Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki hocam 1500 liraya 980ti almaya değer mi ? Veya 1300 liraya 980 classified ? Madem bu kartlar bu kadar beklentileri düşürdü,bende ikinci ele bakınıyorum biraz
  • Hocam 1060 bekle acelen yoksa.
    Şu 480 ve 1060 ın özel sogutmaları çıksın ne halt oldukları bi ortaya çıksın ondan sonra karar vermek en iyisi.
    Ben de kart alma arefesindeyim acelem yok sizin gibi 2. El 980ti düşündüm ama bekliyorum su an.
    Bekleyemem derseniz 2. El temiz ve uygun fiyatlı 980ti uygun olabilir çok güçlü bir kart hala

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexcore

Bu driver yazılım vs. meselelerinde AMD'ye hiç güvenmiyorum, muhtemelen durum şu ankinden daha iyiye pek gitmeyecektir, ve şu anki halinin ciddi problemleri varsa hatta 970 OC'nin gerisinde kalıyor ise yılın balonu olup patlayacak gibi hissediyorum. Üstelik daha 3. parti soğutucunun esamesi okunmuyor bile. Beklentiyi bu kadar artırıp patlamayı huy edindi artık AMD.

AMD her ürününü ilk çıkardığında klasik geyik: "Ürünün potansiyeli daha yüksek, oyunlar optimize olacak, geliştirilecek, güncellenecek, Intel/Nvidia'yı geçeceğiz", sonra bir bok değişmez. Bence boşuna beklentiye girmeyelim, Bulldozer fiyaskosunda da aynısı oldu, 200 serisinde de oldu.

Rage oldum. Birkaç gündür takip ediyorum. Görünen o ki 1070 alacağım toplayacağım sistem için...

• safir türkiyede tanıdığı olan yokmu arkadaşlar nitro için tarih sorsa fena olmazdı
  • AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

Bu arada Rx 490 ve 495 çikicak en üst model olarak sızıntılar yavaş yavaş yayılmaya başladi
    AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 7 Temmuz 2016; 16:11:11 >

• Açıkçası her şey bütçe. Ben, öncelikle, nvidia kart almamaya karar verdim. 480 de istediğim gibi değil diye sonraki modelleri beklemeye karar verdim. Tabii bu arada elimdeki kartı sattım. Bu yüzden ikinci el 970-980 almayı planlıyorum şimdilik. 980Ti de güzel kart. Tabii ikinci elde almak kaydı ile. Sıfır alınmaz artık geçen nesil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nexcore N kullanıcısına yanıt
    Kart çıkalı bir hafta oldu. Forumda arkadaşlar karttan memnun olduğunu yazıyor. Beklentiyi kullanıcılar yükseltti. Oc olamaması en temel problem ama bu nvidia için de geçerli. Temel frekansta bile ısınma sorunlarından bahsediliyor.

Bunun dışında yoksa her açıdan nvidia'dan daha namuslu çıkış yaptı. Fiyat olsun, donanım kalitesi olsun. FE diye bir şey tutturup müşteri sogusleyen nvidia beni daha çok kızdırıyor şahsen. Kart çıktıktan sonra gürültü sorunu çıktı, güncelleme ile duzelttiler. Normal yani böyle şeyler.

Aftermarket ürünleri Temmuz ortalarından itibaren çıkıyor. Saphire 22 temmuzda. Diğer firmalar da "soon" diyor. Bakalım.

• 2 k beklentisi olanlar için yazıyorum.

Bütün ayarlar ultrada ( msaa, hbao, pure hair )

2 k çözünürlük ile Rise Of The Tomb Raider da ortalama 27 ile 32 fps arası sonuç almaktayım.

Oyunun optimize özürlü olduğunu düşünürsek hiç fena değil.

• Gigabayte ve Msi 1060 görüntülendi, kart performansı hakkında bilgiler geldi ve bunlar kısa sürede oldu. Rx 480 almayı düşünüyordum ama Nvidia'nın programlı olması gerçekten çok güzel. Biz de rx 480' i bekledik 1 ay geçti sorunlu bir referans modeli çıktı ve hala custom modellerden haber yok. Elbette hepsi amd nin suçu değil ama insanın canını sıkıyor ciden bu olay. Eğer cidden %15 fark olursa ve rx 480 in custom modellerinden erken çıkarsa 6 gb lik modeli alınır, 200-300 lira fark olsada alınır. Gerek Amd'nin gerek ortaklarının hatası yüzünden 1060 ın şu an için önde olduğunu düşünüyorum tabi sadece şu an için.

Çünkü 380vs960 dan da tecrübe edindiğim kadarıyla performans olarak amd ile eşit veya amd nin önde olacağını düşünüyorum, Amd alınmasının tek sebebi f/p olmasıdır aynı fiyat aralığında amd performans olarak önde olmak zorundadır yoksa satamaz.Nedeni ise Nvidia'nın yazılımsal ve oyun desteği olarak önde olması,bizi aylarca bekletmeden kart çıkarması gibi örnekler verilebilir.

Bu arada fan değilim alacağı her üründe f/p oranı en büyük olanı seçen bir tüketiciyim.Ayrıca 3 gb lik modeli cahillere satacağını düşünüyorum nvidia'nın. 4 gb rx 480 almak varken kimse almaz 3 gb 1060 tabi daha ucuz olmazsa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam internette bir video baya tartışılmıştı gta v de 2k ultra performansı nasıl.
    https://www.youtube.com/watch?v=gp7Ko7LYUaE
    Cidden bu kadar iyi mi performans?

• 1070 ve 1080'de özel modellerin FE'den 20 aşağı olduğunu dikkate alırsak 1060'da 280$ civarında piyasaya çıkacak demektir. 480'ın 8GB versiyonu 240$ olduğuna göre, 1060 480 karşısında çok ciddi rakip olacak gibi gözüküyor. 480'in hala özel tasarımlı modelleri piyasaya çıkmamışken, nvidia 1060 FE ile birlikte özel tasarımları da aynı anda piyasaya sürerse orta segmenti de kaybetmiş olacak AMD. Asus, MSI, Giga gibi iki firmayla da çalışan üreticiler tüm ağırlığı 1070 / 1080 e (belki 1060'a da) vermiş durumdalar, AMD'nin partnerleri de nal topluyor hala.

Edit : Zaten Gigabyte ve MSI şimdiden 1060 modellerini tanıtmışlar.

http://videocardz.com/61938/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-pictured

http://videocardz.com/61934/gigabyte-announces-geforce-gtx-1060-g1-gaming

Daha geçen hafta 1060 var mı yok mu tartışıyordu, bugün neredeyse satışa sunulacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frostmourne Hungers -- 7 Temmuz 2016; 17:11:11 >

• O fiyata bulursan pişman olmazsın, memnun kalırsın. 950 lira civarına 4 gb custom modelini alırsın o fiyata alınacak en iyi karttır, nvidia 1060 3 gb rakibi olur ama hem daha pahalı olması hem 3 gb olmasıyla rx 480 ezer geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLordOfTheGames

Hocam internette bir video baya tartışılmıştı gta v de 2k ultra performansı nasıl.
    https://www.youtube.com/watch?v=gp7Ko7LYUaE
    Cidden bu kadar iyi mi performans?

Bu biraz abartı gibi geldi bana, denemek lazım.

Yarın Witcher 3 1080 p ultra ve 2 k Ultra ayarlarını eklerim. Ss de eklerim olmassa.

• Intel, Amd veya Nvidia farketmez. Bir ürün rakip üründen hızlıysa pahalı olur. İstisnalar hariç her zaman böyle olmuştur ve olacaktır. Söz konusu Nvidia ise 480den %15 hızlı kartı %15 değil %20-25 pahalıya satar. Buda 300$ falan yapıyor. Sunumlarda referans ve özel soğutmalıları 300$ olacağı yazıyor.

Amd gibi Nvidia da hata yapıp güç ve ısı sorunu yüzünden yavaşlayan kartın üzerine %15 koyuyorsa 1060 sorunu olmayan 480i %5 civarı geçer. Adamlar sadece çekirdek voltajını düşürerek 480nin %5 daha hızlı olduğunu gösterdi.
  • Kimse alınmasın ama o kadar cahilce yorumlar görüyorum ki bunlara bir şey demesek ciddi ciddi dinleyenler var.

Şimdi diyor ki referans tasarım alınmaz. Soruyorum neden? Bu referans kartların sorunlu olduğuna dair elinde bir veri varsa paylaş görelim neden alınmayacağını? Referans tasarım "sen al %15 daha fazla overclok yap" diye üretilmiyor, referans tasarımı alırsın takarsın bilgisayara, bir iki kurcalarsın olduğu gibi bırakıp daha dönüp bakmazsın. O kart öyle kendi halinde çalışır, sıkıntın olursa yollarsın garantiye olur biter.

1060 muhabbeti yapanlar var. 1070 iki fiyatla duyuruldu MSRP 379 dolar, Founders Edition 449 dolar. Bana 379 dolara satılan bir tane 1070 gösterin? Hangi yer olduğu farketmez. Rx 480 229 dolardan satılan bir kart olmasına rağmen vergiler, kar payı falan derken 1000 tlye vuruyor fiyatı 1060'ın 250 dolar msrp, 299 dolar founders edition fiyatına satılacak. Bu kartın Rx 480'i bitirebilmesi için 229 dolar bandında satılmış olması gerekiyor. Performans konusuna değinmiyorum oyundan oyuna farklılık gösterecektir bakacağız ona da.

Şimdi diyor ki birisi, bu kart 970 ocli kartlardan daha düşük performans gösterirse falan filan, piyasada zaten şu an ocli 970'ler var ve onlardan daha iyi olduğu yapılan testlerde görüldü, burada sayfalarca test sonucu paylaştık ama sen onlara bir zahmet bakmıyorsun, bu konuyu yeni keşfetmiş gibi en son sayfaya trol yorumu bırakıyorsun. Bunu ciddiye alan arkadaşlar oluyor ciddiye almasınlar lütfen. Her şey ortada.

Şimdi x800 gtodan beri Ati sonra (Amd birleşti falan) taa o kartlardan beri kullanırız, kullanan arkadaşlarımız oldu bir sürü, öyle aman aman sürücü problemleri ben yaşamadım şahsen, bir ürün piyasaya yeni çıktığında bazı stbailite problemleri olabilir bu tüm firmalar için geçerli, zamanla düzelir bir kaç ufak tefek sorun. Oyunlar ilk çıktığı zaman genelde sorunlu oluyorlar artık, bilmem kaç gb ilk gün güncelleme yayınlamaya başladı firmalar, bu sıkıntılarda zamanla çözülüyor. Mesela benim aklıma ilk Watch Dogs geliyor oynayamadık ama 6 ay sonra baya bir sorun ve sıkıntısı düzeltilmişti. Zaten en üst segmen kart kullananlar bu sorunları çok hissetmeyebilirler, çünkü sürücü ve güncellemeler ilk onları düzeltir. Demem o ki bilgisayar dünyasında zaten tecrübeli arkadaşlar bilirler, bilmeyenler de zamanla bu durumları yaşayarak öğrenecekler. Eyyorlamam bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 7 Temmuz 2016; 17:44:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Frostmourne Hungers

1070 ve 1080'de özel modellerin FE'den 20 aşağı olduğunu dikkate alırsak 1060'da 280$ civarında piyasaya çıkacak demektir. 480'ın 8GB versiyonu 240$ olduğuna göre, 1060 480 karşısında çok ciddi rakip olacak gibi gözüküyor. 480'in hala özel tasarımlı modelleri piyasaya çıkmamışken, nvidia 1060 FE ile birlikte özel tasarımları da aynı anda piyasaya sürerse orta segmenti de kaybetmiş olacak AMD. Asus, MSI, Giga gibi iki firmayla da çalışan üreticiler tüm ağırlığı 1070 / 1080 e (belki 1060'a da) vermiş durumdalar, AMD'nin partnerleri de nal topluyor hala.

Edit : Zaten Gigabyte ve MSI şimdiden 1060 modellerini tanıtmışlar.

http://videocardz.com/61938/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-pictured

http://videocardz.com/61934/gigabyte-announces-geforce-gtx-1060-g1-gaming

Daha geçen hafta 1060 var mı yok mu tartışıyordu, bugün neredeyse satışa sunulacak.

Amd'nin politikası üzerine küfür methiyeleri dizilecek türden, o konuda katılıyorum ancak custom model nvidialar kesinlikle founderstan daha ucuza çıkmadı. Hatta üzerine 100 dolar koyanlar oldu. Amazon'dan bizzat kartların kendi üreticilerinden falan bahsediyorum. Newegg ilk başlarda biraz olması gerektiği gibi sattı sonra fiyatlar aldı başını gitti.

Kimse MSRP'yi sallamıyor. En azından ilk stoklar eriyene, piyasa yavaşlayana kadar durum böyle olacaktır.

Kartın founders'ı 300 dolarsa customların 350'ye kadar yolu var. Eylül Ekim gibi fiyatlar rayını oturur ama o zaman kadar beklemek

• 1060 da SLI özelliği yok. Freesync ve Crossfire desteği nedeniyle 480 alacağım. Ayrıca Dx 12 ile 1060 ile yarışır 480 zaten fiyat olarak en az 30 dolar ucuz olacaktır.

• Teşekkürler bilgi için bekliyoruz sonucu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta segmenti kaybeden bir firma varsa o da Nvidia'dır. Burada çoğu insan özel modeller bekliyor diye Dünya genelinde de durumun bu olduğunu falan mı sanıyorsunuz? Amd zaten amacına ulaşmış durumda. 490 gibi kartlarda aynı fiyat politikasına devam edip Nvidia'ya sağlam tokatlar vurmaya devam edecektir.
  • Adamlara 1060 gelmiş bile :)

https://www.youtube.com/watch?v=qV5AGq8Ir8g
  • 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.