Şimdi Ara

AMD RX Vega [ANA KONU] (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
10
Favori
66.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam olarak ne oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd watman hata verip kendini resetliyor. Voltaj yetmiyip hata verdiği ile aynı hata voltajlarla oynuyordum herhalde doğru voltajı bulamadım diye düşünürken birde kapatayım dedim afterburnerı düzeldi . ancak yinede anlık olarak takip etmek istiyorum birde eski sürümlerden kullanarak deniycem. amd 19.7.5 yüklü sizce kalsın mı yoksa eski sürümlerden mi yüklesem ?
  • Lord.Blade kullanıcısına yanıt
    MSI Afterburner V4.6.0.14820

AMD sürücüsü de 19.7.1
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    Tamamdır teşekkürler.
    Buildzoid yine asus 5700xt ye bayılıyor bileşenler çok iyi ama soğutma nasıl kartın soğutucusunu nvidiaya yaptıklarından takabilirler yine.

Asus 2080Ti pcb si ile birebir aynı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 12 Ağustos 2019; 17:1:16 >
  • Bugün gelen 19.8.1 i yükledim yeniden başlattım. Masaüstü açıldıktan 10 sn sonra ekran devamlı olarak kapanıp açılmaya başladı. Monitör bi signal yok diyor bi gelmeye çalışırken tekrar aynı hata oluyor. Eski kartı taktım sorun yok. Sizce ne olmuş olabilir ?

Eski kartı monitörün aynı bağlantı noktasına aynı kabloylamı bağladınız?
    Monitörden şüphelendimde.

• Dvi kablosu ile bağlıyorum. Kartta bi sıkıntı oldu masaüstünde hızlı bi şekilde cizikler olup sinyal yok demeye başlıyor. Monitörün tuşu yeşil yanıp görüntü gelmeden aynı döngü devam ediyor malesef. eski kartı taktım çalışıyor. Yurtdışında mediamarketten almıştım. Asusa yazıcam burada bakarlar mı diye yoksa akraba ile geri göndericem.

Ekleme; olayı çözdüm tamamen msi afterburnerdan kaynaklanıyor. Sildim düzelttim başkada bir program yok sanırım oyun içi değerleri görebileceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord.Blade -- 13 Ağustos 2019; 16:45:36 >
    Donanımsal gibi evet wattman uyarısıda benzer bir durum yapıyor ekran sinyali kesip geri açıyor oc de voltajda sıkıntı varsa ama çizik çıkmaması lazım yinede powerlimiti eksi 50 ye düşürüp deneyin bu ihtimali elemek için.
  • Şimdilik hata vermiyor çok şükür. Saat hızı 1000 mv 1572, bellek hızı 1000mv 1050 mhz de kullanıyorum. Power limiti sıfır kullanıyordum hata vermişti. Şimdi %20 yaptım. sıcaklık 63 hot spot 72 civarında. Siz hangi değerlerde kullanıyorsunuz ve kullandığınız sorunsuz diyebileceğiniz sürüm varmı ?
    Birde oyun içinde saat hızı çok değişken huyu öyle sanırım.
    Psu marka modeliniz ne ve sistemde oc varmı işlemci ramlerde.
    Benim kart msi vega 56 ve p7 1672mhz iken voltaj 1020mv power limit +20
    Yalnız asus tamamen farklı bir kart tasarladığı için benim ayarları tutturmanız zor ama fikir verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 13 Ağustos 2019; 22:7:52 >
  • Zalman 11 neo kasa ile beraber almıştım 700 watlık zalman marka tek kanaldan 696 wat veriyor.
    4790k 4.6 ghz 1200 voltaj, 12 gb ram, 1 hdd, 2 ssd var o kadar yetmeme durumu olacağını sanmıyorum.
    Vega 56nın hız aralığı daha fazla sanırım.
    Sizde de saat hızı değişken mi 1572 ye ayarlı iken 1590 da oluyor 1400 küsürde.
  • Merhabalar,

Arkadaşlar şuanda 60hz,5ms,IPS,1080p monitör kullanıyorum. 144 hz,1080p,1 ms,Freesync'e geçmeyi düşünüyorum. Buna istinaden paralelinde rx 570'den rx vega 56'ya geçiş yapıcam. Vega 56'yı Türkiye piyasasında biraz araştırdığımda, sıfır ürünlerde 1-2 çeşit ve ikinci el ürünlerde de pek çeşitlilik yok.

Vega 56 serisindeki bilinen artılar ve eksiler nelerdir? RX 5700 custom soğutucu modelleri beklemek gerekir mi?

Genelde PC'de oynanan oyunlar Dota2, LOL, BF5, BF1 gibi rekabetçi oyunlar, bu tür oyunlar için vega 56 yeterli midir?

İşlemci: ryzen 2600 @4ghz
    Ram: 4x4 2800Mhz
    Anakart: Asus B350M prime

Vega serisi kullanıcıları olarak yorumlarınızı nelerdir?

Teşekkürler,
    Ayarladığım frekansta kaliyor düşme olsada yükselme hiç olmuyor işte asusun farklı tasarımından dolayı frekansda farklı seyrediyor demek 1590 a çıkıyorsa hata verdirir voltajı daha yüksek tutmanız lazım.
    Power limitin azlığı kadar fazlalığıda frekans düşmesine sebep oluyor.

• umtcnakt U kullanıcısına yanıt
    Vega56 fazlasıyla yeterli şuan custom kart olarak 5700 sapphire pulse var ve referansdan daha kalitesiz bileşenlere sahip fiyatı 2800tl lerde gördüm 2000 altına vega56 çok daha iyi bir tercih vega kartlarda kaliteyi düşürme gibi bir durum yok yani sapphire de alsanız bileşenleri kaliteli oluyor ben msi vega56 airboost kullanıyorum vega 56 için blower fanlı model tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 17 Ağustos 2019; 15:29:41 >
  • Blower fanlı modellerde ki ses ve sıcaklık değerleri nasıl peki? Bu iki değişkenden dolayı blower fana karşı çekingenim.

• umtcnakt U kullanıcısına yanıt
    %40 da fan sesi kendini belli etmeye başlıyor bu sıcak günlerde hız 40-50 arasında dolanıyor sıcaklık en tepe 80 oluyor ağır oyunda.

• 5700 Sapphire Pulse gayet iyi bir kart daha kalitesiz olduğunu nereden çıkardınız?
    5700 sıcaklık konusuna yazdığım mesajı buraya komple atıyorum.
    ______
    Ekran kartında en sıcak çalışan parça mosfetler burdan yola çıkarsak en kaliteli mosfeti kullanan marka en iyisi diyebiliriz bir bakıma bunun içinde parça fiyatını karşılaştıralım.

AMD Referans kart FDMF3170 = 1.79$

Msi Evoke ve Powercolor Red Devil NCP302155 = 1.30$

Asus Strix TDA21462 = 3.26$

Sapphire Pulse SIC632A = 1.05$

Fiyatlar digikeyden alındı ama markaların diğer modellerinde kullandıkları parçaların kalitesi daha yüksek olabilir mesela msi gamig serisinde daha kaliteli bileşen kullanır.

Asus herzamanki gibi abartmış hep böyle yapıp soğutmaya özen göstermiyor kendisi sapphire referans kartın baya altına inmiş hayal edin adamlar amd den referans kartı alıp pahalı parçaları cebe atıp ucuz parça takıyorlar (sadece gpu yu alıyorlar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 18 Ağustos 2019; 14:9:11 >

• Sapphire ve msi heran bozulabilir hissi veriyor vega nitro biraz daha iyi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 18 Ağustos 2019; 17:51:19 >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.