Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • Cevap veremeyince kaçmak moda oldu bu ara yok dlss varmış avatajmış hangi oyunca dlss açtın say desen yarısı çöp 4-5 tane oyun ancak sayarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Önce insan gibi konuşmayı öğren, sonra muhatap alınıp cevap verilmeyi bekle. Hadi hayırlı tıraşlar  

• MSI RADEON RX 6800 XT GAMING X TRIO 16G

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=11422

• 6900xt 1400p de 3090 a denk bir kart hatta daha iyi. 4k da 3090 daha basarili. RT ye takilmamaniz lazim zira iyi degil su an icin AMD kartlari bu konuda. DLSS konusunda ise bizde ustunde ugrasiyor gibisinden bir sozu var AMD nin simdilik okadar.

AIB kartl icinde XFX MERC319 en bulunabilir kart ulkemizde ve gayet iyi. Asus in su sogutmali bir modeli var, su an icin bence gereksiz. Olurda AMD 2800mhz boost limitini kaldirirsa cok dusuk calisma sicakligi ile overlock islerinde one cikabilir.

6900xt cokta begendigim bir kart degil acikcasi. 6800xt guzel kart ustune verilecek 400$ i haketmiyor 6900xt. Tabi turkiyede oyle fiyatlar cekmeye basladiki firmalar malesef 3090 ve 6900xt cezbedici secenekler haline gelmeye basladi.

• quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

6900xt 1400p de 3090 a denk bir kart hatta daha iyi. 4k da 3090 daha basarili. RT ye takilmamaniz lazim zira iyi degil su an icin AMD kartlari bu konuda. DLSS konusunda ise bizde ustunde ugrasiyor gibisinden bir sozu var AMD nin simdilik okadar.

AIB kartl icinde XFX MERC319 en bulunabilir kart ulkemizde ve gayet iyi. Asus in su sogutmali bir modeli var, su an icin bence gereksiz. Olurda AMD 2800mhz boost limitini kaldirirsa cok dusuk calisma sicakligi ile overlock islerinde one cikabilir.

6900xt cokta begendigim bir kart degil acikcasi. 6800xt guzel kart ustune verilecek 400$ i haketmiyor 6900xt. Tabi turkiyede oyle fiyatlar cekmeye basladiki firmalar malesef 3090 ve 6900xt cezbedici secenekler haline gelmeye basladi.

Ben sadece araba yarışları oynuyorum. Bir oyun kokpitim var.

4 adet monitorum var. 27 inch 2560*1440 + 49 inch 5120*1440 + 27 inch monitorum var. Toplam çözünürlük baya yüksek. Bu çözünürlüğe yakın en iyi kartı almak istiyorum. Sıfırdan bir kasa yapacağım.

PowerColor Red Devil RX6900XT 16GB 256Bit neden önermiyorsunuz. Birde bu kartların garantisi kaç yıllıktır.

• Opinion kullanıcısına yanıt

O kadar yüksek çözünürlükte o kadar ekranı beslemek için ya 6800xt ya da 6900xt hatta ikişer tane alacaksınız gerekirse ya da 3090 hatta gene iki tane gerekirse 3090 çok pahalı oynadığın oyunlarda hangi kart daha iyi sonuç veriyorsa bir tane alıp denemeye başlayın. Olmadı ikinciyi oyun destekliyorsa alacaksınız.. Veya 3080ti bekleyeceksin çünkü 10gb 3080 yetmeyebilir iki tane 3090 çok aşırı pahalı olabilir. Yani alabileceğinizin en iyisini almanız lazım seçenekler belli. Nvidia sanırım bazı oyunlar iracing olabilir emin değilim multi view de biraz daha fazla optimizasyon yapıyor.

Red Devil rx 6900 xt alınır gayet iyi kart 2 sene garantili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 20 Ocak 2021; 7:12:9 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt

6800 bir tık daha ucuz olsaydı, 3070'i süpürebilirdi. Fakat amd tam olarak performans farkı kadar, fiyat farkı koymuş.

Genel anlamda bakarsak Nvidia genel tüketici algısı ile daha üstün olan marka. Her ne kadar ben hiç kullanmasamda dlss ve rtx genel kitle için mühim bir teknoloji, 3070 ile rtx anlamsız olsa dahi genel kitle bunu düşünmüyor. AMD yazılım konusunda 5000 serisinde hataları düzeltmede aşırı hantal kaldı, bu üzerine kötü bir ün olarak yapıştı. Amd rx 6000 atağına karşın ekran kartında piyasanın %30'una ulaşmışken, Nvidia ise halen %70 ile piyasa lideri.

6800 çok daha kaslı bir kart fakat insanlar için birşey ifade edemiyor. Eminim ki sadece ülkemizde 3070 kartı 6800'den kat kat fazla satılmıştır. İnsanlar 7500-8000 liraya 3070 alıyor, saçma ama bu böyle, sebebi yukarıda işte. Sadece rtx 3000 konusundaki mesaj sayısı ile rx 6000 konusundaki mesaj sayısı farkı bile durumu özetliyor.

Amd dediğim gibi 6800'ü bir tık ucuza çıkarsa, pazar payını çok daha fazla arttırırdı, gerçi stok sorununun üstesinden gelemezlerdi :)

Red Devilde alınabilir. Kafa kafaya kart bence MERC ile. Hangisini ucuza bulursanız alın.

• lemartes kullanıcısına yanıt
    Günaydın

2 yıl garanti kagamı karıştırdı. Rtx kartlar 4 yıl garanti veriyor. Bu önemli değil mi.
  • Benzer segmentte en fazla 40-50$ indirimli verirler ayak alışsın diye bu tip firmalar ürünlerini 2 katı bellekli üst segment kartı aynı paraya vermez zaten yok satıyor kartlar yani gelen gidiyor.. Amd uzun yıllar üst segmente oynayamamanın bir şekilde cezasını çekecek ama bir sürü insan aldı genelide memnun bu neslin sonu öteki nesilin başı itibariyle nvidia algısıda tekrar kırılacaktır böyle iyi kart çıkartmaya devam ederse.

@Opinion

Markaların garantisi süresi neyse amd içinde nvidia içinde o dur.

4 sene garanti veren gigabyte özel üst modellerde nvidia da da amd de de aynı zaten ama o da Türkiye de geçmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 20 Ocak 2021; 10:9:1 >
    Ben Asus Strix 3080 OC kullandım. Şu anda 6800xt Red Devil Limited Edition (kısmetse yolda bugün elime geçecek)

Ama bahsettiğiniz sistemi bu 3080’e bağladığınızda kart alev atar çok iyi soğutma sistemi olması lazım.

Onuda şöyle söyleyim. Default ayarlarda Cold War 2K full ayarlarda 70 dereceyi rahat görüyordu. 32” monitör ile. Kaldı ki sizdeki 3x monitör.

Benim kendi görüşüm 3090 kovalayın. yada 6900xt (RTX ve DLSS) önemli değil ise.

O çözünürlükte doğru düzgün oyun oynatacak kart yok ama en yakını rtx 3090. Özelikle 4k ve üzeri durumlarda 3090 öne çıkıyor Amd kartları çözünürlük arttıkça başarılı olmuyor.

Sıralamanız;

rtx 3090-6900xt-6800xt şeklinde olmalı. 3080 ve aşağısı yeterli gelmez. İleride çıkarsa 20gb 3080'de listeye eklenebilir.

Bu arada hangi oyunları oynadığınız yine önem kazanabilir. Amd'nin başarılı olduğu oyunlar oynanıyor ise (oc+sam ile) 3090'ı düz 6800 bile geçebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 20 Ocak 2021; 10:54:18 >
  • RTX3090 20K fiyat, 6900XT 13K, aradaki fiyat farkı performans farkının yüzdesel olarak 7 katından fazla. Yani 3090 i 16K ya bulursan al fazlası sokağa attığın para.

Bana kalırsa iyisinden 6800XT al, 2600Mhz de filan kullanırsan al sana 6900XT zaten. Yarış oyunlarının hemen hepsinde AMD nin basarimi daha iyi keza. 2023 e kadar kullanırsın.

• 6800XT Red devil da 2 bios var bunların birisi performans biriside slient sessizlik bun ikisi arasında geçiş yapılıyormuş ama nasıl ?

• headhunter kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: sithicus

kasa nın içinde de tam o taraf bana bakıyor ama metalimi çekiyoruz bir türlü anlayamadım kartı ı sökücem valla şimdi :D bir deneyim kasayı kapatıp

Sökmeyin hafifçe tırnağınızla istediğiniz tarafa itin 1-2mm lik hareket rx570 te bu şekildeydi aynıdır

Normal kullanın silent mode ses rahatsız ederse geçersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sithicus

Sökmeyin hafifçe tırnağınızla istediğiniz tarafa itin 1-2mm lik hareket rx570 te bu şekildeydi aynıdır

Normal kullanın silent mode ses rahatsız ederse geçersiniz

aynen hocam siyah küçük bir yer var orada sağa sola kayıuyor oc modundaymış zaten benim ki teşekkürler

Güle güle kullanın iyi oyunlar halletmenize sevindim
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.