Şimdi Ara

AMD Experience Black etkinliğinden detaylar ve 4870 X2 özel videosu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
0
Favori
31.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: canskru

quote:

Orjinalden alıntı: canerpense

OC yapmak değil derdim zaten ama OC yapılmayan bir kart söylermisin son zamanlara ait? Olmazsa olmaz gibi birşey oldu OC...

Ayrıca GTX280'in her kuruşunu sonuna kadar hakettiği kanısındayım. Yakında fiyat indirimi gelecektir zaten.

arkadaşım sen çok zenginsen paranı sokakta bulduysan gelipte burda artistlik yapma kimseye.parasını bal gibi de haketmiyor yediğin kazıktan memnun ol otur oturduğun yere.asabım bozuldu ya

Sizi mutlu etmek zorundamıyım? Fikrimi sordunuz ve söyledim, asabın bozuluyorsa yapacağım birşey yok maalesef, ve inan paramı sokakta bulmuyorum, kazanmak için çektiklerimi ben biliyorum.

Ayrıca @St Batuhan

1280x1024lük monitörüm var, ama ben bu kartı alanların her sene kart değiştirmek zorunda kalmayacağı (en aşağı 2 sene gider bu kart şahsi fikrimce) ve 48xx serisinde karşılaşılan grafiksel, ve donanımsal sorunlarla (ısınma, bazı oyunlarda donma takılma - yavaşlama) gibi sorunlarla karşılaşmayacağı, deyim yerindeyse kullanıcının "bir kere alıp keyfine bakacağı" için gtx200 serisinin her kuruşunu hak ettiğine inanıyorum.

8800gt bir efsanedir ve kimse o kartın zamanında q6600 gibi olduğunu inkar edemez, şu an eskimiş bir kart gibi dursada hala bir çok oyunu oynatabiliyor; kendileriyle aynı tarihte çıkan 38xx serisi gibi tarih olmadılar. Nvidia yaptığı kartlara uzun süre destek vererek (bkz. physx 8,9 ve gtx serisi kartlar içindir; sürücüler sık sık güncellenir, cuda gibi endüstriyel bir teknolojiyi en sıradan kullanacıya bile ücretsiz olarak sunar vb...) kullanıcısını "unutmadığını" gösteriyor. En iyi oyunlarda Nvidia logosunu gördükten sonra içiniz rahat olarak alıyorsunuz oyunu, ATIde böyle bir durum yok malesef.

Hem ben istemezmiyim Nvidia ve ATI müthiş ucuz ve müthiş performanslı kartlar yapsalar, herkez ister. Fakat şuan piyasadaki durum bu malesef, 4870x2 ve 4850x2 gibi göz boyamak için yapılmış kartlarla liderlik ilan etmekle olmuyor bu işler sanırım; dediğiniz gibi kimse 2560lı çözünürlükte oyun oynamıyor, 42" Sony LCD TV 2.5 milyar lira mesela, oldukça pahalı. Ben param olsa gidip alırdım o ayrı konu.

High End kartlar çıkmadıkça piyasa gelişmez bunu unutmayın, 8800gtx'ini satmayı düşünen kaç tane insan vardır bir düşünün bakalım. Kaç jenerasyon önce çıkmıştı?

Saygılar, En Büyük NVIDIA Fanı

Düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 19 Ağustos 2008; 17:01:36 >

• güzel video , başarı amaclamıslar güzel olmus ...

crysis niye yok aceba
  • nVidia CEO'sunu çileden çıkaracak bir video olmuş. Resmen herşeyde basıyoruza getirmişler
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: canskru

quote:

OC yapmak değil derdim zaten ama OC yapılmayan bir kart söylermisin son zamanlara ait? Olmazsa olmaz gibi birşey oldu OC...

Ayrıca GTX280'in her kuruşunu sonuna kadar hakettiği kanısındayım. Yakında fiyat indirimi gelecektir zaten.

arkadaşım sen çok zenginsen paranı sokakta bulduysan gelipte burda artistlik yapma kimseye.parasını bal gibi de haketmiyor yediğin kazıktan memnun ol otur oturduğun yere.asabım bozuldu ya

Sizi mutlu etmek zorundamıyım? Fikrimi sordunuz ve söyledim, asabın bozuluyorsa yapacağım birşey yok maalesef, ve inan paramı sokakta bulmuyorum, kazanmak için çektiklerimi ben biliyorum.

Ayrıca @St Batuhan

1280x1024lük monitörüm var, ama ben bu kartı alanların her sene kart değiştirmek zorunda kalmayacağı (en aşağı 2 sene gider bu kart şahsi fikrimce) ve 48xx serisinde karşılaşılan grafiksel, ve donanımsal sorunlarla (ısınma, bazı oyunlarda donma takılma - yavaşlama) gibi sorunlarla karşılaşmayacağı, deyim yerindeyse kullanıcının "bir kere alıp keyfine bakacağı" için gtx200 serisinin her kuruşunu hak ettiğine inanıyorum.

8800gt bir efsanedir ve kimse o kartın zamanında q6600 gibi olduğunu inkar edemez, şu an eskimiş bir kart gibi dursada hala bir çok oyunu oynatabiliyor; kendileriyle aynı tarihte çıkan 38xx serisi gibi tarih olmadılar. Nvidia yaptığı kartlara uzun süre destek vererek (bkz. physx 8,9 ve gtx serisi kartlar içindir; sürücüler sık sık güncellenir, cuda gibi endüstriyel bir teknolojiyi en sıradan kullanacıya bile ücretsiz olarak sunar vb...) kullanıcısını "unutmadığını" gösteriyor. En iyi oyunlarda Nvidia logosunu gördükten sonra içiniz rahat olarak alıyorsunuz oyunu, ATIde böyle bir durum yok malesef.

Hem ben istemezmiyim Nvidia ve ATI müthiş ucuz ve müthiş performanslı kartlar yapsalar, herkez ister. Fakat şuan piyasadaki durum bu malesef, 4870x2 ve 4850x2 gibi göz boyamak için yapılmış kartlarla liderlik ilan etmekle olmuyor bu işler sanırım; dediğiniz gibi kimse 2560lı çözünürlükte oyun oynamıyor, 42" Sony LCD TV 2.5 milyar lira mesela, oldukça pahalı. Ben param olsa gidip alırdım o ayrı konu.

High End kartlar çıkmadıkça piyasa gelişmez bunu unutmayın, 8800gtx'ini satmayı düşünen kaç tane insan vardır bir düşünün bakalım. Kaç jenerasyon önce çıkmıştı?

Saygılar, En Büyük NVIDIA Fanı

Düzeltme: imla

ne varsa zaten nvidia da 8800gt ve gts modellerinde var digerleri ya cok yüksek yada kücük oynamalarla cıkan modeller [8800gt-8800gts ki iyi bi kart-9800gtx-9800gtx+ eh sırada ne var aslında sırada gtx280 var ama tam olarak deil o nedenle fazla almıyoruz bu kısma] gtx280 en fazla 2 sene kullanılır söyleki seneye dx11 kullanıma baslanıcak ve eminim suan en az 3 oyun projesi duyurulmadan devam ediyor. Kartlar seneye gelicek eh bi sonraki senede oyunlar iyice yaygınlasmaya baslıcak eh sunuda söyliyeyim 1280*1024 gibi cözünürlükte öyle bir kartı almak gibi bir durum olmaz o nedenle israftır eger zengin bir insan tatmin etmek istiyor yada usta bir oyuncu ve tam anlamıyla oyun zevki yasamak istiyorsa tamam gtx280 sli falan cok iyi bir secim olabilir tabi intel chipsetli anakart kullanmak isterse o zaman 4870x2 cf düzenegi cok rahat ettirir. Eh uzatmaya gerek hiiiiiiiiic yok. Dedigin gibi high endler bu kadar high olmasa orta seviye ucuzlamazdı zaten ve biz sürünüyor olurduk. Bu liderlik savası bize yarayan durum ama genelde tartısmaya dönüsüyor oysaki böyle güzel sohbet etmek iyi bir olay. Dedigin gibi 2500ytl verip o lcd tv yi alcaksam giderim pc yerine ps3 alırım daha iyi hic deilse hem daha az para öderim hem upgrade sorunum olmaz. Sorunu surdaki ps3 ün oyun fiyatları ucuk nese kal saglıcakla

• quote:

Orjinalden alıntı: veleciraptor

Gerçekten halen daha ATI 2 gpu kullanmış, NVIDIA 1 tek gpu kullanmış diyenleri anlayamıyorum. Bazıları anlamakta zorulk çekiyor ama ATI'nin bundan sonraki teknolojisi çoklu GPU olacak. Larabee çıktığında bu arkadaşlar herhalde "ATI 4 gpu kulllanmış ama Larabee 32 gpu kullanmış" diyebilirler. Nvidia 200 serisi ile çift GPU yapabiliyor mu? Hayır! ATI planını ona göre yapmış, NVIDIA ona göre.

ati o zaman ms ye dewam diyorsun yani eskidenmiş o ati varmış herkes ati alırmış grasfik kartında bir numaraymış.gecti o devirler amd aldı atiyi canına okudu kartın.yazık atinin tüm emeklerine.adamlara diyoruzki çift kart tek kart kıyaslamayın hala yok olurmu öyle şeuy bilmem ne.eeee peki soruyorum sizlere 3870x2 cıktıda ne oldu zamanında.ultra tek başına anasını ağlatmadımı tek gpu ile.aynı zamanda 8800 gt SLI bile gecti.Adam tek gpu ile ezmiş zamanında çift gpuyu.bunlarda seviniyorlar garibim çift gpu ile gectik gtx280i diye ah kıyamam 3870x2 zamanlarını hatırlatmak isterim.daha firma yazılımsal olarak driver yapma özürlü adamlar hala savunuyorlar ya... nvidia pyhx gibi yazılım sunuyor atiden cok daha ii software yazıyor adamlar siz neyin peşindesiniz hala.isticek tabii o kadar para boşuna çabalamıyor adamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nordland -- 19 Ağustos 2008; 23:02:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nordland

quote:

Gerçekten halen daha ATI 2 gpu kullanmış, NVIDIA 1 tek gpu kullanmış diyenleri anlayamıyorum. Bazıları anlamakta zorulk çekiyor ama ATI'nin bundan sonraki teknolojisi çoklu GPU olacak. Larabee çıktığında bu arkadaşlar herhalde "ATI 4 gpu kulllanmış ama Larabee 32 gpu kullanmış" diyebilirler. Nvidia 200 serisi ile çift GPU yapabiliyor mu? Hayır! ATI planını ona göre yapmış, NVIDIA ona göre.

ati o zaman ms ye dewam diyorsun yani eskidenmiş o ati varmış herkes ati alırmış grasfik kartında bir numaraymış.gecti o devirler amd aldı atiyi canına okudu kartın.yazık atinin tüm emeklerine.adamlara diyoruzki çift kart tek kart kıyaslamayın hala yok olurmu öyle şeuy bilmem ne.eeee peki soruyorum sizlere 3870x2 cıktıda ne oldu zamanında.ultra tek başına anasını ağlatmadımı tek gpu ile.aynı zamanda 8800 gt SLI bile gecti.Adam tek gpu ile ezmiş zamanında çift gpuyu.bunlarda seviniyorlar garibim çift gpu ile gectik gtx280i diye ah kıyamam 3870x2 zamanlarını hatırlatmak isterim.daha firma yazılımsal olarak driver yapma özürlü adamlar hala savunuyorlar ya... nvidia pyhx gibi yazılım sunuyor atiden cok daha ii software yazıyor adamlar siz neyin peşindesiniz hala.isticek tabii o kadar para boşuna çabalamıyor adamlar

aha bi tane daha düştü

• quote:

Orjinalden alıntı: teknotakip

AMD uykudan uyandı gençler :)

AMD hiç uyumadıki uyansın.Teknoloji olarak hep öndeydi zaten sadece bu teknolojileri kullanmakta biraz gecikiyordu bunun sebebi ise AMD nin sağlam adımlar atarak iyce araştırma yaparak müşterilerine sorunsuz ürünleri ulaştırmak istemesi yüzündendir.yakında küçük ejderha kod adlı yeni ekran kartları geliyor AMD den bu sefer taç AMD nin elinde nvidia bir kaç sene AMD ile başedemiyecek galiba.

SAYGILAR R3QU3M C-H-İ-P ONLİNE
  • quote:

Orjinalden alıntı: nordland

quote:

Bu kafayla devam edilirse [geri kafalılık diyicem artık] cift gpu yada cift cekirdek asla gelisemez hep tek gpu da yüksek maliyete yöneliriz Bu arada ati daha sürücü hazırlayamadan bu kadar basarılıysa acaba bundan 5 ay sonra ne durumlara getiricek kartları

• Nvidia ya da Ati ye de hatta
    Zırt pırt kart çıkarcaklarına oyunlara önem versinler, oyun firmalarıyla birlik olup optimizeyi arttırsınlar...
    Yeter artık bizi daha fazla sömürmesinler
  • haklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huzuristan -- 3 Eylül 2008; 18:42:49 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.