Şimdi Ara

AMD Ryzen 3 1200 Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Ryzen 3 1200 İşlemcime overclock yapabilir miyim ? Yapabilirsem değerler ne kadar olmalı ?

sistem:

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200
    Ekran kartı :Zotac 1060 mini 3GB
    Anakart: Asus Prime B350M
    Ram : Corsair Vengeance 8GB 2400mhz
    Kasa : Aerocool CS1102 500W

• yaparsin ama ne kadar yapmak gerekli?nette 4 ghz yapanlari gorup ben de yapmaliyim deme bence.carpan kilidi acik biraz da voltaj verir sicakliklardan da rahatsiz olmazsan kullanima etkisi olmazsa hafif hafif yukselt.bir video vardi stok 1200 ile 4 ghz 1200 rx 480 ekran kartinda hic etki etmiyordu senin de kartin 480 gibi bir sey hani bosuna isittigina degmeyebilir ama bu is oyununa gore de degisiyor.o yuzden 100 mhz artislar yaparak deneyebilirsin memnun olmadigin oyun varsa fakat oyun ekran kartini begenmediyse resident evil 7 son ayar gibi o zaman islemciyi 5 ghz yapamazsin da yapsaydin bile bir sey degismezdi.var mi sorun yasadigin oyun?msi afterburner ile ekran karti ram kullanimi islemci kullanim yuzdesi ve kart kullanim yuzdesi gibi degerleri takip et kullanimda islemci dusuk ekran karti yuksekse iyi.ram de dibe dayaniyor mu bak.
  • Yani anladığım kadarıyla gaza gelip 4Ghz vermemeliyim. MSI Afterburnerdan işlemcinin ekran kartını besleyebildiği noktada durmalıyım.
  • dostum 1.25v verip 3.6hgz yap sonra 3.7 yap aynı voltajla eğer sistem stabiltesinde sorun olmazsa bu sefer 3.8 dene ama büyük ihtimalle voltaj artırmak isteyecek tekrar voltaj ver ufak birşey,ben 1.3volt 3.9 ghz kullanıyorum sıcaklık sorunum falan yok gayet stabil 3 saat prime95 yaptım sıkıntı yok
  • Stok Fanla 3.9Ghz çıkmaz sanırım ama olursa ne mutlu bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xyzhide

Stok Fanla 3.9Ghz çıkmaz sanırım ama olursa ne mutlu bana

yoooo çıkıyor nereden çıkardın işlemci ısısı gayetde iyi prime95'te 63 derece en yüksek tabi bu benim aldığım değer 70 dereceye kadar sıkıntı yok benim için,stok soğutu dediğin dışarıdan 80-100tl'ye alacağın soğutucudan daha iyidir
  • Teşekkürler beyler 3.9GHz overclockladım ve sistem stabil durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xyzhide -- 7 Eylül 2017; 4:21:50 >
  • Kaç voltaj verdin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • delisakir6 kullanıcısına yanıt
    1.3v
  • Xyzhide kullanıcısına yanıt
    hocam bendede gtx1050ti var ryzen3 1200 işlemcinizin o.c değerlerini benimle paylaşabilirmisiniz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.3 Ghz kullanıyorum, stok değerine göre ciddi performans değişimi yapıyor. İleride daha fazla gerekirse, daha fazla zorlarım. :)

2993 MHz Gskill Ram + 3.3 Ghz Ryzen 3 + 1060 Gtx = Mükemmel Fiyat/Performans.
  • İşlemcinin boştakı sıcaklığı ne sizde?
    bende 28 derece civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 18 Ocak 2018; 11:0:27 >
  • Zamanında Ryzen 1200 ü 4.05ghz kullanıyordum 1.36v ile

Şuan da 1.25v ile 3.9ghz Ryzen 1600
  • 1.275v ile 3.8ghz de aida64 max 56 derece, ryzen master uygulamasında da max 60 derece gördüm. Garip bir şey farkettim ryzen master uygulamasında sıcaklık sabit değil. Birden 50'lerden 60'a çıkıyor ve her saniye bir derece düşüp 50'ye geri iniyor. Ya da ilk başta 40 derece ile başlıyor birden 45-46 dereceye çıkıyor ve tekrar iniyor. Acaba uygulamada mı sıkıntı var? Ek olarak 3.8ghz de voltajı 1.25v a çektiğimdeki cinebench puanıyla 1.28v veya 1.27v ta elde ettiğim puan ile yaklaşık 70-80 puan fark var. Bu normal mi?
  • Merhaba arkadaşlar. Asus b350m-k anakartım ryzen 3 1200 işlemcim var 3.9 ghz kullanıyorum voltage ayarlama şekli diğer anakartlara göre farklı sanırsam offset mod seçeneğine +11875 verdim yani 1.306 v gibi bi rakama tekabül ediyor. boştayken 36 40 derece arası oyunda max 60 aida64 stability testinde 70 dereceyi gördüm sizce iyimi değerlerim.
  • AwerlawK kullanıcısına yanıt
    O sıcaklıkta ve voltajlarda birden zıplama gayet normal , kullanılmayan çekirdekler oldukça derin uyku moduna geçiyor ve uyandıklarında voltaj ve sıcaklıkta böyle zıplamalar oluyor.

• Merhabalar gençler bende ryzen 3 1300x var ve ilk aldığımda 3.8 ghz oc yapmıştım ve sıcaklık değerleri şunlardı boşta 30 32 derece 8 saatlik kullanım sonucu fortnite oynadım 55 derece falan prime95 testinde yani yüzde yüz işlemci kullanım testindeyse maximum 67 idi bende değerleri düşük buldum 1.4 volt ve 3.9 a overclock ettim ve pc 10 saattir falan açık fortnite 8 saat falan oynandı 1 2 saat far cry 5 oynandı ve bende araştırdım gaza geldim doğru bir şekilde ryzen master uygulamasından overclock ettim sonrada sıcaklık değerleri şu oldu 10 saat açık pc ama yarım saat googlede gezdim fln 34 40 arası fc 5 oynarken 40 oldu 55 oldu 65 oldu bi kaç sn liğine 70 oldu ama ortalama 65 55 fln dı ki pc bayadır çalışıyor ve 20dk 35dk lik bir prime95 testinde yüzde yüz işlemci kullanımında overclocklu bir şekilde ortalama 70 derece aldı 80 e hiç çıkmadı yaklaşmadıda benim aklımdaki soru şu sizce overclock lu bir şekilde kullanayımmı yoksa stock moda gerimi alayım? yazın 5 saat 8 saat fln çalışıyor pc kışınsa bazen 1 saat bazen hiç bazen 5 saat fln fikirlerinizi alırsam sevinirim ve pc özelliklerim şu ryzen 3 1300x asus prime.

• BugraErz B kullanıcısına yanıt
    Sıcaklık değerlerin son derece normal. Ama 1,4V ile 3,9 Ghz kullanacağına 1,3V ile 3,75 Ghz kullan. Aradaki fark, anakartını, işlemcini yıprattığına değmez. Bir şey mi olur? Yok. Muhtemeen 7-8 yıl sorunsuz çalışır 1,4V ile de ama yine de düşük voltaj her zaman iyidir...
  • Arkadaslar bende ryzen 3 1200 kunlaniyorum 3500 mhz kunlaniyordum surekli hicbir sorun olmadan 3900 yukselttigimde voltaj vermeden biostan ciktim daha dogrusu unuttum otomatic olarak kaldi voltaj ayarlari ve kunlaniyorum bu sekilde 3900 de hicbir problem yapmadi voltaj yetersizliginden kapanir diye dusundugum oyunlarda prime95 testlerinde herangi hicbir terlik yok en yuksek sicaklik 69 oluyor testtede ve 3900 de calisiyor tam yukte islemci sizce boyle birakmalimiyim yoksa voltaj vermelimiyim ?

• Sergensi S kullanıcısına yanıt
    mavi ekran almıyorsan oc yapıyorsun diye illa voltaj vermen gerekmiyor.demek ki auto voltajda anakartın yeterli voltajı veriyor ya da bazı işlemci az voltaj ister bazısı çok ister.ben sana bir saat anlatırım git şu işlemciyi al şunu şunu yap şu voltajı ver derim ama nasıl bir işlemci geleceğini eline bilemezsin çok voltaj ister yaptım olmuyor sen bilmiyorsun bu işi dersin ya da vermedim oldu yine sen bilmiyorsun bu işi dersin halbuki olan yapandan vermişimdir ayarı ama işlemcisine anakartına göre değişir.sorun yoksa elleme kısaca.az voltaj aldım bozuldum aşındım yok az alsa zaten mavi ekran verir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.