Şimdi Ara

## AMD'nin B3 Revizyonlu İşlemcileri için Intel Karşılaştırmalı Test Sonuçları - 2 ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
9.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben amd nin verdiği istatislere inanmıyorum. özellikle oyun performansı tablosu hiç inandırıcı değil. sağol Fx57
  • Evet, platform konfigürasyonlarına bakarsanız, ekran kartlarında Intel'in G35, AMD'nin HD3200 (780G) ile teste girdiğini anlarsınız. Ekran kartından oluşmuş o fark.
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

Evet, platform konfigürasyonlarına bakarsanız, ekran kartlarında Intel'in G35, AMD'nin HD3200 (780G) ile teste girdiğini anlarsınız. Ekran kartından oluşmuş o fark.

Evet aynı işlemcilerin high-end bir ekran kartıyla yapılan oyun testlerini bekliyorum. 780G, G35'den çok daha iyi çünkü.
  • Test konfigürasyonlarında saçmalıklar yok değil. Intel ve AMD sistemde WD Raptor 400 GB disk 7500 devir diyor.

Azcık bilgisi olan bile bilir 7500 devir disk yok ve de Raptor serisinde üst sınır 150 GB.

Phenom işlemcileri üstte çıkarmak için en ideal donanım ve yazılım seçeneklerinin bir araya getirildiği hissine kapılmamak mümkün değil :)
  • önemli olan kullanıcı testi. ama hiç sanmıyorum ki oyunlarda geçsin sonuçlar taraflı bence
  • gamin testi olabildigince sacma
  • madem bu testler Donanım Haber tarafından yapılmadı, madem ekran görüntüleri başka bir siteden alındı o zaman neden ekran görüntülerine Donanım Haber logosu konulur anlamadım.. Pazar günü gece TV'deki futbol programlarda Ömer Çavuşoğlu Fenerbahçe konusunda ne kadar tarafsız olabiliyorsa DH'de yayınlanan işlemci haberlerinde o kadar tarafsız olunuyor. Tamam kişisel tercihiniz AMD olabilir. Ki bu son derece normaldır. Bence artık haberlerde kullanılan jargon gözden geçirilmeli. AMD iyi işlemci çıkarınca sanki Ankara yakınlarında Kerkük'teki kadar zengin pertol bulunmuş, sanki Türkiye milli takımı maç kazanmış gibi...
  • bazı yorumlar çok saçma
    arkadaşım gaming testinde saçmalık yok oradaki fark onboard vga dan kaynaklanıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: wizardim

madem bu testler Donanım Haber tarafından yapılmadı, madem ekran görüntüleri başka bir siteden alındı o zaman neden ekran görüntülerine Donanım Haber logosu konulur anlamadım.. Pazar günü gece TV'deki futbol programlarda Ömer Çavuşoğlu Fenerbahçe konusunda ne kadar tarafsız olabiliyorsa DH'de yayınlanan işlemci haberlerinde o kadar tarafsız olunuyor. Tamam kişisel tercihiniz AMD olabilir. Ki bu son derece normaldır. Bence artık haberlerde kullanılan jargon gözden geçirilmeli. AMD iyi işlemci çıkarınca sanki Ankara yakınlarında Kerkük'teki kadar zengin pertol bulunmuş, sanki Türkiye milli takımı maç kazanmış gibi...

Bizim tarafsızlığımız bilen biliyor ama sizin hangi niyetle bu mesajı yazdığınızı doğrusu merak etmiyor değiliz. Yaşınız kaç onu da bilmiyorum, kişisel cevap vermek te pek adetim değildir. Ama değindiğiniz noktalara açıklık getirmekte yarar var. Birincisi biz bu görselleri herhangi bir başka siteden almadık bize direk geldi. İkincisi yazının içerisinde yada şimdiye kadar yaptığımız AMD haberlerimizde belirttiğiniz unsurları içeren ifadeler bulup gösterebilir misiniz? Kişisel olarak test sonuçları yanlış anlaşılmasın, test sistemlerinde gözden kaçmasın diye 3D skorlar için kullanılan yonga setlerine özellikle dikkat edilmesi hususunu da "Editörün Notu-2" kısmında kalın bir ifade ile belirttik. Evet herkes fikrini söylemekte, eleştri yapmakta özgür ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz. 2 kere düşünüp bir kere konuşmakta yarar var.

Son not olarak biz bu haberi başka bir yerden değil başkaları bizde alıyor. Örnek;
    http://www.pcgameshardware.de/aid,640673/News/AMD_Offizielle_Performance_der_Phenom_X3_und_X4/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Nisan 2008; 19:46:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

madem bu testler Donanım Haber tarafından yapılmadı, madem ekran görüntüleri başka bir siteden alındı o zaman neden ekran görüntülerine Donanım Haber logosu konulur anlamadım.. Pazar günü gece TV'deki futbol programlarda Ömer Çavuşoğlu Fenerbahçe konusunda ne kadar tarafsız olabiliyorsa DH'de yayınlanan işlemci haberlerinde o kadar tarafsız olunuyor. Tamam kişisel tercihiniz AMD olabilir. Ki bu son derece normaldır. Bence artık haberlerde kullanılan jargon gözden geçirilmeli. AMD iyi işlemci çıkarınca sanki Ankara yakınlarında Kerkük'teki kadar zengin pertol bulunmuş, sanki Türkiye milli takımı maç kazanmış gibi...

Bizim tarafsızlığımız bilen biliyor ama sizin hangi niyetle bu mesajı yazdığınızı doğrusu merak etmiyor değiliz. Yaşınız kaç onu da bilmiyorum, kişisel cevap vermek te pek adetim değildir. Ama değindiğiniz noktalara açıklık getirmekte yarar var. Birincisi biz bu görselleri herhangi bir başka siteden almadık bize direk AMD içerisinde geldi. İkincisi yazının içerisinde yada şimdiye kadar yaptığımız AMD haberlerimizde belirttiğiniz unsurları içeren ifadeler bulup gösterebilir misiniz? Kişisel olarak test sonuçları yanlış anlaşılmasın, test sistemlerinde gözden kaçmasın diye 3D skorlar için kullanılan yonga setlerine özellikle dikkat edilmesi hususunu da "Editörün Notu-2" kısmında kalın bir ifade ile belirttik. Evet herkes fikrini söylemekte, eleştri yapmakta özgür ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz. 2 kere düşünüp bir kere konuşmakta yarar var.

Son not olarak biz bu haberi başka bir yerden değil başkaları bizde alıyor. Örnek;
    http://www.pcgameshardware.de/aid,640673/News/AMD_Offizielle_Performance_der_Phenom_X3_und_X4/

hocam son sürat haberlere devam siz bakmayın bazı arkadaşlarımıza

• quote:

Orjinalden alıntı: Ac1DBuRN

Gaming kisminda bir uyaniklik goruyoruz. İslemci performansindan ziyade platform performansi gostermisler. Amd-ati anakartlarin performansi ztn asikar. Ama sezarin hakki sezara diyerek diger testlerde intel'e hakkini vermisler. Gaming performansi sayesinde de overall testte dogal olarak ust kisimlarda yerini almis. Sonuc; Keske su uyanikligi x4 serisi cikmadan once iyice test edip TLB sorunu olmadan cikarsaydi, suan tek tutanacagi sey platformun genel performansi ve fiyatlari asai cekme stratejisinden baska birsey deil.

Kardeş açıkçası üzülüyorum. AMD yalancının teki oldu çıktı. 2 yıldır yalan dolandan ileri gidemedi.

Arkadaşların bazıları inatla işte bu testler noter huzurunda yapılıyor diyordu. Evet o zaman da anlatmaya çalıştığım gibi. Noter huzunrunda yapılıyor ama nooter testtin mantıklılığına bakmıyor. Rakamlar doğru mu ona bakar gerisi onu ilgilendirmez.

İşte görüyoruz.

Genel performans testi. Siz buna inandınız mı? Adamlar oyun testinde koymuşlar IGP yi. Kardeşim koyun iki sisteme de 3870X2 yi, (Bakın en güçlü GPU lara sahip olmasına rağmen NVidia demedim çünki ATİ çipsette NVidia olur mu diye saçmalayanların çıkacağını adım gibi biliyorum.) görelim o zaman anyayı konyayı.

Yaw kardeşim X4 9850 alacak adamın onboard ekran kartı ile işi ne. Hadi diyelim sadece işlemciye ihtiyacı olan uygulamalar kullanacak. O zaman oyun testinin IGP ile yapılmasındaki ve sonra genel performansa konulmasındaki mantık ne?

Tamam diyebilirsiniz platform testi yazılmış diye. Ama platform işimde üstü düzey bir işlemci ile oyun testi yapılmasında mantık ne. Yani bnu kim ne yapacak. + Olarak LOST u izleyen bilir hani her şey ayrıntıda diyen bir sav-yer ( ) var. Bakını koca ve kalın harfler ile AMD Phenom testi denmiş. Aşağıda da daha küçük harfler ile ve ince font ile platform yazılmış.

( Bilmeyenler için; Sav-yer ciğimiz eski bir anısını hatırlıyor. Kadının biriyle üç kağıt çeviriyor. İşte kadın; Bunlar resmen dökülüyor kimse bunların gerçek olduğuna inanmaz. Sav-yer cik ise ayrıntılar diyor gözleri mücevherlerde değil etiketlerde olacak diyor ve oluyor da adamlara en adi çin çakması imitasyonları 400-500$ a kakalıyor. )

quote:

Ne diyorsun sen ya.

DH nin, en azından FX57 nin tarafsızlığı bilinir. AMD de haber olunca AMD den, İntel de haber olunca ondan haber verir. Ayrıca FX57 nin verdiği örnek sadece biri. Diğer siteler buradan alıntı yapıyor.

Hadi kardeşim hangi sitenin yönetici veya sahibi isen oraya git.

Ayrıca haber için yazı kopyalamadıkça da sorun çok açıkçası. Şimdi bir uzay haberi olmuş haberi yazacaklar. Ne yapalım yani uydu gönderip fotograf mı çekelim. Kaldı ki bu testler AMD nin testleri. Yani firmanın bu resimlerden başka hangi resimleri yayınlasın FX57

quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

bazı yorumlar çok saçma
    arkadaşım gaming testinde saçmalık yok oradaki fark onboard vga dan kaynaklanıyor

Her şey ayrıntılarda gizlidir. Arkadaş zaten test sonuçları saçma demiyor. Testin kendisi saçma diyor ki hakikaten de öyledir.

1 : ) 9850 alan adam onboard VGA yı ne yapsın

2 : ) Hadi diyelim sadece işlem gücü isteyen uygulamalarda kullanacak sistemi, kartı sadece görüntü versin diye istiyor. O zaman da adam ne yapsın oyun testini.

3 : ) Hadi hepsini geçtik genel performansta o oyun testinin ne işi var. Bu bir çelişki midir?

Bu 3 ünü istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 22 Nisan 2008; 1:48:38 >

• Keşke açıklamasalardı, resmi olarak kabul edildi.
  • @digitalworld

1:) secenek... kullanilabiliyor... aksi taktirde kullanilmamasi gerektigi konusunda bir bilgi olurdu.. ordaki amaca sadece 9850'yi test etmek degil.. onun altinda da islemciler var.. bu bir secenektir...

2:) burdaki konu sadece islemcinin gucunu degil.. olasi en yeni dengi olan anakarti da kullandiklarindan denk platformlar da degerlendirme icinde.. bu asamada en yeni Intel platformunun konu alindigi G35 yapisidir. AMD icin bu deger ATI 3200 ile gecerlidir... cunku o da AMD'nin onboard olan en yeni chipsettir.. AMD, kendisi oldugu gibi Intel'i de platform olarak degerlendirmis(saygidan mi desek)... Tututpta "AMD oyun konusunda su ekran kartlari ile bu kadar iyi ama Intel'in ekran kartlari satilmiyor" dememis.. onu da ekran karti onboard olarak ve kendisi ile esitlemek icin kendisi de onboard olarak bir anakart secmis... Intel'in ilgili sistemi de onboard ekran karti olan en performansli anakartidir..

3:) toplam performance denilen hadise; butun islem ve program yapilarini kapsiyabilir.. genel olarak soylemek gerekirse ""a" islemcisi "b" islemcisinden performans olarak daha iyidir" denilebilsin diye yapilmistir..

Genel olarak(overall performance); oyun oynamiyorsan ve ofis uretgenligi senin konun degilse, bu islemcileri almak zorunda degilsin... sen ne is yapmak istiyorsan onun icin islemci alabilirsin... Intel'in de hangi konuda ilgili anakartla ne kadar performans verdigi gosterilmis.. iyi oldugu noktalar da mevcut sekilde gosterilmis... eger ilgili konularda bir bilgisayar alimi yapacaksan ve ilgili konuda gorunen testte Intel daha iyi ise Intel alabilirsin demis..

3.'su gercekten cok komik bir madde olmus... bir insan olarak 3 ana hareket yaptigimizi varsayalim.... oturmak; kosmak ve yurumek... sen diyorsun ki "genel olarak yaptigimiz hareketlerin arasinda kosmak niye var?"

saygilarimla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 21 Nisan 2008; 14:03:32 >

• umarım doğrudur bunlar ,
  • Bilgisayara yeni başlayanlar için 780g gerçekten çok iyi bir seçenek.
  • Ulan bu 45 nm.'ler 3.2GHZ'i geçiyor. Intel'in işi çok zor o zaman. Oooooooohhhhhhh!!! Sevindim wallahi AMD için..

Acil olarak reklam kampanyası yapmaları gerekir, ve bir an önce 3.0 ve üzerindeki 45nm'leri beklemeli. YAŞASIN AMD!!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

bazı yorumlar çok saçma

iste o yuzdens acma orta seviye bir kartla yapilmadiktan sonra gaming testi ne ise yarar ?
  • Oyun için "platform" testi süper olmuş ... Benim gibi nadiren ve her oyunu oynamayan, hangi platform alsamda fiyat-performansından memnun kalsam, harici bir ekran kartı almama gerek olmasın ama benide idare etsin ? Gibi sorulara yanıt veriyor..

AMD 'yi son gelişmelerinden dolayı tebrik ediyorum. Güç tüketimi, fiyat-performans oranı ile süper işler çıkarıyor kim ne derse desin...

AMD olmasaydı sanırım 60 ghz (elbette netburst ) hızında çalışan, 1000 wattlık, sanal 4 çekirdekli bir P4 kullanıyor olurduk...
  • quote:

Orjinalden alıntı: experienced

Sağolasın fx57 ama bana şu gaming testler pek inandırıcı gelmedi

Bu testler LEGAL' dir ve amerikada yayınlanmıştır.. Kimse kimseyle mahkemelik oLmak istemez.. Doğru sonuçlardır.. Saygılarımla..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.