Şimdi Ara

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu - Yeni KRAL 290X - (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.028
Cevap
22
Favori
480.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pckolik13

quote:

Orijinalden alıntı: sboz61

Şuan itibariyle sapphire 5850 siparişimi vermiş bulunmaktayım.Hayırlısıyla kart elime ulaşır inş.Bende klube dahilim bu dakkadan sonraSorunlarımla(inş. olmaz) aranızdayım artık.

Hayırlı olsun
    Ati de ne satış yaptı be arkadaş şu 5000 serisi ile

eyw saolasın.Hakkatten bayağı satış yaptı ama piyasada alınacak düzeyde kartları ati satıyor şuan.

• yaw arkadaş ne kartmış bir türlü fiyatı inmiyor :D Şu nvidia çıkartsada fiyatlar düşşse bi.Bizde artık 5850'li olsak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter_dogus -- 17 Mart 2010; 16:09:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter_dogus

yaw arkadaş ne kartmış bir türlü fiyatı inmiyor :D Şu nvidia çıkartsada fiyatlar düşşse bi.Bizde artık 5850'li olsak.

düşmesini geç fiyatları cıkıyor ben asus modelını 550e almıstım yaklasık 1bucuk ay once sımdı 610 milyon :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

quote:

Orijinalden alıntı: hunter_dogus

yaw arkadaş ne kartmış bir türlü fiyatı inmiyor :D Şu nvidia çıkartsada fiyatlar düşşse bi.Bizde artık 5850'li olsak.

düşmesini geç fiyatları cıkıyor ben asus modelını 550e almıstım yaklasık 1bucuk ay once sımdı 610 milyon :D

Düşeceğini hiç sanmıyorum ben nVidia yeni kartlarını çıkartsa bile.Sonuçta hd4870x2 ilk çıktığında 1.200 civarındaydı. Aradan 2 sene geçti şuanda 800 civarında bulunabilen yerde.Düşse bile %20 civarı düşer.O zamanda 450gibi fiyatlara alınabilir en kötü.Benim şahsi düşüncem bu yönde.

• Vtx 5850 aldım.Şuan sorunsuz.Sadece denemek için bir gpu ya kastırdım 900 mhz default voltajda sorunsuzdu ancak 950 çakıldı.Arasını denemedim.Üstünde Thermalright T-rad 2 soğutucu taktım.Furmark ta 77 dereceyi geçmedi 900 mhz de iken.Ramleri 1200 mhz yaptım.Daha üstünü yarın deneyeceğim.Deli overclock oluyor alettt.

AMD&ATI Kullananlar Topluluğu  - Yeni KRAL 290X -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 18 Mart 2010; 0:40:14 >
  • bende artık 5850 aldım
    ilgili linke bakın birde arkadaşlar biri dirt2 yi nasıl yükleyeceğim hususunda yardımcı olsun
    http://forum.donanimhaber.com/m_38513294/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penryn

Vtx 5850 aldım.Şuan sorunsuz.Sadece denemek için bir gpu ya kastırdım 900 mhz default voltajda sorunsuzdu ancak 950 çakıldı.Arasını denemedim.Üstünde Thermalright T-rad 2 soğutucu taktım.Furmark ta 77 dereceyi geçmedi 900 mhz de iken.Ramleri 1200 mhz yaptım.Daha üstünü yarın deneyeceğim.Deli overclock oluyor alettt.

SEnin kartta iyi çıkmış ancak 77 derece yüksek gibi 900default voltaj ise çok çok iyi..Biraz daha kastırın bakalım..Heh şöyle benim sözümü dinleyin :))Kamil 'in ettiğine bak

• @fenomenhaa

Seni dinliyoruz tabi.Kamil'e benden bir selam.77 derece furmark ta iken yalnız.Bir de sana ss atayım.Sadece gpu ya yüklenirken yaptığım bu.Yalnız bir de birşey söylemek istiyorum.Sistem full overclocklu iken Enermax'ın gerçekten çok iyi işler çıkardığını belirtmeden geçmeyeceğim.Psu'nun bu konudaki önemi burda ortaya çıkıyor.Sistem full yüke girdiğinde powerda gram ses yok.Problem yok.Çatır çatır çalışıyor sistem.525 watt yazsanda peek de 600 watt a kadar gideri var psunun.Yalnız ramlerin giderini tam ölçmedim.1200 mhz kastım.Bakalım daha ne olacak.Birde buna voltaj verip de gitmek daha iyi gibi Fenocumm. :)))

Edit: Sıcaklık çok yüksek çünkü 1-2 saat bunla uğraştım.Öyle oluncada kart baya ısındı.Az önce 1250 mhz oldu ramler.Ancak doğru düzgün test edip denemem lazım.

İki ss arasında sıcaklık farkı biraz bundan dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 18 Mart 2010; 8:58:04 >

• Pwmlerin çok yüksek o bölgedeki soğutucuları gözden geçir veya fan falan görsün o bölgeyi..
  • Arkadaşlar Bir Üye Sayımı Yapalım Gerçekten,Kaç Kişiyiz Bilmiyoruz,Lütfen Ciddiyetle Devam Ettirelim...
    İmza için önerisi olan varsa yazabilir aradan seçebiliriz.
    (Bu arada,Kaliteli Torrent Üyeliği Olan Arkadaşlarım Bana Davetiye Filan Yollarlarsa Sevinirim,Yeniyim Bu İşte,Nereye Gitsem Davetiye Veya Davetiye Kodu İstiyor Pm'den Ulaşın Teşekkürler..)
  • 1- Gökhan
  • Merhaba, ben de SAPPHIRE 5850 kullanıcısıyım.

5000 Serisinin dx11 ile birlikte piyasadaki en iyi seri olduğunu ve ATI'ın nVIDIA kartlarından önde olduğu bir gerçek.

Ancak benim de bir konum var, bizim de kulüp gibi bir topluluğumuz var. Benim sorunumu haykırmamla başladı ve yeni katılımcılarla büyüdük, maalesef 3 sayfa olduk.

İşte o konu sorunlarla doldu taştı, mavi ekranlar, kilitlenmeler...

Amacım kartı kötülemek değil, kötülemiyorum da. Sadece sorunlarımızı paylaşıyoruz. E böyle bir kulüp varken de buraya yazmamak çok saçma olurdu açıkçası.

Anladığınız üzere sizden yardım istiyorum. Birçok 5850 kullanıcısından...

Bize fikir verin, lütfen...

Yani kişisel deneyimlerinizi, çözümlerinizi.

Ve inanıyorum ki bu gibi sorunlar yaşayan daha bir çok kullanıcı var, sorununuzu küçümsemeyin, görmezden gelmeyin.

Çünkü sizin gibi bir çok kişi var, yalnız değilsiniz.

ATI resmi forumunda bu sorunla ilgili 87 SAYFALIK konu için:http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=124747&STARTPAGE=87&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear

Bilgilerimizi paylaşarak çözüme ulaşabiliriz.

http://forum.donanimhaber.com/m_37526063/mpage_3/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sosyal Mario -- 18 Mart 2010; 23:07:19 >

• 2- canpii
  • 3 - sboz61
  • 4-Penryn Vtx Hd 5850 şuan için 900-1250 default voltajla : )))

Edit : Soğutma Thermalright t-rad 2 with thermaltake 13 cm fan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 18 Mart 2010; 23:51:03 >
  • 4-bugra34
  • 5 - HuNTeR_1907
  • 6
    Bu arada Metro 2033 indi.Felaket kasıyor.(1280X1024,DX11,Very High,16x AF).Kart HD5870 hızlarında.(850/4800-ek voltaj vermedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 19 Mart 2010; 1:03:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

6
    Bu arada Metro 2033 indi.Felaket kasıyor.(1280X1024,DX11,Very High,16x AF).Kart HD5870 hızlarında.(850/4800-ek voltaj vermedim)

3-5 yerinde öle oluo.. heralde oralarda kasıntı birkaç efekt çok kullanılıyor yada sorunlu.. bi patch gelebilir.. mesela 3. bölüme başlayınca geniş bi kapalı mekanda başlıyoruz.. bi duvara bakınca 25 e kadar düşüyor fps diğer taraflara bakınca 60-70.. sonra şehre çıkıyoruz açık, geniş mekan yaklaşık 30dk lık oynanış süresi olan bi şehir bölümü 50 den aşağı inmiyor fps.. ilk bölümde

ilk dışarı çıkarkenki kapalı yerdede öle oluyor.. yani genel olarak çok iyi ama 1-2 yerde o şekilde..

tabi tessellation ve dof kapalı.. hatta aa da:D 5850 ile açmayı deneme sakın.. 5950 bile ikisini birden açınca o yerlerde 20lere düşüyor:D kısacası driver ve patch ile inş düzelir diyoruz.. ama genel olarak çoğu yerde fps iyi.. o takılan yerlerde de idare et.. ilk bölümdeki kadar kasmıyor ilerlerde..

• Arkadaşlar bir sorum olacaktı.Ben oyunda kartın sıcaklığını,fps ve saat hızlarını gösterebilen bir program arıyorum.Şuan msi after burner ve riva tuner in programları maalesef her oyunda göstermiyor.Ama gariptir call of duty mw 2 de gösteriyor.İstatistiğin görünmeyen oyunlar : company of heros,bad company 2,crysis.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.