Şimdi Ara

AMD Ryzen 3000 serisi listelenmeye başladı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
9
Favori
19.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2700x ve 1080ti kullanan biri olarak şunu söylemek isterim ki, ps5 yeni ve xbox gelecek yil çiktiginda pc oyunculugu bir hayli daralacak. Bir Pc manyagi olarak bunu yazmak üzücü ama gerçek bu. Oyun için kuracağiniz sistemlere vereceğiniz paranin 4te 1ine konsolda 4k 60 fps alacaksınız. Yeni konsollara bu Amd bu yeni işlemcilerinin apularını koyacak.Konsol performans çılgını cihazlar olacak.

Son söz,
    Görünen o ki 4k oyunlar çok çekirdeğe mevcut olduğundan Amd tarihte ilk defa intel'i tahtindan edecek. Hayatta inanmazdım.Yeni nesile Amd önde giriyor.Kalıcı olacak mı göreceğiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intelin helvasını yeriz artık benim ki fıstıklı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HaciTTOR kullanıcısına yanıt
    Erdi amdnin sirti yillarca yere degmez derken.

Amd ci olarak hadi be diyenlerdenim icimden..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar eski sızıntılar. Gerçeklik payı da pek yok gibi.
    Ryzen 2700X ile 3700X' i bir kıyaslayalım.
    İkisinin de TDP' si 105 Watt ama çekirdek sayısı 8' den 12'ye, izlek sayısı 16' dan 24' e çıkıyor. Saat hızları da ciddi derecede artıyor.
    12nm' den 7nm' ye düşmek, bu kadar performans farkına rağmen TDP' yi aynı tutmayı sağladı mı gerçekten ?

Her sene "AMD şöyle uçacak." diye haberler çıkıyor. Bu da onlardan birisi sanırım.

NOT: Ryzen 1600 kullanıcısıyım.
  • Multimetre kullanıcısına yanıt
    Rus ticaret sitesinin yalan haber yaymakla olsa olsa ne gibi bir çıkarı olabilir?
    AMD Ryzen 3000 serisi listelenmeye başladı

AMD Ryzen 3000 serisi listelenmeye başladı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD tekil çekirdekte Intel'i dövsün geçmezsem namerdim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen zaten namerttin Red Team Plusçu.
  • Suanki oyunlar icin 8 cekirdekten fazlasi gereksiz aslinda tekil çekirdek performansı pek arttiramadigindan sanirim cekirdekleri cogaltarak arayi kapamayi calisiyor. 2019 yilindayiz oyunlar hala tek cekirdek performansı ile calisiyor 2k ve uzeri sistemi olanlar icin fazladan cekirdek olmasi avantaj ama genel pakete baktigimiz zaman halihazirda 1080 gibi ekran karti bile aslinda çok guclu ancak oyun yapımcılari ureticilerle anlasmasi mi var bilemiyorum optimizasyonlari cok iyi degil konsollardaki ozel oyunlarin grafiklerine bakin o sistemle birde 1080 gibi ekran karti olan sistemde neler yapılabilir yani isin ozeti gereksiz yere fazladan guc alip gereksiz yere oyunlarda fazladan guc istiyor ve her fazladan guc fiyat anlaminda yukariya cikiyor pcnin bi avantaji olmasi lazim artik yakinda herkes konsola gecer birde gddr6 maliyetleri yuksekmis hepten biter

• Allah'ım nolur doğru olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tamda yeni işlemci alma arefesindeydim. Artık yeni seri alırım. İyi oldu bizler açısından.
  • 8700k tokatlayan ryzen 3
  • Ryzen 5 1600x hali hazırda kullanıyorum ve über memnunum, çok memnunum, şahane memnunum. Olur da değiştirmek istersem Ryzen serisine devam edeceğim tabii ki. İntel mi? İntel kim?

• denizbay1 D kullanıcısına yanıt
    1600 çıktığında i5 6400, i5 7400 alanlar düşünsün gta da fps fantazisi yapsınlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HaciTTOR kullanıcısına yanıt
    Yazılımcıların tembelliği olmasa çoktan tahtından ederdi. Örneğin 2014 yılına kadar çoklu çekirdek destekleyen adobe after effects'in, sözde yazılım alt yapısını yeniledik deyip tek çekirdeğe dönmesi nasıl bir rezalettir bilemiyorum. i9 9900K ile i7 3770k arasında %20 fark var. O da tek çekirdek turbo farkından dolayı. 64gb ram'i olanlarda dökülüyor, 16 olanda. Oyunlarda da bildiğim kadarıyla komple tüm çekirdekleri verimli kullanan oyunlar hala az. Olsa, amd rakipsiz. Ama gidişat o yönde yani olacak illaki.

• 3700 Harika görünüyor. Valla 3770K'mı bırakıp seve seve amd ye geçeceğim gibi duruyor.

• Ne güzel unutmuştum niye hatırlattınız ki şimdi kim sabredecek 5 gün daha ces 2019'a kadar.

• Nerde sızmış, nerde yayınlanmış? Hiçbir ciddi satış sitesinde yok. Nerde saçmasapan uydurma milleti oltalamak için hemen fishing...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.