Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (454. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım. O zaman şuan için en uygun olanı tercih etmeniz işinize yarayacaktır. r9 390 zaten rx480 den cok da farklı değil.( Pek emin degilim ancak , daha bilgili birisi acıklarsa daha iyi olur ) O yüzden o zaman alma vaktidir :)

Ben uzun süreli kullanmak için topladıgım için bekliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeewbl

Tam olarak açıklayıcı konuşmadım sanırım kusura bakmayın. 84 milyonluk bir pazar ıssız kalamaz çünkü kişi başına düşen gelir belli. Ülkenin tüketim hacmi belli. Bu ülkede herkes bir gecede yaylalara çıkıp tüketimi bırakmadığı sürece bu pazar kesinlikle boş kalmaz. Afrika kıtasında 1milyar insan yaşıyor. Ancak bu 1 milyar insanın tüketim hacmi kişi başına düşen gelir yerlerde olduğu için çok düşük.

Eşkıya mantığı da nedir hocam? Amazon gelir ülkemize şube açar. Beni de reklam ofislerinde işe alırsa bu sadece Amazon'u ihya etmez. Amazon'un Türkiye'deki partnerlerini de ihya eder devleti de. Ülkeye sürekli olarak döviz girişi olur. Ha gönül ister ki Amazon kadar büyük bir şirket olsun sahibi ve iş ortakları Türkiye'de olsun. Çalışanları ülkemizden olsun. E fiyatları da ucuz olsun. Ama yok malesef. Ayrıca bu kadar güceniyorsanız yabancı kökenli şirketler tarafından sırtınıza semer vurulmasına o zaman girersiniz bir siyasi parti yönetimine bunların değişmesi için elinizden geleni yaparsınız. Böyle klavye başından okuduklarınızla bi' yere varamaz ülke.

Oturduğu yerden yörüklere hakaret eden, tüketerek büyüyeceğini zanneden biri ancak reklamcı olur. Bakarsınız sonra sığ sığ, "Salkımıyla nasıl da götürdü ama" diyerek.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Anlamak istemiyorsunuz ve hakaret ediyorsunuz. Yörüklere hakaret etmedim. Ayrıca sadece küçük bir örnek vermiştim. Şirketin CEO'su ben olacağım desem demek ki vay haline CEO'ların . Ülkede senin gibi tembel insanların cahilce yaklaşımları ve hiçbirşey yapmadan herşeyi istedikleri bir ortam varken salkımı da götürür afedersin ailenden bireyleri de götürür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

hep kavga hep kavga

bu işlerin sonu ne olur bilemem yorum okuyamaz hale geldik

Bu ortalığın sakinlemiş hali bir ara roman mahallesinden beterdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeewbl

Anlamak istemiyorsunuz ve hakaret ediyorsunuz. Yörüklere hakaret etmedim. Ayrıca sadece küçük bir örnek vermiştim. Şirketin CEO'su ben olacağım desem demek ki vay haline CEO'ların . Ülkede senin gibi tembel insanların cahilce yaklaşımları ve hiçbirşey yapmadan herşeyi istedikleri bir ortam varken salkımı da götürür afedersin ailenden bireyleri de götürür

Kendine düşkünlük yakışmıyor. İsteseniz de istemeseniz de, kendinize zihninizden sanal rütbeler vererek muhterem bir şahsiyet olamazsınız. Sizin hakaret ettiğiniz yaylada yaşayanı göya kendinizden aşağı görseniz de onun çevresinde ot bitiyor. Hâlâ da sıfır risk ile "Amazon gelsin, bana büro açsın" aymazlığındasınız. Sanki Hisseli Harikalar Kumpanyası, hayallere bak!

• siz neyin derdindesiniz ? dolar 2.9, euro 3.2
    aldığınız her ürün dolar ve euro ile fiyatlandırılıyor. neyin derdinde olacağız ?
    çoluk çocuk gelmiş burada ekonomi yapıyor.

ben amazondan ürün alıyorum. 300$ fiyat içerisinde devletin aldığı vergi, kargo ücreti ve amazon un kâr ı var. toplamda 870 liraya geliyor.
    aynı distribütör firmadan kart alıyor burada 1000TL ye satıyor. sizce mantıklı mı ? sizce nereden alalım ?
    distribütör, satıcı derken kart Türkiye'ye girdikten sonra kafadan 100$ kâr yapıyor. deli para.

distribütörler batacaksa eğer bu ülkenin düzelmesi için. CEHENNEME KADAR BATSINLAR.
    eğer sizin uyanmanız için euro nun 5 TL olması gerekiyorsa. OLSUN.
    koyun gibi yaşamaktan bıkmadınız mı siz kardeşim ? babanıza sorsanıza yolunmak hoşuna gidiyor muymuş adamın. bir sorun size cevap versin.
    neymiş efendim Türkiye de üretilen şeyler en ucuz burada satılıyormuş. hadi canım oradan. sizin yaşlar kaç arkadaşlar ? gözünüz de mi görmüyor ?
    burada lafım hükümet şakşakçısı, saltanattan veya cemaatten beslenenlere değil. onlar zaten zengin veya zenginleşme yolundalar. bize acısalar da arkasıyla gülerler.
    valla elimden geldiğince yurtdışı ürün alıyorum. bozulursa atarım çöpe. en son s6 edge aldım. burada 2500 TL ye satılıyordu. sıfır 1500 e aldım. garantilik durumu olsa 1000 TL masraf çıkmaz herhalde değil mi ?
    kazık yemek, koyun gibi yaşamak hiç huyum değil.
    sizin hoşunuza giden bir yaşam tarzı ise böyle devam edin.
    param olsaydı da 1070-1080 başlığında takılsaydım. bir iki elemanı çekmezdim en azından.

• Custom kartları görmek isteyenlere:
    http://wccftech.com/amd-radeon-rx-480-custom-models/

Verildimi bilmiyorum. Konuyu kavga gürültüden takip edemez oldum.

• @Mete Can Karahasan
    Bilişim sektörünü kaç yıldır takip ediyorsun bilmiyorum. Yazılanlardan da nasıl yörüklere hakaret çıkardığınıysa hiç bilmiyorum. Konuya girip önüne gelene salvolar savurup duruyorsun. Konu çığrından zaten çıkmış durumda....
    Bilişim sektörüne 2000 başlarında gold gibi teknoloji marketleri girdiğinde ben esnaf yanında çalışan ve bulunduğum yerde toptan bazda aynı zamanda perakende satış yapan bir bilgisayar firmasındaydım. Bir anda herkes ellerinde goldun fiyat listesiyle dolaşmaya başladı ve inanılmaz fiyatlara bilgisayar sahibi oldu. İşin eneteresan tarafıysa windows kurulumuna gelen bilgisayarlardaki donanım arızalarında pc'leri kucaklayıp istanbul yollarına düşen insanlardı. Bu teknoloji marketlerden dolayı o kadar çok kişi kepenk kapattı ki bilemezsin. Ülkemizdeki tüketicinin alışveriş kültürü çok garip. Ucuz olsunda ne olursa olsun... Esnafıysa kucağıma düştüyse geçireyim... Garanti sürecini kotrol eden servis kraldan çok kralcı... Teknoloji marketleri miyadını doldurdu... O şaşalı mağazalara girdiğinde insanlar aklına gelen ilk şey böyle bir yer açtıysa bana ne kadar kazık sokuyor oluyor... Türkiyede esnaflık da, tüketicilik de tüm dünyadan farklıdır ve Türk tipidir. Buraya amazon gelse 6 ay sonra kendimize benzetiriz. Bu ülkede hiçbirşey düzelmez. Hiçbirşey iyiye gitmez. Ahlaken çöküküz çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benign2004 -- 9 Temmuz 2016; 21:39:51 >

• Şöyle bi sistem topladım bu fiyata daha iyisini toplayabilecek varsa çıksın karşıma AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU]

• Vazgeçtim yazmaya devam edeceğim. Haksızlığa göz yuman çokmuş onu farkettim. Ne kadar uyandırırsak o kadar iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 9 Temmuz 2016; 22:44:25 >
  • Teknoloji marketleri isterse batabilir. Zaten sattiklari elektrik supurgesi, hd ready televizyon filan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

Rise of the Tomb raider A patch gelmiş.

Fps in çakıldığı bazı sahneler nispeten düzeltilmiş ama hala çok başarılı olduğu söylenemez.

Rx 480 genel olarak bu oyunda güzel performans sergiliyor ama oyun resmen nvidia kartlar için yapılmış.

Witcher 3 fps çok stabil, en yüksek ayarlarda hiç sorun çıkarmadan akıyor resmen, bırakası gelmiyor insanın.

Just Cause 3 Hakkında performans bilgisi yarın akşam vereceğim.

stok soğutucunun sesi nasıl ? kasa yerdeyken ses belirgin bir şekilde belli oluyor mu oyun oynarken ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: benign2004

@Mete Can Karahasan
    Bilişim sektörünü kaç yıldır takip ediyorsun bilmiyorum. Yazılanlardan da nasıl yörüklere hakaret çıkardığınıysa hiç bilmiyorum. Konuya girip önüne gelene salvolar savurup duruyorsun. Konu çığrından zaten çıkmış durumda....
    Bilişim sektörüne 2000 başlarında gold gibi teknoloji marketleri girdiğinde ben esnaf yanında çalışan ve bulunduğum yerde toptan bazda aynı zamanda perakende satış yapan bir bilgisayar firmasındaydım. Bir anda herkes ellerinde goldun fiyat listesiyle dolaşmaya başladı ve inanılmaz fiyatlara bilgisayar sahibi oldu. İşin eneteresan tarafıysa windows kurulumuna gelen bilgisayarlardaki donanım arızalarında pc'leri kucaklayıp istanbul yollarına düşen insanlardı. Bu teknoloji marketlerden dolayı o kadar çok kişi kepenk kapattı ki bilemezsin. Ülkemizdeki tüketicinin alışveriş kültürü çok garip. Ucuz olsunda ne olursa olsun... Esnafıysa kucağıma düştüyse geçireyim... Garanti sürecini kotrol eden servis kraldan çok kralcı... Teknoloji marketleri miyadını doldurdu... O şaşalı mağazalara girdiğinde insanlar aklına gelen ilk şey böyle bir yer açtıysa bana ne kadar kazık sokuyor oluyor... Türkiyede esnaflık da, tüketicilik de tüm dünyadan farklıdır ve Türk tipidir. Buraya amazon gelse 6 ay sonra kendimize benzetiriz. Bu ülkede hiçbirşey düzelmez. Hiçbirşey iyiye gitmez. Ahlaken çöküküz çünkü.

Görüşleriniz için teşekkür ederim.
    Olayı tasvir etmeye çalışırken, zaten tutarsızlığı aydınlatmaya çalışıyorum. Kimseye giydirdiğim yok, yalnızca gözlem yapıyorum.
    Bizim için "su akar, yolunu bulur" mantığı sıfır risk kolaylıcılığında olduğu için, herbirinin içinde gidip Amazon'u yüceltip, geri kalanını yeriştirirken yaptığımız kralcılık, sığlık, geri planda hep bir kazıklanma endişesi içindeki güvensizliğimiz artık temel karakterimiz olmuş, nerede duracağımızı bilmiyoruz. Sonuç olarak aldın, kullandın, bozdun... Ne oldu? Maksat, dostlar alışverişte görsün...
    Tercihen değil, ama akıntıyla sürüklenerek bir mücadele var, "Onlar mı kazıklamaya çalışıyor, gösteririm ben onlara" gibisinden bir don kişotluk içerisinde tüketim çılgınlığında olanlarımız, sorunun farkındalar ama sorun kendilerinde değil, nedense tüm bunlar, onlara bir oyun yapılmışçasına bir inançla sürükleniyorlar.
    Dediğim gibi sorun kolaycılık, takdir edememe, kısacası histeri. Ateşi körükleyerek de söndüren daha olmadı, mangırı bol bulmuş su aygırları, sizi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 9 Temmuz 2016; 22:48:03 >

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Zalman yerine Silverstone Kublai 700W kasa + PSU, HDD yerine 250 GB Samsung EVO 850, Asus yerine Sapphire Nitro RX 480 (çıkmadı henüz).

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

Rise of the Tomb raider A patch gelmiş.

Fps in çakıldığı bazı sahneler nispeten düzeltilmiş ama hala çok başarılı olduğu söylenemez.

Rx 480 genel olarak bu oyunda güzel performans sergiliyor ama oyun resmen nvidia kartlar için yapılmış.

Witcher 3 fps çok stabil, en yüksek ayarlarda hiç sorun çıkarmadan akıyor resmen, bırakası gelmiyor insanın.

Just Cause 3 Hakkında performans bilgisi yarın akşam vereceğim.

stok soğutucunun sesi nasıl ? kasa yerdeyken ses belirgin bir şekilde belli oluyor mu oyun oynarken ?

Kartı ilk aldığımda ciddi bir ses vardı fandan kaynaklı, update sonrası buda düzeldi. Ortalama bir oyun sesi ile kullanırken kesinlikle ses duyulmuyor.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi siteden topladınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

siz neyin derdindesiniz ? dolar 2.9, euro 3.2
    aldığınız her ürün dolar ve euro ile fiyatlandırılıyor. neyin derdinde olacağız ?
    çoluk çocuk gelmiş burada ekonomi yapıyor.

ben amazondan ürün alıyorum. 300$ fiyat içerisinde devletin aldığı vergi, kargo ücreti ve amazon un kâr ı var. toplamda 870 liraya geliyor.
    aynı distribütör firmadan kart alıyor burada 1000TL ye satıyor. sizce mantıklı mı ? sizce nereden alalım ?
    distribütör, satıcı derken kart Türkiye'ye girdikten sonra kafadan 100$ kâr yapıyor. deli para.

distribütörler batacaksa eğer bu ülkenin düzelmesi için. CEHENNEME KADAR BATSINLAR.
    eğer sizin uyanmanız için euro nun 5 TL olması gerekiyorsa. OLSUN.
    koyun gibi yaşamaktan bıkmadınız mı siz kardeşim ? babanıza sorsanıza yolunmak hoşuna gidiyor muymuş adamın. bir sorun size cevap versin.
    neymiş efendim Türkiye de üretilen şeyler en ucuz burada satılıyormuş. hadi canım oradan. sizin yaşlar kaç arkadaşlar ? gözünüz de mi görmüyor ?
    burada lafım hükümet şakşakçısı, saltanattan veya cemaatten beslenenlere değil. onlar zaten zengin veya zenginleşme yolundalar. bize acısalar da arkasıyla gülerler.
    valla elimden geldiğince yurtdışı ürün alıyorum. bozulursa atarım çöpe. en son s6 edge aldım. burada 2500 TL ye satılıyordu. sıfır 1500 e aldım. garantilik durumu olsa 1000 TL masraf çıkmaz herhalde değil mi ?
    kazık yemek, koyun gibi yaşamak hiç huyum değil.
    sizin hoşunuza giden bir yaşam tarzı ise böyle devam edin.
    param olsaydı da 1070-1080 başlığında takılsaydım. bir iki elemanı çekmezdim en azından.

870 liralık karta da 130 lira kar yapsın bi zahmet.
    10 gün sonra biri kartı iade ediyorum der. Diğeri garantiye gönderir. Çalışanların maaşı lazım.

Herkes fakir değil
    Sokakta döner yapan ne kadar faydalıysa ekran kartını size sunan da o denli faydalı

Koydeki çiftçi, şehirdeki diş hekimi avukat vali oto galericisi böyle sığ dusunerek 100lira için amazonla uğraşmaz.
    Bi 20 lik diş çeker hekim 400 lira kazanır.
    Zaten bi çoğu amazondan habersiz ve ingilizce ozurlu

Millet dh liseli tayfası değilki haftalığıyla rx480 alsın amazondan

• quote:

Orijinalden alıntı: gobl1n

Zalman yerine Silverstone Kublai 700W kasa + PSU, HDD yerine 250 GB Samsung EVO 850, Asus yerine Sapphire Nitro RX 480 (çıkmadı henüz).

Oyun için pc alıyorum 1tb hdd yerine 250gb ssd almak neyin kafası anlamadım

Birde benim seçtiğim kasa 300 lira senin ki 500 lira zaten bütçeyi yeterince zorladım dostum

Dediğin kart 1 hafta içinde uygun fiyatlı çıkarsa onu alırım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH_Emre

Hocam hangi siteden topladınız acaba?

Sinerji hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

Bu saatten sonra RX480 falan almayi dusunen arkadaslara almamalarini oneriyorum 19 temmuzu bekleyip gtx1060'i bekleyebilirler daha performansli bir kart geliyor fiyatida hemen hemen RX 480 ile ayni olacaktir. Hem o sure zarfindada 480'in ozel sogutuculu modelleri gelir.

Daha kart çıkmadan performansından nasıl bukadar emin olabiliyorsunuz. Diyelimki %15 fazla olacak performansı bu tek tercih sebebi olabilir mi ?

Fiyatınında aynı olacağını nerden biliyorsunuz ?

Bu nasıl bi anlayıştır nasıl bir fanatizmdir nasıl bir gözü körlüktür nasıl bir mantıksızlıktır nasıl bir kölelik anlayışıdır ?

Daha kart çıkmadan gidin alın boşverin bunu demek te nedir ?

İnsanlar seçenekleri inceler kararını verir ? Son derece başarılı bir kartı nasıl olurda seçenek dışı bırakırız.

Sizin bu koşulsuz sadakatiniz yok mu nvidia adam öldür dese sorgulamadan yaparsınız eminimm.. Ne günlere kaldıkk...

Ciddi ciddi okumanda sıkıntı oldugunu dusunuyorum. Goster bakalim nerde direk karti alin demisim ? ''9 temmuzu bekleyip gtx1060'i bekleyebilirler'' Bekleyin diyorum! Bekleyin! Ona gore karsilastirip iki kart arasinda secim yapabilirler ama suan icin gidipte RX 480 almak en mantiksiz hareket olacaktir cunku ortada bu kart ile asagi yukari ayni fiyata daha yuksek performans ile gelecegi soylenen bir model olacak. Sen tabi nasil anlamak istiyorsan burdan kafandan kurdugun her seyi cikarabilirsin.

Yahu bu forumda direk RX 480 alin diyenler fanboy olmuyor! RX 480 almayin, 1060'i da bekleyin diyenler fanboy oluyor!! Asil sizin gozunuz kör olmus! Acinacak haldesiniz, uzuluyorum size.

Ya ben bilmiyor muyum arkada yatan amacın ne olduğunu.. Eninde sonunda AMD almayın nvidia alın demeye gidiyor bu yazılar.. Gidecekte zaten.. O yüzden yazılan şeye fazla takılmıyorum. Pusuya yatmış o sinsi fikri görüyorum ben. o yüzden epey bi salladım.

Ayrıca direkt RX 480 alın diyenler oldukça haklılar. RX 480 alın demek fan boyluk olmaz. Neden ? Bu fiyata bu perfarmans 3 yukarı 5 aşağı gelecek şeyleri beklemeye gerek yok..

• 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.