Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (454. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: whitelated

hatta o 24 saati boş geçirme direk mining yap :D

Alıntıları Göster

Güzel fikir. Ama vram sıcaklık değeri sensörü yoksa kartta mining büyük risk.

Arkadaş eğlencesine mining yaptı. Auto da gpu core 63C (kart 3080). Vram 98lerde ;)

Fanı yüz yaptı, core 53Derece, vram 90 oldu...

Eğer fanı full yapmıyorsanız Gddr6/x bellekler yapısı gereği çok ısındığı için patlar

Aslında 0db fan özelliği bile kaldırılmalı..

Vram Gddr6 veya x ise çip pcb ye yakın tarafta olduğu için soğtucuyu temas olmasına rağmen ısı aktarımı limitli. Isının çoğu pcb ye hapsoluyor.

Zaten msi falan ondan ısı borusu koydu back plate'e..

Geniş yüzey alan ile 20~30 watt soğutma yapıyor.

Üstüne macunla ufak bir heatsink parçası konsa daha da etkili olur back plate.

Herneyss kısacası vram sıcaklığını görmeden bu yeni seri kartlarda mining yapmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/148166307

Detaylar bu mesajda, konu (ihtarname çekildiği için) 5651'e göre kaldırıldı. Yönetimden iletilen bu şekilde.

Alıntıları Göster

Kalkan her konu ihtar name ile mi kalkıyor? Dkskks

Ben ne konular yazdım kalktı. Onlarda mı ihtardı acaba jdjdjsjs

Adamlar ihtar çektiğine göre ortada bir sıkıntı var.

Siz yasal süreci başlattınız mı?

Bakalım benim siparişte ne olacak 😑😑😑 sorun yaşatırlarsa her yere şikayet edeceğim sonuna kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Güzel fikir. Ama vram sıcaklık değeri sensörü yoksa kartta mining büyük risk.

Arkadaş eğlencesine mining yaptı. Auto da gpu core 63C (kart 3080). Vram 98lerde ;)

Fanı yüz yaptı, core 53Derece, vram 90 oldu...

Eğer fanı full yapmıyorsanız Gddr6/x bellekler yapısı gereği çok ısındığı için patlar

Aslında 0db fan özelliği bile kaldırılmalı..

Vram Gddr6 veya x ise çip pcb ye yakın tarafta olduğu için soğtucuyu temas olmasına rağmen ısı aktarımı limitli. Isının çoğu pcb ye hapsoluyor.

Zaten msi falan ondan ısı borusu koydu back plate'e..

Geniş yüzey alan ile 20~30 watt soğutma yapıyor.

Üstüne macunla ufak bir heatsink parçası konsa daha da etkili olur back plate.

Herneyss kısacası vram sıcaklığını görmeden bu yeni seri kartlarda mining yapmayın

Alıntıları Göster

arkadaş 6800xt kullanıyor

• @teknoCat

bende diyorum bu adam nerede :)))))))

• AMD'de hdmi portunu sadece ses kanalı olarak kullanabiliyor muyuz ? 2. ekran olarak kapatınca nvidia komple cihaz ile iletişimi kesiyordu. Kullandığım Marantz sinema amfisi ile amd sürücüsü uyumsuz. Kulladığım sinema sistemiyse herhangi bir custom sıvı soğutma sistemden çok daha pahalı. Sürücü yüzünden flicker (anlık siyah ekran) hatası alıyorum. Nvidia kullandığımda böyle bir sorun yok. Kasımdan beri yeni whql sürücü gelmedi hala. Satıp 3070 alıcam en sonunda. Deli etmeye başladı, 5700xt de aynıydı, amd sürücüleri avr ile kullanımda saçma sapan hatalar veriyo. Display port to hdmi kablo ile deneme yapmak istiyorum ama hdmi çıkışı only audio kullanabiliyor muyum ? Bilen birisi var mı ?

• Çetooooo kullanıcısına yanıt

Çok pahalı satılıyor amazon kendi satmadığı için herhalde

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Dhl, aramex ile bu süreçte kargosunu teslim alan arkadaşlarım var. İlk kartını alanlardan bile vekâletname istedikleri olmuş upsin. Konuyu açan arkadaş "gelin bir çay içelim, konuşalım" diye konuştuklarını söylüyordu.  bir arkadaşıma "abi senin kart takıldı. 5dk notere gidip vekâletname versen olur mu" diye sormuş. Bir diğer arkadaşım iade istemişti. Dün arayıp "amazon iade kabul etmiyor. Vekaletname verip çekseniz nasıl olur" diye sormuşlar. 30 gün şartsız iadeyi kabul eden firma, daha kullanıcının eline geçmemiş, gümrükte bekleyen kargoyu kabul etmiyor

her şeyi geçtim. Şahıs adına gelmiş ürün, gümrükte ticari olarak değerlendiriliyor. Ancak yine şahıs adına vekaletname ile gümrükten geçebiliyor   PS4 çıktığı zamanlar da yapmış aynısını UPS. Dhl, aramexte yine benzer durum olmamış.

• Bu kartları bulabilen var mı merak ediyorum.

En son 6000 XT almıştım, 8000 TL'ye o zamanlar bu fiyatlara alınmaz falan deniyordu (Kasım ile Aralık arası) 5000 TL'ye 3060 Ti falan vardı.

•  

• Çetooooo kullanıcısına yanıt

9.5 e ben aorus bulabildim merc 1150 avroydu sonra 1250 oldu

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt

Niye bilgisayarın ses çıkışı yerine ekran çıkışından ses almaya çalışıyorsunuz?

• Yoizhik kullanıcısına yanıt

Dolby Atmos ve Dts:X için Hdmi 2.0 ve üstü gerekli. Başka hiç bir şekilde ses kartı vs bu codec'leri bitstream yapamassın. Amd driverları da canımı sıktı bayadır. Hdmi only audio olayıda olmuyor malesef. Satıp nvidia karta geçicem ama ortalık karışık kart yok şuan. Sistem ana amacı sinema, oyun ikinci planda. Ekran kartı arabada teker benim için ama tekerin lastiği patlak.

• teknoCat kullanıcısına yanıt

şimdi kartı biraz daha kurcaladım 2380 mhz lerde çalışınca cw yoğun geliyor

Eğer 2180 mhz 1070 mv çalıştırırsam cw kesiliyor superposition puanı 10320 den 9470 e düşüyor nasıl yapsak bu işi

• quote:

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

Dhl, aramex ile bu süreçte kargosunu teslim alan arkadaşlarım var. İlk kartını alanlardan bile vekâletname istedikleri olmuş upsin. Konuyu açan arkadaş "gelin bir çay içelim, konuşalım" diye konuştuklarını söylüyordu.  bir arkadaşıma "abi senin kart takıldı. 5dk notere gidip vekâletname versen olur mu" diye sormuş. Bir diğer arkadaşım iade istemişti. Dün arayıp "amazon iade kabul etmiyor. Vekaletname verip çekseniz nasıl olur" diye sormuşlar. 30 gün şartsız iadeyi kabul eden firma, daha kullanıcının eline geçmemiş, gümrükte bekleyen kargoyu kabul etmiyor

her şeyi geçtim. Şahıs adına gelmiş ürün, gümrükte ticari olarak değerlendiriliyor. Ancak yine şahıs adına vekaletname ile gümrükten geçebiliyor   PS4 çıktığı zamanlar da yapmış aynısını UPS. Dhl, aramexte yine benzer durum olmamış.

Garantiden iade olan hafıza kartında bile yaptılar.

:) hukuk devleti ama bu olaylara bak..

O arkdşalar avukata versin parayı usülsüzlük için dava açsın o zaman. 100 mağdur davacı olsa yapamazlar.

Bir daha bir gönderim bu firma ile gelirse, anında siparişi iptal edeceğim...

Bıktım abi bıktım. Bu ülkenin vatandaşı olmak ne zor iş ya. Herşey hukuksuz olur mu bıktım abi. Millet zar zor Ps4 alıyor. Yapılana bak. Ekran kartına girmiyorum bile.

Delircem artık. İnşallah Allah, mazlumun ahını yerde bırakmaz

• Gpuyu satmaya tırsıyoruz resmen bulamayız diye

• Cw li 6800 xt aorus dün gece yüke girsin çalıştırayım belki cw azalır diye nicehash ile mining açtım.
    2480 mhz de 215 watt tüketim yaparken cw yok aynı hız da oyunda veya heaven bench de 270 watt tüketim yapıyor ve felaket cw var
    Ek güç girişindeki led arada yanıp sönüyor psu sıkıntısı olabileceği demekmiş ama araştırdım psu değiştirip gene led yanıp sönmesi devam edenler olmuş
    Güç kaynağım silverstone 700 watt strider girş seviyesi deneme yapabileceğim güç kaynağım yok ille yeni bşr tsne güç kaynağı mı almak gerekecek

• 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.