Şimdi Ara

Amd işlemci farkları? FX vs A Series

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 600 700 TL ye amd işlemcili kasa dizecem ama kafamı karıştıran bi soru var. Oyun bilgisayarı dizecez hangisi daha performanslı olur fx serisi mi daha iyi a serisi mi örn a107870k vs amd fx x8 8350 yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ogzgngrd

Arkadaşlar 600 700 TL ye amd işlemcili kasa dizecem ama kafamı karıştıran bi soru var. Oyun bilgisayarı dizecez hangisi daha performanslı olur fx serisi mi daha iyi a serisi mi örn a107870k vs amd fx x8 8350 yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

Ben fx serisi daha iyi diye biliyorum ama yanlış olmasın. bilen bi arkadaş gelip detaylı yorum yazar birazdan :)
  • ogzgngrd kullanıcısına yanıt
    A10 dediğiniz Apu işlemci. İçinde Gpu bulundurur

Fx serisi işlemcilerde ise içlerinde Gpu yoktur.

Şuanda zaten fx alınmaz yinede almak istiyorsanız fx 8300 alın ama benım tavsıyem zen mimarisini beklemeniz
  • Acele etme fiyatlar çok pahalı durumda zen mimarili işlemciler çıkana kadar bekleyemez isen intel sistem toplaman daha iyi olacaktır.
  • o bütçeye ancak forumdan 2.el olarak bir şeyler yapmak mümkün, ben kendi aşağıdaki sistemimden fevkalade memnunum, oynayamadığım oyun yok, neredeyse hepsini ultra ya da high full hd oynuyorum, apu alacağın zaman ram'lerinin çok hızlı ve bol olması lazım...

işlemci: amd a6 6400k
    soğutucu: zalman cnps20lq su soğutma ile 3.9 ghz den 4.8 ghz hızına amd overdrive programı ile otomatik olarak ulaştı, otomatik olduğu için hiçbir sorun yok
    anakart: gigabyte a88x itx
    ram: kingston fury 1866 mhz 8 gb x 2 adet dual kit
    hd: 2 tb sata2 (sata3 dediler 2 çıktı)
    ekran kartı: 2 gb ati hd 6570 dual graphics (cpu içindeki 8470d ekran kartına dual graphics için uygun en üst kart)
  • ogzgngrd kullanıcısına yanıt
    FX Serisi Alicaksan Zen islemci Al. APU Alicaksan Excavator APU Al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.