Şimdi Ara

AMD FreeSync açıkken tam ekranda titreme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Freesync açıkken Youtube ya da Facebook gibi sitelerde videoları tam ekran yaptığım zaman ekranda titreme meydana geliyor, hatta Youtube'de video sona erdikten sonra sıradaki videoya geçiş için beklenen ekranda mouse donarak ilerliyor sanki 144HZ'den 60HZ'e düşmüş gibi. Freesync kapattığım zaman bu gibi sorunlar yaşamıyorum. Sistemim aşağıdaki gibi. Windows temiz kurulum yapıldı ve orijinal. Overclock iptal ettiğim zaman değişen bir şey olmuyor.

Anakart: MSI Z170a Gaming M3
    İşlemci: Intel i5 6600k 3.5GHz@4.5GHz
    İşlemci soğutucu: Akasa Venom A10
    RAM: Kingston HyperX Fury DDR4 2400MHz @2800MHz
    Ekran kartı: MSI RX 580 GamingX 8G
    Monitör: AOC G2460PF FreeSync
    Kasa: Zalman Z3 Plus LE
    Güç kaynağı: Zalman 600w
    M2 SSD: Samsung 960 Evo 250GB
    SSD: Kingston HyperX Fury 120GB
    HDD: Seagate 2TB ST2000DM001

• Ekran tazeleme hızı, çizim motorunun temposunu belirler. Hızlı çizdirirseniz akıcı olur. Nvidia'da fastsync var bunun için, tabii gecikme değerlerinde sorun yaratabiliyor yine değişince. Size gereken masaüstünde FreeSync kullanmamak; kullandığınızda monitörünüzün misal olarak 200KHz'lik tarama gücünü bekleterek azaltmış oluyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Daha önce böyle bir olmuyordu. Ayrıca başka böyle bir sorun yaşayanada karşılaşmadım. Farklı bir sorun var gibi gözüküyor.
  • Aynı kart, aynı panel, aynı sorun var hocam

Ben kapattım freesync'i yola devam.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Ne yapacağız peki? Çaresi yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crackzz

Ne yapacağız peki? Çaresi yok mu?

Dediğim gibi freesync kapatıp kullanabilirsiniz, ya da sorunsuz bir whql driver var ise önerilen onu deneyebilirsiniz.
  • Benim de başıma geldi arkadaşlar. Sorun bence kablo ile alakalı. Daha önce Display Port (DP) ile kullanırken hiçbir sorun yaşamadım. Fakat DP kablom arıza yaptığını düşündüğüm için (ekran çözünürlüğüm düştü ve sürücü tekrar yüklemesi gibi işlemler çözüm olmadı) HDMI kablosu taktım. Ne olduysa ondan sonra oldu. Freesync açıkken ekran titriyor. Bunu da Freesync test ile farkettim. Elimde şu an DP kablosu olmadığı için tekrar deneyemiyorum fakat sorun HDMI ile alakalı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.