Şimdi Ara

AMD FX-4100 vs. Phenom II X4 965

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
9.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen hafta içinde uygun fiyata (254 TL) vatanda X4 965 denk getirdim ve aldım.Fakat şuan teknobiyotikte FX-4100 ön siparişi alıyor.Hala vaktim varken X4 965'i geri iade edip FX-4100'ün stoklara girmesini beklemeli miyim yoksa değmez mi? Fiyatları birbirine yakın olduğu için ve FX-4100'ün daha ileri teknolojik ve 3.60 GHz olmasından dolayı böyle bir ikileme düştüm.
    Ne dersiniz iade mi edim yoksa 965'i kurup keyfime mi bakim?

http://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-fx-4100-bulldozer-am3-8mb-3-6ghz-dort-cekirdekli-islemci.html

http://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-phenom-ii-x4-965-am3-8mb-3-4ghz-dort-cekirdekli-islemci.html

• 965 daha iyidir.
  • 32 nm, 3.60 Ghz Turbo Core açılınca 3.80 GHz, TDP 95W, DDR3 1866 bellek kontrolcü.bunların hiç mi avantajı yok
  • işlemciler önce piyasaya ulaşsın, sürücüler otursun ondan sonra konuşalım
    elde olan sadece 8150 ve 8120 testleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Druigard

işlemciler önce piyasaya ulaşsın, sürücüler otursun ondan sonra konuşalım
    elde olan sadece 8150 ve 8120 testleri

öyle de benim o kadar vaktim yok.2 güne karar verip uygulamam gerekiyor.
  • 1055t li çözümlere bakabilirsin yada daha üstlerine
    9xx artık alınmaz diyebilirim ama imkanın varsa 1 hafta bari bekle yada zorla şartları
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC_CooL

Geçen hafta içinde uygun fiyata (254 TL) vatanda X4 965 denk getirdim ve aldım.Fakat şuan teknobiyotikte FX-4100 ön siparişi alıyor.Hala vaktim varken X4 965'i geri iade edip FX-4100'ün stoklara girmesini beklemeli miyim yoksa değmez mi? Fiyatları birbirine yakın olduğu için ve FX-4100'ün daha ileri teknolojik ve 3.60 GHz olmasından dolayı böyle bir ikileme düştüm.
    Ne dersiniz iade mi edim yoksa 965'i kurup keyfime mi bakim?

http://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-fx-4100-bulldozer-am3-8mb-3-6ghz-dort-cekirdekli-islemci.html

http://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-phenom-ii-x4-965-am3-8mb-3-4ghz-dort-cekirdekli-islemci.html

yeni mimari ve aynı fiyat. 4100un 965ten kötü olmaz herhalde. Bence FX

• geri iade edip bir süre daha beklemek geçiyo içimden fakat bu fiyata bu işlemcide zor bulunur.
  • Yerinde olsam iade eder ve beklerdim.
    Sonuçta yeni mimari ve güç tüketimi daha az.Hem daha az ısınır hem de oc ile gelen performans artışı daha fazla olacaktır diye düşünüyorum.
  • işlemciler piyasaya gelirse daha da düşer bence fiyatlar
  • ne yapacaginiza bagli. islemci performansini sonuna kadar kullanan herhangi bir sey yapmiyorsaniz, trinityi bekleyin derim. ben de oyle yapacagim. simdi 965 BE var, 990fx kart da var.

gerci trinity gelince soket degistirmem gerekebilir ama olsun.
  • 4 cekirdek dedikleri 2 cekirdek 2 modulse programlar da algilamazsa x2 550 gibi kullanirsiniz aleti bence 965 garanti x4 bir islemci tanidim tanimadim derdi yok kac yildir kullaniliyor.
  • fx işlemci gelince o fiyata çekmişlerdir 965 i bence biraz bekle kesin daha iyidir değilse amd yüksek bi yer bulsun atlasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsanlukk -- 10 Ekim 2011; 23:07:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsanlukk

fx işlemci gelince o fiyata çekmişlerdir 965 i bence biraz bekle kesin daha iyidir değilse amd yüksek bi yer bulsun atlasın :)

fiyatın aşağı çekilmesinin fx'in gelmesiyle alakası yok ki zaten ben işlemciyi sipariş ettiğimde fx yoktu teknobiyotikte.vatan bilgisayarın %25 indiriminden kaptım fiyatı uygun görünce dayanamadım aldım.şuan vatanda 300 kusur lira.
    fx-4100 ün fiyatınında x4 955 ayarında olmasıda kafa karıştırıcı.bir gariplik var bu iştede.sanırım geri iade etmicem en yakın zamanda bi board alıp kullanmaya başlicam.

250 TL'yi geçmicek şekilde anakart önerisinde bulunur musunuz.aslında aklımda bi model var ama ondanda pek iyi bahsetmiyolar.
    MSI 870A-G54 düşündüğüm anakart
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

4 cekirdek dedikleri 2 cekirdek 2 modulse programlar da algilamazsa x2 550 gibi kullanirsiniz aleti bence 965 garanti x4 bir islemci tanidim tanimadim derdi yok kac yildir kullaniliyor.

2.ele düşmüyor ki iyi 1090t alalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 11 Ekim 2011; 0:07:26 >
  • quote:

quote:

fx işlemci gelince o fiyata çekmişlerdir 965 i bence biraz bekle kesin daha iyidir değilse amd yüksek bi yer bulsun atlasın :)

fiyatın aşağı çekilmesinin fx'in gelmesiyle alakası yok ki zaten ben işlemciyi sipariş ettiğimde fx yoktu teknobiyotikte.vatan bilgisayarın %25 indiriminden kaptım fiyatı uygun görünce dayanamadım aldım.şuan vatanda 300 kusur lira.
    fx-4100 ün fiyatınında x4 955 ayarında olmasıda kafa karıştırıcı.bir gariplik var bu iştede.sanırım geri iade etmicem en yakın zamanda bi board alıp kullanmaya başlicam.

250 TL'yi geçmicek şekilde anakart önerisinde bulunur musunuz.aslında aklımda bi model var ama ondanda pek iyi bahsetmiyolar.

En kötü ihtimal aldığınız fiyata satın... Hatta belki biraz daha üstünde...

• quote:

quote:

selam dostum bende senin gibi kararsız kaldım bende şu an anakart olarak asus m5a97 evo anakart var ve işlemci olarak bende ya x4 965 yada 970 almak istiyordum sonra fx-4100 ün önsiparişte olduğunu görünce bekliyimmi diye düşündüm.Sence ne yapmalıyım?

• Sürücüler otursun deniyorda ben bu güne kadar amd dual core optimizer dışında işlemci sürücüsüne denk gelmedim.
  • X4 965 FX4100 ile aynı veya daha iyidir.Değiştirmene gerek yok kesinlikle.
    Eğer değiştirirsen ve bir miktar performans kaybı yaşarsan şaşırma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Sürücüler otursun deniyorda ben bu güne kadar amd dual core optimizer dışında işlemci sürücüsüne denk gelmedim.

diyecek başka birşey yok o yüzden.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.