Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aman hocam ne yaptınız benim aklıma o hiç gelmedi.İşlemciyi artık bi çok oyun %60 %70 lerde kullanıyor.(4 Çekirdeklilerde).Stok fan kullandığınızı hiç düşünmedim.Benim pc deki fanlar içinde en çok sesi ekran kartı yapıyor sizde onu kastediyosunuz sandım lakin stock fanlar fena kafa şişirir.İşlemciniz nedir bilmiyorum ileri dönük işlemci güncelleme olasılığınız varsa adam akıllı bişey almanızı tavsiye ederim.Ben önceki yazdığım yorumda nasıl ekrana taşıdğımı belirttim o şekilde yaparsanız halledersiniz.

@xmxksk

Dediğiniz çok komik bi olay hocam öyle bişey olamaz.8350 gibi bi işlemci %100 ken ekran kartının %70 olması onu göstermiyor.Belki bikaç arkadaşı rahatsız edebilir lakin şeref yoksunu şirket BF serisinde özellikle işlemci ve anakart güncellesin diye öyle yapıyor.Kendi oyun sitesinde recommend amd sistem olarak en az 6 çekirdekli bi işlemciniz olsun diyor ki recommend sistemler medium-high arasında oynamaya müsait demektir.8 çekirdekli "AMD" sistemlerde sıkıntı yaratıyor.Adamlar tamamen mimariye özgü çalışmışlar intel+nvidia ikilisinde her zaman performanslı çalışmıştır BF serisi..BF3 çıktığında 660 TI la hediye olarak veriliyordu.GTX 680 den daha çok fps veriyodu driver güncellemesi gelene kadar düşünün optimize tamamen bizim elimizde diyorlar.Ayrıca AMD gaming logosu olupta oyunun yayımlanmasından 1-2 gün önce atıyorum X oyunu 2 haziranda çıkacak,1 haziranda driver vermişliği var x oyunu için nvidianın.Bunlar hep anlaşmalı kapitalist düzenin oyunları (ha bide amerikanın .Neyse akşam akşam saçmaladıktan sonra olayı açıklayayım.CPU>GPU bellek>GPU>GÖrüntü şeklinde ilerler görüntü ekrana gelene kadar.CPU 2D,noktalar şeklinde GPU belleğe atar oluşturduğunu gpu 3d çevirir şekilleri verir ekrana gönderir lakin oyunda 50-60 tane adamın nereye zıpladığını,nereye bomba attığını,nereyi patlattığını ve o patlayan parçaların nasıl saçıldığını hep CPU hesaplar.Bu bir optimize sorunudur.Benim ekranımdan görünebilir alan içinde gördüğüm adamı hesaplaması gerekirken görmediğim adamların bile yaptıklarını hesapladığı için işlemciye çok yük biniyor daha görüntüyü aktarma kısmından bahsetmiyoruz bile bu bahsettiklerim işlem kısmı.Daha sonra bide üstüne 2D görüntüyü ekran kartına göndermesi gerekince işler tamamen mahvoluyor.Battefield serisi kesinlikle crackli olarak oynanması gereken yani para yedirilmemesi + AMD kullandığımız için adam yerine konmadığımızdan dolayı yerden yere vurulması gereken bi seridir.Saygılar

edit:şimdi farkettim sizin kart 1gb 7850 imiş.Ekran kartının VRAM i dolarsada kasar sistem.AA açmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 1 Haziran 2014; 23:29:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridian

@southbridge

Aman hocam ne yaptınız benim aklıma o hiç gelmedi.İşlemciyi artık bi çok oyun %60 %70 lerde kullanıyor.(4 Çekirdeklilerde).Stok fan kullandığınızı hiç düşünmedim.Benim pc deki fanlar içinde en çok sesi ekran kartı yapıyor sizde onu kastediyosunuz sandım lakin stock fanlar fena kafa şişirir.İşlemciniz nedir bilmiyorum ileri dönük işlemci güncelleme olasılığınız varsa adam akıllı bişey almanızı tavsiye ederim.Ben önceki yazdığım yorumda nasıl ekrana taşıdğımı belirttim o şekilde yaparsanız halledersiniz.

@xmxksk

Dediğiniz çok komik bi olay hocam öyle bişey olamaz.8350 gibi bi işlemci %100 ken ekran kartının %70 olması onu göstermiyor.Belki bikaç arkadaşı rahatsız edebilir lakin şeref yoksunu şirket BF serisinde özellikle işlemci ve anakart güncellesin diye öyle yapıyor.Kendi oyun sitesinde recommend amd sistem olarak en az 6 çekirdekli bi işlemciniz olsun diyor ki recommend sistemler medium-high arasında oynamaya müsait demektir.8 çekirdekli "AMD" sistemlerde sıkıntı yaratıyor.Adamlar tamamen mimariye özgü çalışmışlar intel+nvidia ikilisinde her zaman performanslı çalışmıştır BF serisi..BF3 çıktığında 660 TI la hediye olarak veriliyordu.GTX 680 den daha çok fps veriyodu driver güncellemesi gelene kadar düşünün optimize tamamen bizim elimizde diyorlar.Ayrıca AMD gaming logosu olupta oyunun yayımlanmasından 1-2 gün önce atıyorum X oyunu 2 haziranda çıkacak,1 haziranda driver vermişliği var x oyunu için nvidianın.Bunlar hep anlaşmalı kapitalist düzenin oyunları (ha bide amerikanın .Neyse akşam akşam saçmaladıktan sonra olayı açıklayayım.CPU>GPU bellek>GPU>GÖrüntü şeklinde ilerler görüntü ekrana gelene kadar.CPU 2D,noktalar şeklinde GPU belleğe atar oluşturduğunu gpu 3d çevirir şekilleri verir ekrana gönderir lakin oyunda 50-60 tane adamın nereye zıpladığını,nereye bomba attığını,nereyi patlattığını ve o patlayan parçaların nasıl saçıldığını hep CPU hesaplar.Bu bir optimize sorunudur.Benim ekranımdan görünebilir alan içinde gördüğüm adamı hesaplaması gerekirken görmediğim adamların bile yaptıklarını hesapladığı için işlemciye çok yük biniyor daha görüntüyü aktarma kısmından bahsetmiyoruz bile bu bahsettiklerim işlem kısmı.Daha sonra bide üstüne 2D görüntüyü ekran kartına göndermesi gerekince işler tamamen mahvoluyor.Battefield serisi kesinlikle crackli olarak oynanması gereken yani para yedirilmemesi + AMD kullandığımız için adam yerine konmadığımızdan dolayı yerden yere vurulması gereken bi seridir.Saygılar

edit:şimdi farkettim sizin kart 1gb 7850 imiş.Ekran kartının VRAM i dolarsada kasar sistem.AA açmayın.

Hocam 8350 nin zaten darboğaza düşeceğini bende pek sanmıyorum ama benim işlemci Fx - 4100 onun için yazmıştım BF4 oynarken zorlanıyor 4 çekirdek % 100 çalışmasına rağmen ekran kartını tam besleyemiyor daha % 70 lerde geziyor diye

Bu resim forumdan başka bir arkadaşa ait ama bendeki durumun aynısı anlatmak istediğim

• Yakında sistem toplayacağım ve bu kartı almayı dusunuyorum ayıp olacak bu karta ama hiç sorunla karsılasan oldu mu yada beklentilerinin altında çıkan? Bir de Company of Heroes 2 de performansı nasıl?
  • Powercolor hd 7870 myst edtion pcs+ benide eklermisnz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bende powercolor hd 7870 myst edition var.islemcim amd fx4100 8 gb 1333 ram 500 w pasif pvc psum var bf4 u 1440x900 de higt ayarlarda oynarken arada fps 70-80 lerden 25-30 lara dusuyor bunun nedeni ne olabilir ekran kartimi yetersiz kaliyor acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza61TS

Arkadaslar bende powercolor hd 7870 myst edition var.islemcim amd fx4100 8 gb 1333 ram 500 w pasif pvc psum var bf4 u 1440x900 de higt ayarlarda oynarken arada fps 70-80 lerden 25-30 lara dusuyor bunun nedeni ne olabilir ekran kartimi yetersiz kaliyor acaba

İşlemciniz BF4 için çok güçsüz, fx6300 dahi bf4 için yetersiz kalıyor, sorun işlemciniz ben hd7850 ile high ayarda daha 40 fps yi görmedim sabit 60 alıyorum siz 7870 ile 25 30 görmüşsünüz fx4100 günümüz oyunlarının için yetersiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 19 Haziran 2014; 1:43:10 >
  • quote:

Arkadaslar bende powercolor hd 7870 myst edition var.islemcim amd fx4100 8 gb 1333 ram 500 w pasif pvc psum var bf4 u 1440x900 de higt ayarlarda oynarken arada fps 70-80 lerden 25-30 lara dusuyor bunun nedeni ne olabilir ekran kartimi yetersiz kaliyor acaba

Yasadiginiz sey gayet normal.islemci zaten son derece gucsuz.bunun disinda cozunurluk ve kalite ayari dustukce cpu limitine takilma orani artar.

• quote:

Orijinalden alıntı: FalloutNV

quote:

İşlemciniz BF4 için çok güçsüz, fx6300 dahi bf4 için yetersiz kalıyor, sorun işlemciniz ben hd7850 ile high ayarda daha 40 fps yi görmedim sabit 60 alıyorum siz 7870 ile 25 30 görmüşsünüz fx4100 günümüz oyunlarının için yetersiz.

islemciyi guncelleme vakti geldi yani hatta watchdogs da low ayarda bile takilma oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Yasadiginiz sey gayet normal.islemci zaten son derece gucsuz.bunun disinda cozunurluk ve kalite ayari dustukce cpu limitine takilma orani artar.

http://www.vatanbilgisayar.com/fx-x8-8320-soket-am3--35ghz-16mb-cache-32nm-islemci.html#genel-bakis bu nasıl ? beni kaç sene götürür ? artık masraf yapmadan oyun oynamak istiyorum

• şimdi bende i5 4570 işlemci asus h87 plus anakart 8gb ram ve sapphire 2 gb hd7850 oc dualx var. öncesinde sapphire hd6850 vardı ve oynadığım oyunda gpu zorlu yerlerde yüzde 99 a dayanırdı. hd7850 ye geçtikten sonra kalabalık zorlu yerlerde gpu yüzde 50-60 lara düşüyor ve işlemci yüklenmesi artıyor.boş yerlere gelince gpu yüklenmesi artıyor. anlamadımki zorlanması gereken yerde neden gpu yüklenmiyor.yazılanlardan gördüğüm kadarıyla bi tek bende değilmiş bu sorun tabi sorunsa.
  • tbc T kullanıcısına yanıt
    Oynadigin oyun sanirim bf3 veya bf4.islemci guzel.biraz mhz artisi yapman yerinde olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: tbc

şimdi bende i5 4570 işlemci asus h87 plus anakart 8gb ram ve sapphire 2 gb hd7850 oc dualx var. öncesinde sapphire hd6850 vardı ve oynadığım oyunda gpu zorlu yerlerde yüzde 99 a dayanırdı. hd7850 ye geçtikten sonra kalabalık zorlu yerlerde gpu yüzde 50-60 lara düşüyor ve işlemci yüklenmesi artıyor.boş yerlere gelince gpu yüklenmesi artıyor. anlamadımki zorlanması gereken yerde neden gpu yüklenmiyor.yazılanlardan gördüğüm kadarıyla bi tek bende değilmiş bu sorun tabi sorunsa.

Cpu - gpu arasındaki bağlantıyı öğrenirseniz,nedenini görebilirsiniz.Optimizesi bilerek kötü yapılmış küfür bastığım bf serisi için diyosanız bu yazdıklarınızı,o oyunun benchmark testi gibi düşünülmesi lazım.Bi çok takipçisi olduğu için insanları parça değiştirmeye teşvik ediyor.Welcome to the Capitalist world

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

islemciyi guncelleme vakti geldi yani hatta watchdogs da low ayarda bile takilma oluyor

Usta sallıyor herkes.Ubisoft oyunları,far cry dışında,alınırken 262827372 kez düşünülmesi gereken bir şirket.youtube dan 2012 e2 vs 2014 ps4 videolarına bakın ne demek istediğimi görürsünüz.Adamlar expoda baya bi üst seviye sistemlerle oyunu oynuyor sonra downgrade yaparak optimize ettik sanıyolar.Oda yalap şap oluyor ac serisi wach dogs vs çöp bunlar..bf zaten bahsetmeye gerek yok benchmark programı oyun değil..Bende athlon 2 x4 var 3.4 den yukarı gitmiyor.istediğim oyunu oynuyorum.Rpg severim ben sıkıntı olmuyor siz fps seviyosanız başka tabi.Bu heriflerin yapmanızı istediğini yapacaksanız demektir(parçalarınızı güncellemenizden bahsediyorum)

• oynadığım oyun aion online. dediğim gibi hd6850 de gpu yükleme sorunu yoktu. hd7850 ye geçince böyle oldu.1920-1080 full e yakın ayarlarda az kalabalık yerlerde gpu yüzde 90 ın üstünde 55-60 kare. ama çok kalabalık mesela 100 den fazla karakterin olduğu alana girince hop yüzde 50-60 oluyor gpu. işlemci de i5 4570 3.2 ghz. turboda direk 3.6 ghz oluyor zaten. psu desen 750 watt.
  • quote:

quote:

quote:

Fx8320 değilde Fx8350 ile 7870 uygun olabilir ama ben anakartıda değiştirme imkanınız varsa i5 e geçmenizi öneririm bf4 için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 19 Haziran 2014; 13:07:49 >

• quote:

oynadığım oyun aion online. dediğim gibi hd6850 de gpu yükleme sorunu yoktu. hd7850 ye geçince böyle oldu.1920-1080 full e yakın ayarlarda az kalabalık yerlerde gpu yüzde 90 ın üstünde 55-60 kare. ama çok kalabalık mesela 100 den fazla karakterin olduğu alana girince hop yüzde 50-60 oluyor gpu. işlemci de i5 4570 3.2 ghz. turboda direk 3.6 ghz oluyor zaten. psu desen 750 watt.

Çok kişinin bulunduğu yerde işlemciye yük biner hocam.her karakterin hareketinden elbisesine kadar nokta nokta verileri gpu ya gönderir oda işler.Ne kadar kalabalık işlemci o kadar sıkıntıda demektir.gpu ya gelen nokta sayısı süre bazlı düşerse oda kullanımını azaltır.6850 de %90 da kullanması bişeyi değiştirmez.7850 eli çabuk 50 adamla işini hallediyorsa geri kalan 50 kişiyi kullanmasına gerek yok demektir.6850 o işi 90 adamla yapıyodur.ha bu demek değil ki her oyunda sıkışınca düşecek.Bf3 oynadm ekran kartı %99 da çalışıyordu.İş optimizeyede bakıyor.%99 da gereksiz bi değer tabiki.bf nin amacı millet pc yenilesin.vesselam iş yapımcıda bitiyor birazda.6850 ile aynı yerde 7850 den daha iyi mi fps alıyordunuz ? Yoksa hayır 7850 daha iyi fps ama kullanım azalıyorsa ikisinin cevabıda yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 19 Haziran 2014; 13:15:23 >

• hd7850 de gpu kullanımı daha az cpu kullanımı daha fazla ama fps aynı nerdeyse. kafama takmama gerek yok herhalde. teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Fx8320 değilde Fx8350 ile 7870 uygun olabilir ama ben anakartıda değiştirme imkanınız varsa i5 e geçmenizi öneririm bf4 için.

Bf 4 icin demiyorum butun oyunlar icin diyorum

• quote:

hd7850 de gpu kullanımı daha az cpu kullanımı daha fazla ama fps aynı nerdeyse. kafama takmama gerek yok herhalde. teşekkürler.

Aynen takmaya gerek yok usta.İlerde gelirse updatelerle düzeltilir.Oyun kaynaklı bi sıkıntı var demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridian

quote:

quote:

quote:

Usta sallıyor herkes.Ubisoft oyunları,far cry dışında,alınırken 262827372 kez düşünülmesi gereken bir şirket.youtube dan 2012 e2 vs 2014 ps4 videolarına bakın ne demek istediğimi görürsünüz.Adamlar expoda baya bi üst seviye sistemlerle oyunu oynuyor sonra downgrade yaparak optimize ettik sanıyolar.Oda yalap şap oluyor ac serisi wach dogs vs çöp bunlar..bf zaten bahsetmeye gerek yok benchmark programı oyun değil..Bende athlon 2 x4 var 3.4 den yukarı gitmiyor.istediğim oyunu oynuyorum.Rpg severim ben sıkıntı olmuyor siz fps seviyosanız başka tabi.Bu heriflerin yapmanızı istediğini yapacaksanız demektir(parçalarınızı güncellemenizden bahsediyorum)

bende fps tür oyunlardan hoşlanıyorum.dediğiniz çok doğru bazı oyunlar sırf kapitilasyon için yapılmış örneğin bf4 bana sistemimi değiştirricek neredeyse ve sistemim sağlam diye düşünüyorum hep,tmm çok iyi değil işlemcim ama çokta kötü olduğunu düşünmüyorum ben bf4 ü ful hd hıgt ayarda deil 1440x900 hıgt ayarlarda oynamak istiyorum ama fps düşüşleri oluyor ben hep psu mdan şüphelendim ama cpu da darboğaz olabılır dedim sizin önerinize göre.inan hocam bu sorunu çözmek için baya uğraşıyorum pişman olucam bişey yapmka istemiyorum.:/

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.