Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (387. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 385386387388389
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
    Corsair H100X kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: carman1tr

AMD yazılımında (20.11.2 WHQL) 2708 mhz ve 1100 mV ile 3D mark Time fire strake ultra testi yaptım. Ama GPU maksimum 2673 Mhz e çıkmış.

Bu verilen son değeri sürekli kullanacak bir uygulama yok mu? Çökme oluyor mu olmuyor mu onu tam görmek için?

cyberpunk 2077 oynayın . sürekli %97-99 arası gpu.

• Ben 7200 liraya RTX 3070 Suprim siparişi verdim ama geçen seferki gibi 7500 liraya RX6800 falan denk gelirse iptal edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M1Abrams -- 19 Ocak 2021; 0:7:21 >
  • M1Abrams kullanıcısına yanıt

ref kart 6k'ya satıldı bir ara. Ancak o fiyata mantıklı olur. Yoksa hem 300TL daha pahalı hem dlss dezavantajı, pek mantıklı gelmiyor bu şartlarda 6800. Rtx önemli değilse başka tabi.

• rt 6800xt mi rtx 3080 mi önersiniz uzun soluklu bir kullanım için ? 4 -5 yıllık bir kullanım için ? yoksa rt 6800 veya rtx 3070 mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M1Abrams kullanıcısına yanıt
    ylcdr kullanıcısına yanıt

6800 her türlü 3070 den iyi her türlü.. Tartışmasız. Işın izlemede var dlss yapamasanda custom çözünürlük %80~85 scale + sharpening yapabilirsin hemde her oyunda buda baya getiri sağlar sadece dlss için kart alınacak olsaydı tek bir amd kart satılmazdı.

Sapphire trixx programı ile yapıyor sen başka markada oyunun içinden res scale ile veya fidelityfx ile oyunda destek yoksa monitöre ara çözünürlük oluşturarak + radeon image sharpening açarak her oyunda dlss vari performans kazanabilirsin biraz daha az getirisi olur tam aynısı değil ama ihtiyaç olunca işe yarayan bir metot.

Ayrıca 6800 birde oc yapılırsa hatta sam özelliğide açılırsa 3070 den baya baya güçlü bir kart sen bir kaç oyunda dlss ile sahte görüntü bozarak elde edeceğin fazladan fps yerine neredeyse her oyunda %10~20 arası native daha yüksek performansı garantiliyorsun hala tartışanlar ya bu işten hiç anlamıyor ya da art niyetlidir ben söliyim yani.

@ylcdr

Uzun süre kullanımda her zaman amd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 19 Ocak 2021; 5:35:5 >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Birde nvidia nin orta seviye kartlarını almaya çalışırken RT yi hesaba katmamak lazım. Nasılsa performansı yetmeyecek kartın
  • lemartes kullanıcısına yanıt

Ya yok öyle bir anlatıyorlar ki %20+ daha iyi olabilecek potansiyelde 2 katı bellekli kartı ay deymez dlss yok lafına getiriyorlar o zaman herkes rtx 2060 alsın başka kart almasın ne biliyim ne saçma yani.. 5700xt de dlss mi vardı? ışın izleme bile yoktu 2070s kadar sattı sorunları olmasa daha da çok satardı.

Bir gram şu işten anlayan adam 6800 ile 3070 i kıyaslamaz zaten aynı sınıf bile değiller yarın 3070ti çıkar o zaman ayrı bakarız isteyen istediğini alsın ne diyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 19 Ocak 2021; 8:4:2 >
  • rx 6800 xt

powercolor red devil

xfx speedster merc319

sapphire nitro+

bunlardan hangisi en iyisi?

• feanor86 F kullanıcısına yanıt

Red Devil al.

• 7500’e 6800 aldım ama 9150’ye 6800xt satıyordu qp. keşke bitmeden alsaydım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt

nıtro+ soğutma açısından ve oc kabiliyeti olarak referans karta çok yakın bu seride nitro+ çok cezbedici değil , en tepe modeli red devil sonra xfx merx geliyor

• abekaynana123 A kullanıcısına yanıt
    hocam nitro+’yı almayı düşündüğüm en ucuz zamanda bile 9150 liraydı. bu piyasada almam imkansız.

zaten 6800 nitroyu da kullanmak için aldığım 3070’i satarak finanse ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt

Cyberpunk iade etmiştim o yüzden kullanmıyorum. Watch Dogs legion da sömürüyor :)

• En iyisi 6800 xt , xfx merc midir? Sivi sogutmali asusu kenara koyarsak?

Red devil ve digerleri de ayrica 3 sene mi garantili xfx gibi?

Bu markalarin teknik servisi kimdir?

• 6800 veya 6800 xt Li hazır sistem önerisi olan varmı ?
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt

XFX'in Türkiye Dist. incehesap, garantisi 24ay.

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]
  • Nasıl bi fanboyluk bu yahu. İnceleme siteleri bile ray tracing destekli oyunlarda Nvidia'nın dlss avantajından bahsediyor. Sen anlamıyorlar yada artniyet var diyorsun AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] Senin dediğin gibi yok onu aç yok bunu olsaydı şuan bunları konuşuyor olmazdık AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

6800 serisi çok güzel kart. Ancak benzer fiyatlarda ilk tercih değil, ancak alternatif olur. Daha önce yazdım ama okumamışsın orayı da belli ki, dlss şart değil diyen için durum farklı.

Sendeki bu fanboyluktan hakikaten sıkıldım. Sürekli saçmalıyorsun. Banı çaktım gitti AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt

Steam kütüphanemde 2 tane RTX'li oyun var, aktif olarak oynadığım 0. Sizin öncelikleriniz herkesin önceliğiymiş gibi sağa sola saldırmaktan vazgeçin. Biz alırken biliyorduk bu kartlarda dlss olmadığını, tercihimizi buna göre yaptık.

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt

Timeguard amd sever evet, ama bu konuda yazdıkları cokta haksız değil. Fanboy olmadan önce söylemek isterim NVIDIA kullanırım genelde. son 3-4 nesildir böyle.

Testleri inceleyebilirsiniz, kart zaten %20 kadar hızlı 3070ten. yani DLSS in verecegi destegi kart kaba güçle dengeliyor. DLSS yoksa zaten bariz önde.

Evet Nvidia destekli cıkmıs RT destekli oyunlarda minecraft quake gibi geride kalıyor. Bu kart bencede 3070 ten daha iyi bir donanım. Yazılım tarafımı bunu yakalarmı yakalmazmı bilemeyiz.

Siz yinede bize inanmayın buyrun su videoya bakın, Bence piyasadaki en mantıklı 1440p kartı su an 6800.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 19 Ocak 2021; 14:52:17 >

• 
Sayfa: önceki 385386387388389
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.