Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (452. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

6800 kullanıyorumda neden bunu yapalım bilmiyorumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüntü Keskinleştirme, Baktığın Resmi ( oyun içi görüntünün tamamı ) Sanki Köşe Yumuşatma yokmuş gibi tırtıklı yapıyor ve kirli bir görüntü çıkıyor ortaya. Açıp ve kapalı deneyip arzuna göre ayarlayabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: StamP0fRadiation

Hocam COD Black Ops 2 kurdum dün akşam. 3 saat oyunu açıp bıraktım. Ara ara oynadım. Her hangi bir sorun olmadı. Oyun ekran kartını kullanmıyor gibi davrandı hatta ekran kartı.

Metro ile alakalı bir sorun olma yönünde düşünüyorum. Biraz buna bakacağım.

Ram OC leri standart'a alıp denedim yemedi. Oyunu yeniden kurmayı denicem(save dosyalarını alıp, o kadar en zor da yaratık kovaladık  ).

@REDSTONE hocam 1.110 v da kart şuan 2500-2400 MHZ / Memory 2100 Fan %55 profil olarak kullanıyorum. OCCT testinde bir sorun çıkmadı. Karta eziyet için önereceğiniz başka bir şey var mı ?

Superposition Benchmark 1.1'den hatasız geçiyorsa çok problem olmaz. Ama test esnasında sahneleri de lütfen gözlemleyin. Herhangi bir grafik hatası vb. de olmamalıdır. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

Kesin kararlılık için, CPU tarafında olduğu gibi GPU tarafında da min 1 hafta BFV 64 Kişi Multiplayer tavsiye ediyorum. BFV'te sıkıntı çıkarmayan CPU-GPU, kalan neredeyse tüm gaming senaryolarında kolay kolay sıkıntı çıkarmayacaktır. Tabii yazılımsal olarak ilgili oyun bazlı problem yoksa veya arkada MSi AB vb. çalışırken çeşitli istisnai durumlar yoksa.

• AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• Ben de son sürücü ile UV'li şekilde XFX Merc 6800XT kullanıyorum. Mesajlarınızı gördükten sonra oyunu denedim ve herhangi bir sorun olmadı. Ram ve CPU OC'li.

Oyuna girer girmez atma olayını 21.2.2 sürücüsü ile Division 2'yi DX12 kullanırken yaşamıştım. DX12 açıkken oyun menüsünden masaüstüne atıyordu. DX11'de sorun olmuyordu. 21.2.3 ile DX12'de de oynayabildim. Sizin sorun yazılımsal gibi görünüyor.

• Ryzen 3xxx serisine SAM desteği geldi

• 3070 den iyi kart geldi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

3070 den iyi kart geldi :)

Öyle de, bu gidişle yine alamayacağız hocam :( Madenciler pusuda bekliyor.

AMD'nin tıpkı Nvidia gibi firmware duvarı ile mining performansını düşürmesi gerekiyordu bu serinin. Olan yine bizlere olacak..

• 480 dolar msrp fiyatı eski 5700 xt fiyatlandırmalarına göre bayağı yüksek olmuş 6800 580 dolardan girmiş 6800 e karşı da benchmarklara bakmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

3070 den iyi kart geldi :)

Acaba düzgün sitelerin incelemelerini mi beklesek? Sonuçta AMD test oyunlarını kendisi seçiyor ve sam açık, o açık bu açık vs. vs. Aynısını Nvidia da yapıyor. Önemli olan mesela hardware unbox şöyle bir minimum 20-40 oyunluk bir review yayınlasın orada göreceğiz durumları.

Benim anladığım tam olarak 3070'e rakip bir kart çıkardılar, mrsp fiyatı da 20 dolar daha ucuz, yani işte biraz daha hesaplıyız. Bakalım 479 dolardan bu kartı kaç kişi alabilecek :)

Açıkçası bana 479 bir tık pahalı geldi (3070 499'a kıyasla), gerçi bunlar hayali rakamlar bakalım gerçek ne olacak. Bu kartı 500 dolardan alabilen olursa kaçırmaması gerekir bence :)

• AMD'nin slaytı yanıltıcı, "best api" ve birçoğu amd optimize oyunlarda test edilmiş, bu kart piyasda ki oyunların ortalamasında 3070'den geride olur bağımsız incelmeler çıkınca görürsünüz. Yani 20 oyunun ancak 5-6 oyunda filan geçer.

6800 3840 shader, 256 bit

6700 xt 2560 shader, 192 bit

Zaten 6800, 3070'den bir tık iyi, 6700 xt 6800 arasında bu kadar fazla shader farkı varken piyasda ki oyunların çoğunda 3070'den daha üstün olmasına imkan yok.

Nvidianın DLSS avantajını düşnürsek bu kart max 425-450 dolar olmalıydı ve slayta 3070'i hiç karıştırmamalıydı şimdi gerçek incelemeler çıkınca tepki çekecek.

Bu arada testde SAM açık mı belli değil eğer açıksa daha 3060 ti ve 3070'e destek gelmedi mart sonunda gelecek yani eşit bir karşılaştırmada değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Mart 2021; 19:50:33 >
  • 6800 3070 den baya daha hızlı fark bir tık değil

• Fena geldi amd :D 3070 ti boşa çıkmıyor nvidia tutuştu bence birde 5700xtyi düzeltselerde kart değiştirmesem ben :D banada yap bi güzellik Amd dlss diyorsunuzda fidelity fx daha fena geldi görüntüye bakın bozmuyor :D birde bağımsız incelemelere bakalım neler olacak fps dlss gibi artarsa eyvah :D nvdiaya elindeki tek kozda gider intel örnek buna :D

• quote:

Orijinalden alıntı: darkprince

Umarım hızlı gelir. Siz alırken tarih görünmüyor muydu?

Vallaha hatirlamiyorum görür görmez siparis verdim :))

• No Way Out kullanıcısına yanıt

Kıyaslamalar 2K da yapıldığından böyle bir sonuç çıkmış gibi duruyor bellek avantajının katkısıyla biraz bu konulara uzak biri olarak yorumlarsam kendimce.

• 6700xt ne zaman satisa cikacak sitelerde filan ?

• 
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.