Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vega 11 i (2400g) klasik pci ekran kartları gibi afterburner üzerinden o.c. edebilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar pubg de vega 64 crossfire filck sorunu veriyor. ekranlar birbirine karışıyor. f11 e basınca sadece tek gpuya geçiyor. chill diye geçiyor ama öteki türlü de cf çalışmıyor. çözümü var mı? en son driver yüklü pcde
  • bugün gigabyte vega 56 sahibi olarak ben de aranıza katıldım, belleklerinin samsung cıkması benı şaşırttı hiç beklemiyordum. Konuyu yaklaşık 1.5 ay once takip etmeye baslamıstım vega 56 almaya karar verdiğimde. Bir kişi dışında sanırım uv profilini link olarak paylaşan olmamış, rica etsem uv profilinden memnun olan link olarak paylaşabilir mi?
  • arkadaslar birkaç hazır uv profili ve kendimce bir şeyler denedim ama; güç tüketimini 220watt'ın altına indiremedim msi afterburner'dan bakıyorum acaba bu programın gosterdiği değerlerde mi bi problem var yoksa en az bu sekılde mı güç tüketiyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smugglers

arkadaslar birkaç hazır uv profili ve kendimce bir şeyler denedim ama; güç tüketimini 220watt'ın altına indiremedim msi afterburner'dan bakıyorum acaba bu programın gosterdiği değerlerde mi bi problem var yoksa en az bu sekılde mı güç tüketiyor acaba?
    Ne kadar voltaj verdiniz peki hocam mesela p7 ye 1000mv vererek gpu yu once 1590 da birakip daha sonra 10 nhz artirip test ederek stabil degerleri bulun.benim kartim vega 64 ve 4k da max bu degerlere cikiyor yani 220 w gibi 1080p de 170w civari harciyor 1000mv ve gpu 1652 de ayarli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

Ne kadar voltaj verdiniz peki hocam mesela p7 ye 1000mv vererek gpu yu once 1590 da birakip daha sonra 10 nhz artirip test ederek stabil degerleri bulun.benim kartim vega 64 ve 4k da max bu degerlere cikiyor yani 220 w gibi 1080p de 170w civari harciyor 1000mv ve gpu 1652 de ayarli

Alıntıları Göster
    teşekkürler hocam deneyeceğim, 1080p'de kullanıyorum sistemimde de biraz darbogaz var onunla bi alakası olabılır mı acaba
  • hocam ilk denemelerim bu sekılde, güç %50'de suanlık, %20'lere çekebilirsem bir de p7'yi 1600mhz'lere yaklaştırmayı istiyorum. Yalnız güç tüketimini biraz daha dusurebilirsem daha iyi olacak gibi.
    https://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGU0an.pnghttps://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGUwPh.pnghttps://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGU9WM.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smugglers -- 18 Eylül 2019; 1:23:58 >

• quote:

hocam ilk denemelerim bu sekılde, güç %50'de suanlık, %20'lere çekebilirsem bir de p7'yi 1600mhz'lere yaklaştırmayı istiyorum. Yalnız güç tüketimini biraz daha dusurebilirsem daha iyi olacak gibi.
    https://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGU0an.pnghttps://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGUwPh.pnghttps://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGU9WM.gif
    bu değerlerin altına zor gibi 950 mv dan sonrası zaten gpu ve belleklere aynı veriyor 900 mv verin gpu ya ve bellek voltajınıda 900 yapın aynı olsun güç tüketimi oyunlarda 180w ı kolay kolay geçmez 160 w civarı olur zaten daha aşagısınada inmesi zor gpu 1647 mhz nin üzerine bu voltajda zor çıkar ama yinede denemek lazım değerler stabilse gayet iyi oyunlarda 1550 mhz civarı çalışır muhtemelen gpu belleklerde 950 mhz den yukarısı zor cıkar vega 64 biosu yüklemedikten sonra

• _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    hocam son değerlerim bu sekılde grafik skoru 80puan daha arttı güç aynı kalarak; ama bunun üzerine bu voltajlarda ne denediysem fayda etmedi en son boyle kaldı. bu işin daha çok çok acemisiyim tamamen deneme yanılmayla bır seyler ogrenmeye calısıyorum her turlu tavsiyenize açığım sonuna kadar :D

AMD RX Vega [ANA KONU]AMD RX Vega [ANA KONU]

• Yeni gelen görüntü keskinleştirmenin Vegalara uğramaması iyi olmamış çünki gelen bu özellik boş bişe değil baya görselliği arttırıyor.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Rx 5 serisine gelip bu tarafa gelmemesi garip doğrusu, belli ki mimari ile alakalı bir çalışma var, ben yakın zamanda geleceğini düşünüyorum.
  • quote:

hocam son değerlerim bu sekılde grafik skoru 80puan daha arttı güç aynı kalarak; ama bunun üzerine bu voltajlarda ne denediysem fayda etmedi en son boyle kaldı. bu işin daha çok çok acemisiyim tamamen deneme yanılmayla bır seyler ogrenmeye calısıyorum her turlu tavsiyenize açığım sonuna kadar :D

Bu degerlerde stabil olan en hizli gpu degeri yeterli olcaktir bizimde cikabildigimiz max bu degerler zaten.gerekeni yapmışsın

• 21guns 2 kullanıcısına yanıt
    Hocam o bendede oluyordu eğer hala çözemediyseniz çözümü size söyleyeyim. Monitörünüz kaç hz ise örneğin 75hz freesync açıp rivaturnerdan frame ratioyu 72ye sabitleyeceksiniz eğer 144hz ise 140a sabitleyeceksiniz bakın görüntü nası yağ gib olacaki ve monitörünüzün tepkime süresi nasılda hissedilir derecede düşecek.

|
    |
    Whitebeard. bu mesajı paylaştı
  • Asus son üç yıldır çıkan üst GPU'larda aynı devre kartı üzerinde değişiklik yaparak üretim yapıyor. Elimdeki Strix VEGA64'ün PCBsi de bununla aynı. O kartın tasarımına da bayılmuşlardı Gamers Nexusta. Ama soğutma için kullanılan Termal Padler kötüydü. Onları da thermal Grizzly Minus Padle değiştirdim zaten. Sıcaklık 15-20 derece birden düştü.
  • P6 1542 p7 1562 voltajlar 950
    Bellek 945 voltaj 950 power limit %50 olarak deneyebilirsin 210a kadar cıkıyor cekirdek voltajını 900 denersen 190 watt cekiyor. Fan hızı 55 dereceden sonra %55 olarak sabitliyorum. Oyununa göre 65 58 derece arası değişiyor.
    Pardon vega 56 için sormuşsunuz. 64 için söyledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord.Blade -- 26 Eylül 2019; 12:31:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord.Blade

P6 1542 p7 1562 voltajlar 950
    Bellek 945 voltaj 950 power limit %50 olarak deneyebilirsin 210a kadar cıkıyor cekirdek voltajını 900 denersen 190 watt cekiyor. Fan hızı 55 dereceden sonra %55 olarak sabitliyorum. Oyununa göre 65 58 derece arası değişiyor.
    Pardon vega 56 için sormuşsunuz. 64 için söyledim.
    teşekkür ederim hocam, en son bu ayarları yaptım, bench markta sorun yaratmadı, oyunlarda kullandım yine bir hata vermedi; ama pc'yi açtığımda wattman'ı sıfırlıyordu ara ara, üstelik msi afterburnerdan'da sıfırlama seçeneğinin tikini kaldırmıştım, voltajdan kaynaklandığını düşündüm, biraz daha voltajı arttıracağım.

AMD RX Vega [ANA KONU]

• arkadaşlar crossfire vega 64 var. birisi red devil diğeri standart gpu. mhz ve volt bakımından stabil son uygulamalarınız nedir? paylaşabilir misiniz?
  • After burner programı çakışabiliyor. After burner programını windows ile açıl seçeneğini kaldırdım. Oyuna girmeden kendim açıp öyle giriyorum. Aynı anda başlarsa sıkıntı oluyor. İlk önce watman profilini uyarlıyacak sonra afterburner bu profile uyacak. Watmanda ayar yapmadan önce mutlaka afterburnerı kapat ayarını kaydedip öyle aç afterburner da o zaman watmana uyuyor.

• Selamlar, 1 senedir Sapphire Nitro+ Vega 56 kullanmaktayım. Geçen günlerde Metro 2033 Redux'ta ekran kartımı 2 saat sürenin sonunda 72-74 derecelerde seyrederken gördüm. Genelde kendini 70 derecede frenleyebilen kartı ( örneğin gears 5 ) o derecelerde izlemek garip geldi. Vega'lar için undervolt olayını daha önce duymuştum, denemek istedim. Dün 6-7 saatimi vererek araştırmaya giriştim, denemelere başladım. 2013' te çıkan Tomb Raider'in Benchmark'ını Max ayarlarda MSI Afterburner ile teste tabii tuttum. Kart fabrika ayarlarında ve dengeli profilinde sabit 220 Watt tüketim yaptığı esnada, çekirdek hızı da 1515 MHz ile 1535 MHz arasında gidip geliyordu.

Oyunda birkaç dakikadan sonra masaüstüne atma veya bilgisayarı kilitleme problemi yaşıyordum. Muhtemelen ayarları oturtamamıştım. Sonradan attığım görsellerde bulunan ayarlar ile hallettim. Az önce 35-40 dk boyunca oyun içi test yaptım. Crash problemleri ortadan kalkmış gibi duruyor. Tüketilen watt 170-185 arası değişiyor ki sanırım bunlar güzel değerler. Çekirdek 1548-1556 arası. Sıcaklık değerleri güzel. Özel fan profilimi yaptım. Genel olarak %5 - %6 performans artışı sağladım. Fakat oyun içi belirli aralıkla olan yarım saniyelik donma aynen devam ediyor. Görsellerde UV yaptıktan sonraki 3DMark TimeSpy sonucu da mevcut. 19.9.2 Sürücüsü yüklü. Yanlış yaptığım bir nokta olabilir mi sizce ?

Not: Görseldeki bellek voltaj kontrolünü sonradan 850 den 800'e çektim. Aynı donmalar ara sıra halen devam ediyor.

AMD RX Vega [ANA KONU]AMD RX Vega [ANA KONU]AMD RX Vega [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Revialen -- 30 Eylül 2019; 21:37:30 >

• Revialen R kullanıcısına yanıt
    Hız aşırtma yapmaya değecek bir artış olmuyor, stabilite önceliğiniz olsun. Sadece voltaj değerlerini değiştirin saat hızlarına dokunmadan.

Time Spy da 6700 6800 civarı bir puan alırsınız kayıp yok denecek kadar az olurken ısı ve güç tüketimi hissedilir seviyede düşer, ben bu şekilde kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.