Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • R9 290ximi kısmetse yarın satıyorum 950ye 2500e Vega 56 düşünüyorum 1500 liraya değecek bir fark hissedermiyim sizce bu arada monitörüm 4k

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende R9 390 dan geçtim fark büyük oldu geçmeye değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 13 Aralık 2018; 7:33:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Asus Strix Vega 64 için Undervolt işlemi nasıl yapılır? Basitçe tarif eden biri olabilir mi?
  • Geçen baktım assassins creed odysseyde sıcaklık 65 olmuş wattman sıfırlanmış hemen bi oc+uv yaptım hem fps arttı hem sıcaklık 57 oldu
    Ayrıca aftrerburnerın her açılışda wattman ayarını sıfırlamasını engellemek için bu seçeneği kapatmak lazım.
    AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 13 Aralık 2018; 9:52:31 >
  • Fatic kullanıcısına yanıt
    290x-Vega56 değişimi 4k çözünürlük için mükemmel bir karar olur, baya eşekten inip İngiliz atına binmek gibi bişi:)
  • MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt
    Vega 64 biraz düşer mi acaba direk ona geçsem geçenlerde büyük bir indirime girmişti yine girer mi acaba?

• Fatic kullanıcısına yanıt
    hocam bana kalırsa aşağıda ki gibi çok uygun fiyat yakalamadıktan sonra Türkiye' de ki 4.600 TL'den başlayan fiyatı ile Vega64 pek tercih edilecek bir kart değil.
    ama yurt dışından iyi fiyatlar yakalanabiliyor, mesela;https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202326&ignorebbr=1

eğer yurt dışından alırım derseniz bu paylaştığım Vega64 kargo ve gümrük dahil 2.650TL' lik fiyatı ile oldukça avantajlı, 3 ila 5 günde kapınıza teslim edilir.
    ben de Vega56'yı newwegg' den alacaktım, alacağım ürün tükenince kısmet Türkiye'den almak oldu, hoş benim aldığım kart da yurt dışı Amazon ürünü:)

ama illa Türkiye'den kart alacaksanız Vega64 değil Vega56 alın,özellikle 4k çözünürlükte iki kart arasında fiyat farkını hak edecek bir performans farkı yok.
    aşağıda iki güncel oyunun 4k değerlerinden ortaya çıkıyor;

AMD RX Vega [ANA KONU]
    AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratBayrakçı -- 14 Aralık 2018; 15:49:22 >
  • oyun testlerine bakıyorum da, özellikle yeni oyunlarda 4K da oynanabilir seviyede oyunları çalıştırabilen ekran kartı yok.
    4k hatta 2k çözünürlük bile sınırlı bütçeye sahip olup orta seviye donanım kullanan oyuncular için kullanılabilir değil.
    bir dönem 4k monitörleri pazarlama taktikleri ile oyunculara satan firmalara ne desek az kalır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Asus Strix Vega 64 için Undervolt işlemi nasıl yapılır? Basitçe tarif eden biri olabilir mi?
    Bunu deneyebilirsin,Asus Gpu Tweak2 programını kaldırdım,işi biraz bozuyor wattmanda kafa karışıklığı yapıyor.
    AMD RX Vega [ANA KONU]
  • Yeni sürücüde vegalar için tüm P ler açılmış
    Ama msi ab nin fan profili devreye girmiyor biran önce güncelleyip fan olayını düzeltselerde yüklesem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 14 Aralık 2018; 22:58:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

Bunu deneyebilirsin,Asus Gpu Tweak2 programını kaldırdım,işi biraz bozuyor wattmanda kafa karışıklığı yapıyor.

Alıntıları Göster
    Bana değerler lazım hocam. Kartın az sıcaklıkta çıkması muhtemel P6, P7 ve bellek hızı ne olur? Bunlar lazım. Mesela 1630Mhz için en düşük P7 değeri ne vermek lazım?
  • Arkadaşlar merhaba,

Freesync monitörler uygun olduğundan ve 2K düşündüğüm için Vega 56 hatta 64 almayı düşünüyorum ama genellikle blower/referans kartlar var. Ben ses olayını kafayı takıyorum küçük fanlar genellikle ses çıkarıyor.

Bu konuda fikri olan, yardımcı olabiliecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hopeless

Arkadaşlar merhaba,

Freesync monitörler uygun olduğundan ve 2K düşündüğüm için Vega 56 hatta 64 almayı düşünüyorum ama genellikle blower/referans kartlar var. Ben ses olayını kafayı takıyorum küçük fanlar genellikle ses çıkarıyor.

Bu konuda fikri olan, yardımcı olabiliecek var mı?
    Piyasada ozel tasarimlar mevcut

https://m.epttavm.com/item/57777116_sapphire-rx-vega-56-nitroradeon-rx-11276-01-40g-ekran-karti?

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

Piyasada ozel tasarimlar mevcut

https://m.epttavm.com/item/57777116_sapphire-rx-vega-56-nitroradeon-rx-11276-01-40g-ekran-karti?

Alıntıları Göster
    Açıkçası 2800 liraya 1070 Ti gaming gibi kartlar varken 2700 liraya vega 56 alınmaz.
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Bahsettiğim problemleerden dolayı referans kesin kart alınmaz değil mi?

yani fan zaten çok yavaş dönüyor sıkıntı olmaz gibi bir durum yoktur yani. Soğutma vs nasıldır bilemediğim için.
  • Ya bu bi açıdan doğru ama bu sefer de GYSNC monitör gerekiyor. Bütçe yetmiyor.
  • Mr. Hopeless kullanıcısına yanıt
    referans dediginiz kart linkini attigim urunden ne kadar ucuz? Hersey parasina gore degerlendirilir. Ama tabii imkan varsa referans tasarimdan uzak durmak mantiklidir.

• aslinda ikisi de ayni kart. kimin keyfi neyi istiyorsa onu alabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

aslinda ikisi de ayni kart. kimin keyfi neyi istiyorsa onu alabilir.
    Yok daha neler aynı kart falan değiller dostum yok öyle bir dünya.

Özeti istiyorsan 11.30 u aç yukarıda gördüğün 26-25-21-20 üstü gördüğün tüm farklar 1070 Ti a ait altta ki 2-3-5 gibi fps farkları da vega56 anlayacağın aynı kart falan değiller
  • pardon hocam yanlış biliyormuşum. aslinda 1070 bile 150w tdp si oldugundan vega 56dan daha mantikli.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.