesaplama meselelerini hiç duymamış olmanız imkansız. Sadece oyun olsa ok dediğinizde haklısınız ama değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xan'ela

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Öncelikle ben sony'e beceriksiz demedim vermez dedim.

Farkettiysen 4K kıyaslaması yapıyorum. Kafana göre diğer konsollara atlamak ta iyiymiş.

Xbox one x oyunların hepsini saf 2160p veriyor. Sahtekar sony gibi değil en azından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takipteyim
  • 3600 g inanılmaz duruyor ..acaba gpu 'yu neye denk olur ? 1050 ile falan mi yarisir dersiniz .
  • İntel'e ne güzel oldu ama. Yıllardır millete dayadılar 8MB cache al sana işlemci. Yeni makinamı artık amd üzerinden toplamayı planlıyorum, gönül rahatlığı ile hemde.
  • Dilerim bu tablolar doğrudur.i7 4790k dan bu sefer terfi ederim.

Ryzen 9 3900x tatlı duruyor

• streamin S kullanıcısına yanıt
    Oyuna gore degismekle muhtemelen benzer performans gorulebilir.zira islemci gpu yardimci olacak kadar kaslandi.

Liste dogru ciksinda dahili gpu suz bile kabulumuz.

Tabi 3 kurusa 5 kofteyede hayir denmez..

Hele dh liysaniz ustune de leblebi istersiniz..

• tahmini türkiyede satışı ne zaman başlar bilginiz varmı acaba iyi forumlar
  • bunlarla mining bile yapanlar cıkar simdi :D

windows 10 ve directx12 ile multi gpu muhabbetleri vardi ama bilemedim ..Eger orada bahsi gectigi gibi 1500-1600 tl 'ye 3600g gelecekse 1300 + 750 ..2000 tl en az %30-40 intel + nvidia almaktan ekonomik olur ..rakiplere cok fena gider yapiyor amd , onunu kesmeseler bari :D
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    Monero kazilabilir aslinda ama fiyatlar cok dusuk.ceryan parasi cikmaz.

Ana akimda multi gpu=bende yapabiliyorum dur.

Crosfire ortalik yilarken bile cift kart kullanan numunelikti.

Iyiyi istiyorsan basip parayi alacan titan x i.

Gece yataktan gunduz pc den cikarmayacan.

O kadar para vermusken.

Yer misin yemez misin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 3 Ocak 2019; 17:3:28 >
  • Mad_Wolf kullanıcısına yanıt
    İlk aldığımda ets2de 60 fps göremiyordum onu düzelttiler gibi, yeni oyunlarda da bottleneck son zamanlarda çok düzeldi ama hala Windows çok hantal vanilla minecraft 800 fps ile 40 fps arasında gidiyor inanılmaz bir saçmalık ama yeni nesil konusunda deneyimli biri yazsa çok işe yarardı

• Bu fiyatlar doğru çıkarsa 99 dolar dediğimiz ürün ülkemizde vergiler ve satıcı kazıkları dahil yaklaşık kaç lira olur?

• InvisibleLord kullanıcısına yanıt
    600 en az

Ryzen 3 2200G örneği var şuan. Yurt dışında 99 USD

Bizde 600-650 den başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

600 en az

Ryzen 3 2200G örneği var şuan. Yurt dışında 99 USD

Bizde 600-650 den başlıyor.
    Teşekkür hocam 10 sene sonrasında artık eve bilgisayar alma vakti geldi

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.