Şimdi Ara

AMD Experience Black etkinliğinden detaylar ve 4870 X2 özel videosu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
31.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: CONSTANTİNE_8905

su ms iside bi resmiyete kavussa da herkesin merakı giderilse artık...

ms warsa beş kuruş werilemz buna ne denirse densin bence
  • gtx280 de 512 veriyolu var ati 4870x2 dede 512 veriyolu var şimdi niye çift gpu teki heralde geçer diyorsunuz ati çift gpuyu tek gpuya sokarsa ne diyceksiniz merak ediyorum ben hayatımda ms gibi bir durum görmedim acaba çok fazlamı rahatsız ediyor bilgilendirirseniz sevinirim
  • AAA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayné -- 19 Ağustos 2008; 8:03:48 >
  • bu sunumu kim hazırlamışsa nVidia tarafından bayabir zarar görmüş bir kişiliktir resmen nVdiaya dalga geçmişler fark ettinizmi bilmiyorum ama sununda sadece nVidia yazıyor logosu yok bukadarda acmasızlık olmaz

birde sölücek bir kaç lafım var öncelikler nVdiacılar bu sözlerim size bir kerede taktir etmeyi bilin ya şu an en hızlısı 4870x2 siz niye hala bunu kabullenemiyorsunuz...?

yok efendim x2 GPU ile herhalde geçer işte tek kartta geçmesi lazım... ona bakılırsa x2 nin GPU su 280 GTX GPU sundan daha küçük birisi tek çekirdek birisi çift çekirdek
    fiyatlandırmadan bahsetmiyorum bile

tmm eyvallah 280 GTX güzel kart gerçekten performanslı ama arkadaşım performanslı diyede bu kazıklar niye şu anki fiyatına bakın birde ilk çıktığındaki fiyatına bakın madem bu meret bu fiyata satılabiliyordu neden ilkten pahalı sattınız

yok efendim birisi tek GPU birisi çift GPU ya arkadaşım burda kimin en hızlı olduğunu bulmaya çalışıyoruz ee tabi doğal olarakta x2 yi rakip nVdianın hen hızlı çözümü olan 280 GTX ile karşılaştıracakalar bundan daha doğal bişey varmı...?

yok efendim x2de ms var ??? nerden biliyorsunuz kartı testmi ettiniz biryerde kaynakmı gördünüz bizede gösterin bizde hımm tmm MS gerçekten varmış diyelim bir firmanın önceki üretimlerinde bir hata olması çıkacak olan veya çıkmış olan ürünlerinde aynın hata olacak diye bişey yok sonuçta firma o hatayı biliyor ve gidermek için uğraş veriyordur kaynak göstermeden havadan var yok demek olmuyor işte forumda x2 deki MS hatası cözümlendi diye bir yazı vardı hatırlayanlar bilir ben şahsen kartın DH tarafından yapılan teslerine bakarım eğer Sayın Mesut ÇEVİK ve ekibinin yaptığı testlerde MS hatası var derlerse kabul ederim ona göre nasıl yüceltiyorsak eleştirmesinide biliriz veya bu testi güvenirliği ve tarafsızlığını kanıtlamış saygın test siteleri ve DH ahalisinden dende görürsek tmm MS hatası var deriz ama kaynak göstermeden firmanın bir önceki ürünlerine bakarak aynı hatanın yeni ürünündede olduğunu söyleyemeyiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 18 Ağustos 2008; 13:22:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: volkan baydur

gtx280 de 512 veriyolu var ati 4870x2 dede 512 veriyolu var şimdi niye çift gpu teki heralde geçer diyorsunuz ati çift gpuyu tek gpuya sokarsa ne diyceksiniz merak ediyorum ben hayatımda ms gibi bir durum görmedim acaba çok fazlamı rahatsız ediyor bilgilendirirseniz sevinirim

Hayatında SLI yada CF kullandınmı? Kullansan yüksek çözünürlükte ve yüksek AA,AF değerlerinde kartların nasıl a-senkron çalıştığını görürdün.
  • kullanmadım bu sebeple soruyorum cevabın için sağol
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lacano

bu sunumu kim hazırlamışsa nVidia tarafından bayabir zarar görmüş bir kişiliktir resmen nVdiaya dalga geçmişler fark ettinizmi bilmiyorum ama sununda sadece nVidia yazıyor logosu yok bukadarda acmasızlık olmaz

birde sölücek bir kaç lafım var öncelikler nVdiacılar bu sözlerim size bir kerede taktir etmeyi bilin ya şu an en hızlısı 4870x2 siz niye hala bunu kabullenemiyorsunuz...?

yok efendim x2 GPU ile herhalde geçer işte tek kartta geçmesi lazım... ona bakılırsa x2 nin GPU su 280 GTX GPU sundan daha küçük birisi tek çekirdek birisi çift çekirdek

tmm eyvallah 280 GTX güzel kart gerçekten performanslı ama arkadaşım performanslı diyede bu kazıklar niye şu anki fiyatına bakın birde ilk çıktığındaki fiyatına bakın madem bu meret bu fiyata satılabiliyordu neden ilkten pahalı sattınız

yok efendim birisi tek GPU birisi çift GPU ya arkadaşım burda kimin en hızlı olduğunu bulmaya çalışıyoruz ee tabi doğal olarakta x2 yi rakip nVdianın hen hızlı çözümü olan 280 GTX ile karşılaştıracakalar bundan daha doğal bişey varmı...?

yok efendim x2de ms var ??? nerden biliyorsunuz kartı testmi ettiniz biryerde kaynakmı gördünüz bizede gösterin bizde hımm tmm MS gerçekten varmış diyelim bir firmanın önceki üretimlerinde bir hata olması çıkacak olan veya çıkmış olan ürünlerinde aynın hata olacak diye bişey yok sonuçta firma o hatayı biliyor ve gidermek için uğraş veriyordur kaynak göstermeden havadan var yok demek olmuyor işte forumda x2 deki MS hatası cözümlendi diye bir yazı vardı hatırlayanlar bilir ben şahsen kartın DH tarafından yapılan teslerine bakarım eğer Sayın Mesut ÇEVİK ve ekibinin yaptığı testlerde MS hatası var derlerse kabul ederim ona göre nasıl yüceltiyorsak eleştirmesinide biliriz veya bu testi güvenirliği ve tarafsızlığını kanıtlamış saygın test siteleri ve DH ahalisinden dende görürsek tmm MS hatası var deriz ama kaynak göstermeden firmanın bir önceki ürünlerine bakarak aynı hatanın yeni ürünündede olduğunu söyleyemeyiz...

+1

• quote:

bu sunumu kim hazırlamışsa nVidia tarafından bayabir zarar görmüş bir kişiliktir resmen nVdiaya dalga geçmişler fark ettinizmi bilmiyorum ama sununda sadece nVidia yazıyor logosu yok bukadarda acmasızlık olmaz

Bir kere bu kadar saçma bir yoruma cevap vermemek lazım ya neyse...

Çekirdek boyutunun günlük kullanımda sizin için sorun olduğunu bilmiyordum. Ayrıca kartı test eden birçok site var, kimi mc var kimi yok diyor; daha kesinleşmiş değil. Kullanılan anakarta ve sürücü versiyonuna göre oldukça farklılık göstermekte sonuçlar.

OC yapamıyorsunuz doğru düzgün karta, hem ısı salınımı hem çektiği enerji hemde sıcaklık değerleri fırlıyor

GTX280 eskidi artık ayrıca farkındaysanız, kaç aydır piyasada, fizik hesaplamalarınada yardımcı olabilmesi sağlandı, 1gb belleği var, OC kapasitesi çok yüksek, görünüşü oldukça iyi ve son zamanlarda makul fiyatlara inmeye başladı.

2gb bellekli 2 gpulu bir kartın, 1 gb bellekli ve 1 gpulu kartla karşılaştırılması sanki biraz skulltraille qx9770'in karşılaştırılması gibi duruyor bence. Bu x2 güçsüz dediğim manasına gelmiyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: canerpense

Çekirdek boyutunun günlük kullanımda sizin için sorun olduğunu bilmiyordum. Ayrıca kartı test eden birçok site var, kimi mc var kimi yok diyor; daha kesinleşmiş değil. Kullanılan anakarta ve sürücü versiyonuna göre oldukça farklılık göstermekte sonuçlar.

OC yapamıyorsunuz doğru düzgün karta, hem ısı salınımı hem çektiği enerji hemde sıcaklık değerleri fırlıyor

GTX280 eskidi artık ayrıca farkındaysanız, kaç aydır piyasada, fizik hesaplamalarınada yardımcı olabilmesi sağlandı, 1gb belleği var, OC kapasitesi çok yüksek, görünüşü oldukça iyi ve son zamanlarda makul fiyatlara inmeye başladı.

2gb bellekli 2 gpulu bir kartın, 1 gb bellekli ve 1 gpulu kartla karşılaştırılması sanki biraz skulltraille qx9770'in karşılaştırılması gibi duruyor bence. Bu x2 güçsüz dediğim manasına gelmiyor.

sırasıyla cevap vereyim

1. Gerçekler herzaman acıdır.

2.ben benim için öneli demedim siz yazımı tam okumadınız galiba tekrar okumanızı tavsiye ederim
    ayrıca benim söylediğim x2 gpu tek GPU dan daha ufak ayrıca ben MS hatası var demedim sizin yazdılarınızdan sanki ben MS hatası var demişim izlenimi çıkıyor benim demek istediğim tam olarak emin olmadan MS var veya yok demiyelim sizde aynı şeyi söylemişşiniz

3.e yani pes diyorum şu an piyasadaki en hızlı karta bile OC çekemek istiyorsunuzya hll olsun ne akla hizmet rakibi olmayan bir karta OC çekiyorsunuz ?

4. sanki 280 çıkalı 10 ay olmuş gibi konuşuyorsunuz. yavaş...! x2 de 2gb bellek var madem OC kapasitesi okadar yüksek geçsin OC ile x2 yi sanki x2 kötü görünüyor Asus bi hatın çıkartması koysunda siz görün güzel görünmeyi makul fiyatlara inmeyeme başladı sizin piyasadan haberiniz yok galiba...!
    en ucuz x2 756 YTLhttp://www.teknofiyat.com/?search=HD+4870x2&altlimit=&ustlimit=
    en ucuz 280 784 YTLhttp://www.teknofiyat.com/?search=GTX+280&altlimit=&ustlimit=
    ortalama olarak x2 den %30 daha yavaş olan bir kart nasıloluyorda x2 den pahalı olabiliyor

bazı oyunlarda x2 nin 280 % 80 fark attığını söylemiyorum bile

5.yazımı anlamadığınız en büyük göstergesi benim dediğim kimin en hızlı olduğunu bulmak istiyorsanız firmaların kendi bünyelerindeki en hızlı çözümlerini yarıştırısınız böylece kim en hızlıysa ortaya çıkar 280 daha hızlı kartmı varda ben bilmiyorum

son olarakta 280"in bu performasla en fazla yapacağı 600 hadi maliyetler yüksek diyeim 650 ytl yapar fazlası parayı çöpe atmak olur !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 18 Ağustos 2008; 14:26:41 >

• yahu anlamıyorum yok 2 gpu yok bu 1 gpu adamlar açıklamışlar amacımız en hızlı en pahalı gpu yapmak diyil fiyat performans şampiyonu olmak yani 2 gpu lu kartı tek gpu lu kartan ucuza alabiliyorsak ve daha hızlı ise gidip tek gpu alacak halimiz yok paraları agaçtan toplamıyoruz hee nvidia fiyatını 4870x2 nin yüzde otuz altına çekerse olaya bakış açımızda deyişir oda ayrı bir konu
  • quote:

quote:

sırasıyla cevap vereyim

2.ben benim için öneli demedim siz yazımı tam okumadınız galiba tekrar okumanızı tavsiye ederim
    ayrıca benim söylediğim x2 gpu tek GPU dan daha ufak ayrıca ben MS hatası var demedim sizin yazdılarınızdan sanki ben MS hatası var demişim izlenimi çıkıyor benim demek istediğim tam olarak emin olmadan MS var veya yok demiyelim sizde aynı şeyi söylemişşiniz

3.e yani pes diyorum şu an piyasadaki en hızlı karta bile OC çekemek istiyorsunuzya hll olsun ne akla hizmet rakibi olmayan bir karta OC çekiyorsunuz ?

4. sanki 280 çıkalı 10 ay olmuş gibi konuşuyorsunuz. yavaş...! x2 de 2gb bellek var madem OC kapasitesi okadar yüksek geçsin OC ile x2 yi sanki x2 kötü görünüyor Asus bi hatın çıkartması koysunda siz görün güzel görünmeyi makul fiyatlara inmeyeme başladı sizin piyasadan haberiniz yok galiba...!
    en ucuz x2 756 YTLhttp://www.teknofiyat.com/?search=HD+4870x2&altlimit=&ustlimit=
    en ucuz 280 784 YTLhttp://www.teknofiyat.com/?search=GTX+280&altlimit=&ustlimit=
    ortalama olarak x2 den %30 daha yavaş olan bir kart nasıloluyorda x2 den pahalı olabiliyor

5.yazımı anlamadığınız en büyük göstergesi benim dediğim kimin en hızlı olduğunu bulmak istiyorsanız firmaların kendi bünyelerindeki en hızlı çözümlerini yarıştırısınız böylece kim en hızlıysa ortaya çıkar 280 daha hızlı kartmı varda ben bilmiyorum

son olarakta 280"in bu performasla en fazla yapacağı 600 hadi maliyetler yüksek diyeim 650 ytl yapar fazlası parayı çöpe atmak olur !

Cevapların için saol, seni kaale almıyorum. Kendince tepinebilirsin. GTX280'den iyi diyosan öyle olsun. En koyu Nvidiacı benim. Varmı diyceğin?

• quote:

quote:

quote:

sırasıyla cevap vereyim

Cevapların için saol, seni kaale almıyorum. Kendince tepinebilirsin. GTX280'den iyi diyosan öyle olsun. En koyu Nvidiacı benim. Varmı diyceğin?

Hala anlıyamıyorum nvidianın yaptıgı aptallıgı fark edemiyorsunuz ki kendileride hata ettik diyorlar ve caba gösteriyorlar ama siz hala gtx280 de gtx280 diyorsunuz. Baska bir baslıkta arkadas sölemis:
    Kraldan cok kralcı var burda!
    Arkadas cok güzel sölemis sorun surda:
    En performanslı kartlar her zaman sorundur[nvidia icin neden derseniz asagıda yazıyor]
    - Cok fazla güc tüketir
    - Cok fazla ısınır
    - Isıya cözüm sogutuculu modellerdir bu da bayagı zaman sonra cıkar
    - O modeller cıkana kadar daha performanslı kartlar cıkar. [Suan mesela gtx280 icin cok az özellesmis sogutucu var ki büyük kısmı su sogutma bu da zaten bayagı bir maliyet]
    - Ben kendim sogutma alim dersiniz takarsınız güzel sorun cıkarsa eski sogutucu haydaaaaaaaa ugras tekrar hiiiiiiiiiiiiii olamaz yanlıs taktım düzeltilemez kartın garantisi gitti gitti paranın hepsi püfffffffffffff
    - Eger devam ederseniz stok sogutucuya eh o zaman fan hızı arttırmalısınız yada otomatik artar[ki fazla artmaz ama kart stabillikten uzaktır] ve gürültü

* Eh yani bi performanslı kart alim dediniz ama bayagı bir ugras ve para ki kartın güc tüketiminin etkileri:
    - ülke ekonomisine - etki
    - müsriflik
    - 2 yıl icinde daha hızlıları cıkar ve kart 2. elde normalden daha ucuza gidebilir
    - Zaten enerji sıkıntısı olucak bi etken yaratır

Simdi anlıyor musunuz neden ati'nin yapmadıgını tek gpu da bu cesit bir model? Cift gpu bile suan gereksiz cogu kisi icin. Forumda herkesin derdi havaya düsmüs adeta. Benimki daha hızlı benimki son model benimki seninkini döver...
    Ati yapması gerekeni yaptı liderlik gerekiyordu o nedenle tek gpu da cok yüksek olaylar yerine daha rahatı cf sistemini kurdu ki intel bu destekle zaten 4870x2 den 2 tane cf yi saglıyor yada 4870x2 + 4870 gibi bir olay yada 2 tane ayrı ayrı 4870 falan filan zart zort. Eh bunu yapması gerekiyordu gerekmese bunu bile yapmama durumu olurdu. Kıymetli olan ve birincilik kürsüsünde olan f/p kartlarıdır ki son seride ati cidden bu konuda bir atılım yaptı. Simdi bunları yazdım die beni taraftar görün fanatik görün benim için önemli değil. Hatta bi koz daha suan 4870 kullanıyorum ve mutluyum 1 sene sonrada kartımı 2. elde satıp yine en iyi f/p ürününü alıcam. Nvidia da olabilir bu ati de bakalım dh testleri sonucu belirliycektir. Bu nedenle her zaman f/p olan önemli malum teknoloji durmaz ve her yeni gün yeni bir cesit cıkabilir ve en üst düzey kart kürsüyü kaybedebilir eh ne anlamı kaldı onun yerine oynayacagın cöz de ve istedigin ayarlarda sana sorun yasatmıycak ve verilen parayı hak edicek en iyi kartı kısaca f/p oranı senin istedigin seviyede en iyi olanı almalısın. Bu arada kısa gecmiste cidden nvidia da cok iyi isler basardı özellikle g92 ile cıkardıgı modeller ki bunlar aslen 8800gt ve 8800gts idi [diğerleri kücük revizyon ve oc modelleriydi] Bu nedenle o kartlarda güzeldi ama suan güzel olan 4850-4870 ve aslen güzel bir sogutuculu [his iceq] 4850 en kral karttır oc yapılınca.

• Yaw tamam beğenmeyin Nvidia'yı. ATI'ye tapın isterseniz. Beni ilgilendiriyor mu? Hayır,ilgilendirmiyor.

O kadar test sonucu, o kadar inceleme yapıldı. F/P oranını sadece verdiği fps değeri olarak algılamayın artık lütfen. Çalışma sıcaklığı, soğutucu yapısı, kullanılan pcb'den tutun üstündeki kapasitörlerin çeşidine kadar binlerce ayrıntı var. Bunlar Nvidia yada ATI'nin elinde olmayan şeyler, onlar sadece işlemcileri ve referans kart dizaynını yapıyorlar. Gerisi üretici firmalara kalmış.

Ayrıca 8800GT-GTX-9800GT-GTX gibi "revize edilmiş" modeller daha öncedende vardı, şuanda vari, daha sonrada olacak. Örneğin
    ATI 9800PRO'nun XT'den farkı neydi biliyormusunuz? Bios'tan kapatılmış özellikleri... Yeni bios ile XT'nin verdiği performans'a çıkabiliyordunuz. Aynı şekilde shader yolları bios üzerinden iptal edilmiş bir çok Nvidia kartıda vardı, kart en iyi şekilde üretilmesine karşın fabrika çıkışlı olarak düşürülerek geliyordu. Pazarlama stratejisidir bunlar. Maliyetler aynı yada yaklaşık tutulur, aynı seri kart üretildiği için çok daha ucuza mal olur, son kullanıcıya ulaşmadan önce kartlar ayrılır ve satışa gönderilir.

128bit veriyollarından 512bit veriyollarına kadar geldik günümüzde, hızlar artmadan performans oldukça artıralabildi böylece; fakat bu pahalı bir çözüm oldu ve yaygınlaşamadı. 9800GTX 256bit olmasına karşın oldukça yüksek saat hızlarında çalışan rami dolayısıyla oldukça iyi bir performans sundu, hemde 8800gts revizyonu ve 512mb olmasına karşın.

ATI'nin yeni çıkarttığı x2 serisi kartlar hem teknoloji hemde sınıf bakımından GTX serileri ile tamamen alakasız durumdadır. Yani Skulltrail'deki gibi (yada serverlardaki gibi) 2 ayrı fiziksel işlemci kullanılır ve performansı artırmak için bu işlemciler arasına iletişim yollarıda eklenir. Aynısı 4870x2 de var, işlemciler birbirleriyle CF'daki gibi fakat çok daha hızlı haberleşebiliyorlar ve aynı kart üzerinde oldukları için anakartın CF desteklemesi gerekmiyor. Fakat hala CF tabanlı oldukları için, CF'de görülen bütün grafiksel ve teknik sorunları kullanıcıya yaşatıyorlar. Önümüzdeki 2 sene içinde (Windows7'nin lansmanı ile birlikte) ATI ve Nvidiada yeni kartlar çıkaracaktır, performansları şu anki en iyi kartlardan bile daha iyi olacaktır ve GTX280 gibi şuanda yanına yaklaşılmayan kartlar hem ucuzlayacaktır hemde onları kullanabilecek oyunlar çoğalacaktır. Nvidia'nın çıkaracağı yeni kartlar büyük ihtimalle yine tek çekirdekli olacak, hatta GTX280'den dahada büyük bir çekirdeğe sahip olacaktır.

ATI'nin yaptığı atılım sayesinde fiyatlar düştü rekabet kızıştı buna kimsenin dediği birşey yok zaten, ancak "en iyi" kart herzaman en üstün fps değerini sunan kart değildir, bunu unutmayın. f/p fps ile karıştırmayın.

Sevgilerle, en büyük NVIDIA TARAFTARI

Not: Kimse niye Fenerbahçe,Galatasaray tutuyorsun diye soruyormu birbirine? Bırakında millet istediğini tutsun. Fanatiklik yapanlara gereken sözü hepbirlikte söyleyelim... Taraftarlıkla fanatiklik arasındaki ince çizgiyi görmek lazım...

• quote:

Yaw tamam beğenmeyin Nvidia'yı. ATI'ye tapın isterseniz. Beni ilgilendiriyor mu? Hayır,ilgilendirmiyor.

O kadar test sonucu, o kadar inceleme yapıldı. F/P oranını sadece verdiği fps değeri olarak algılamayın artık lütfen. Çalışma sıcaklığı, soğutucu yapısı, kullanılan pcb'den tutun üstündeki kapasitörlerin çeşidine kadar binlerce ayrıntı var. Bunlar Nvidia yada ATI'nin elinde olmayan şeyler, onlar sadece işlemcileri ve referans kart dizaynını yapıyorlar. Gerisi üretici firmalara kalmış.

Ayrıca 8800GT-GTX-9800GT-GTX gibi "revize edilmiş" modeller daha öncedende vardı, şuanda vari, daha sonrada olacak. Örneğin
    ATI 9800PRO'nun XT'den farkı neydi biliyormusunuz? Bios'tan kapatılmış özellikleri... Yeni bios ile XT'nin verdiği performans'a çıkabiliyordunuz. Aynı şekilde shader yolları bios üzerinden iptal edilmiş bir çok Nvidia kartıda vardı, kart en iyi şekilde üretilmesine karşın fabrika çıkışlı olarak düşürülerek geliyordu. Pazarlama stratejisidir bunlar. Maliyetler aynı yada yaklaşık tutulur, aynı seri kart üretildiği için çok daha ucuza mal olur, son kullanıcıya ulaşmadan önce kartlar ayrılır ve satışa gönderilir.

128bit veriyollarından 512bit veriyollarına kadar geldik günümüzde, hızlar artmadan performans oldukça artıralabildi böylece; fakat bu pahalı bir çözüm oldu ve yaygınlaşamadı. 9800GTX 256bit olmasına karşın oldukça yüksek saat hızlarında çalışan rami dolayısıyla oldukça iyi bir performans sundu, hemde 8800gts revizyonu ve 512mb olmasına karşın.

ATI'nin yeni çıkarttığı x2 serisi kartlar hem teknoloji hemde sınıf bakımından GTX serileri ile tamamen alakasız durumdadır. Yani Skulltrail'deki gibi (yada serverlardaki gibi) 2 ayrı fiziksel işlemci kullanılır ve performansı artırmak için bu işlemciler arasına iletişim yollarıda eklenir. Aynısı 4870x2 de var, işlemciler birbirleriyle CF'daki gibi fakat çok daha hızlı haberleşebiliyorlar ve aynı kart üzerinde oldukları için anakartın CF desteklemesi gerekmiyor. Fakat hala CF tabanlı oldukları için, CF'de görülen bütün grafiksel ve teknik sorunları kullanıcıya yaşatıyorlar. Önümüzdeki 2 sene içinde (Windows7'nin lansmanı ile birlikte) ATI ve Nvidiada yeni kartlar çıkaracaktır, performansları şu anki en iyi kartlardan bile daha iyi olacaktır ve GTX280 gibi şuanda yanına yaklaşılmayan kartlar hem ucuzlayacaktır hemde onları kullanabilecek oyunlar çoğalacaktır. Nvidia'nın çıkaracağı yeni kartlar büyük ihtimalle yine tek çekirdekli olacak, hatta GTX280'den dahada büyük bir çekirdeğe sahip olacaktır.

ATI'nin yaptığı atılım sayesinde fiyatlar düştü rekabet kızıştı buna kimsenin dediği birşey yok zaten, ancak "en iyi" kart herzaman en üstün fps değerini sunan kart değildir, bunu unutmayın. f/p fps ile karıştırmayın.

Sevgilerle, en büyük NVIDIA TARAFTARI

Not: Kimse niye Fenerbahçe,Galatasaray tutuyorsun diye soruyormu birbirine? Bırakında millet istediğini tutsun. Fanatiklik yapanlara gereken sözü hepbirlikte söyleyelim... Taraftarlıkla fanatiklik arasındaki ince çizgiyi görmek lazım...

ya arkadaşım dediğin doğru F/P sadece Fps ile ilişkilendiremeyiz ama biz burda F/P tartışmıyoruzki kimin en hızlı olduğunu tartışıyoruz 4870x2 şu anda lider ha sorunları vardır MS VPU dur tmm bunları ayrıca tartışırız hem bunları ilerleyen zamanarda göreceğiz tam olarak hehe DH bi test etsin kartı ozaman analrız

benim sana sadece 1 sorum var sence 280 satıldığı parayı hak ediyormu ? sadece dürüst olarak cevap vermeni istiyorum

• Her video da izlediğinize ,her grafikte gördüğünüze ,her yazılan da okuduğunuza inanıyor musunuz?
    Ne kadar objektif?
    MS vakasına gelince,kim bundan dolayı cinnet geçirdi?
    Nvidia bu zamana kadar 1 numaraydı ,şimdi ATi gibi görünüyor.Bunda bi sakınca yok. Arada sırada yer değiştirsinler kimse birincilik koltuğunu fazla ısıtmasın.
    Bu arada kartları ölesiye savunanların kaçı evine 4870x2 alıcak yada kaçında GTX280 var?
  • quote:

Adamların tek amacı senin oc yapabilirliğin değil eğer farkındaysan.
  • OC yapmak değil derdim zaten ama OC yapılmayan bir kart söylermisin son zamanlara ait? Olmazsa olmaz gibi birşey oldu OC...

Ayrıca GTX280'in her kuruşunu sonuna kadar hakettiği kanısındayım. Yakında fiyat indirimi gelecektir zaten.
  • Liderlik bir nVidia da bir Ati de. Bu çok güzel ve heyecanlı bir yarış.
    Biz kullanıcılar yıllardır bu tatlı rekabetten çok güzel ürünler çıktığını gördük ve bu ürünleri kullandık. Kullanmaya da devam edeceğiz.

Yıllardan bu yana AMD ve INTEL cpu klasmanında birbirleriyle yarışıp duruyorlar. Liderlik yıllar önce AMD nin elindeydi, oysa şimdi INTEL in elinde, bu döngüyü kim inkar edebilir. Veya başka bir marka-firma bu tatlı yarınşın arasına katılabilir mi ?

nVidia rakibi Ati den Geforce 8 ve 9 serisi ile aldığı liderliği, Ati 48xx serisi ile geri alıyor.
    Bundan istifade edecek olanlar yine biz son kullanıcılarız.

Fiyat çok yüksek olacak, maliyetler yüksek ve teknoloji yeni ise fiyatlar da yüksektir. Yeni teknolojiler her zaman pahalıdır.
    Daha bir yıl geçmeden nVidia ve Ati tarafında 2 nesil ekran kartı geçti gitti gözümüzün önünden, bir kısa film şeridi gibi.
    2007 Aralık - 2008 Ocak ayında nVidia nın son bombası (dönemine göre) 8800GT lere hücum ediyorduk. 8800GT neredeyse karaborsa olmuştu. Bir tane de ben aldım o dönemde ve üzerinden 8 ay geçti 250-300$ lık 8800GT şu anda 150-200$ seviyesinde. Şimdi herkes alabilir 8800GT ve HD3870 ekran kartlarını.

Şu anda GTX280 ve HD4870 X2 ye tonla para verip alacaksınız, 8-10 ay sonrasına bir bakmışsınız ki HD4870 X2 nin performansını ikiye katlayan yeni bir kart çıkartmışlar ve fiyatı da 400-500$. Şu anda gözümüzün önünde duran bu resim işte.

Bugün AMD yarın nVidia ya sonrasında ise XXX firması.
    Unutmayalım ki bu bir döngüdür.
    Fiyatı ne olursa olsun her ürünün mutlaka bir alıcısı bulunur...

Saygılar...

• quote:

OC yapmak değil derdim zaten ama OC yapılmayan bir kart söylermisin son zamanlara ait? Olmazsa olmaz gibi birşey oldu OC...

Ayrıca GTX280'in her kuruşunu sonuna kadar hakettiği kanısındayım. Yakında fiyat indirimi gelecektir zaten.

Arkadasım özellikle 4870 cıktıgında falan genelde söylenen bir olaydı 8800gt neye yetmio simdi bende sana aynısını sölücem [tabi biraz farklı acıdan eminim asıl söylicegim yönde kullanacagım kart ismini "nie bu kartı söledin falan" diyerekten konuyu saptırırsın] gtx280 neden bu kadar gerekli. Herkes evinde 30" ekran falan mı kullanıyor olaganüstü cözünürlüklerde falan oyun mu oynuyor kaldı ki 4850-9800gtx+ [fiyatı normal 9800gtx den iyi ve güc tüketimi az] suan icin cok yeterli kartlardan. 1680*1050 de sorun olmadan oynatabiliyorlar. [19*12 olursa durum gtx260-4870 yeterli eger ben gidip 2560*1920 falan yapıcam sinema gibi oynıcam diosan zaten öle bir monitör alanın parasıda boldur gitsin 4870x2-gtx280 alsın hatta yetmesin gitsin sli yada cf yapsın ama islemciye oc yapmazsa hic anlamı kalmaz eh bu durumda gidip c2d extremelerden alsın eh bu da müsriflik ]
    Diyecegim o ki zamanın f/p sini almak ve en az 1 yıl aralıklarla kart deistirmek en mantıklı durum

• quote:

OC yapmak değil derdim zaten ama OC yapılmayan bir kart söylermisin son zamanlara ait? Olmazsa olmaz gibi birşey oldu OC...

arkadaşım sen çok zenginsen paranı sokakta bulduysan gelipte burda artistlik yapma kimseye.parasını bal gibi de haketmiyor yediğin kazıktan memnun ol otur oturduğun yere.asabım bozuldu ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canskru -- 19 Ağustos 2008; 15:20:33 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.