Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam beyler.Ben de ikinci yeni bir hd7850 kullanıcısı olarak aranıza katıldım.Bu 13. ekran kartım sanırım Uzun süre amd kart kullanmamıştım.Haliyle son dönemde yeni nesil oyunlarda ve driver olaylarında durum nedir bilmiyorum.Şimdi hangi driverı yükleyeyim.Son driverı tavsiye eder misiniz ? Bir de mantle olayı nasıl aktif oluyor, her oyun desteklemiyor sanırım ? Driver ile mi aktif oluyor yoksa oyuna gelen bir yama ile falan mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Sapphire hd 7870 almayı düşünüyorum.Fakat internetten araştırınca vga monitörlerde dalgalanma sorunu olduğunu öğrendim.Benim monitörüm de vga philips 223v.Kartı alsamçevirici aparatlar yardımıyla hiç bir sıkıntı olmadan kullanabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canturet

Sapphire hd 7870 almayı düşünüyorum.Fakat internetten araştırınca vga monitörlerde dalgalanma sorunu olduğunu öğrendim.Benim monitörüm de vga philips 223v.Kartı alsamçevirici aparatlar yardımıyla hiç bir sıkıntı olmadan kullanabilirmiyim?

basit bir kablo ile çözülecek bir sorun değil dijital sinyali analog sinyale çeviren box lu cihazlardan lazım, astarı pahalıya gelir monitörü değiştirmeyi düşünmüyorsan nvidia yada amd nin yeni serisine bakın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fakir Kemancı -- 24 Haziran 2014; 21:16:54 >
  • arkadaşlar kafam çok karışık! ekran kartım hd 7870 tahıtı le, işlemcim ise amd fx 4100, ekranım 1440x900 lcd ve watch dogs,bf4,euro truck 2 vb. oyunlarda fps (30 fps altına!) düşüşleri oluyor. bunun sebebi işlemcimi, ekran kartımı yada bunu anlamanın yolu ney lütfen yardım edin boşuna para harcamak istemiyorum..
    NOT: daha öncede bu tür sorular sormuştum hem yönetici tarafından engelendim hemde net cevaplar alamadım bundan dolayı güncellemek istedim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza61TS

arkadaşlar kafam çok karışık! ekran kartım hd 7870 tahıtı le, işlemcim ise amd fx 4100, ekranım 1440x900 lcd ve watch dogs,bf4,euro truck 2 vb. oyunlarda fps (30 fps altına!) düşüşleri oluyor. bunun sebebi işlemcimi, ekran kartımı yada bunu anlamanın yolu ney lütfen yardım edin boşuna para harcamak istemiyorum..
    NOT: daha öncede bu tür sorular sormuştum hem yönetici tarafından engelendim hemde net cevaplar alamadım bundan dolayı güncellemek istedim....

Hocam bende daha önce fx-4100 kullanıyordum full ayarlarda Bf4 oynarken işlemcinin ekran kartına yetmediğinii fark ettim. Play claw 5 tarzı programlarla işlemci ekran kartı çalışma durumunu kontrol edin aşağıdaki gibi işlemci full ama ekran kartı daha % 60-70 seviyesindeyse işlemcinin nefesi yetmiyor demektir.

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

arkadaşlar kafam çok karışık! ekran kartım hd 7870 tahıtı le, işlemcim ise amd fx 4100, ekranım 1440x900 lcd ve watch dogs,bf4,euro truck 2 vb. oyunlarda fps (30 fps altına!) düşüşleri oluyor. bunun sebebi işlemcimi, ekran kartımı yada bunu anlamanın yolu ney lütfen yardım edin boşuna para harcamak istemiyorum..

Hocam bende daha önce fx-4100 kullanıyordum full ayarlarda Bf4 oynarken işlemcinin ekran kartına yetmediğinii fark ettim. Play claw 5 tarzı programlarla işlemci ekran kartı çalışma durumunu kontrol edin aşağıdaki gibi işlemci full ama ekran kartı daha % 60-70 seviyesindeyse işlemcinin nefesi yetmiyor demektir.

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

peki şuan hangi işlemcidesiniz ve memnunmusnz hocam ?

• hamza61TS kullanıcısına yanıt
    Şu an Fx-8320 kullanıyorum çok memnunum Ama 4100'e overclock yapıp kullananda çok var o işlere meraklıysanız bi deneyin derim.
  • quote:

Şu an Fx-8320 kullanıyorum çok memnunum Ama 4100'e overclock yapıp kullananda çok var o işlere meraklıysanız bi deneyin derim.

şuan işlemcimi 200 c de gördüm vallahi korktum.ss sebebini bulduk galiba.s

• quote:

quote:

200 derece gibi bir değerde işlemcinin çalışması söz konusu olamaz. Teknik olarak 110-120 değerlerinde işlemci kızarır. Bunu önlemek amacıyla anakartların bioslarında 100-105 derecede sistemi restart etme yada kapatma olarak güvenlik önlemi alınmıştır. Büyük ihtimal sensörlerin bozuk yada yazılımda bir sıkıntı var birde Speccy ve HWMonitör gibi yazılımlarla kontrol et istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cycles

quote:

quote:

200 derece gibi bir değerde işlemcinin çalışması söz konusu olamaz. Teknik olarak 110-120 değerlerinde işlemci kızarır. Bunu önlemek amacıyla anakartların bioslarında 100-105 derecede sistemi restart etme yada kapatma olarak güvenlik önlemi alınmıştır. Büyük ihtimal sensörlerin bozuk yada yazılımda bir sıkıntı var birde Speccy ve HWMonitör gibi yazılımlarla kontrol et istersen.

dediğim gibi oyunun(bf4) bazı yerlerinde fotoda gördüğün gibi oluyor fps düşüyor ve sensör kafayı yiyor işlemci darboğaz yapıyo diye düşünüyorum...

• quote:

quote:

Anakartınız nedir? Muhtemelen işlemcinize throttling uygulatıyor sonrada bios sapıtıyor. Bios güncellemenizi tavsiye ederim başta. Geçmezse dert anakarttandır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading

quote:

quote:

Anakartınız nedir? Muhtemelen işlemcinize throttling uygulatıyor sonrada bios sapıtıyor. Bios güncellemenizi tavsiye ederim başta. Geçmezse dert anakarttandır diye düşünüyorum.

anakartım buhttp://www.vatanbilgisayar.com/760gm-p23-fx-am3--amd-760g-sb710-ddr3-1333mhz-dvivga-anakart.html ayrıca bıosu guncellemeye çalışıyorum son sürüm yüklü diyor.arada bir pc mavi ekran hatasıda veriyor...

• Tam düşündüğüm anakart geldi. O anakart sıkıntılı bir anakart. Çok yerde okudum problemini.
    Buda forumdan bir alıntı :
    quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Ağır yük altına soknca işlemci throttle etmeye, hız / çarpan düşürmeye, çekirdek sıcaklığı 255C gözükürse eğer :

quote:

This board's true qualified CPU is 65W, for anything higher than 95W TDP then it follows this chart below.
    Power Ratio
    140W x5
    125W x7
    95W x11
    Other Auto

You can manually change the ratio to allow the CPU to run at its full speed however you will need better cooling for the MOSFET or else it can burn out.

dikkate alırsın ona göre çare bakarsn.

Farklı MSI sitelerinde hala uyarı var.

Mavi ekranda ramden sanki. Ramde overclock falan varmı? Hatta işlemci ve ramde overclock varsa stock değerlere çekmeni tavsiye ederim. Rubisco hocamda görürse yardımcı olur.

• quote:

Tam düşündüğüm anakart geldi. O anakart sıkıntılı bir anakart. Çok yerde okudum problemini.
    Buda forumdan bir alıntı :
    quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Ağır yük altına soknca işlemci throttle etmeye, hız / çarpan düşürmeye, çekirdek sıcaklığı 255C gözükürse eğer :

quote:

This board's true qualified CPU is 65W, for anything higher than 95W TDP then it follows this chart below.
    Power Ratio
    140W x5
    125W x7
    95W x11
    Other Auto

You can manually change the ratio to allow the CPU to run at its full speed however you will need better cooling for the MOSFET or else it can burn out.

dikkate alırsın ona göre çare bakarsn.

Farklı MSI sitelerinde hala uyarı var.

Mavi ekranda ramden sanki. Ramde overclock falan varmı? Hatta işlemci ve ramde overclock varsa stock değerlere çekmeni tavsiye ederim. Rubisco hocamda görürse yardımcı olur.

hiç birşeyde o.c yapmadım...herşey stok olarak kullanıyorum. buda yeni değerler:

• Anakartın ya sensörlerinde ya biosunda problem var. İşlemciyi çok ısınmış gördüğü için ki zannetmiyorum ısınmış olduğunu (mosfetler ısındığı için sapıtıyor muhtemelen) soğutabilmek adına işlemciyi yavaşlatma komutunu yolluyor. O da malum fpsi anında çekiyor aşağı. Anakarta elveda dememek iyi bir hava sirkülasyonu şart kasa içinde. Yada para biriktirip ikinci elden güzel bir anakart bakın işlemcinizi destekleyen. Faz sayısı yetersiz geldiği için bu problemi yaşamaya devam edeceksiniz.
  • quote:

Anakartın ya sensörlerinde ya biosunda problem var. İşlemciyi çok ısınmış gördüğü için ki zannetmiyorum ısınmış olduğunu (mosfetler ısındığı için sapıtıyor muhtemelen) soğutabilmek adına işlemciyi yavaşlatma komutunu yolluyor. O da malum fpsi anında çekiyor aşağı. Anakarta elveda dememek iyi bir hava sirkülasyonu şart kasa içinde. Yada para biriktirip ikinci elden güzel bir anakart bakın işlemcinizi destekleyen. Faz sayısı yetersiz geldiği için bu problemi yaşamaya devam edeceksiniz.

anladım hocam. peki anakartı değiştirdiğimde bu tür sıkıntılarla karşılaşırmıyım yani işlemcim yeterlimi? bide ben 0 alırım büyük ihtimalle hangi kartı önerirrsiniz???
    bide bu işlemci watch dogsu 1440x900 hıgt ayarda oynatabilirmi.ekrankartım 7870 tahiti le yongalı...

• Kesin garanti vermem zor ancak daha öncede dediğim gibi bu anakartta problem yaşayan çok. Biostan belirli ayarları kapatarak önlemek mümkün ama ansızın iflas edebilir. Çözünürlük düşük olduğu için işlemciye binen yük çok olacaktır. İşlemciniz çok güçlü değil. Watch Dogs'u pcde oynamadım henüz ama sorunlu bşr oyun olduğunu biliyorum. Bilen arkadaşlar cevaplarlar. Konuyu çok dağıttım, kusurumuza bakmayın. Konuyu kaldığı yerden devam ettirelim. En iyisi sizin yeni bir konu açmanız olur fikir alışverişi için.
  • hamza61TS kullanıcısına yanıt
    Ben de zamanında mavi ekran, ekranın kararıp 2 san. sonra gelmesi, resetlenme gibi sorunlar ile uğraştım. En sonunda hatayı araştırdığımda ram lardan şüphelendim ve test ettim. RAM lar yeni ve sıfır olmasına rağmen bozulmuş. Bu konu içinde yazdıklarımı ve alttaki konuda yazdıklarımı okuyun.
    http://forum.donanimhaber.com/m_90550597/f_//tm.htm#92138663
  • İyi akşamlar beyler Saphire 6950 kullanıyorum 2011 yılında bios'u modladım geçen aya kadar bu şekilde kullandım geçen ay anakart değişikliği yaptım ve farkettimki 2. biosta çalışıyor, pc'yi kapatıp 1. biosa getirdiğimde ekrana görüntü vermiyor nette baktım ama herhangi bir şey bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • bu karta sahibim listeye ekleye bilirsiniz...

Sapphire AMD Hd 7850 o.c.
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.