Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Bakın, konu hakkında konuşalım ama mevzuyu "sen fansın" geyiğine getirmeyelim. böyle sığ bir didişmeye hiç ilgim yok. hayatımda hiç amd kullanmadım. İkimiz de aynı şeyleri söylüyoruz ama fan olan ben oluyorum.

Şu TDP değerleri ve güç tüketim miktarlarını ayrı ayrı değerlendirelim önce. Bu konuda insanlar çok yanılıyor. TDP güç tüketimi demek değildir. 8+6 pin+PCIe = 250W eder ama kartın TDP'si hala 180W. Kaldı ki 250w sınır değildir. 300W bile çekebilir kart. Bu kadar tüketmiyor, tüketebilir. Genelde 200W'ın biraz üzerinde kullanıyor sanırım.

Referans tasarımlarda 1070 ve 1080 8 pinle geldi diye biliyorum. 1060 da 6 pin'le geliyor. Sonradan açıklama yapıp 6+8 idealdir demek bir şey ifade etmiyor ki? aynı şey amd için de söylenebilir şu halde. ürettikleri referans kartta 6 pin cihazın güç ihtiyacını karşılıyor mu? 6 pinle daha fazla da güç çekebilir kart, zira çekiyor ki kart 165-170W civarında elektrik tüketiyor. bilhassa referans kartta bunun üzerine gidilecek ne var anlamıyorum gerçekten. 480 almayı planlıyordum ama aklımdan referans kart almak hiç geçmedi. bir çok açıdan kusurlu oluyorlar. rakip firma için de aynı şey geçerli. kartların kıyaslamasını custom modeller üzerinden yürütmek daha sağlıklı olacak. iki firmanın da kartı elde kalıyor çünkü.

DX12 konusunda da adamlar 9XX serisini de Dx12 uyumlu diye sattılar. Vatanbilgisayar 980Ti: MSI GTX 980 Ti GAMING 6G GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı. Geçen sene kasamdaki psu düşük olduğu için az yakan 960 alayım dedim. Yanlış hatırlamıyorsam 970/980 de dx12 uyumlu ama 960 tam uyumlu diye yazıp çiziyordu millet. Buna istinaden almıştım. Şimdi görüyoruz performansları.

amd'yi fiyat politikası ve teknoloji sunumu konusunda beğeniyorum. haklısınız, amd kartlar daha uzun ömürlü. 390/X'te 8GB vram olması ömrünü çok uzattı. 970'ler 750 liradan müşteri bulamıyor, 390'ları 1000 liradan aşağı veren yok.

grubun ceo'su ilk defa sunumda gördüm. bana göre çok başarısız bir sunumdu. pr desen yok adamlarda. bazı şeyler de bütçe ile açıklanabilir herhalde. o kadarını bilemiyorum. şirketin başarısını mı ürünlerin başarısını mı incelemek gerek bilmiyorum. vega ve hbm2'yi şimdi görmek isterdim ama demek adamlar çeşitli sebeplerden yapamıyorlar veya yapmıyorlar. şirketin başarısı? bilmiyorum. elimizdeki tek veri borsadaki hisseleri. onlar da iyi görünüyor ama onlar bizi zaten ilgilendirmeyen şeyler. yatırımcıya sorarsan amd gayet iyi durumda der o ayrı.

şu kartı 8pin çıkartsa millet oc nin dibine vursa ölürmüydü.

bu kötü gidişin nedeni raja denen adam bu belli oldu.

yukarıda yazdıklarınızı zatn biliyorum siz benim neye kızdığımı anlamadınız hala. bir kartın tdp si 150w ise senin onu en az 200w ile beslemen lazım. bu adam 150 diyor kart 159 çekiyor ama sen kartı 150 ile besliyorsun sonra ben mühendisim diye geziyorsun.

Mühendisim diyen adam bir yerinizden uydurmayın diyor ama sen böyle desen de. Güç veremiyor diye alev alacak değil, olsa olsa kart güçsüz kalır sürücüsü çöker. Bunun da böyle olmadığını biliyoruz, sorunu olan arkadaşların meselesinin sürücü çıktıktan sonra bile geçmeyişinden bu olmamasından.
    [Kaynak]

Meşe, çinlimisin anlama sıkıntınmı var?

Sen 6 pin bağlantıdan kartı çalıştırabileceğini bilsen böyle sıkıntılar olmazdı. 6 pin, 8 pin aynı şey. 8'de iki fazla toprak hattı bulunuyor.

dabi dabi dabi dabi

• Nvidia Fanoşları yüzünden 2 kere banlandım bu konuda

Bunlara laf anlatamazsınız boşverin

Hala tutup konuda 1070 alıcam diye algı yaratmaya çalışıp milletin aklını karıştıranlar var.

Bu sistem tutmayınca şimdide 1060 bekleyin alın diyorlar.

Bende GTX Serisi kullandım ama bu kadar gözü kör olmadım Allah akıl fikir versin size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Martin -- 9 Temmuz 2016; 0:29:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Bakın, konu hakkında konuşalım ama mevzuyu "sen fansın" geyiğine getirmeyelim. böyle sığ bir didişmeye hiç ilgim yok. hayatımda hiç amd kullanmadım. İkimiz de aynı şeyleri söylüyoruz ama fan olan ben oluyorum.

Şu TDP değerleri ve güç tüketim miktarlarını ayrı ayrı değerlendirelim önce. Bu konuda insanlar çok yanılıyor. TDP güç tüketimi demek değildir. 8+6 pin+PCIe = 250W eder ama kartın TDP'si hala 180W. Kaldı ki 250w sınır değildir. 300W bile çekebilir kart. Bu kadar tüketmiyor, tüketebilir. Genelde 200W'ın biraz üzerinde kullanıyor sanırım.

Referans tasarımlarda 1070 ve 1080 8 pinle geldi diye biliyorum. 1060 da 6 pin'le geliyor. Sonradan açıklama yapıp 6+8 idealdir demek bir şey ifade etmiyor ki? aynı şey amd için de söylenebilir şu halde. ürettikleri referans kartta 6 pin cihazın güç ihtiyacını karşılıyor mu? 6 pinle daha fazla da güç çekebilir kart, zira çekiyor ki kart 165-170W civarında elektrik tüketiyor. bilhassa referans kartta bunun üzerine gidilecek ne var anlamıyorum gerçekten. 480 almayı planlıyordum ama aklımdan referans kart almak hiç geçmedi. bir çok açıdan kusurlu oluyorlar. rakip firma için de aynı şey geçerli. kartların kıyaslamasını custom modeller üzerinden yürütmek daha sağlıklı olacak. iki firmanın da kartı elde kalıyor çünkü.

DX12 konusunda da adamlar 9XX serisini de Dx12 uyumlu diye sattılar. Vatanbilgisayar 980Ti: MSI GTX 980 Ti GAMING 6G GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı. Geçen sene kasamdaki psu düşük olduğu için az yakan 960 alayım dedim. Yanlış hatırlamıyorsam 970/980 de dx12 uyumlu ama 960 tam uyumlu diye yazıp çiziyordu millet. Buna istinaden almıştım. Şimdi görüyoruz performansları.

amd'yi fiyat politikası ve teknoloji sunumu konusunda beğeniyorum. haklısınız, amd kartlar daha uzun ömürlü. 390/X'te 8GB vram olması ömrünü çok uzattı. 970'ler 750 liradan müşteri bulamıyor, 390'ları 1000 liradan aşağı veren yok.

grubun ceo'su ilk defa sunumda gördüm. bana göre çok başarısız bir sunumdu. pr desen yok adamlarda. bazı şeyler de bütçe ile açıklanabilir herhalde. o kadarını bilemiyorum. şirketin başarısını mı ürünlerin başarısını mı incelemek gerek bilmiyorum. vega ve hbm2'yi şimdi görmek isterdim ama demek adamlar çeşitli sebeplerden yapamıyorlar veya yapmıyorlar. şirketin başarısı? bilmiyorum. elimizdeki tek veri borsadaki hisseleri. onlar da iyi görünüyor ama onlar bizi zaten ilgilendirmeyen şeyler. yatırımcıya sorarsan amd gayet iyi durumda der o ayrı.

bu kötü gidişin nedeni raja denen adam bu belli oldu.

yukarıda yazdıklarınızı zatn biliyorum siz benim neye kızdığımı anlamadınız hala. bir kartın tdp si 150w ise senin onu en az 200w ile beslemen lazım. bu adam 150 diyor kart 159 çekiyor ama sen kartı 150 ile besliyorsun sonra ben mühendisim diye geziyorsun.

Mühendisim diyen adam bir yerinizden uydurmayın diyor ama sen böyle desen de. Güç veremiyor diye alev alacak değil, olsa olsa kart güçsüz kalır sürücüsü çöker. Bunun da böyle olmadığını biliyoruz, sorunu olan arkadaşların meselesinin sürücü çıktıktan sonra bile geçmeyişinden bu olmamasından.
    [Kaynak]

Meşe, çinlimisin anlama sıkıntınmı var?

Sen 6 pin bağlantıdan kartı çalıştırabileceğini bilsen böyle sıkıntılar olmazdı. 6 pin, 8 pin aynı şey. 8'de iki fazla toprak hattı bulunuyor.

dabi dabi dabi dabi

Arabayı sen kullanma bu gece istersen. Polis çevirir falan, kaza maza olmasın.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Mete Can, altı pin 75, sekiz pin 150 Watt güç verir. Nasıl aynı şey? İyice uçtun.

Edit: İkisinin de toprak hattı olması, aynı oldukları anlamına gelmiyor. PSU'lar ona göre tasarlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gobl1n -- 8 Temmuz 2016; 23:57:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gobl1n

Mete Can, altı pin 75, sekiz pin 150 Watt güç verir. Nasıl aynı şey? İyice uçtun.

Denk yani, aynı olmasa da 3 hattı var ikisinin de. Sen 8 pin için farklı güç kaynağına geçmen gerekiyor, böylece kimsenin canı yanmıyor.
  • Asus Strix gibi seriler gelsede konu rahatlasa bizde rahatlasak. Özel modeller ile gerek pin gerek farz lar için gerekli şeyler yapılacaktır. Tek gereken beklemek.

• 6pin 75 watt 8pin 150watt diye bilgilendirme yanlış olur arkadaşlar öyle bir kisitl ama yok.

• Gtx 1060 benim kafamı karıştırdı şimdi. Üstelik 1030 tl felan diyorlar. İşte bunun için nvidacılar amd ye teşekkür etmeleri lazım. Ben buna rağmen Tercih hakkımı Amd Radeon dan yana kullanmayı düşünüyorum. Çünkü Amd nin pazar payı ne kadar çoğaırsa bu rekabeti artıracak ve biz kullanıcıların daha çok işine geleektir. Boşuna fanboyluğa gerek yok işimize bakalım.
  • Ben element uydurmuyorum.

Bilmediğimi yazmam. Kısıtlama var mı, yok mu, okuma-yazması olan girer, bakar.

http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html

Element uydurmayalım. Element uydurmayalım.

• Bu arada 4gb lık modeller ne zaman çıkacak acaba _?
  • quote:

Ben element uydurmuyorum.

Zaten azıcık kafası çalışan, üç tane 8 amperlik kablodan 2 amper alarak 75 watt verebilen 6 pin bağlantısındaki gibi, 4 amper alarak 150 watt verebilen 8 pin bağlantıda kaç tane aktif uç olduğunu çözer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 9 Temmuz 2016; 0:21:12 >

• ukayl06 kullanıcısına yanıt
    Aynen, alınası bir kart çıktığında AMD alacağım; çünkü AMD olmadaydı Nvidia 1070 ve 1080'deki şımarık fiyat politikasını 1060'a da uygulayacaktı. Yok Mars'a gidecek para harcamışlar ar-ge'ye falan. Hepsi hikaye.

Adam gibi bir fiyattan çıkarsa, ki 1060 çıkmış olacağı için başka şansları yok, bir Sapphire Nitro yakışır kasama. AMD'yi yaşatmamız lazım. Bu seride çuvallarsa, iş kötü. Zen için de öyle.

• DVI girişi eklerler mi acaba custom modellere ?
  • YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    Hd graphics 530 ile neler yapabiliyorsunuz tam aradığım kişisiniz bende ekran kartı piyasası oturana kadar i5 6400 ile takılmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ukayl06

Gtx 1060 benim kafamı karıştırdı şimdi. Üstelik 1030 tl felan diyorlar. İşte bunun için nvidacılar amd ye teşekkür etmeleri lazım. Ben buna rağmen Tercih hakkımı Amd Radeon dan yana kullanmayı düşünüyorum. Çünkü Amd nin pazar payı ne kadar çoğaırsa bu rekabeti artıracak ve biz kullanıcıların daha çok işine geleektir. Boşuna fanboyluğa gerek yok işimize bakalım.

Sallıyorlar. 240 dolarlık kart bile daha pahalı o fiyattan.

• Husoo89 H kullanıcısına yanıt
    Var hocam:http://www.guru3d.com/news-story/sapphire-radeon-rx-480-nitro.html
    Kullanıp sattığım 380 Nitro'nun aynısı. Fanları vs. aynı. Led ve led switchi ekleyip, rengini koyultmuşlar. Ayrıca sanırım fanları kolay çıkıyor. Bence her şeyiyle harika bir kart, sekiz pin'li güç girişi ve sessiz fanları dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: rekreklek

Hd graphics 530 ile neler yapabiliyorsunuz tam aradığım kişisiniz bende ekran kartı piyasası oturana kadar i5 6400 ile takılmak istiyorum.

Hardcore oyuncu degilim arada insurgency oynuyorum.
    Age of empires felan . Cokca oyun oynayan birisi dayanamaz o kesin.
    Mesela ben bir oyunu oynar canım sıkılınca günlerce o oyuna girmem .
  • rekreklek R kullanıcısına yanıt
    Nvidia tarafında 9800, AMD tarafında 4850'ye denk bir güç:
    http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

• gobl1n kullanıcısına yanıt
    Lol falan oynamak istiyorum idare edermi acaba diye düşünmeye başladım.

• quote:

Ben element uydurmuyorum.

Çok ezberci ve seviyesizce olmuş yorumunuz.
    Siz kendiniz birşeyler biliyor iseniz teknik olarak yazın.Seviyeli bir şekilde tartisalim.
    Bilmiyor iseniz en azından açıklama rica edebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.