Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

Yazdıklarımı düzgün okumadınız sanırım. Son iki mesajımda da ''dlss önemli değilse durum farklı'' diye belirttim. Esas yukardaki fanboy arkadaş, söylediğiniz gibi hareket ediyor.

• lemartes kullanıcısına yanıt

Hocam ben rtx3070, 6800'den iyi demedim. Lütfen bir daha okuyun yazdığımı:

''ref kart 6k'ya satıldı bir ara. Ancak o fiyata mantıklı olur. Yoksa hem 300TL daha pahalı hem dlss dezavantajı, pek mantıklı gelmiyor bu şartlarda 6800. Rtx önemli değilse başka tabi.''

Dlss önemli değil diyen için tabi ki doğru tercih 6800. Ona itirazım yok zaten.

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146434540

3070'lerde 6.000'e satılıyordu ancak o fiyata alınırsa mantıklı olur.

Şu yorum bu piyasa ortamında ne kadar saçma geliyor farkındasınız değil mi?

Bu iki kart arasında 80$ fiyat farkı (msrp) olmasınıda geçiyorum, en azından tavsiye vermeden önce buradakilerin rtx/dlss konusunda fikir sahibi olabileceğini düşünmüşsünüzdür sanırım.

Yazdıklarınızın neden saldırgan geldiğini anlamanız açısından cevap yazıyorum yoksa ikili tartışmaya girmek gibi bir niyetim yok.

• Almanya adresi olanlar düşünebilir.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_sapphire-nitro-radeon-rx-6800-xt-16g-11304-02-20g-2703448.html

Sapphire Nitro+ 6800xt 870€

• Yoizhik kullanıcısına yanıt

Dediğiniz doğru. Çok deyip almadığım kartı geçen hafta başında 10600TL'ye almaya razıydım, vatanda stok kalmamıştı o zaman da. Ancak rx6800, 6000tl'ye satılalı uzun zaman olmadı. Onu demek istedim. Eksik ifade ettim. Hata benim.

Bir arkadaşın yorumuna cevaben fikrimi söyledim. Kimseyi düşünceme / isteğime yönlendirmek değildi amacım.

Yukardaki arkadaşın mesajlarını uzun süredir görüyorum. Son mesajlarını da okursanız ''ya bilgisiz, ya artniyetli, bu işten gram anlamıyor'' vs kendisinin bu tavrına ithafen yazdım. Yoksa Ali amd kullanmış, Veli nvidia tabi ki herkesin kendi bileceği iş.

• Bence kartlar arası MSRP ye göre eşitler. Yani 3070 500 dolar, 6800 580 dolar ise arada fark yok. %16 fiyat fazlalığı %15 civarı performans artışı veriyor.

Öte yandan 6000 liraya 6800 satıldı sanırsam, efsane fiyattı, 6000 liraya 3070 satıldı, iyi fiyattı. 7500'e 6800xt satıldı çok iyi fiyattı.

Kesinlikle 3070'e 7000 üzeri para vermezdim, isterse mega suprim model olsun. Hangisinin fiyatı avantajlı ise o alınır. Şimdiye kadar en iyisi 5000'e satılan 3060 ti kartıydı, 1080p ve 1440p için güzeldi.

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Almanya adresi olanlar düşünebilir.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_sapphire-nitro-radeon-rx-6800-xt-16g-11304-02-20g-2703448.html

Sapphire Nitro+ 6800xt 870€

Benim Almanyada gırla tanıdık var aslında bir sorayım , babam emekli olmadan önceleri olsaydı iyiydi, medimarket den %15 indirim hakkımız vardı , onunla beraber baya uyguna geliyordu ama o zamanda euro böyle değildi tabi farkı çok önemsemiyorduk :)

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    hocam yakın zamanda gelen varsa söyleyin, gelip elden alayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben mart gibi gidicem sanırım, yada nisan.

Bu ara gelen varmı bilmiyorum olursa olmadı valiz başı 1 adet aldırayım ben burada sizin gibi arkadaş çok yardımcı olurum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Bu mesaj silindi.

Ben azıcık wd 40 kullanmayı düşündüm ama daha beter olur diye korkuyorum. Bakalım ileride bir servis yolu görür belki. Aslında iade de olur bu haliyle ama kıyamam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Bi de insan gibi konuşabilsen. Seni banlayanlar haklıymış AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• Merhaba Dostlar

Uzunsüredir kart arayışı içindeyim. RTX 3090 Suprim kovaladım ama hem fiyatın yüksek olması hemde stok olmaması beni artık gerdi. En basta 6900 xt dusunuyordum ama yazılım konusunda sıkıntı olması benı arafta bıraktı. Şimdi tekrar 6900 xtye kayacak gibiyim. Bu seride iyi marka model hangisidir. rtx 3090 ile karsılaştırırsanız performans farkı nekadardır. Bu konuda bilgili olanlar yardımcı olabilir mi.

Teşekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 19 Ocak 2021; 22:50:26 >
  • 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.