Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

sorun yok hocam sadece sesten ibaret

• Çok değil mi o ses?

• pcpcpcpc P kullanıcısına yanıt

maalesef bobin zırlaması.

ama performasına çalışma şekline gram etkisi yok merak etme

kafan rahat olsun.

• Anladım, xfx ve powercolor 6900x modellerini öneriyorlardı. Onlarda var mı bu sorun bilginiz var mı?

Baya bi bobin var 6900 de (18 taneymiş) ve her modelde illa ses çıkaran bir bobin olur düşüncesindeyim psu da önemli bu konuda onun marka model neydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 19 Ekim 2021; 18:10:50 >

CW yeni tüm kartlarda mevcut bir sorun, hatta kartın ne kadar güç tüketimi yüksekse(yani choke sayısı fazlaysa) çıkma olasılığı o kadar yüksek.

Modele özgü birşey değil, 2 tane aynı kartı al birinde az birinde çok çıkabilir, tamamen şans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 20 Ekim 2021; 22:43:49 >
  • coil whine benim karttada var 6800 de ama çok değil kasaya kulak dayasanda duyulmuyor kasa kapağını açınca duyuluyor ama zamanında baya araştırmıştım bunu sorun veya karta zarar verecek birşey değilmiş

XFX merc 319 6900xt var, kart 300W civarı çekmeye başladığında CW sesini duyabiliyorsun.

Ama ben kartta uv uyguladığım için şuan oynadığım çoğu oyunda 150W üstüne çıkmadı kart :)

Undervolt yaparak çektiği voltajı düşürebilirsiniz bir nebzede olsa cw sesi ya kesilir yada çok azalır.

• Ben yeni gigabyte 6800xt aldım
    Bir sorunum var bazı oyunlarda oyuna girince oyun açılıyor ama ekran kararıyor no sinyal diyor maus ve klavye de gidiyor mecbur reset atıyorum normal açılıyor ne yapmam lazım düzelmesi için
  • Bana mı denk geldi böylesi de.

Evga 750 GQ var.

• No Way Out kullanıcısına yanıt

Bunu kesmenin yolu yok heralde? 2k oynuyorum kartı undervolt ile, daha doğrusu voltajı tamamen kısarak kullanarak kestim sesi

• Mvnmt35 kullanıcısına yanıt

Benim kart odayı inletiyor biraz :) Kasa masada olduğu için kulağımın dibinde sayılır :)

O psu %60 yükte 42mv ripple yapıyor yani voltaj dalgalanması diyebiliriz, ripple o sesin ana sebeplerindendir örneğin corsair in 2021 de çıkan rmx 850w güç kaynağının ripple değeri %60 yükte 6mv. Yüksek ripple kapasitör ömrünüde kısaltır ilk işiniz o psu yu değiştirmek olsun.

Bahsettiğim psu yu almak isterseniz model numarası CP-9020200

Bu rmx 850 nin 2018 de üretilenide var o yüzden model no yazdım yeni olan o ve yenisinin kutu önyüzü komple sarı renkte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 20 Ekim 2021; 10:27:19 >
  • mournful kullanıcısına yanıt

Sizin psu nedir?

• Şu msi düz rtx3060 için bile gaming z çıkarmış amd de sadece 6900xt de var.
  • Helal olsun bana, iyi PSU almışım, PSU işinden anlıyorum diye seviniyordum, bendeki eski modelmiş. Cp-9020180 olan  

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

bendede aynı psu var geçen sene almıştım nerden bakılıyor seri nosuna

• Mvnmt35 kullanıcısına yanıt

Ben Amazon'dan almıştım, aldığım ürüne baktım. Yenisi de satılıyor.

Bendeki şu;

amazon
    Corsair Cp-9020180-Eu Rm850X V2 850W Tam Modüler 80+ Gold Güç Kaynağı
    https://www.amazon.com.tr/Corsair-CP-9020180-EU-Bilgisayar-G%C3%BC%C3%A7-Kayna%C4%9F%C4%B1/dp/B079QCFB1M

Yenisi de şu;

amazon
    Corsair RM850x 80 PLUS Gold Tam Modüler 850 Watt ATX Güç Kaynağı (Manyetik Süzülmeli 135 mm Fan, Kapsamlı Uyumluluk, Japon Kondansatörleri, Son Derece Hızlı Uyanma) AB - Siyah
    https://www.amazon.com.tr/Corsair-Manyetik-S-C3-BCz-C3-BClmeli-Uyumluluk-Kondansat-C3-B6rleri-dp-B08ZYSV2ZK/dp/B08ZYSV2ZK/ref=dp_ob_title_ce

Görünüşleri de farklıymış.

• Color master G750M
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

bende sinerjiden almıştım ama arkadaşın dediği gibi kutusu sarı olanlardan kutusuna bir bakayım yazıyormu merak ettim sitede yazmıyor

• 
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.