Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
27
Favori
189.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ridian
    reyiz sorun sizin pc nizde falan değil donma sorunuyla ilgili o kadar çok konu açılmış ki steamde . Hoparlör + Kulaklık ses slotundan çıkartıp dener misiniz bi? nedeninin punkbuster yüzünden olduğu söyleniyor. Fix bulursam haber edicem Size.

Teşekkür ederim, çok memnun olurum.
  • Merhaba tecrubeli arkadaslar yarfim ederse cok sevinirim. Anakartim asus p5Q kasa cooler master ama wattini cok iyi bilmiyorum. Islemci q6600 ram 8gb xms ddr2 ram. Sistemim cok yavas anlasilmaz bir sekilde. Ben ssd hdd ve bu karti almak istiyorum birincisi bu kart uyunlu mudur ikincisi cok absurd birsey mi yapmis olurum. Yardimlariniz ve vereceginiz oneriler için tesekkur ederim.saygilarimla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • msi 7850 power edition oc 2gb var
    şuan herşeye yetiyor, medium-high arası
    üstüne 300 verip msi r9 280x ile upgrade etmeye değer mi arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridian

quote:

Orijinalden alıntı: h_ive3

Arkadaşlar, sistemim resimlerde görüldüğü gibi, ekran kartını yeni aldım, ancak Red Orchestra 2 oynarken bilgisayarım kilitleniyor, yani ekran donuyor, ses donuyor ve sürekli halde devam ediyor, bilgisayar hiç bir tuş kombinasyonuna tepki vermiyor, tekrar başlatmam gerekiyor. Sizce sorun ne olabilir? İşlemcimin yetersiz kaldığından şüphelendim ancak ekran kartının arızalı olabileceğinden de korkuyorum.

HD7850 PCS+ GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı

Güç kaynağım da CoolMaster RS-600 B SERİSİ 600W
     AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!! AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!! AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!! AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

i5 650 Ekran kartını öyle kitlenecek kadar darboğaz yapmaz kardeşim.Nette konularıda var hatta.Ekran kartında sorun olduğuna inanıyorsanız benim tavsiyem Furmark ile oyundaki özelliklere benzer seçenekleri seçerek(çöz,aa vs ) bi başlatın testi.Yine donuyorsa ekran kartından dolayı.yoksa oyunda crack varsa ondan dolayı olabilir.

aynı işlemcimle
    SAPPHIRE HD7850 2GB hiçbir sorun yok sizin ekran kartıda eş değer olduğu düşünülürse sıkıntı olmamalı hiçbir darboğaz yapmaz

• Oyun sorunluymuş zaten kardeş.

• Sapphire Hd 7850 2GB Dual-X o.c kullanıyorum eklerseniz sevinirim
  • Arkadaşlar Merhaba bende 1 ay icinse bu gruba dahil olmayi diliyorrun hd7850 gddr5 2 gb alirsam yeni nesil oyunlarda nasil performans aliyorsunuz bf4 ac4 Crysis 3 metro 2033 gibi geriye kalan sistem iyi bu ekran karti bi gamer ekran karti olurmu

• Sizce hangi kartı alayım arkadaşlar ?

Zotac Gtx 660
    R9 270 Dual-x O.C
    Sapphire HD 7870 O.C
    (ikinci el) gtx 660 Ti ampi

veya 450 TL ye daha iyi bir kart biliyorsanız önerilere açığım.

• Beyler bende msi hd7850 oc 1gb var full kutu fatura ve garantisi mevcut, satmak istesem piyasasi nedir kactan gider acaba pc de cs den baska oyun oynamiyor kardesim yazik oluyor karta.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fakir Kemancı -- 20 Mayıs 2014; 0:22:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tevez51

Sizce hangi kartı alayım arkadaşlar ?

Zotac Gtx 660
    R9 270 Dual-x O.C
    Sapphire HD 7870 O.C
    (ikinci el) gtx 660 Ti ampi

veya 450 TL ye daha iyi bir kart biliyorsanız önerilere açığım.

mini.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=91931353

ampyi bosverin asus kalitesi varken

msi 660 ti power edition da olabilir bulabilirseniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. Aranizda vga monitor olup da dalgalanma sorunu yasamayan var mi? Ona gore bu ekran kartini alacagim ya da almayacagim. Cevaplarsaniz sevinirim

• Hangi kartı alacaksınız, bilgisi görünmüyor? Monitörde hdmi ve vga bağlantı var. 7850 2 gb oc kartı, vga porttan deneme amaçlı bağladığım zaman titreme sorunu görmedim. S23b550v monitör. Fakat bazı kişiler bu sorunu yaşamış. Demek ki herkeste olacak ve olmayacak diye bir garanti yok. Birisinden bulup denemek lazım.
  • heavyrocker kullanıcısına yanıt
    7850 ile gt 750 ti arasında kaldım. q6600 işlemci var 3.0 a hız aşırtma yaptım. Darboğaz falan dediler gt 750 ti al dediler. Güç kaynağım 460 watt sanırım 750ti güç tüketimi konusunda çok başarılıymış. Bir de vga kullanan bir çok insan problem yaşamış ondan da çekiniyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Bir arkadaşımda var quad işlemcili bilgisayar. SSD aldı. Bir ara ekran kartını da ufak oğlu gta oynayamadığı için yenilemek istiyordu. O sırada elimin altında tamire gelmiş yine q işlemcili bir kasa vardı. Benim ekran kartını q işlemcili, 4 gb ram li bu makineye taktım. Güç kaynağı iyi olmadığı için mecburen benim imzamdaki 650 liği taktım. GTA 4 san andreas tony filan olan oyunda yanlış hatırlamıyorsam 40-50 fps gösteriyordu fraps. Çözünürlük 1920*1080, ince ayarlarda detayı biraz düşürmüştüm galiba. COD MWF 3 de ise gayet akıcıydı son ayarlarda. Bu sistem ile vga bağlantı kısmından bağladım ekrana. Ekran kartının DVI kısmından dönüştürücü ile benim monitörün VGA kısmına bağladım. Her hangi bir titreme vs. olmadı. Dar boğaz konusunda belki seninki daha da sıkıntı yaşatmaz. Çünkü benimkindeki işlemci 2 küsur mhz idi. 7850 ninde güç tüketimi gayet iyi. Eski 460 watt high power güç kaynağında bile fx 6300 işlemci ile sorun çıkarmadı. Fakat ben sonradan yine de değiştirdim psu. İleriye dönük olarak istersen güç kaynağını yenile, bendeki ekran kartını tavsiye ederim. İleride sistem toplarsan cf yaparsın. Vatanda şu anda bayağı iyi fiyat var.
    http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html#ozellikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 20 Mayıs 2014; 18:00:34 >

• asus 7870 dc2 v2 kullanıcısı olarak beni de ekleyin.gtx 570 7850 yahut 7870'in yanından dahi geçemez.ikisini de kullandım,en son zotac gtx 760 aldım ve pişman olduminvidia benim için gtx 760 la beraber bitti.
  • Powercolor 1 gb 7850 kartımı satmak istiyorum ocak 2014 e kadar vatan bilg faturalıdır PM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 24 Mayıs 2014; 16:33:19 >
  • merhabalar ben de SAPPHIRE 7850 DUAL-X OC 2 GB aldım ekleyebilir misiniz bir kaç sorum olacak

1. Dragon age originsde ekran kartı 60 dereceye çıkıyor ve fan da ses çıkartıyor baya 1080p orta ayarda bile normal midir?
    2. En verimli sürücü hangisi
    3. oyun oynarken işlemci ve ekran kartı sıcaklığı sol üstte gözüksün istiyorum isi afterburner yükledim ama göstermedi ne yapmalıyıym

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: southbridge

merhabalar ben de SAPPHIRE 7850 DUAL-X OC 2 GB aldım ekleyebilir misiniz bir kaç sorum olacak

1. Dragon age originsde ekran kartı 60 dereceye çıkıyor ve fan da ses çıkartıyor baya 1080p orta ayarda bile normal midir?
    2. En verimli sürücü hangisi
    3. oyun oynarken işlemci ve ekran kartı sıcaklığı sol üstte gözüksün istiyorum isi afterburner yükledim ama göstermedi ne yapmalıyıym

teşekkürler

1.60 derece gayet normal bi sıcaklık.Oyunu bende yeni satın aldığım için anca indi.Witcher oynadığım için bakma şansım olmamıştı lakin bakayım kaç derece olacak diye 12 de girdim.Size mesaj atmayı unuttum .Geçenlerde XAF serisi fan aldım 12 CM lik ben ses ondan geliyor sanıyodum.4 pin çok layıcı ile CPU fanıyla aynı rpm de dönüyor.Herneyse oyun %60 a yakın işlemci kullandığı için fan hızı arttığından XAF serisi fan ses yapıyor sanıyodum.Bütün fanları söktüm.Ses ekran kartından geliyormuş meğersem.Harbiden sesliymiş de oyun sesleri vs derken sıkıntı olmuyor.

2.Sürücü hakkında bi bilgim yok.Son sürücü ile baya oyun oynadım sıkıntı yaratmadı.Ama güncelleri deneme fırsatı bulamadım daha.FPS sorunu olanları saymazsak eğer ki bunu crackli oyun oynayan arkadaşım söylüyor.Belki orj de sıkıntı yaratmaz onuda göz önünde bulundurmak lazım.

3.MSI afterburner çalışıyor.Sağ altta Settings tıkla ordan İzleme tıkla aktif donanım izleme grafiğinde görmek istediğiniz şeye tıklayın mesela GPU Sıcaklığı ona tıkladıktan sonra aşağıdaki OSD'de göster seçin.Sonra yukardan diğer seçeneğe tıklayın GPU kullanım yine OSD'de göster diyerek oyun açılınca nelerin görüleceğini belirleyebilirsiniz.MSi afterburner ile yüklenen rivatuner de rengini değiştirmek istedim.Ekranın solunda renk cümbüşüne neden oldu.Ordan da rengini ayarlıyoruz sanırsam.

edit:acil çıkmam gerek cpu nasıl eklenir onuda anlatırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 1 Haziran 2014; 15:29:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FalloutNV

quote:

Orijinalden alıntı: karolayn

Arkadaşlar merhaba.

bir kaç sorum olacak. Sistemim şu şekilde;

amd athlon ii x3 455 3.3Ghz
    Kingston 3GB DDR2
    High Power 500 W 80+
    Gigabyte Amd Radeon HD 7850 OC 1GB
    Win 7 32 Bit

Company of Heroes 2 oynarken high yada ultra ayarlarda FPS düşüyor..

Ram ve işlemci sıkıntı yaratabilir mi bu konuda?

İşlemci çok kötü günümüzde battlefield 4 gibi bir oyun için yüksek ayarda güçlü bir ekran kartı ile amd fx-8350 işlemci bile yeterli gelmiyor siz 7850 ile o işlemciyi kullanıyorsunuz ekran kartının %50 sini dahi kullanamıyorsunuz o işlemciyle.

Battlefield 4 gerçekten sistemi sağlam kasıyor. High ayarlarda FX - 4100 4 çekirdek % 100 çalışırken 7850 1 gb daha % 70 civarı geziyor işlemci resmen bu oyunda ekran kartına yetişemiyor

• Fan sesi işlemciden geliyormuş yeni farkettim stok fanımı değiştiriyorum, ben de son sürücüyü kullanıyorum şu an, fakat msi afterburnerı halledemedim bir türlü gpu sıcaklığını saatin anında sağ altta görüyorum ama oyun açınca frapsın fps göstermesi gibi sol üstte görünmüyor teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.