Şimdi Ara

AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
265
Cevap
2
Favori
10.701
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> AMD AM4 Anakartlar Görünmeye Başladı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    24302 Mesaj

x300 chipsetli ITX anakartlar çıkacak fakat ilk başda beklemeyin.
    |
    |
    gtx295 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4472 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

x300 chipsetli ITX anakartlar çıkacak fakat ilk başda beklemeyin.

geliş tarihi bellimi acaba?.. çok beklemeye degermiki..

Çok beklemeye değer mi sana kalmış, ITX AM4 board alacaksan mecbur beklemek zorundasın.
    |
    |

• Yarbay
    4040 Mesaj

Var da ne zaman satılır bilemem gigabyte fuarda göstermiş x300 olarak geçiyor ama onlar diğerlerinden ayrılıyor hem üst sınıf hem mini itx olduğu için.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Çok beklemeye değer mi sana kalmış, ITX AM4 board alacaksan mecbur beklemek zorundasın.

itx değilde.. o mini itx olarak geçiyor micro atx beklemedeyim.. kasa air240 ve ufak.. sıvı soğutmayı aldık 200 liraya sıfır kutusunda yatıyor enermax.. biraz kullanmak istiyorum.. ondan acele ediyorum.. 5 ghz göremeyecek gibi ryzen ler?.. en kötü senaryo i7 6700k olacak ama bekliyip görmek istedim. şuanli 6500 yetmiyor.. ve anakartım bozuldu sayılır. bende yeni mobo gerek duymadım. am4 sistem alırım diye düşündüm.. birde tabi.. cf desteğide var.. ben cf destekli micro atx mobo arıyorum çünki strix 480 in yanına kardeş alacağım..

Micro atxler b350 sınıfında olacakmış,cross destekli çıkar heralde ama sıvı soğutma am4 sokete uyumlumu onu bi araştırın elinizde patlamasın sonra,yada kiti veriyorlarsa isteyin ücretsiz alabilmeniz lazım.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Micro atxler b350 sınıfında olacakmış,cross destekli çıkar heralde ama sıvı soğutma am4 sokete uyumlumu onu bi araştırın elinizde patlamasın sonra,yada kiti veriyorlarsa isteyin ücretsiz alabilmeniz lazım.

enermax liqmax ii 240 sıvı soğutmam... mutlaka gelecektir piyasada büssürü anakart üreticisi var biri mutlaka çıkartacaktır.. anakart çeşitliliği bol olur umarım.. zira kasamı sırf anakart yok diye değiştirmeyeceğim..
    |

• Yarbay
    4040 Mesaj

Yalnız o anakart üreticisine bakmıyor sıvı soğutmayı kim ürettiyse o bakıyor,aynı şekilde hava soğutmalarda öyle bazıları şimdiden ücretsiz kit dağıtımına başladı bile.
    |
    |
    Modeller listelenmeye başlamış çoğalır yakında iyice.
    https://www.itopya.com/bilgisayar-parcalari/ana-parcalar/anakart/
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Onlar naples sunucu sınıfı apu işlemciler için olur heralde,şu ana kadar hep 64 gb max

Zaten ramde yok 32 tek kit satışta olan ddr4,ama sunucular için vardır heralde.
    |
    |
    khaos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    @khaos
    Gelmez, maksimum bellek desteği işlemciyle ilgili.

@redoracle
    Tek parça 32GB ve 64GB mevcut, ama sunucular için tabi. Samsung tek parça 128GB modül üretimine başlayacaktı, şuan durum nedir bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 25 Şubat 2017; 14:12:45 >

Merhabalar benim kafama takılan bir soru var.
    Şimdi X370 çipsetli anakart almayı düşünüyorum da. Bir anakart 770 TL civarı diğeri ise 1230 TL civarı.
    Ucuz olanı alsam yine iyi performans alabilir miyim? Sonuçta ikisi de x370 çipsetli.

Örnek olsun diye ASUS modellerinin fiyatlarını yazdım. Diğer modeller içinde aynı iki farklı seçeneği olan sürümler var.
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-crosshair-vi-hero-am4-x370-amd-ryzen-ddr4-2666mhz-anakart.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-prime-x370-pro-amd-x370-am4-ryzen-ddr4-2666mhz-oc-anakart.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okazaki -- 25 Şubat 2017; 18:5:21 >
    |
    |
    Bahsedilenler: _Dominic_Toretto_ , nightsniffer

• Kurmay Yarbay
    36180 Mesaj
    Aynı performansı alırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkür ederim.
    |
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

B 350 ile bile alırsın sonuçta işlemciler o soketlede oc yapılabiliyor ama 370 daha kaliteli bileşenlerle,ekstralar var 3.1,m-2 vs gibi.
    |
    |
    okazaki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende zaten aynısını dedim dom,bu arada aileye niye ihanet ettin merakla bekliyoruz filmi biraz ipucu vereydin o zamana kadar

Sunucular için naples filan çıkacak onun için ayrı anakartlar olur onlar destekler heralde.

Zaten normal kellanıcı için 64 gb ram fazla fazla yeter.
    |
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

B 350 ile bile alırsın sonuçta işlemciler o soketlede oc yapılabiliyor ama 370 daha kaliteli bileşenlerle,ekstralar var 3.1,m-2 vs gibi.

M.2 B350'de de var ve aynı sayıda yani 1 tane.

X370 ile B350 arasındaki farklar genelde SLI- Crossfire için ayrılan PCI x16 slotlar, ekstra ön panel için USB 3.1 Tip A-B-C Portlar.

+ RGB ışıklandırma, XFR ve Ram Frekans desteği ki B350 Plus modellerinde bu frekans modelleri aynı hızda destekleniyor.

Yani çok bir artısı yok B350 Plus ile X370 arasında.

Crossfire, SLI düşünmüyorsanız, ciddi derecede overclock yapmayacaksınız, tutkun değilseniz B350 Plus + X olmayan model bir işlemci alıp ortalama 800TL kar edersiniz.

x370 anakart alıp X model bir işlemci almıyorsanız geleceğe yönelik bir yatırım olabilir, ileri de X model alabilirsiniz. XFR kullanabilir, SLI yapabilirsiniz. O olasılığınız var.

ancak B350 anakart alıyorsanız boşuna X serisi bir işlemci almayın, o işlemciye yazık edersiniz.
    Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.

• Yarbay
    4040 Mesaj

Bende onu söylemeye çalıştım arkadaşım ama üşendim sen tamamını yazmışın ellerin dert görmesin,bizim carcar binxi banlamışlar ohh mutluyuz 39 gün

Birde şu noctua sorcaktım sana ben htpc için şu nh 12 soğutucusunu alayım diyorum mesela,şimdi alsam am4 için alıyorum desem am4 kiti yanında veriyolarmı,yoksa sonramı bu aparatlar pakete dahil gelmeye başlayacak.
    |
    |
    Knisath kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
bankalar.org
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,580
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.