Şimdi Ara

AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
1
Favori
11.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redoracle

Bende onu söylemeye çalıştım arkadaşım ama üşendim sen tamamını yazmışın ellerin dert görmesin,bizim carcar binxi banlamışlar ohh mutluyuz 39 gün

Birde şu noctua sorcaktım sana ben htpc için şu nh 12 soğutucusunu alayım diyorum mesela,şimdi alsam am4 için alıyorum desem am4 kiti yanında veriyolarmı,yoksa sonramı bu aparatlar pakete dahil gelmeye başlayacak.

carcar binx çakma bir hesap alır yine sağa sola yazar 39 rahat kalmayız biz.

• okazaki kullanıcısına yanıt
    Hocam aradaki fark malzeme kalitesi ve dayanıklılık. AM4 Soketi çok uzun bir süre geçerliliğini sürdüreceği için, bana kalırsa bütçeniz varsa 1230 TL'lik Crosshair anakartı alın. OC açısından çok daha iyi bir performans verecektir. Görünüşe göre ucuz anakartlar(x370 bile olsa) çiplerin OC potansiyellerini kısıtlıyor.
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    Sağlık olsun yapacak bişey yok belki aklıermez yaşıküçük çünkü belli ki,hem şimdi ödevleri filan başladı onların
  • Gelmez, maksimum bellek desteği işlemciyle ilgili. demişsiniz biraz daha açabilirmisiniz? genişletilebilirlik anlamda dolu dolu diyebileceğiniz bir anakart var mı önerebileceğiniz? ben ASRock X370 Taichi düşünüyorum farklı alternatif önerileriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 25 Şubat 2017; 20:29:13 >
  • khaos kullanıcısına yanıt
    Zaten sitelerine koymuşlar ama şu an bazı bilgiler net değil ki benim için malzemeden kaçmayanlar önemli mesela hdmı 1.4 koymuş asus onu direk eledim hemde üst sınıf karta,hdmı 2.0 dp 1.3-1.4 olan bi anakart istiyorum apu için ilerde 4k 60hz monitör alısam sıkıntı yapmasın film izlemek için filan.

2. Olarak ses kartı ve yazılımı önemli benim için giga dual ses çipi ve dual kulaklık amfisi koymuş şu an benim için en iyi anakart o görünüyor diğerlerinde creative yazılımı vs yok ama realtekin aynı ses yongası var kendi yazılımlarıyla.
  • khaos kullanıcısına yanıt
    İşlemci belirler bellek boyutunu. İşlemci 64GB sunuyorsa anakart daha üstünü zaten destekleyemez.

Üst seviyede Asus Hero var bir de.
  • Testteki Asus crosshair vı zaten en iyi kartlardan ama x370 seriside hız aşırtma için olacağı söylendi hatta b350 serisi, yine vrm ve faz sayısı hız aşırtma potansiyelini belirleyecek galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartlar, üretici sitelerinde görünüp detayları paylaşılmaya başlandı.

Gigabyte AM4 soket anakartlar
    Asrock AM4 soket anakartlar
    MSİ X370 XPower
    Asus (ilk 4 anakart)

Maalesef Asus, Crosshair VI'ya hem ekran kartı çıkışı koymaması hemde fiyatı sebebiyle beni hayal kırıklığına uğrattı. MSI, Gigaybte ve Asrock x370 modelleri (hatta Asus prime x370) bu tümleşik ekran kartı çıkışlarına sahip. Ayrıca anakartın intel muadili olan Z270 Maximus IX Hero 215$'dan satılırken x370 Hero 255$ etiketle sunuluyor. Gönlüm en çok crosshair'den yanaydı ama büyük ihtimalle başka bir anakart bakınacağım.

• Bunlar daha ilk seri anakartlar olduğu için, zannımca eksiklikleri olabilir. Ryzen tutulursa, bu sefer üreticiler, daha ilgi çekici modelleri öne sürmeye başlayacaklar. Onlar da görmeden adım atmak istemiyorlar gibime geliyor. Biraz daha beklemekte fayda var.
  • Mini atx anakart mevcut mu ? Ryzen için ?
  • Asus Prime B350M-A var ön siparişte şuan.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8385

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Bağlantıdaki anakart Micro-ATX dostum, Mini-ITX arayışındayız.
    Tabii soruyu soran arkadaş Mini-ATX yazmış ancak Mini-ITX arıyor sanırım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahrasa -- 27 Şubat 2017; 10:5:48 >
  • emrahrasa kullanıcısına yanıt
    İşte, I ile A çok şey fark ettiriyor :)

ITX model hiç görmedim tanıtılan, ama gelir diye düşünüyorum ilerde.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    X300 Chipset ile Mini-ITX anakartlar gelecekmiş ancak bir çıkış tarihine rastlamadım, Ryzen beklentileri karşılayacak gibi durduğu için Z270I anakart ile i7-7700K işlemici kombinasyonunu biraz daha bekleteceğim.
  • emrahrasa kullanıcısına yanıt
    Beklemekte fayda var bence de.
  • Asun x370 prime sinerjide 690 tl civarı en ucuz burda şuan.

• Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming 5 Amd X370
    http://www.hepsiburada.com/gigabyte-aorus-ga-ax370-gaming-5-amd-x370-3200mhz-oc-ddr4-soket-am4-atx-anakart-p-HBV000003XTRP
    1.071,64 TL

Gaming 7 De 1500 Tlyi Bulurr

Şahsen Msı Yada Giga Alıcam Bende Beklemedeyim

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    800-900 arası olmasını beklerdim bunun. Gaming 7'si var daha, 1300 olur o da.
  • Galiba şuan overclock için asrock x370 gaming k4 iyi duruyor, b350 lere baktim Faz sayilari az overclockta sıkıntı çıkartır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 28 Şubat 2017; 0:21:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Galiba şuan overclock için asrock x370 gaming k4 iyi duruyor, b350 lere baktim Faz sayilari az overclockta sıkıntı çıkartır.

Aga, OC için, zaten X370 anakart en mantıklısı... Fakat nedense bende, çıkan tüm anakartlarda, olmamış, bir şeyler eksik gibi bir his var.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.